Autor Téma: Stále spolu YT-Online  (Přečteno 172 krát)

Mr.Builder

  • Host
Stále spolu YT-Online
« kdy: Srpen 07, 2020, 02:38:50 odpoledne »
Petr a Simona spolu žijí dvacet pět let. Mají devět dětí, se kterými bydlí v maringotkách na šumavské louce – bez televize, počítače a tekoucí vody. Autoritativní Petr sám sebe nazývá „profesionálním otcem." Potomky vede ke svobodě a souznění s přírodou a zároveň se je snaží chránit před škodlivým vlivem konzumní společnosti. Do školy chodí děti jen na přezkoušení - vysokoškolsky vzdělaní rodiče je učí doma. Rodinná soudržnost, která v dnešním západním světě už prakticky nemá obdoby, působí na první pohled idylicky. Při bližším pozorování však začínají vyvstávat pochybnosti. Film Stále spolu zkoumá, jaká je cena za svobodný život stranou společnosti, a ptá se: existuje recept na ideální rodinu?

https://www.csfd.cz/film/405965-stale-spolu/prehled/

https://www.youtube.com/watch?v=F5rPymUoFRw&t=2298s

Offline pamelnik

  • ***
  • Příspěvků: 150
Re: Stále spolu YT-Online
« Odpověď #1 kdy: Říjen 14, 2021, 08:03:13 odpoledne »
Pokud už to tady někde je, nebo to sem nepatří, tak to smažte.

http://dokumentarni.tv/valky-a-armady/valka-kterou-nevidite-the-war-you-dont-see Velká Británie, 2010, 97 min - anglické znění s českými titulky
Další z řady mistrovských dokumentů novináře a režiséra Johna Pilgera volně navazuje na jeho předchozí snímek „The War on Democracy“. Film se snaží velmi podrobně prozkoumat roli sdělovacích prostředků v utváření veřejného mínění a davového souhlasu ohledně válek a konfliktů vedených zejména vládami USA a Velké Británie za podpory spojenců – členů NATO. Podstatná část je věnována oficiální propagandě ohledně aktuálních válek v Iráku, Afghánistánu či Palestýně, ale ani na světových konfliktech či válce ve Vietnamu nezůstane nit suchá. Pilger zde zpovídá představitele nejmocnějších médií, armády či nezávislé novináře včetně například Juliana Assange (WikiLeaks). Závěr? Sdělovací prostředky kryjí a mnohdy i podporují ty nejhrůznější zločiny v historii lidstva.