Autor Téma: Mapy  (Přečteno 327 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Mapy
« kdy: Srpen 31, 2019, 10:29:20 odpoledne »
Hromadíte si mapy ČR? Nebo si jen vytisknete z internetu?


Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Mapy
« Odpověď #1 kdy: Září 01, 2019, 07:30:44 odpoledne »
Na půdě mám staré mapy okolí někdy z 60. tých let. Proč tak staré?

Protože žiju v Sudetech. Nic moc původního se nezachovalo. Mapa ze 20.-30. let je utopie, nejsou k sehnání. Ale čím starší, tím lepší. Sice nejsou tak přesné (dokonce mám občas dojem, že jsou v nich záměrně dělané chyby), ale dají se podle nich najít zaniklé cesty, osady...a to může znamenat vodu a s trochou štěstí i přístřeší, resp. snazší možnost vybudování přístřeší.

Novější mám samozřejmě taky, takže ano, mám mapy, i když ne celou republiku.

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

konec

  • Host
Re: Mapy
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 02, 2020, 02:09:03 odpoledne »
Na půdě mám staré mapy okolí někdy z 60. tých let. Proč tak staré?

Protože žiju v Sudetech. Nic moc původního se nezachovalo. Mapa ze 20.-30. let je utopie, nejsou k sehnání. Ale čím starší, tím lepší. Sice nejsou tak přesné (dokonce mám občas dojem, že jsou v nich záměrně dělané chyby), ale dají se podle nich najít zaniklé cesty, osady...a to může znamenat vodu a s trochou štěstí i přístřeší, resp. snazší možnost vybudování přístřeší.

Novější mám samozřejmě taky, takže ano, mám mapy, i když ne celou republiku.

Sice nežiju v sudetech, ale líbí se mi vaše myšlenky. Na starých mapách jsou věci, které na nových nejsou, protože mezi tím zanikli. A přestože zanikli, tak lze očekávat, že na daném místě budou nějaké pozůstatky po tom, co zaniklo, ať už dobře využiltelé studny nebo něco jiného. Možná někde bude zapomenutý a dobře využitelný sklep, možná bude částečně zasypaný a bude jej možné vykopat.