Autor Téma: Nevyžádáná pošta  (Přečteno 396 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Nevyžádáná pošta
« kdy: Září 16, 2019, 10:46:34 dopoledne »
Přišlo mi dnes obálka ve které je propiska (firma National Pen)s mým názvem spolekem. V dopisu je jestli chci udělat objednávku.
Nemám v plánu odpovídat. Nebo co mám udělat, aby mi pak nepřisla za rok faktura na tu propisku na pár tisíc?

Večer nafotim.

SoňaR

  • Host
Re: Nevyžádáná pošta
« Odpověď #1 kdy: Září 16, 2019, 10:59:55 dopoledne »
Propisku jim vrať s průvodním dopisem, že jim děkuješ za nabídku, ale že nemáš v plánu ji ani teď ani v budoucnu využít a ať tě z toho důvodu vymažou ze své databáze. Nebo si propisku nech a pošli jim jen dopis s výše uvedeným zněním a poděkováním za "vzorek zdarma"  :D

A hlavně - kdyby ti telefonovali, tak na žádnou z otázek neodpovídej "ano", aby ti z toho potom nesestříhali objednávku ;)

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Nevyžádáná pošta
« Odpověď #2 kdy: Září 16, 2019, 12:20:21 odpoledne »
Moment, o tom, že se z odpovědi "ano" sestříhá podvodná objednávka jsem slyšel, ale zdráhám se tomu uvěřit. Že bychom už byli v takové kejdě? Sám jsem se této neopatrnosti x-krát dopustil, že jsem říkal "ano" do telefonu, ale zatím po mně žádný šmejdský produkt nikdo zaplatit nechtěl. Tak jak je to doopravdy ?

SoňaR

  • Host

SoňaR

  • Host
Re: Nevyžádáná pošta
« Odpověď #4 kdy: Září 16, 2019, 12:38:22 odpoledne »
Jo a taky je dobrý se vyhnout slovům jako "souhlasím" a "přijímám".

Takža asi nějak takto:  :)
"Souhlasíte s tím, že tento hovor bude z důvodu zkvalitnění našich služeb monitorován?"
"Čeho se ten hovor bude týkat?"

nebo:
"Obdržel jste od nás na ukázku tužku?"
"Tužku jsem obdržel, mám to brát jako vzorek zdarma?"  :)

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Nevyžádáná pošta
« Odpověď #5 kdy: Září 16, 2019, 12:47:18 odpoledne »
To je jasné, "souhlasím" a "přijímám" bych asi neřekl, ale "ano" člověku jaksi automaticky ulítne. Možná by bylo dobré osvojit si automatickou odpověď ve smyslu odsouhlasení - třeba "jasně" nebo "se ví" příp. "to víš že jo"  :) Něco, co se nedá zneužít.

SoňaR

  • Host
Re: Nevyžádáná pošta
« Odpověď #6 kdy: Září 16, 2019, 01:07:12 odpoledne »
Na druhou stranu - u těchto "otrapů" není vůbec nutné jim jakýkoliv souhlas udělovat. Dokonce ani s monitorováním rozhovoru. Já na souhlas s monitorováním vždy odpovídám tak, jak jsem uvedla v předchozím příspěvku... no nikdy je to nezarazilo a i bez souhlasu v rozhovoru klidně pokračují, pokud se s nimi bavím teda a neutnu to hned na začátku  :D

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Nevyžádáná pošta
« Odpověď #7 kdy: Září 16, 2019, 02:27:00 odpoledne »
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nll.acr

Pro jistotu je dobré si hovory taky nahrávat  :)
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3652
    • Forum Chedrbí
Re: Nevyžádáná pošta
« Odpověď #8 kdy: Září 17, 2019, 02:44:14 odpoledne »
Tak budu dělat mrtvého brouka. ;)