Autor Téma: Bezpečnostní fólie na okna  (Přečteno 539 krát)

Nalim

  • Host
Bezpečnostní fólie na okna
« kdy: Listopad 01, 2019, 04:40:53 odpoledne »
To je třeba událost, na kterou se moc připravit nedá. Když to tam bouchne hodně, tak než stihneš něco udělat, je po všem. Na menší výbuch... co já vím... fólie do oken, aby střepy nelétaly po celém bytě?
Bezpečnostní fólie na okna by možná zasloužily svoje vlákno.

Na sklech oken by je měl mít každý, kdo se prakticky zabývá přípravou na zlé časy. K velmi vážným zraněním stačí situace, kdy na ulici něco "pšoukne", a všichni lidé v mistnostech, obrácených tím směrem, skoro zaručeně utrpí velmi vážná bodno-řezná zranění. A když se to navíc "povede" v zimě, bez oken se místnosti dost blbě vytápějí.

Jenže: tyhle fólie pohlcují přes 90% UV záření. Takže mám dilema: buď zabráním sluníčku, aby mi nějakých 250 dnů v roce, po mnoho desítek mírových let, pomáhalo temperovat místnosti obrácené k jižním směrům - a nebo fólii si do oken nedám, a "riskuji", že toho třeba nikdy nebudu muset litovat. Teď, babo, raď

SoňaR

  • Host
Re: Re: Kecání jen tak
« Odpověď #1 kdy: Listopad 01, 2019, 05:14:55 odpoledne »
Souhlas. Jestli se v tom někdo vyznáte, tak to vlákno prosím založte (asi nejlépe v Sebeobraně a zabezpečení?... Zabezpečení domu a bytu, nebo jak se ta poddiskuze jmenuje). Docela bych uvítala víc informací k tomuto tématu. I proto, že u nás je to dost aktuální vlastně pořád.

SoňaR

  • Host
Re: Re: Kecání jen tak
« Odpověď #2 kdy: Listopad 01, 2019, 06:30:47 odpoledne »
Takováto neštěstí se zase tak často nestávají. Občas jim tam něco bouchne, nebo unikne nějaká chemikálie, ale bez zranění. No nicméně - tak nějak mě dosud nenapadlo s tím něco dělat, jak říkáš - jsme na to zvyklí, v podstatě jedeme v módu "v Semtíně zase něco bouchlo". To jen že ten dnešní "výbuch", tedy vznícení střelného prachu mi připomněl ten v 84., kdy opravdu pořádně bouchl sklad střelného prachu a vysklilo to okna až v Chrudimi. A stát se to o den dřív, tak by to neodnesla jenom ta okna a obětí i zraněných by bylo mnohem víc.

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #3 kdy: Listopad 02, 2019, 11:25:47 dopoledne »
To bezpečnostní lepené sklo má u sklenářů řemeslně/slengové pojmenování CONNEX
Asi nějaký původní výrobce, nicméně strejda googl na to slyší. Od určité tloušťky a počtu vrstev to prý pojišťovny uznávají jako ekvivalent mříží. Před časem jsem řešil okna do společných prostor domu tak jsem si to trochu zjišťoval, neb obchoďákům přes plastokna z principu a zkušeností nevěřím.

Tu metalickou IR blokující fólii mám na okně v kuchyni, jižní strana, folie koupená v Lídlu. Odhadem to v létě pomůže tak o 2 až 3 °C , to jó to je supr, ale od té doby mi za tím oknem nic neroste ani pažitka. Zřejmě to blokuje pro kytky životně důležitou část slunečního spektra.

Nalim

  • Host
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #4 kdy: Listopad 02, 2019, 01:22:10 odpoledne »
No, bohužel, důležitého nejen pro kytky, ale i pro lidi

SoňaR

  • Host
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #5 kdy: Listopad 02, 2019, 02:18:20 odpoledne »
A blokuje něco ta čirá bezpečnostní fólie? A kolik?

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #6 kdy: Listopad 02, 2019, 04:22:53 odpoledne »
Nalim : v případě kuchyňského okna v panelovém domě , mi to vrásky nedělá.
Je fakt že některá komerční budovy mají z metalického skla celou fasádu.
Trávit tam osmihodinovou pracovní dobu, asi se mračit budu ...

Connex nemá viditelný vliv na světelné spektrum a ani kytkám nevadí.
Máme ho už čtvrtým rokem v domovní sušárně, je to v přízemí proto connex.
Sousedka tam zazimovává kytky a neztěžuje si a že by nám (představenstvu) to dala sežrat,
cobi seržantka místního pavlačováho komanda důchodkyň.

Nalim

  • Host
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #7 kdy: Listopad 04, 2019, 10:26:54 dopoledne »
A blokuje něco ta čirá bezpečnostní fólie? A kolik?
Informace prodejce:   
https://www.benda-folie.cz/bezpecnostni-folie

V odstavci   Bezpečnostní fólie nabízejí širokou škálu možností využití
píše:
Použitím bezpečnostní fólie získáte jedinečný, ochranný UV filtr, který minimalizuje 99% škodlivého UV záření a Vy tak účinně zabráníte blednutí vybavení vaší domácnosti.

SoňaR

  • Host
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #8 kdy: Listopad 04, 2019, 01:40:56 odpoledne »
Takže vlastně by to (v případě čiré fólie) nebyla žádná změna, protože okenní sklo také UV nepropouští (nebo jen zanedbatelné minimum).

SoňaR

  • Host
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #9 kdy: Listopad 04, 2019, 01:57:38 odpoledne »
Tu metalickou IR blokující fólii mám na okně v kuchyni, jižní strana, folie koupená v Lídlu. Odhadem to v létě pomůže tak o 2 až 3 °C , to jó to je supr, ale od té doby mi za tím oknem nic neroste ani pažitka. Zřejmě to blokuje pro kytky životně důležitou část slunečního spektra.

Není ta fólie zbarvená do modra? Ono to teda nemusí být skoro poznat...

Offline šotek

  • ***
  • Příspěvků: 576
  • Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #10 kdy: Listopad 04, 2019, 06:02:30 odpoledne »
Těžko říct kde je problém, modré folie na fóliáku naopak fungují ve prospěch rostlin...
https://folie-plachty.cz/includes/images/p57_folie-ginegar-metraz-180.jpg
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

SoňaR

  • Host
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #11 kdy: Listopad 04, 2019, 06:50:08 odpoledne »
Modré světlo podporuje růst, ale ty modré fólie na okna prý jsou pro rostliny nejhorší. Těžko říct proč....

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: Bezpečnostní fólie na okna
« Odpověď #12 kdy: Listopad 05, 2019, 07:22:00 odpoledne »
Do modra ne , do "šeda" jako jemné sluneční brýle.
Ale je to z Lídlu , tak kvalita ? je pofidérní.
Okno je příliž velké, tak je polep ze dvou pruhů.
Po cca deseti letech se spára mezi nimi z "neviditelné okem" zvětšila na cca 1 mm s tím že hrana se jakoby odlepuje.