Autor Téma: Topné fólie  (Přečteno 43 krát)

Offline Saladin

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 9507
  • I' ll be back!
Topné fólie
« kdy: Srpen 15, 2019, 01:02:04 odpoledne »
Přátelé, sháním topnou fólii, zřejmě na bázi uhlíku, požadovaná provozní teplota do 50°C, typicky 30 - 45°C, má to ale jeden háček, potřebuji provozní napětí do 48V. 12V v nejhorším případě, 24-30V je fajn a 48-60V by bylo perfektní, ještě bezpečné napětí a nejmenší proudy.

Měl by to být pás široký buď do 30cm, nebo do 40cm, jednotlivé díly k odstřižení by neměly být delší než 30cm a topný výkon pásu by měl být okolo 80 až 100W na metr plochy fólie. Bude to zapouzdřeno v sendviči z hliníkových plechů tak, aby byl dokonalý odvod tepla z té fólie. Teoreticky ta fólie může být s polovičním výkonem a nalepená na dvou hliníkových plechách s tím, že mezi dvěma fóliemi uprostřed bude nějaká tenká tepelně-izolační vrstva, která bude fólie přitlačovat k teplosměnným plochám. V tuto chvíli potřebuji vytvořit 70 topných elementů s oboustranně vyzářeným výkonem 8-10W, takže jde do 70 nebo 140 topných fólií.

Nebráním se tomu si je na hliníkové plechy nanášet sám, pokud bude technologie dostatečně blbuvzdorná, ale role fólie ke stříhání a pytlík kontaktů (konektorů atd.) je pesně, to, co hledám.

Upřednostňuji láci a dodávku od výrobce, třeba i z Číny, trvanlivost cca 10 let, pokud to bude fungovat tak, jak potřebuji, objednám je v rolích po stovkých kusech /10W

Díky :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 9507
  • I' ll be back!
Re: Topné fólie
« Odpověď #1 kdy: Srpen 15, 2019, 02:40:32 odpoledne »
Každý topný element bude mít vlastní teploměr, takže by to chtělo termistor, který bude mít nejlépe hliníkový "chladič", který se přinýtuje k plechu. Termistor by měl být přesný a časově stálý, protože bude třeba měřit (a udržovat) teplotu s přesností na cca 0,25°C. Počítám, že to budu kalibrovat nějakým přesným teploměrem v teplotní komoře.

Dále budu pro každý panel potřebovat komunikaci po ethernetu nebo RS232 - měření teploty a spínání topného panelu., plus nějaký SW, který ukáže teplotu a dokáže dát povel k sepnutí

Panel bude fungovat ve dvou režimech, jednak 32-35,5°C a pak 40 - 45°C, popřípadě bude jen hlásit aktuální teplotu. Co Arduino?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)