Autor Téma: 3. světová válka (?)  (Přečteno 2650 krát)

Offline Gloch

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 1015
3. světová válka (?)
« kdy: Srpen 07, 2014, 08:44:57 dopoledne »

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #1 kdy: Srpen 07, 2014, 09:08:16 dopoledne »
no rozhodně USA si jí přeje a dělá vše proto, aby skutečně začala .... šmejdi fašistický
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #2 kdy: Srpen 07, 2014, 11:54:02 dopoledne »
O - ou. To bude asi ještě síla. Ještě budu rád, že mám modrou.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Mederyx

  • ***
  • Příspěvků: 8
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #3 kdy: Srpen 07, 2014, 01:18:57 odpoledne »
Marav
přesně tak, jsou zadlužení až po uši a jediným způsobem jak to vyřešit bude rozpoutání 3. světové války, tak že chtějí vyprovokovat Rusko (nejsem na straně Ruska ani USA) ale ani bych se tomu nedivil kdyby to tak opravdu bylo
Užívej si každý den,vždyť nikdy nevíš kdy přijde ten poslední.

Offline Ormien

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 3540
Re: Světová válka je na spadnutí
« Odpověď #4 kdy: Srpen 07, 2014, 01:19:24 odpoledne »
Mám obavy, že dojde i na situace, kdy bude barva vojenské knížky zcela nepodstatná...
Dar je darem tomu, kdo dává, a vrací se k němu zpět. Walt Whitman

Offline Stan

  • ***
  • Příspěvků: 146
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #5 kdy: Srpen 07, 2014, 04:27:39 odpoledne »
.............no rozhodně USA si jí přeje a dělá vše proto, aby skutečně začala .... šmejdi fašistický.........
Marave, já si myslím že jestli věříš tomu co píšeš, tak jsi hlupák.
Stan, 45 let, VŠ, voják v záloze

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #6 kdy: Srpen 07, 2014, 08:39:58 odpoledne »
Stane, jsi stejně starý, jako já. Marava se musím zastat, znám ho osobně. Je o pár let mladší než mi, je trochu hrr a nebere si servítky, ale hlupák rozhodně není.

Není to poprvé v dějinách, kdy USA vyprovokovaly či jen podporovaly válku hlavně proto, aby si vylepsily svou ekonomickou situaci. Ale o tom tu nediskutujeme.

Fakt je, že se blížíme k válce s Ruskem a já jsem rád, že ruský president Putin má více rozvahy a soudnosti než Nikolaj II Alexandrovič, (v Česku mu říkáme, kdoví proč, Mikuláš II) poslední ruský car. Takže nakonec, dá-li Bůh, místo války začne globální ekonomická recese nastartovaná zhroucením USD jako rezervní měny. President Putin ví, že nemusí dělat nic jiného, než důsledně dodržovat stále platné normy mezinárodního práva, čekat a dávat najevo, že si ví rady.

Ví, že bude počítat mrtvé Rusy v každém případě. Ví, že když bude rozvážný, budou jich stovky až tisíce na jihovýchodě toho, co se kdysi nazývalo Ukrajinou.

Ví, že když nebude rozvážný, budou jich stovky tisíc až desítky milionů po celém světě.

Proto bude rozvážný a ustojí to, protože ruský lid mu důvěřuje.

Musíme se připravit na to, že se EU sesype ekonomicky a energeticky. Příprava na zimu je náš prvořadý úkol, protože na stát se spolehnout nemůžeme. A pro každý případ se připravujme i na případnou válku, s ní spojený rozpad zásobování a rapidní nárůst kriminality některých dobře organizovaných skupin obyvatelstva, které jsou životně závislé na fungujícím sociálním systému.

.. a jako admin prosím, co nejméně osobních urážek. Jeden Orfanik je pro toto fórum více než dost.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #7 kdy: Srpen 07, 2014, 08:50:05 odpoledne »
Kde jsou ty časy kdy USA byly státem svobody a demokracie, jejich prezidenti bránili vzniku americké centrální banky a občas kvůli tomu na ně spáchali atentáty.

Doufám že Německo bude rozumné a nenechá se veštvat do této situace. Velkou nadějí byla tajná schůzka Merkelové s Putinem. A pokud se Německo vzepře, ČR by ho měla podpořit. Možná je cílem USA jen Rusko izolovat, jenže izolace vedou jen k válkám.
 

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #8 kdy: Srpen 07, 2014, 08:59:39 odpoledne »
Německo určitě rozumné bude, má plynovod na dně Baltu a Norsko za vodou,  ale to, že se naše havlistická reprezentace přidá, tomu nevěřím.

Takže si budeme muset ruskou odpověď na EU&USA sankce vypít až do dna.

Je třeba se připravit na uhelné (spíše plynové) prázdniny. Máme dost velké zásoby plynu, máme svoje uhlí, atomové elektrárny, takže zase tak moc zle nebude, ale bude to hodně riskantní pro naši přenosovou soustavu. Může se stát, že vyhoří pár transformátorů a ani sítě optimalizované pomocí Jarníkova algoritmu to nemusí utáhnout.

Je dost možné, že na jaře skončí i pár slibně vypadajících politických kariér..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #9 kdy: Srpen 07, 2014, 09:21:24 odpoledne »
Nu, zásoby plynu máme, na celé dva měsíce průměrné spotřeby, tedy nikoli zimní spotřeby. Atomové a jiné elektrárny nám mnoho nepomůžou, protože energetická hodnota plynu, kterej nám rusáci nedodají leží někde kolem pěti temelínů. Třebas hodnota benzinu a nafty, prodané u pump leží někde kolem devíti temelínů. My čekali jaro, a zatím přišel mráz......
Nechápu, jak si naše kretilní politická reprezentace může brát národ jako rukojmí svých úchylných mentálních inkontinencí.
Díky velkohubosti sobotky hrozí zemědělcům průser, o jakém se ani nesnilo,.A bohužel, odskáčou to obyčejní lidé.
Každej, kdo se kdy navážel do rusa vždy litoval.....Celá infrastruktura je závislá na plynu.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #10 kdy: Srpen 07, 2014, 10:17:09 odpoledne »
Sobotka sice měl pár vejšplechtů, ale myslím, že proti Zaorálkovi je v tom ještě poměrně nevinně a to jak v množství, tak v intenzitě.

Fakt je, že zrovna Německo má nejvíce šancí se chovat rozumně spolu s Itálií. Že se budou zrovna tyhle dva státy chovat rozumně a že budu jejich politikům fandit... jsem ... nečekal. :-)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #11 kdy: Srpen 07, 2014, 10:35:09 odpoledne »
Já jsem zase nečekal, že budu někdy pozorně pročítat web Hlasu Ruska :D Inu, časy se mění :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #12 kdy: Srpen 07, 2014, 10:39:33 odpoledne »
Hlas Ruska také čtu, nicméně je to taky propaganda.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #13 kdy: Srpen 07, 2014, 10:53:26 odpoledne »
Hlas Ruska také čtu, nicméně je to taky propaganda.
To sice samozřejmě ano, ale mluví rozumněji než západní propaganda. (připomíná mi to začátek války v Pacifiku, kdy nejpravdivěji informovala Tokijská růže. )
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #14 kdy: Srpen 07, 2014, 11:01:28 odpoledne »
propaganda.... já dnes po létech pustil televizní noviny na nově a zaskočily mi milované fazolky na cibulce.Smál se na mne z obrazovky saracén..... To si dělají srandu, tolik mrtvol, já od té hrůzy musel odehnat dítě, aby to nevidělo a neslyšelo. To byla propaganda nekrofilů...raději se naučím ruskou hymnu nazpaměť, než žít v tom podivném  světě. Vy na to jste zvyklí, protože v tom žijete, ale fakt to čpí přiboudlinou.
 Merkelová má za ušima, dobře chápe kapacitu neruských ropovodů a německou energetickou potřebu. Ten Zaorálek mne dostal, zapoměl jsem na něj,asi proto, že je nikdo.Sobotka prohlásil, že český národ tíhu sankcí vůči rusku nepocítí.... mám uhlí na 2 roky a dříví na další dva roky....
Chudáci závislí na plynu..... jsou v rukou pár politických sobců-rektálních alpinistů s porouchaným kompasem.....

Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #15 kdy: Srpen 07, 2014, 11:04:02 odpoledne »
Ten usmívající to byl nějaký mírumilovný Palestinec střílející rakety ze škol a školek? Když jsme u toho Ruska, dnes má svátek LADA :D

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #16 kdy: Srpen 12, 2014, 07:08:29 dopoledne »
O - ou. To bude asi ještě síla. Ještě budu rád, že mám modrou.
nechcem ti kazit iluzie,ale v pripade vyhlasenia celkovej mobilizacie sa okamzite uzatvaraju hranice statu.cize nieje mozne ani vycestovat ani navstivit mobilizovany stat.sucastne s uzavretim hranic sa okamzite dostavaju do bojovej pohotovosti specialne jednotky a profesionalna armada.subezne s danou cinnostou sa rozosielaju povolavacie rozkazy kazdemu dospelemu chlapovi od 18 do 60 rokov.vynimku tvoria iba osoby psychicky alebo telesne tazko postihnute(slepota,chybajuce koncatiny atd.)
kazdy odvedenec je povinny sa do niekolkych hodin dostavit do najblizsieho zberneho tabora na to urceneho.(zriadeneho v okoli bydliska)pokial sa nedostavi,pride si prenho policia.ak ho nenajdu a zisti sa ze sa odvedeniu vyhyba,bude nanho vydany zatykač a potom nasleduje sud za dezerciu.nepomoze ani modra,cervena ci ina knizka,dokonca ani ak to zakazuje nabozenske presvedcenie.v takom pripade ak budes mat stastie v tom vojnovom chaose a narazis na chapavu odvodovu komisiu,tak ta neposlu priamo na front,ale daju ta napriklad do logistiky.ale to je tiez iba otazka casu kedy sa na fronte minu vsetky zalozne rezervy a potom sa bude hladat medzi starsimi ako 60 a mladsimi ako 18 a inymi ktory sa este priamo nezucastnili bojov
samozrejme posledna veta plati iba v pripade celosvetovej vojny alebo celoeuropskej ak by boli nase staty priamo v ohnisku bojov a hrozil nas zanik
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #17 kdy: Srpen 12, 2014, 07:22:09 dopoledne »
Já bych zDe rád citoval moji babičku, vězněnou a mučenou kvůli boji proti fašismu.
 Lépe bude, když budeme chudší, když budeme mít více dřiny, když  budeme mít méně všeho,když nebude tolik zábavy, hlevně když nebude válka.......

štika

  • Host
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #18 kdy: Srpen 12, 2014, 11:07:03 dopoledne »
Já bych zDe rád citoval moji babičku, vězněnou a mučenou kvůli boji proti fašismu.
 Lépe bude, když budeme chudší, když budeme mít více dřiny, když  budeme mít méně všeho,když nebude tolik zábavy, hlevně když nebude válka.......


Moje maminka zavlečená z Ruska za války do Německa do koncentráku ( měla 17 let a chtěla být letecký konstruktér) , měla zase jiné názory.
Bude dřít do úmoru a hlavně své děti donutit a živit je, aby dosáhly co nejvyššího vzdělání, kterého sama kvůli válce nemohla dosáhnout.
Myslím, že jsme ji tím udělali radost.
Chudoby jsme kvůli tomu zažili až až.
Ale přesto měla i jednu zásadu. Pro celou rodinu. Raději koupit jednu drahou věc, která dlouho vydrží, než za stejnou cenu 3 levné. Platí to i dnes.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #19 kdy: Srpen 12, 2014, 12:03:21 odpoledne »
Bohužel, vzdělání není zárukou vůbec ničeho,  ani štěstí, ani zdravého rozumu, ani spokojenosti, takže to je pro mne příliš abstraktní. Kvalitním věcem rozumím, to ano.

štika

  • Host
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #20 kdy: Srpen 12, 2014, 12:12:07 odpoledne »
Votroubku, budu ti odporovat. Moje maminka, která nemohla studovat a jen dřela v ZKL JAKO DĚLNICE, JEN CHTĚLA, ABYCHOM TAKHLE NEMUSELI DŘÍT.
Tak chtěla, abychom studovali. A nepřemýšlela  jako ty o zdravém rozumu, štěstí a spokojenosti.
Díkybohu, jsme si vybrali studium, které bylo k něčemu. Já tedy alespoň medicínu, aniž bych o těchto tvých názorech přemýšlela.
A jsem ve své práci šťastná a spokojená, že můžu lidem pomáhat.

štika

  • Host
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #21 kdy: Srpen 12, 2014, 12:15:35 odpoledne »
A nezlob se, urážet vzdělání je malost. Neberu samozřejmě v potaz rychlokvašky právnické.
Naštěstí, oni by tu medicínu nezvládli.
A copak ti do zemědělství nevymysleli inženýři nějaké stroje????

štika

  • Host
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #22 kdy: Srpen 12, 2014, 12:19:23 odpoledne »
Ještě jeden dotaz k tobě votroubku. Ty píšeš, že vzdělání není zárukou vůbec ničeho.
Takže když onemocníš, lékař ti v tom případě nedá žádnou záruku v uzdravení. >:( :(

štika

  • Host
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #23 kdy: Srpen 12, 2014, 12:23:17 odpoledne »
Bohužel, vzdělání není zárukou vůbec ničeho,  ani štěstí, ani zdravého rozumu, ani spokojenosti, takže to je pro mne příliš abstraktní. Kvalitním věcem rozumím, to ano.

Píšeš, že kvalitním věcem rozumíš. Ale jakým kvalitním????
Myslíš si, že vzdělání nemá kvalitní znalosti????
Nebo jen myslíš o svém zemědělství, kterému rozumíš a já ti v tom skláním poklonu.

štika

  • Host
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #24 kdy: Srpen 12, 2014, 12:24:50 odpoledne »
Jen mě votroubku mrzí, že jsi byl připojený, dokud jsem psala příspěvky. Pak jsi na nic neodpověděl a zmizel.

Offline Prof

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 901
  • člověk
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #25 kdy: Srpen 12, 2014, 12:36:29 odpoledne »
Vono to ukazuje se zpožděním...On se ti ozve neboj. Každopádně z posloupnosti diskuse vůbec Votroubek na vzdělání nijak neútočí. Pouze pravdivě poznamenává, že vzdělání samo o sobě štěstí nezaručí. (doplním jen, že štěstím je pro každého asi něco jiného)...

Offline Personne

  • ***
  • Příspěvků: 34
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #26 kdy: Srpen 14, 2014, 03:04:15 odpoledne »
Možná se pletu, ale tato diskuze vypadá, že je dost pro Ruská (a odbíhá od původního tématu), nebo alespoň někteří její přispěvatelé. To bych tedy nečekal. Nejsem fanouškem US, ale nazývat Putina rozvážným / rozumným a celé Rusko, stavět do pozice "klaďase" je celkem mylné. Udávat, že Ruská propaganda je pravdivější než západní. To je už úplně mimo mísu. Myslím, že by si někteří měli osvěžit dějepis..."Nepoučíme-li se s našich chyb. Jsme odsouzeni je opakovat."

Offline SharKhan

  • ***
  • Příspěvků: 183
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #27 kdy: Srpen 14, 2014, 03:38:33 odpoledne »
Nuž doba je dosť podobná tej, ktorá panovala v Európe pred 100 rokmi.
Taká ťažko definovateľná "blbá nálada"...

Blízkemu okruhu svojich priateľov som sa zdôveril - hneď po Novom roku 2014 (v súvislosti s dianím na Ukrajine) - ktovie, či ten uplynulý rok 2013 nebol posledným mierovým rokom v Európe ?

K Putinovi - ak by nebol tak rozvážny, ako že je (ak by sa Rusi chovali po vzore USA, alebo tých, ktorých "neslobodno menovať" - ja im eufemicky hovorím "Zajordánci") tak to rošambo, ktoré je na spadnutie - by už dávno zúrilo okolo nás.
Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова

Offline MarGatito

  • ***
  • Příspěvků: 77
Re:. světová válka je na spadnutí
« Odpověď #28 kdy: Srpen 14, 2014, 04:04:04 odpoledne »
Nedavno jsem na tohle tema cetl pekny clanek od Ilony Švihlikove   http://www.blisty.cz/art/74225.html 

Švihlikova v clanku cituje z knizky Oskara Krejčiho Valka. Ty uryvky mi prijdou natolik dulezite, ze si je dovolim primo vlozit i sem.
-----------------------------------
Válka je selháním lidského rozumu

Vnitrostátní režim by měl být uspořádán tak, aby omezoval vliv na vládu těch skupin, které vydělávají na šíření nenávisti,
strachu, zbrojení a na válkách. Oslabovat moc vojensko-průmyslového komplexu. Jedinou obranou proti občanské válce je sociálně spravedlivý režim (!). Cílevědomá výchova k míru.
Potřebná je také občanská iniciativa k mobilizaci parlamentních i mimoparlamentních sil, které by nepřetržitě kritizovaly agresivní války a demaskovaly politiky i sociální skupiny, profitující z válek. Neméně významné je vyvíjet trvalý tlak na ty masové sdělovací prostředky, zvláště pak televizi, které šíří právní nihilismus či propagují militarismus a válku.


Mr.Builder

  • Host
Re: 3. světová válka (?)
« Odpověď #30 kdy: Listopad 13, 2020, 11:33:33 dopoledne »
https://www.youtube.com/watch?v=74eDCw47BUg&ab_channel=OverSpace

Přihodím video.

Jak si myslíte, že by probíhala 3. světová válka? Bojovalo by se v zákopech? Nebo by se útočilo drony, raketami z vesmíru? Utočilo by se nemocemi?
Někde jsem četl možná tady, že se lidé chystají na válku co už byla ne na tu co bude. Doba zase o kousek
 pokročila a je hodně nových moderních technologii.


https://www.youtube.com/watch?v=8yKsE9OzIT0&ab_channel=AmericaFuckYeah

Útoky dronů v Karabachu.
https://www.youtube.com/watch?v=gR9rbT44n0g&ab_channel=DermatoloqMehdi%C4%B0SK%C6%8FND%C6%8FRL%C4%B0




Mr.Builder

  • Host
Re: 3. světová válka (?)
« Odpověď #31 kdy: Listopad 13, 2020, 12:08:27 odpoledne »
No drony už nějakou dobu létají.
Zde byl souboj plnohodnotné stíhačky, kterou řídila umělá inteligence.
https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/darpa-pocitac-sestrel-vzdusny-souboj-umela-inteligence.A200902_095118_vojenstvi_mla

Myslím si, že jaderné zbraně by byli použity až by se blížilo ke konci. Dnes už jsou i " jakoby " čistší jaderné zbraně, které tolik asi nezkontaminují půdu vodu a okolí. Ale klidně si dovedu představit situaci kdy někdo prohrává a řekne si když ne my tak nikdo a stiskne to tlačítko.
Zároveň je zajímavé, že se některé války tak dlouho vlečou. Při tolika moderních věcech, termovize, drony, kamery a mnoho dalšího. Jak kdyby to někomu vyhovovalo.

Ještě přihodím video kde se mapuje historie válek podle wiki.
https://www.youtube.com/watch?v=HK5OsDWYJmQ&ab_channel=Cottereau