Autor Téma: pokec-pripomínky  (Přečteno 853 krát)

Offline Bivoj

  • ***
  • Příspěvků: 238
pokec-pripomínky
« kdy: Duben 23, 2022, 02:11:07 dopoledne »
Ač jsem zde pouhý registrující se nováček, čtu toto fórum od jeho počátku, jakožto i "bratránky" kde jsem se naopak registroval už před cca 10 lety. S více jak čtyřmi tisíci odborných příspěvků "vedle" jsem pomohl snad mnoha rozpadlíkům či prepperům. Nicméně moje vědomosti jsou směrovány spíše ke zbraním, (ať už chladným či palným), a technologickým věcem, takže si nejsem jist v kramflecích, jak moc zde budu vlastně užitečný. Protože o zemědělství nevím lautr nic. ;-) A k tomu se vlastně váže má připomínka k fóru:

Pokud by zde přibyly témata jako Zbraně - rozdělené pro začátek dejme tomu jen na chladné a palné (za což se přimlouvám), myslím si, že bych rozhodně nebyl sám, kdo by zde mohl sdílet svoje vědomosti - i farmáři potřebují v SHTF době vědět, jak svoji úrodu ochránit. ;-)

A rozhodně si nemyslím., že by to bylo lezení někomu do zelí. Karlos je už out. Je třeba preppers.cz posunout dále. IMHO.
Si vis pacem, para bellum.

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2022, 06:11:09 dopoledne »
Tvůj názor s tebou sdílím a myslím si, že to pomalými a postupným kroky půjde. Společně s dalšími lidmi, kteří tu už jsou nebo ještě přijdou, přispějeme k posunu tohoto fóra v oblasti, která tady byla zatím jen okrajově (já se už o to nenápadně snažím  ;D ). Jsem si jist, že máš tomuto fóru co nabídnout  ;)

A k tomu farmaření, tohle je zatím okrajová část pro mne (12ks jabloní, nějaký rybíz a angrešt plus řidiče hned vedle a nějaké záhonky). Nicméně jak jsi uvedl, je dobré si tu svou úrodu umět taky ohlídat. Další věc je, že ty stromy si člověk sebou nevezme a pokud bude nucen z nějakého důvodu dané místo opustit (přírodní katastrofa, nepokoje atd.), tak se na cestě a v cizím prostředí stává zranitelný a opět je dobré být na nějakou možnou konfrontaci připraven (v rámci daného státu, přes hranice bych to se zbraní neriskoval).
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #2 kdy: Duben 23, 2022, 07:38:10 dopoledne »
Páni, treba si uvedomit smerovanie fora,
Ak tu dame priestor zbraniam forum automaticky prejde do militantneho režimu čo odradi ludí ktorí tu prispievali.
Priznám sa že ak mám tu volit medzi čítaním príspevkov o povedzme samoťažnom systeme čerpania vody alebo o  Tureckych dronoch volba je pre mňa ako preppera jasna...
Nerobme tu z toho ĎALŠIE miliforum. Fakt nie.
Ok je tu nejaka snaha Mrtváka informovat/ debatovat o prepperskych zbraniach, ďalej by som to však uz neposúval. Je tu rozpad, webforum, strelecke forum a bohvie ešte ake forum... treba sa angažovať pripadne tam. Predsalen, logicky pripadny zbraňofil dostane fundovanu odpoveď či reakciu prave na hlavne takomto odbornom fore. Tu je tiez par borcov čo su zbraňopozitivni a všetci su aktivni prave aj na susednych forach. Kto chce informacie si na nete najde. Fakt, neťahajme to sem. Ja osobne som rad že je toto forum ake je.
Ďakujem
P.s. bivoj, možno nastal čas aby si sa naučil pestovat mrkvu, radi ti poradíme. :)

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #3 kdy: Duben 23, 2022, 08:11:43 dopoledne »
Nemyslím si, že by se tady z toho mohlo stát military fórum. Přesně proto, že je tady střelectví a drtivá většina gun positive lidí řeší tyto věci právě tam. Dle mého tady ani není potenciál na to, aby zbraňové příspěvky převládly a někoho to odradilo sem přispívat. Spíše by to mohlo dané téma lehce nakousnout a případně pak někoho v tomhle nepolíbeného nasměrovat na specializované fórum, kde by si danou problematiku do detailu nastudoval. Naopak by to tady mohlo přilákat lidi, kteří mají co říct i k jiným technickým tématům a že takoví jsou. Jen jim tu třeba chybí možnost si sem tam něco napsat o tom, co nového si zkusili a jaký z toho mají pocit. Ale samozřejmě jsem tu zatím jen jakoby na návštěvě oproti dlouholetým členům a nepřísluší mi do toho kecat. Je to jen takové zamyšlení. Jinak obráceně by se to dalo aplikovat třeba na https://www.zahrada.cz/forum/  ;D ale je tu jiná věc, která nás zde na fóru spojuje a ta má přesah přes všechny možné oblasti  ;)
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #4 kdy: Duben 23, 2022, 09:28:29 dopoledne »
Hlavně nezapomínejte na jednu základní věc- větší důraz na zbraně by k nám přitáhl nežádoucí pozornost, a v případě nástupu nového režimu( převrat, invaze) by nás mohl dostat do pořádných problémů. Je velký rozdíl, když vás zaškatulkují jako člena military a potencionálně povstalecké skupiny (kulka do hlavy) a když jste poblázněný zahrádkář hádající se o zelenině, skladování potravin a zdrojích elektřiny(pár let natvrdo a pravidelný dohled “probačních úředníků”).

Berte to tak: pokud vás někdo za pět let připoutá k židli, ukáže vám stoh vašich vytištěných příspěvků a bude po vás žádat vysvětlení, co z toho lépe vyargumentujete? Zahrádkaření a radioamatérství nebo zbraně?

Offline DeadMan

  • ***
  • Příspěvků: 2358
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #5 kdy: Duben 23, 2022, 09:45:51 dopoledne »
Tak já už mrtvý jsem, čili pro mě žádná změna  ;D ;D ;D
You cannot kill me as I am already dead!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #6 kdy: Duben 23, 2022, 09:48:28 dopoledne »
Nestraš tu furt s tou tvojou čínou :D .... to keď mi spočítajú všecky príspevky, vykonajú na mne všecky druhy trestov a popráv.  8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 976
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #7 kdy: Duben 23, 2022, 02:02:23 odpoledne »
Osobně si myslím, že pár rad a osvěty ve zbraních nikoho nezabije (a to doslova  :D). Než pozatýkají a vyslechnou všechny přispěvovatele na strelectvi.cz a forum.gunshop.cz, tak sklidíte ze svých polí ještě mnoho úrody. Ne vážně, je dobré se zamyslet také nad tím, že své úsilí, svůj grunt, své zásoby, bude nutné také umět a mít čím ochránit. Jako více pravděpodobnější mi přijde rozpad ve stylu ekonomického úpadku, kdy lidé budou strádat energeticky i výživově. Dle všech současných indícií k tomu mámé velmi rychle nakročeno, a to že teď je vše v klidu a pohodě, je jen díky setrvačnosti. Státní zásoby 0, plán 0, jen kecy a "vysílání prozápadních signálů". Gandy hladových loupežníků, kteří vám kromě sklizně na poli vysajou i nádrž z traktoru, na které prostě nebude mít státní aparát a jeho silové složky čas, je více pravděpodobnější, než invaze cizích vojsk. Stačí týden bez elektřiny a na dveře baráků, na kterých z dálky září FVE na střechách, budou klepat "náhodní" kolemjdoucí, jestli by jste jim nenabili baterky, aby měli večer doma aspoň čím svítit. Dva týdny a klepat už nebudou, rovnou vám vyrazí dveře. To samé s jídlem, měšťáci se vydaj na vesnice, z prvu s prosíkem o brambory, mouku, vejce, mléko. A nedělejme si iluze, lidi jsou vesměs svině a dost z nich jen u prosíku nezůstanou.
Může to dopadnou také tak, že právě ti, co mají grunt a zásoby, budou tím prvním místem, kam se hladoví vydají. Bude dobré mít doma za dveřma alespoň něco, co má 7+1 plnotučných argumentů pro případné návštěvníky, kteří nebudou slyšet na slovo NE....

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #8 kdy: Duben 23, 2022, 04:02:35 odpoledne »
Chlapi, a čo by ste chceli vedieť o zbraniach? Rád vám odpoviem na všetky otázky :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #9 kdy: Duben 23, 2022, 05:39:21 odpoledne »
ja vam tiez mozem povedat jednu vec.ak sa uskutocni scenar ktory tu popisuje Tom82,tak hned na zaciatku tohto pruseru statna sprava zabavy vsetky legalne drzane zbrane aby predisla rabovaniam a ozbrojenym potyčkam.a ked bude doma Tom82 roniť slzy nad prazdnou skrinou na zbrane,my zahradkari uz budeme mat davno nachystane vidle  ;D
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 976
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #10 kdy: Duben 23, 2022, 05:58:14 odpoledne »
TNT1973: já se domnívám, že zabavování zbraní nebude na pořadu dne. Rabování nebudou dělat gangy policií prověřených držitelů ZP a legálních vlastníků zbraní, ale spíše tlupy anarchistů, nepřizpůsobivých takyobčanů, imigrantů apod. Stačí se podívat na západ, USA, kdo dělá problémy  ;) https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/VIDEO-To-neni-Somalsko-to-jsou-USA-Rabovacky-v-baste-Bidenovy-partaje-za-bileho-dne-690380
Tihle legální "bambitku" jistě za opaskem nemaj a ani ji nepotřebují.

V souvislosti s nedávno státem schváleným programem střelecké přípravy https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/legislativa/4059-programy-strelecke-pripravy
se tak domnívám, že v případě průseru nebo mezistátního konfliktu, by se v první řadě zbraně zcela jistě nezabavovaly. Spíše naopak, tito lidé budou požádáni k obraně vlasti svými zbraněmi. Jen vidlema se bohužel v dnešní době nájezdníkům neubráníš.

EDIT: ale možná by si toto zasloužilo samostné vlákno, zde jsme možná již OT. Něco na způsob "Čím a jak budu bránit svůj grunt a zásoby v případě průseru".


 

Offline TNT1973

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1803
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #11 kdy: Duben 23, 2022, 06:22:47 odpoledne »
Suhlasim ze majitelia legalne drzanych zbrani budu v pripade ozbrojeneho konfliktu povolavany ako prvy. Ale to iba v pripade vojny. V pripade pozvolneho ekonomickeho upadku ktory uz v podstate zacal,budu podla mna potencionalny rabovaci vsetci obyvatelia miest. A budu sa zgrupovat do skupin.ludia ktory budu vlastnit zbran budu viest tieto skupiny. Budu hladny a bude im jedno ci vlastnia zbran legalne alebo nelegalne. Budu chciet nakrmit svoje rodiny. Ako si pisal, najprv budu klopat a prosit. Ak ich odmietnes tak ta pridu okradnut počas noci. A ak ich prichytis a budes sa branit tak budu strielat. Policia nebude stihat vid priklad venezuela.
 Na dedinach to podla mna bude iba o trochu lepsie. Na dedinach dnes chce na dvore kazdy bazen a anglicky travnik a malo ludi nieco chova, alebo pestuje. Zrovna minuli tyzden mi dcera povedala, ze je jedina z cca 20 spoluziakov v triede ktora doma chova sliepky. To dost vypoveda aj o potravinovej sebestacnosti na dedinach.
A este jedna podstatna vec. Velke percento ludi sa správa podla zakona iba preto, lebo sa boji nasledkov porusenia zakona. Ak to prestane platit, tak sa z vecsiny ludi stanu zvery. Mysliet si ze aj v takej situacii budu zlocinci iba tý, ktory su zlocinci aj dnes je dost naivne
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

         nacelnik Seattle 1854

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #12 kdy: Duben 23, 2022, 06:26:10 odpoledne »
Ste ot!

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #13 kdy: Duben 23, 2022, 06:30:17 odpoledne »
Nejsu.  8)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #14 kdy: Duben 23, 2022, 06:43:00 odpoledne »
"Kto nemá meč, nech predá plášť a kúpi si ho.“ Ježiš Nazaretský, Lukášovo evanjelium 22:36

To je univerzálny pohľad na zbrane a veci s tým súvisiace. Výklad je už na každom čitateľovi. Nikoho nenabádam, nikoho nenútim. Prepper nie je a ani nemôže byť pacifista tobôž slniečkár  "omg"  Samozrejme nemôže byť ani osoba so sklonmi ku násilnostiam a činom ktoré sú zhrnuté v trestnom zákonníku ako štátu a spoločnosti neprijateľné........
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #15 kdy: Duben 23, 2022, 09:09:46 odpoledne »
Niekde som to tu uz pisal
Pripomenulo mi to ako moja babka rezala kačice a sliepky a polievala krvou chlieb kym sa sliepka trepala...
To bola prepperka.
Meč som predal už dávno. Sťahoval mi gate...

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #16 kdy: Duben 23, 2022, 09:26:10 odpoledne »
Závesník cez plece alebo na chrbát je lepší ako guma na gatiach  :pa:
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Bivoj

  • ***
  • Příspěvků: 238
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #17 kdy: Duben 24, 2022, 01:02:34 dopoledne »
Jak už předeslal DeadMan, rozhodně není cílem nás, bývalých rozpadlíků, přinést vám sem nějaké "těžké zbraně", či vás o tom jakkoliv přesvědčovat či konvertovat. Naopak se tu MY musíme naučit s vámi souznit a udělat nějaký rozumný průnik vašich rozsáhlých vědomostí s našimi. Bude to hafo práce, především z naší strany (přece jen, jsme zde nováčci, i když to tu každý už deset let čte... ;-))

Prosím mějte s námi, rozpadlíky, shovívavost a slitování a kdyby jsme se moc uthávali z řetězu, tak stačí nás usměrnit. ;-)
Si vis pacem, para bellum.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2357
Re: pokec-pripomínky
« Odpověď #18 kdy: Duben 27, 2022, 10:25:49 dopoledne »
V pohode, ak by ste to tu prehaňali tak vas nasmerujeme.
Ale ako to vnimam tak ste dost chápaví...