Autor Téma: Napadení psem  (Přečteno 503 krát)

SoňaR

• Host
Napadení psem
« kdy: Leden 01, 2020, 08:20:16 odpoledne »
Velmi stručně zde:

Setkání s nebezpečným psem

Pokud vidíte, že se k vám blíží agresivní pes, zpozorněte a vyhněte se bližšímu kontaktu.
Zůstaňte v klidu. Neutíkejte zbrkle a neotáčejte se zády.
Nevytvářejte se psem oční kontakt.
Ruce dejte dlaněmi nahoru před sebe, nechte se očichat.
Vyhněte se přímému kontaktu se zvířetem.
Klidným hlasem upozorněte okolí na svoji situaci a snažte se přivolat majitele psa.

Napadení

Nepanikařte.
Psovi nastavte předloktí, je to místo, které bolí nejméně. Je-li to možné, omotejte si předloktí bundou.
Utáhněte psovi obojek, aby pustil stisk.
Pokud již k napadení psem dojde, chraňte si hlavu a krk, stočte se do klubíčka.
Volejte o pomoc.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/11799999913-stav-ohrozeni/217562231100006-napadeni-zviretem/0/57166-napadeni-zviretem/

Podrobně, včetně rozboru i dalších variant (napadení vašeho psa cizím psem) zde:
http://www.mpcheb.cz/jak-se-zachovat-pri-setkani-s-cizim-volne-pobihajicim-psem/d-1029
např. citace:
Pokud na Vás pes zaútočí a srazí Vás k zemi, stočte se do klubíčka. Chráníte si tak důležité části těla. Je dobré vědět, že pes instinktivně útočí na nohy, břicho, krk a obličej. Útok na ruce je pro psa nepřirozený s výjimkou služebních psů, kteří jsou takto cvičeni.

Podstatou této polohy je, že pro psa se stanete podstatně menším a nehybným předmětem, než jste byli předtím, který psa navíc nijak neohrožuje, a proto se o Vás po chvíli přestane zajímat. Je to poloha podřízená a funguje více méně na psy, kteří vyrůstali a žijí ve smečce.

Popis: Klekněte si na zem tak, aby jste se hýžděmi dotýkali pat. Zabalte se do klubíčka, aby jste se temenem hlavy dotýkali země a nosem svých kolen. Ruce propojte na zátylku a lokty se opřete o zem. Takto si chráníte nejdůležitější a nejzranitelnější části těla.

V této poloze vyčkejte, dokud se pes nevzdálí. Vzdálenost mezi Vámi a útočícím psem rozhodně nepodceňujte. Pokud bude útočník v dohledu a projeví o Vás zájem, když se pokusíte vstát, raději ještě se vstáváním počkejte.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
Re: Napadení psem
« Odpověď #1 kdy: Leden 01, 2020, 10:49:36 odpoledne »
V obou odkazech mi chybí zmínka o pepřáku. Já ho přitom považuji za nejlepší obranný prostředek, který může neustále nosit u sebe i subtilní žena a to nejenom kvůli psům. Já jsem ho použil jenom jednou a s vynikajícím výsledkem. Pes má potom dost starostí sám se sebou a okolí si přestane všímat. Řekl bych, že je v jakémsi šoku. V mém případě byl v šoku i majitel, nejdřív se snažil protestovat ale ztichl, když jsem ho seřval, že nemá psa na vodítku. Možná si ale všiml i toho spreje, který jsem pořád ještě držel v ruce.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #2 kdy: Leden 01, 2020, 11:28:17 odpoledne »
Jo, kaser je velice účinný. Odporúčam nosiť na všeobecnú obranu. Ale chce to vedieť aj používať. Aj vedieť trošku pobehnúť... :D https://www.youtube.com/watch?v=WVgrE77AgEA
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Chinalady

« Odpověď #3 kdy: Leden 02, 2020, 11:59:00 dopoledne »
Určitě nezapomeňte na očkování proti vzteklině.

Pokud Vás pes opravdu pokouše nebo poškrábe, i když to ani není na šití, tak od majitele žádejte potvrzení o očkování proti vzteklině. Pokud vám ho neukáže nebo nemůžete dohledat majitele, běžte k doktorovi a nechte se naočkovat proti vzteklině.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #4 kdy: Leden 03, 2020, 08:22:38 odpoledne »
Ten pepřák je na zvířata hodně účinný, ale kupovidu jsem zaznamenal úspěch i s paralyzérem. Zvuk elektrické jiskry zastavil přibíhajícího vrčícího NO. Pak následovalo krátké oťukávání, kdy se snažil vyskočit ke krku. Stačil úkrok stranou a letmý cca 1/2 s dotek paralyzeru na krk zvířete. Pes odskočil a nakonec po chvíli vrčení i odběhl, aniž by došlo k dalšímu fyzickému kontaktu...Ale také jsem byl svědkem pokousání cca 4 letého dítěte na pískovišti v parku vzteklým maltézáčkem...matka nechala dítě cca 20m od sebe, majitel psa ho pustil z vodítka...pes chvíli obíhal pískoviště a pak se zakousl sedícímu dítěti do tváře...Tento typ útoku považuji za hodně nebezpečný a vždy když jsem vezl děti v kočárku nebo jsme šli do parku či na hřiště jsem byl vůči jakémukoliv volně pobíhajícímu psu dost ostražitý...pobíhání dětí pes může považovat za hru, nebo i útěk a může dítě pronásledovat...Vy jako rodič nemusíte doběhnout včas nebo máte děti 2 a pak jedno prostě neochráníte..pes přebíhá mezi nimi a děti se ve strchu rozutečou a spoléhat na majitele psa nepovažuji za rozumné. Navíc nikdy nevíte, co má ten pes za sebou...V tomto případě bych asi zvolil preventivní útok pepřákem nebo i klackem na psa a snažil se děti dostat za sebe. To vždy nějak vysvětlíte a pokud máte u sebe děti, pes má 40 kg, je jasné že pokud byl navolno a bez košíku, představoval nějaké ohrožení... Také jezdci na koních a cyklisté mohou na toto téma dost vyprávět....třeba jak jeden úder kopyta dovede zprovodit ze světa i maďarského ohaře...a vysvětlujte to pak rozkuráženému myslivci, že jako jezdec s tím nic dělat nebudete, protože pes napadl a pronásledoval vás...vám a vašemu koni hrozil pád a zranění....pár jezdců mi tuto zkušenost v nějaké podobě potvrdilo většinou stačí švihnutí bičíkem...pepřák zde moc nedoporučuji, protože mnoho koní jeho zvuk ještě víc zneklidní...a taky ho většinou včas nevylovíte...bičík ano.

SoňaR

• Host
« Odpověď #5 kdy: Leden 03, 2020, 08:33:09 odpoledne »
S těmi dětmi naprosto souhlasím. Však moji kluci už jsou dávno zvyklí na jednoduchý povel "pes! ke mně!" ... což je zkratka pro "pozor, blíží se k nám volně pobíhající pes, zařaďte se za mě v těsné blízkosti!"... doporučuji všem rodičům nebezpečí volně pobíhajícího psa (byť s majitelem v dohledu) nepodceňovat a naučit děti nějaký podobný povel okamžitě poslechnout.

Offline Včeliš

« Odpověď #6 kdy: Leden 03, 2020, 09:13:22 odpoledne »
Doporučuju obcházet obezřetně i psy na vodítku. Dneska jsou psi tak zdegenerovaný a nevychovaný, že hrozí nebezpečí i od nich.
Musím přiznat, že mám jednoho z nich. Nikdy bych ho nepustil na volno a všem lidem i zvířatům se s ním vyhýbám. Má to v palici úplně vylízaný, ale celou rodinu miluje a holt u nás dožije pod přísným dozorem.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #7 kdy: Leden 08, 2020, 08:28:54 odpoledne »
Ten povel pes doma zavedu. Soňo díky. Jinak lze souhlasit i s návrhem, že majitel dospělého psa by měl doložit jeho základní výcvik, pokud se pohybuje na veřejném prostranství a jde o služební, bojové nebo větší plemeno....Když vidím jak se postarší útlá padesátnice přetahuje s obtloustlým mastifem mívám z toho dost smíšené pocity....

Offline Alhexth

« Odpověď #8 kdy: Květen 02, 2020, 01:55:38 odpoledne »
Takový povel je šikovný z mnoha důvodů. Po jeho zvolání člověk přesně ví, co v dalších vteřinách děcka udělají a kudy poběží, což je k nezaplacení. Jde-li zrovna v ten okamžik o hodně, takové drobné detaily v součtu přispívají k přežití. Netýká se to jen psa, ale obecně čehokoli. Máte i signální hesla pro jiné situace? Ne-li, zvažte je.  :)