Autor Téma: Ledvinový pás  (Přečteno 329 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Ledvinový pás
« kdy: Říjen 09, 2019, 08:41:14 odpoledne »
Jsem socka, tak nechce zase koupit něco co se mi bude válet v sudu jako lyžařská kukla. Ledvinový pás jaký?
https://www.trikoty.com/ledvinove-pasy/ledvinovy-pas/

Mám strach, že mi bude padat, tak se mi líbí elastický. Ale zas elasticky si vybavim něco studeného. V minulosti jsem řešil pomocí trička XXXL, tak jsem tričko narval do kalhot a vítr se nedostal na ledviny, když jsem se ohýbal.  Zatim neumím šít, ta prodloužit tičko o třeba polovinu další tričko nejde. Tak jedině koupit nějaký levný pás.

Co vlastně si myslíte o chránění ledvin. Jak je chráníte?

SoňaR

  • Host
Re: Ledvinový pás
« Odpověď #1 kdy: Říjen 09, 2019, 08:59:36 odpoledne »
Ledvinový pás je při některých aktivitách super. My máme z Tchiba, ale to bys musel počkat na akci, kdy ho budou mít. Je elastický, hřejivý, neroluje se, nepadá. Manžel ho používá při zimním běhání. Hodí se i pro "ohýbací" práce na zahradě v chladném počasí, či třeba když tě chytnou záda a potřebuješ zahřívat. Navíc dobře zahřívaný trup dokáže vyhřívat i periferie v zimě, např. ruce bez rukavic.

Jinak na běžnou činnost postačí nátělník z vhodného materiálu. Bývají dost dlouhé na to, aby se strčily do kalhot. A je možný výběr z variant tílko / triko s krátkým rukávem / triko s dlouhým rukávem.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Ledvinový pás
« Odpověď #2 kdy: Říjen 09, 2019, 10:45:32 odpoledne »
Ledviny jsou ten nejproblémovější orgán v těle. My je máme v rodině všichni tzv. "slabé". Což je termín, který západní medicína neuznává, ale ten kdo je má takto slabé, o nich sakra dobře ví, a to neustále. Ledvinový pás je samozřejmě ok, ale sám o sobě nestačí. Musíme to podporovat hlavně zevnitř, tím co jíme a pijeme...žádná extra výhra pro případné postapo to tedy není  :( ???

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Ledvinový pás
« Odpověď #3 kdy: Říjen 09, 2019, 11:22:05 odpoledne »
Občas v zimě člověk nemá ledviňák po ruce, ale má třeba širší šálu, kterou lze ovinout 2x okolo těla na spodní nátělník a zajistit na bocích zavíracími špendlíky, aby nepadala při pohybu, prošpendlením s nátělníkem. Funguje to docela dobře. Stejně tak se dá ze šály zhotovit např. ovinutím okolo hlavy kukla a chránit tak hlavu před mrazem...používal jsem to třeba v zimě pod helmu v nevytápěných halách...šálu nahradí také třeba keffieh (takový ten arabský šátek).

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Ledvinový pás
« Odpověď #4 kdy: Říjen 09, 2019, 11:26:43 odpoledne »
A jinak ještě k tomu pásu. Podle mě hlavně musí být pořádně velký a z králíka  :D

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Ledvinový pás
« Odpověď #5 kdy: Říjen 12, 2019, 08:07:50 odpoledne »
A co z kočky? Dříve bylo synonymum pro ledviňák kočka. Navíc mám pocit, že není na ochranu ledvin, ale kříže.
Dnes jsem se zpotil při práci na zahradě a najednou začalo trochu foukat. Během 10 vteřin jsem se nemohl narovnat, jako první pomoc zabrala obtočená mikina okolo pasu.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Ledvinový pás
« Odpověď #6 kdy: Říjen 13, 2019, 01:35:38 dopoledne »
Ja používam dlhé roky na chránenie "krížov" staré vlnené svetre omotané okolo pása. Super, že sa tak pod tým nespotím, a super, že keď si aj sadnem, tak mám prdel v teple.  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.