Autor Téma: Kolik lidí může bydlet v domě?  (Přečteno 936 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
Kolik lidí může bydlet v domě?
« kdy: Srpen 31, 2020, 10:43:00 dopoledne »
Přemýšlím, že bych pronajmul dům, kde by mělo trvale bydlistě třeba 50 lidí. Tak v jedné místnosti by bylo třeba 17 lidí.

Třeba
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/podmoky-podmoky-/138559324#img=6&fullscreen=false
Prodej rodinného domu 190 m², pozemek 600 m² Podmoky, okres Havlíčkův Brod
672 600 Kč

Berme to jako teoretické cvičení, kdy člověk řeší možnost jak legálně žít na poli. nemyslím legálně bydlet, ale žít.

A pak třeba dům na demolici.
https://www.sreality.cz/detail/prodej/dum/rodinny/hostice-hostice-/157507164#img=0&fullscreen=false
Prodej rodinného domu 110 m², pozemek 400 m² Hoštice, okres Kroměříž
300 000 Kč

Moje teoretické otázky je: Nebude dělat úrad problém, když bude tam hlášeno třeba 50 lidí?

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
Re: Kolik lidí může bydlet v domě?
« Odpověď #1 kdy: Srpen 31, 2020, 10:49:31 dopoledne »
Existují i služby jako
https://www.adresatp.cz/

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #2 kdy: Srpen 31, 2020, 11:38:18 dopoledne »
Zdravím,
řeším jak žít na poli,sadu,zahradě a lese legálně. Myslím žít neboli tam pobývat trvale. Bydlet legálně nejde.

S lidmi, kteří to řešili už od začátku si založili firmu nebo spolek a koupili pozemek na něj. A pak je ta firma/spolek zaměstnal jako hlídače pozemku a tak mohli hlidat a pracovat legálně v budově určené k zemědělské činnosti. Udělali sušářnu, lešní školku, odchovnu, pěstírnu atd. Papírové trvalé bydliště měli nedaleko pozemku.

Má to jeden háček. Na nikoho nikdy nebyla poslaná kontrola, tak nemůže nikdo říč jestli to fakt projde.

Vím, že hodně lidí žije na poli, zahradě nebo zahrádkářské kolonii roky a roky. Ale je to jen kvůli tomu, že chodí kontrola jen na udání. Tak hodně lidí má štestí, že jsou lidi líný a neudaji je. A pokud přijde kontrola, tak buď pokuta nebo si najmout právníka, který taky vyjde hodně. Pro některé to může být likvidační.

Pomalu se dáváme dohromady, aby v jednom baráku(základně) byla základna jako elektřina, pračka, trvalé bydliště, sprcha a přespání v nejkrutější zimě. A po většinu člověk si žil někde na svém pozemku v okruhu 5-30km od základny.

Zajimá mně jestli to někdo má vymakané, že se nemusí bát, že za 5,10,30 let přijde uředník a vyhodí z pozemku s pěknou pokutou.
http://preppers.cz/forum/index.php/topic,15094.0.html

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #3 kdy: Srpen 31, 2020, 12:18:48 odpoledne »
Základna má tu výhodu, že nepotřebujete ostrovní systém, který stojí hodně. A i další věci. Tak je tu úspora peněz, tak neni divu, že přemýšlím o základně, kde třeba přispěji 20000Kč na věčné časi a ušetřím tím věci, které by mně stáli. Ono zavést elektřinu na pozemek neni levné.

Offline k.vancura

• Praktikující prepper
« Odpověď #4 kdy: Srpen 31, 2020, 02:45:57 odpoledne »
Ahoj, že zákona musíš mít trvalé bydliště. Nekde. Pokud ho nemáš (nemáš být, dům, ubytovnu...prostě něco, co odpovídá zákonu o bydlení...)tak máš pak úřední adresu na úřadě.
Kde fakticky bydlíš je zatím každému buřt. A nemá ti do toho co kecat, pokud teda nejsi někde kde to není tvoje a nelíbí se to majiteli.

Takže, pokud jsi na svém pozemku v maringotce, stanu, zemljamce...je to v pořádku a pokud se nebudes protivit jiným zákonům, jako třeba tam vychovávat děti, což by se asi nelíbilo OSPODu, nebo nebudeš mít smečku 50 psů co se bude toulat po okolí a podobně, tak ti nemůže nikdo říct ani slovo. Zatím. Co bude ta rok, dva, déšť, padesát...to nejde asi předjímat. Ale zatím to je OK.

Neboli analogie, ano do SVEHO domu si můžeš nechat přihlásit třeba 50 lidí a nikdo by to neměl moc zkoumat. Jediný případ, kdy by to mohl být problém, je ovlivňování volebních výsledků, ale to ty nejspíš neresis. Takže v klidu a na svém si fakt zatím můžeš dělat do jisté.mury co chceš, určitě tam můžeš klidně permanentně krmpovat.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #5 kdy: Srpen 31, 2020, 06:42:50 odpoledne »
Pokud by si soused postavil na svůj pozemek maringotku a tím mi zastínil výhled, tak by mi to nevadilo, protože je to jeho pozemek. Že to kazí krajinu? To může říc jen člověk, který neviděl tý lány polí ze kterých odtéká zemina. A co když všichni budou bydlet na poli? Nebudou. Dokonce i fanaticky založení ekologové, kteří dělaji přednášky o ekologické žití se nevzaji splachovacího záchodu a nechtěji příkladat do kamen. Tak to nehrozí, že by se masově lidi stěhovali na pole. Ono tam vybudovat inženýřské sítě vyjde dráž než si koupit stavební parcelu na kraji nějaké vesnice. Je úžasné, že lidi mluví, že maji právo si dělat na pozemku co chtěji a zároveň chtěji zakazovat ostatním.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #6 kdy: Srpen 31, 2020, 08:41:13 odpoledne »
Nahlasit k sobe do bytu X lidi neni slozite, ale pozor na nektere nasledne problemy - napriklad jestli obec vybira odpad za popelnici, nebo za osobu. Na to ze pokud nekdo z dotycnych spadne do exekuce budou samozrejme otravovat na trvalem bydlisti. A pro dotycne jakakoliv obsilka znamena jet na prislusnou postu....

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #7 kdy: Srpen 31, 2020, 08:56:02 odpoledne »
Nejrozumnější asi je, aby potřební měli trvalé bydliště na obecním úřadě, pak nebývá problém s placením popelnic (nemají tam žádnou smlouvu o ubytování, takže není za co vybírat) a s doručováním písemností - úžasná vymoženost - když si do x dní adresát obsílku nevyzvedne, má se za to, že byla doručena. Úžasná presumpce viny.
Na druhou stranu bacha - Česká pošta má databázi, kam někdy něco někomu doručovala, a ochotně "důvěrné" GDPR informace poskytne dál - třeba soukromému exekutorovi.

Offline Goof

• Praktikující prepper
« Odpověď #8 kdy: Srpen 31, 2020, 11:13:52 odpoledne »
Premyslel jsem o podobne moznosti, koupit usedlost s velkym pozemkem a nejak to zuzitkovat popripade na mensi komunitu.

Mluvil jsem o tom s par lidmi a celkem meli dobre navrhy na reseni.
Zajimave jsou zrusena byvala JZD druzstva, kolikrat maji nekolik budov a vlastni transformator atd.
Akorat stav budov je takovy jaky je 😁, ale byva k tomu obrovsky pozemek.

O tom jak tam zaridit bydleni pro vice lidi mi nejlepe vysly lodni kontejnery, daji se postavit na zpevnenou plochu, na to staci obycejne betonove desky co se davaly drive skoro vsude, je jich dost a cena taky neni hrozna a nikdo z uredniku nemuze nic mit proti tomu ze si nekde na svem pozemku odlozim kontejner, je to na bázi bezzakladove stavby. Tudíž maximalne pro klid duse ohlaseni na obecnim úřadě.

Elektrina uz vetsinou je privedena, rozvest kabelem a voda byva vlastni, v nejake budove s cislem popisnym, kde bude oficialne elektroměr a od ni ji rozvest do kontejneru take neni problem, odpady vyresit bud chem. zachodem, nebo spalovacim, nebo suchy zachod atd. Variant je dnes spousta. A jak se psalo vyse prani vyresit komunitne, stejne jako spoustu jinych veci v jedne z budov.

Mnostvi lidi dnes nikdo nebude řešit, akorat spíš pres nejakou smlouvu o pronajmu, vzhledem k exekucim atd., ale zase tonesmi byt příjem to by se zase nelibylo financnimu uradu, tedy pronajem treba za korunu na rok a penize, resit komunitni kasou, formou jakehosi daru, nebo prispevku, nebo treba odvedenou prací.

Jedinou nevyhodou mi přišel pocatecni kapitál, ale pokud by se dohodlo nekolik lidi (rodin) se stabilnim prijmem, nemuze mit banka nic proti tomu že 10 lidí bude zadat o hypotéku, to by chtelo jeste prověřit. Jinak ve svete komunity funguji běžně, akorat u nas to neni bohuzel rozšířené a sposta lidi na tento zpusob nahlíží jako na blazny.

Jinak k tomu bydleni vice lidi v jednom dome, jsem nedavno videl dokument o pocatcich New Yorku, kde byl problem s pristehovalci a mistem. Staveli se domy do vysky a v pokojich bydlelo i nekolik rodin a dokonce se tam stridali na postelich jako na ponorce 😁. Do toho tam nekteri i podnikali, jako šici dilnicka a nebo neco sestavovaly.
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #9 kdy: Září 02, 2020, 11:20:50 dopoledne »
... s doručováním písemností - úžasná vymoženost - když si do x dní adresát obsílku nevyzvedne, má se za to, že byla doručena. Úžasná presumpce viny.

Bydliste na radnici to nikterak neresi, teda pokud tam nebudes jednou tydne chodit jestli neco neprislo. To co lidem s bydlistem na radnici prijde hazeji do bedny a pak do archivu.

Resenim je datova schranka.

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #10 kdy: Září 03, 2020, 09:18:46 dopoledne »
Příklad bezpochyby nejracionálnějšího způsobu ubytování vícero lidí v přírodě:

https://prostejovsky.denik.cz/galerie/vystavba-ubytovacich-srubu-pro-vojaky-na-armadni-strelnici-v-hamrech-na-prostejovsku-31-8-2020.html?photo=1&back=1220937826-2604-59

(I starší) lodní kontejnery jsou drahé, nejsou tepelně izolované, poskytují jen stísněný prostor.
Chatky lze postavit i částečně z místních materiálů, částečně i z recyklovaných, na půdičce lze skladovat vybavení.

Offline Aleš Vilík Velich

« Odpověď #11 kdy: Září 05, 2020, 11:16:18 odpoledne »
O tom jak tam zaridit bydleni pro vice lidi mi nejlepe vysly lodni kontejnery, daji se postavit na zpevnenou plochu, na to staci obycejne betonove desky co se davaly drive skoro vsude, je jich dost a cena taky neni hrozna a nikdo z uredniku nemuze nic mit proti tomu ze si nekde na svem pozemku odlozim kontejner, je to na bázi bezzakladove stavby. Tudíž maximalne pro klid duse ohlaseni na obecnim úřadě.

Toto je prosím velký omyl. Kontejner je stavba nebo výrobek plnící funkci stavby tudíž je třeba minimálně povolení k umístění stavby pokud by se jednalo o tzv. doplňkovou stavbu. Pokud ne tak je třeba stavební ohláška což je v podstatě stejné jako stavební povolení.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #12 kdy: Září 07, 2020, 10:34:34 dopoledne »
Citace
Můžeš mi poslat odkaz(y), kde se několika nízkonákladovým lidem podařilo sestěhovat se a vytvořit komunitu?
Nemůžu. Hledal jsem a nic jsem nenašel pokud to nebyl komerční projekt.

To, že nejsou na internetu a nemaji webovou stránku neznamená, že neexistují. Taky večerky nemaji webovky a existují.

Existují už na facebooku skupiny:
https://m.facebook.com/groups/659585990734639

https://m.facebook.com/groups/648056095391937

a teď si mně někdo přidal do skupinového chatu ohledně společného bydlení.  Má to jíný háček.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #13 kdy: Září 07, 2020, 12:35:27 odpoledne »
Háček je ten, že většina lidí neví co chce. Je to stejný jako, když někdo studuje něco a pak jde dělat něco jiného. Někdy mám pocit, že by měli děti ze základky jít na rok pracovat a pak jít na střední. Ale to je jen můjn názor, protože znám hodně lidí, kteří dělaji něco co nestudovali. Tak vznikl pocit, že se ve školství totalně mrhá s penězmi.

A to samé je s lidmi, kteří chtěji žít na pozemku a fakt netuší co chtěji dělat v budoucnu.

Jedna největší slepá ulička je bydlet u farmáře, který schání sezonního pracanta. A pak vznikaji ty pověsti, že lidé nechtěji makat a utíkaji. Jen začátečník jde k tomu farmáři. A během toho si uvědomí, že nechce tam žít, protože nevidí budoucnost. Některým lidem vyhovuje přesouvat na jednu farmu za druhou, ale myslim, že většina chce mít svůj klid a budovat si svůj život.

Majitelé pozemku berou lidi, kteří žijí na jejich pozemku někdy jako otroky. Proto se moc nehrnu na jiný pozemek. Když to řeknu, tak mi stačí 1000m2 pozemku za který třeba zaplatím nájem 1000kč ročně. K tomu přístup k elektřině, kde budu mít svůj elektroměr a pak k pitně vodě, kde budu mít prutokomer. A někde umistit boudu 1x1m na pračku.
https://www.datart.cz/prislusenstvi-pro-zavlazovani-gardena-prutokomer.html
Tak majitel ze mně nebude mít ztrátu. Budu tam přespávat, protože mně pozemek těžko uživí, tak budu jezdit po okolí. Pokud by chtěl, abych tam byl nonstop, tak by mi musel dát dispozici 3000-5000m2. Tak budu moc vytvořit komunitní zahradu, která mně uživí.

Bohužel majitele pozemku si myslí, že od toho nájemníka, kterého si poznal sám vytříská z něj co nejvíc.  Nejhorší, když až po přestěhování žačne říkat jaké má plány a byl by rád, kdyby se zapojil. A hned víte, že jste v pasti. Žádná svoboda.  Jen za kousek pozemku chtěji ,abyste pro ne odpracovali 300-600 hodin ročně. A cíti se podvedeni, když odmítnete pro ně otročit.

Majitel často nebere, že udělá z něj otroka. Jen má pocit, že pronajmul kus pozemku by měl dostat více zaplaceno, tak místo, aby zalatil jako nromálnímu brigádníkovi, tak nájemníkovi zaplati za čas míň.

Lidé, kteří tím prošli nebo o tom přemýšleli jdou cestou, že se pár lidí daji dohromady a koupí rujnu s pozemkem ažijí tam v domečkách.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #14 kdy: Září 09, 2020, 10:49:15 dopoledne »
Nedostal jsem s k odpovědi dříve, mám moc práce.

V nemovitosti může bydlet libovolné množství lidí. Pokud neporušují hygienické předpisy, nikdo s tím nic nemůže dělat.

Trvalé bydliště v nemovitosti je pouze administrativní údaj, nevzniká tím právo bydlení. Exekutor by mohl přijít do nemovitosti vykonávat mobiliární exekuci - zabavovat movité věci a hotovost. Ale funguje to tak, že exekutor musí dát vlastníku nemovitosti předem vědět, kdy přijde. A pokud se dlužník v nemovitosti nezdržuje, stačí, aby vlastník nemovitosti napsal exekutorovi, že dlužník se v místě nezdržuje a nemá tam žádný majetek, exekutor nepřijde. Mám to vyzkoušené.

Něco jiného je trvalé bydliště pro cizince. Zákon o pobytu cizinců stanoví konkrétní velikost nájmu, aby vlastním nemovitosti mohl cizinci poskytnout trvalé bydliště. V současné době je tohle poskytování trvalého bydliště cizincům hodně finančně zajímavé, vídám to v praxi.

Zřízením datové schránky a povolením přijímat poštovní zprávy si zcela vyřešíte doručování. V takovém případě, pokud úřad pošle dopis, nemá takový dopis právní účinky. Úřady nejsou zvyklé na to, že by fyzické osoby měly datovou schránku a automaticky posílají dopisy, ale to je vadné doručení. Je to docela časté a kvůli jedné takové chybě dokážu zastavit exekuci a zrušit celé předcházející řízení.

Byl bych opatrný, pokud vlastník pronajímá nemovitost více osobám. Pokud není na straně nájemců solidarita (právní termín, že všichni mají ze zákona společná práva a povinnosti), nejčastěji společný nájem manželů nebo vlastník nepronajímá konkrétně vymezenou část nemovitosti, obvykle ohraničený prostor/místnost, potom by takové uzavření více nájemních smluv s různými osobami na stejnou nemovitost mohlo vykazovat znaky podvodu podle trestních předpisů.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #15 kdy: Září 09, 2020, 10:56:44 dopoledne »
Co mně zajimavá je jestli exekutor zabavuje všechno. Kdyby dlužník si navezl třeba ledničky za odvoz, tak exekutor je zabaví a sthne si částku? Něco co je jako by neprodejné by si vlastně exekutor koupil.:)

Exekutor si tu návštěvu účtuje?

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #16 kdy: Září 09, 2020, 11:21:13 dopoledne »
Ano, za každý úkon vykonavatele se zvyšují náklady exekučního řízení, které musí nakonec dlužník také zaplatit.

Vykonavatel při mobiliární exekuci zabavuje pouze věci, které jsou vhodné ke zpeněžení. Nemusí brát cokoliv. A potom jsou ze zákona věci, které zabavit nelze jako například snubní prsten nebo zdravotní pomůcky, nemůže zabavit třeba protézu nebo invalidní vozík i přesto, že se jedná o hodně drahé věci.

Zabavené věci se potom ocení znalcem a prodávají ve veřejné dražbě. Když se neprodají ani v opakovaných dražbách, exekutor je vyloučí z exekuce a již dále nejsou předmětem exekuce.

Offline milo1944

« Odpověď #17 kdy: Září 09, 2020, 03:23:18 odpoledne »
Zabavené věci .... Když se neprodají ani v opakovaných dražbách, exekutor je vyloučí z exekuce a již dále nejsou předmětem exekuce.
Jenom dotaz  =  Znamená to, že se věci vrátí majiteli ?
                         Neúčtují si poplatek za nepovedenou dražbu, eventuálně skladné ?
                         V tom případě, kdo platí dopravu, do exekutorova skladu a zpět k majiteli ?
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #18 kdy: Září 09, 2020, 08:36:03 odpoledne »
To nevím. Až budu mluvit s nějakým exekutorem, zeptám se.

Ano, věci se vrací dlužníkovi (je jejich vlastníkem, vlastnické právo nepřešlo příklepem v dražbě), nejspíš mu jen pošlou výzvu, ať si věci vyzvedne. Za provedení dražby se platí, zvýší se náklady exekuce.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #19 kdy: Září 10, 2020, 11:39:21 dopoledne »
Zřízením datové schránky a povolením přijímat poštovní zprávy si zcela vyřešíte doručování. V takovém případě, pokud úřad pošle dopis, nemá takový dopis právní účinky. Úřady nejsou zvyklé na to, že by fyzické osoby měly datovou schránku a automaticky posílají dopisy, ale to je vadné doručení. Je to docela časté a kvůli jedné takové chybě dokážu zastavit exekuci a zrušit celé předcházející řízení.

Jen pro upresneni, predpokladam ze za vadne lze prohlasit pouze doruceni dopisu fikci, pokud si clovek dopis (poslany do vlastnich rukou) prevezme tak uz je jedno jestli to poslali pisemne, nebo pres datovku?

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #20 kdy: Září 10, 2020, 09:22:45 odpoledne »
Vadné doručení je i tehdy, když si dopis převezme.
Jeden soudce nejvyššího soudu říká, že takový dopis má stejné účinky jako dopis od tetičky.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #21 kdy: Září 11, 2020, 03:15:03 dopoledne »
Neviem už ako teraz a ako v čr, ale kedysi bolo najlepšie založiť si OZ-občianske združenie. Napríklad "Občianske združenie záhradkárov, chovatelov a včelárov".
A OZ tak mohlo ako neziskové združenie takmer všetko. Príjmať dary, zarábať, príjmať percentá z daní, nakupovať a nebolo právne takmer postihnutelné....

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #22 kdy: Září 11, 2020, 09:49:01 dopoledne »
Samotar : dekuji