Autor Téma: Citáty, které jsou mi vlastní  (Přečteno 588 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Citáty, které jsou mi vlastní
« kdy: Září 07, 2019, 02:04:54 odpoledne »
Mám v životě pár citátů, kterým se řídím v životě. Jaké máte vy? Skutečně se tím řídíte. Nemyslim citáty, které někde sdílíte a dávate jim laiky.

Můj nejčastější je "Ono stačí se začít reálně pracovat s tím, nač je možné dosáhnout."

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Citáty, které jsou mi vlastní
« Odpověď #1 kdy: Září 08, 2019, 10:02:26 odpoledne »
Citát, ktorý som vymyslel, na úkor rôznych remesiel a služieb je : "Nap.ču si to viem urobiť aj sám"  ;D

Vela známych to začalo tiež používať. Hlavne po práci nepodarených remeselníkov, po ktorých si to museli sami dorábať.  :bee:
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

konec

  • Host
Re: Citáty, které jsou mi vlastní
« Odpověď #2 kdy: Listopad 22, 2020, 11:56:47 odpoledne »
Přísloví "Nap.ču si to viem urobiť aj sám" se mi líbí, mám stejné zkušenosti s řemeslníky jako Dag Bjordan
a u nás má stejné zkušenosti hodně lidí.

Bohužel lidé jsou obecně idioti. Například lékaři stojí také za hovno, jen laik nepozná, že jej lékař neléči, ale naopak ubližuje. Zhoršující se zdravotní stav si laik chybně spojuje s nutným průběhem choroby, ve skutečnosti to způsobují léky od lékaře. Naše super-vyspělá lidská společnost dospěla ke stavu, že dnes na piču robí každý napříč všemi povoláními.
Lidé jsou stále více hloupí a také stále více arogantní, a už jen z těchto dvou důvodů je jasné, že lidská společnost pozvolna spěje ke svému zániku a to už dlouho.

Nalim

  • Host
Re: Citáty, které jsou mi vlastní
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 01, 2020, 11:37:12 dopoledne »
Cicát ;) k diskuzi v jiném vláknu:
„Vzdělání není pouhým nashromážděním jednotlivých vědomostí, jako není těstem mouka, voda, sůl, kvasnice atd. dohromady naházené." (T. G. Masaryk)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Citáty, které jsou mi vlastní
« Odpověď #4 kdy: Leden 27, 2021, 05:38:49 odpoledne »
„Sloboda bez poslušnosti je zmätok a poslušnosť bez slobody je otroctvo.“

—  Abraham Lincoln 16. prezident Spojených štátov 1809 - 1865

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Citáty, které jsou mi vlastní
« Odpověď #5 kdy: Leden 31, 2021, 02:48:34 dopoledne »
Je to smutné, že americký prezidenti mali také krásne a nadčasové citáty o slobode, a popri tom riadili genocídu pôvodných obyvatelov. ???

Práve teraz ide na slovači kampaň na "dobrovolné" očkovanie, do ktorého sú zapojené hviezdy showbiznisu, minister zdravotníctva aj prezidentka. Na kampaň bolo vraj vynaložených 80 000 eur. A spoločne slubujú, že očkovaním znovu nadobudneme slobodu ktorú nám zobrali. :D

„Tí, čo sa dokážu vzdať základnej slobody, aby získali trochu dočasnej bezpečnosti, nezaslúžia si ani slobodu ani bezpečnosť.“ —  Benjamin Franklin

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Citáty, které jsou mi vlastní
« Odpověď #6 kdy: Srpen 12, 2021, 01:47:23 odpoledne »
Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem.
Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá.
Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá.
Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní.
A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.
(Autor neznámy, mylně připisováno Sókratovi)

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: Citáty, které jsou mi vlastní
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 25, 2021, 11:38:53 odpoledne »
Skutočná komunita nevznikne zo skupiny otrokov,
či z ľudí, ktorí vyžadujú, aby ich tí druhí urobili šťastnými.
Anthony de Mello
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.