Autor Téma: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití  (Přečteno 365251 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #850 kdy: Únor 10, 2020, 08:20:07 odpoledne »
Spolek je složen z lidí, kteří maji svoje cíle. A já jako správce snažim je realizovat. To je moje pracovní náplň. Realizuji jen cíle, které mně baví.

Kromě dalších teď pomáhám realizovat třeba vertikální záhon, který zadal jeden člen/prepper. Někdy jsem zas testoval rohlíky.

Regál s truhlíky bude u zdi na balkone nebo v místnosti a bude automaticky zavlažovaný. To je tedy cíl. To jak dopadne se uvidí časem. Někdy jsou to moje nápady, kterého člena zaujmou a rád by je realizoval.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #851 kdy: Únor 11, 2020, 11:58:41 dopoledne »
Moje práce je jen, že uspíšit něčí plány. Převezmu něčí štafetu.

Někdy názory jsou dost rozdílné. Já jsem toho názoru, že mně stačí 1000m2 a pár desítek sudů se zrním a mám vystaráno do konce života. Všechny informace se daji sehnat na internetu zadarmo. K tomu můžou jít někam na farmu několik měsíců pracovat.Pak jsou lidi, kteří plánují všechno možné. A maji svoje názory jak to udělat.

Takový člověk čerpá informace od lidí, kteří šli tou cestou, kterou chtěji jít oni. A na dotaz, kdyby byli teď v jeho kůži, tak co by udělal, tak někteří říkaji, že by získali zkušenosti než by šli do toho. Tím by ušetřilo tolik času. Někdo si třeba představuje, že si koupí pozemek a bude chodit 5 dní v týdnu do práce a bude na tom pozemku dělat. Bude dělat, ale bude to hodně trvat.

Pokud ty lidi uvěří těm lidem, tak mi vlastně přihrají ty lidi ke mně. Protože jim pomůžu uspíšit některé dílčí plány. Nechávám si platit za to kredity.

Někteří zase si myslí, že maji na všechno čas a nebo v koutku vědí, že nebudou žít nikdy na pozemku. Potkali lidi, kteří jim to řekli, že to jde samo.  Věřim, že každý má pravdu, protože záleží na každém člověku jak si stanový svoje cíle.

Já se jen starám o králiky. Majitelé určují co budou jíst. Před 2 dny přišel jeden majitel s tím, že četl o ječmenu, že neni dobrý, protože králíkem rychle projde. Tak teď jsem musel oslovit toho člověka, abych získal informace a podrobnosti. Tak jsem mu zavolal a za 5 minut jsem získal docela zajimavé informace. Teď budu muset podat hlášení majiteli. A očekávám, že majitel bude chtít testovat oves a ječmen.

A rovnou tu vznikl další projekt jestli krmit kukuřicí u králíků na výkrm, protože rychle ztuční. A to jestli vadí nebo ne. Prostě jako u ovse bude experiment, kdy par desítek králíků se provedou pokusy jak přiberou atd.

Majitelé králíku by rádi vydělali až budou na svém pozemku a tak musí mít chov efektivní. A chtěji ušetřit pár let pokus omyl.  A to je u pěstování a chovu stejné.

Já nic ve svém životě nedělám. Mám svůj pozemek, který mi vydělává a nemám žádné ambice. Jen někdo mi řekne, že chce něco realizovat nebo co se mi líbí, tak to hodím do eteru a někdo se možná ozve, že by to chtěl realizovat s mojí pomocí.

Dokonce i hraní her dostávám za to zaplaceno. Ještě za koukání seriálů a budu pracovat 12 hodin denně i o víkendech.:)

Některá práce je utajená, tak jsem musel souhlasit s tím, že výsledky nikomu neřeknu.

To je asi všechno co bylo potřeba napsat.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #852 kdy: Únor 12, 2020, 09:57:53 dopoledne »
Tak na o si dát pozor?
Tak kromě jedničky jsou to komunity, kde až po pověření Vaší osoby Vám je nabídnuté místo. Prověření znamená, že nevíte, že Vás někdo prověřuje a otukává Vás. Dá se říc, že se ta osoba uměle spřátelí. Buď Vás zahrne do nouzovek, že se staví v PA, aby Vás odvezla do komunity nebo pokud vidí, že jste dobrý adept, tak Vás přímo osloví. Ale to jste přátelé. pokracovani pozdeji.

U jedničky si musíte uvědomit jaké budete mít postavení v komunitě. Budete jen živá konzerva.  Nemaji zájem sehnat cizího člověka, tak první dotazník vyplníte online. A druhý až se osobně setkáte, který je dost podrobný. A máte i osobní pohovor. O své komunitě ni neřekne, protože by to bylo neprepperské. Jen Vám ukáže fotky z fotoshopu, kde je obklopen zásobami a společné fotky, kde všichni maji začerněné hlavy s cedulkou jako Prepperská komunita. Nabídne Vám, že on vlastní chatu, kde se dělaji kurzy přežití a tam do Vás budou hučet jaký to bude ráj na zemi. dostanete ceník, kde můžete zabít slepici a zpracovat a další survival věci. Ukážou Vám svou zbrojnici a budete si moc ty zbraně pohladit atd. Bude doporučeno, že tam nesmíte vzít telefon a jiné záznamové zařízení. A mít oblečení, které bude minimum věcí kovové. Projedou Vás detektorem kovu a i odposlechu. Na první schůzce,kde Vám všechno říkaji, tak projdete detektorem. A bloudíte ulicemi a kouká jestli nás někdo nesleduje. A má všude router, který prý má být rušička. Po tom co řekl, že je fanoušek skromné polévky a na kurzech se podává, tak mně získal a při další schůzce jsem mu předal peníze v hotovosti. Odměnil jsem ho za to, že je fakt skvělý podvoník a věnoval tomu tolik času. Chtěl pomocí kurzů ze mně vymáčknout více, ale nemám rád kurzy, tak měl smůlu.pokracovani pozdeji.

Podle mně existují 3 varianty prepperské komunity. Je to tím, že o více variantách jsem neslyšel.
1. Koupení si místa v komunitě a dostane souřadnice, aby po PA přišel.
2. Platí paušál ročně a chodí na pozemek(farmu,..).
3. Chodí na pozemek, kde tam pracuje.

Kolik je celkem komunit nevím a je mi to fuk. To nejsou komunitní zahrady, kde maji webovky, ale tohle jsou prepperské komunity, kdy je nejdůležitější utajení.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #853 kdy: Únor 13, 2020, 03:31:40 odpoledne »
Vzal jsem si úvěr u banky(žertuji), abych mohl koupit redukci na USB, která mi umožní propojit levnou klávesnici s levným android mobilem. A hned máte socka počítač. Výhoda, že nepotřebujete 230V, ale fungujete na powerbankách.Tedy zatim teoreticky. Musím to vyzkoušet.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #854 kdy: Únor 14, 2020, 09:35:46 dopoledne »
Kde beru všechny ty informace jak se třeba živit? Převážně z internetu. Prostě se zeptám. Musím to vždy brát s rezervou, protože někdo si může dělat legraci.

Pak udělám krátké výstupy jako tento:
1.Nikdo semnou nepokecal jak to dělá přeš eshop. To je asi pochopitelné. Kdo by si ohrozil svůj kšeft.:) A taky neni určitě ve skupine.

2.Dá se očekávat, že častým bude přeprodej v míste bydliště. A je to tak. K tomu Cashback. To je ideální pro ženy ma mateřské, které si vytvoří svou lokální síť.

3.Další je využití věcí na výrobu nějakého výrobu. Třeba věnců.

Pokud vynecháme nějaký ten první měsic a více, kdy ta osoba se snažila pochopit a naučit se jak to funguje, tak pak je přijem u 2. a 3. cca 50-130Kč/h.

Díky, že jste se semnou podělili o svý kousek  know-how v aliexpressu.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #855 kdy: Únor 15, 2020, 10:40:22 odpoledne »
Našel jsem eshop, kde je to snad pro socky.
Tyhle nůžky za 149Kč
https://cs.venda.cz/teleskopicke-pakove-nuzky-fieldmann-fznr-1020/
A tyhle za 99Kč
https://cs.venda.cz/pakove-nuzky-na-vetve-fieldmann-fznr-1010/
Je tam pár dalších zajimavých věci. Mně zaujalo jen tyhle nůžky, protože tohle je fakt nízké.  Asi ve středu mi to přijde, tak dám vdě jestli mi fakt přišli.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #856 kdy: Únor 16, 2020, 09:13:33 dopoledne »
Tak jsem zkouknul přednášku o nic nedělání.:)
https://youtu.be/cMvMt48mdA0

Doporučuji se na to podívat, protože jako nízkonákladový člověk umře smíchy. Je to fakt skvělý komik. Po dlouhé době jsem narazil zas na super video, které mi dalo tolik dopaminu. Vtipné je jen pro nízkonákladové lidi. Pro ostatní je to normální video.

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #857 kdy: Únor 16, 2020, 10:32:53 dopoledne »
Za mě - skvělé video, ani ne tak komické, jako spíš k zamyšlení.
Sahaw má pravdu - neosloví to většinu lidí.

Možná bych Sahawovo dělení lidí na ""nízkonákladové" a "normální" viděl jako na
 "ty, co nebaští konzum"  a  "ty, co konzum baští".

Jak to vidí ostatní?

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #858 kdy: Únor 17, 2020, 09:38:08 dopoledne »
U toho je problém, že i nízkonákladový lidi maji rádi konzum, ale né v takové míře. Lidi pak by je napadali, že nežijí nekonzumně.

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #859 kdy: Únor 17, 2020, 06:33:22 odpoledne »
No, lidi budou stále napadat lidi, a český národ není žádnou vyjímkou.

Vezměme to statisticky: nízkonákladový člověk přinese konzumní společnosti měsíčně 500 Kč na živobytí + cca 2.000 Kč zdrav. poj. = 30.000 Kč ročně.

"Normální" člověk s průměrným platem 35.000 x 12 měs. = 420.000 Kč ročně, čili 14 x víc.

Takže "normální" člověk podle této logiky 14 x více drancuje Zemi, 14 x více svým konzumem vyžaduje práci dětí, 14 x více podporuje evidentně nerozumné hospodaření státu.

A i na tomto docela specifickém fóru lidí, kteří se vědomě snaží se připravit na horší časy, si lidé teprve pomalu začínají uvědomovat, jak propastný rozdíl v možnostech využívání konzumu může brzy nastat.   

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #860 kdy: Únor 18, 2020, 07:21:37 dopoledne »
Jedna moje závislost je chození.  Miluji chození. Když jsem se dočetl, že člověk musí chodit kvůli střevům, tak jsem chození ještě více zamiloval. Tedy jsem feták, protože mi chůze produkuje hormony https://www.mentem.cz/blog/mozek-a-pohyb/
Chodím denně 1-6 hodin. Jen na pozemku dokolečka.

V čem vidím problém je nevyzkoušení všechen věcí co existuje. Pokud člověk všechno nevyzkouší, tak nemůže poznat co je nejlepší a je ochuzen. Nepoznat i jiný svět. Tím nemyslím cestování. Je to zas ironie, že já mám rád klid na pozemku a vlastně jednou za čas jdu zkoušet nové věci, protože mi bylo řečeno, že pokud nepoznám nové věci, tak se sám okradu o zážitek. Jen s rozdílem od minimalistů, že nemusím si kupovat penězmi zážitek, ale kupuji ho svým časem.
Dnes jsem si nainstaloval apku, abych zjístil kolik fakt denně prochodím.
https://www.svetandroida.cz/aplikace-krokomer-android/

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #861 kdy: Únor 18, 2020, 08:37:24 dopoledne »
Tak jsou už doma. Tak to neni podvodný eshop. Nejsou to profi nůžky, ale pokud nebudu se snažít mermomocí stříhat tlusté větve, tak by měli vydržet. Nevím jestli nebyli by lepší za těch 99Kč, protože je tam míň součástek.

Našel jsem eshop, kde je to snad pro socky.
Tyhle nůžky za 149Kč
https://cs.venda.cz/teleskopicke-pakove-nuzky-fieldmann-fznr-1020/
A tyhle za 99Kč
https://cs.venda.cz/pakove-nuzky-na-vetve-fieldmann-fznr-1010/
Je tam pár dalších zajimavých věci. Mně zaujalo jen tyhle nůžky, protože tohle je fakt nízké.  Asi ve středu mi to přijde, tak dám vdě jestli mi fakt přišli.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #862 kdy: Únor 18, 2020, 12:09:51 odpoledne »
Jako nízkonákladový člověk bez dětí půjdete do pronájmu pozemku. Kupovat pozemek je pro bezdětného člověka neefektivní. Komu to odkážete? Proto je lepší jít do pronajmů. Ale platit jen daň z pozemku.

Když to řeknete majiteli půdy, tak automaticky odfiltrujete lidi, kteří jsou problémový. Tyhle lidi nejspíš plánuji ten pozemek v budoucnu prodat. A to by znamenalo v budoucnu problém. Prostě budou chtít peníze. Fakt těmhle lidem se vyhnete. Je na 90 procent jisté, že ho časem prodaji. Když tyhle lidi odfiltrujete, tak zůstanou pár lidí, kteří chtěji odkázat pozemek svým dětem. A takový lidi se snaží, aby hodnota pozemku rostla. Tak budou chtít, abyste ten nájem investoval do zvyšování hodnoty toho pozemku. Tak to je ukazatel stability. A vy chcete mít stabílní pronájem do konce života.

Proto chudí jsou chudí a bohatí bohatnou, protože chudí nepřemýšlí.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #863 kdy: Únor 19, 2020, 07:19:30 dopoledne »
Já beru, že pozemek nevydělává peníze, ale pozemek umožňuje člověku vydělat peníze pokud do něj dá svůj čas. Tak třeba 1 ha mu vydělá i 200tisíc ročně pokud dá tomu čas. Pokud na něm nepracuje, tak spíš doplácí.

Je zajimavé sledovat myšlenky lidí. Někdo dá 60000Kč za roční pronájem 2000m2 zahrady, protože je blízko jeho domova. Kdyby tam trvale bydlel, tak by to mělo smysl, ale nebydlí. Tu osobu ovládá touha mít zahradu a nechová se jako nízkonákladový člověk.

Je to kotva, protože musíte strávit 400-600 hodin v práci neboli mimo zahradu, abyste vydělal za pronájem. A co je nejhorší, že budete myslet jako chudina. Chudina nerada se vzdává kotvy, i když ji stále něco stojí. A u té zahrady to bude samé. Investujete čas a i peníze a po 2 letech budete mít problém ukončit nájem, protože musí se to vrátit ekonomicky.:))

Co je vtipné, že občas slyším, že si na to zahrada vydělá a zároveň říká, že se neužíví na zahradě a nejlepší je teď normálně pracovat. A to říká člověk, který nebydlí na zahradě. Ten člověk přehlíží fakt, že tvrdí, že v práci si vydělá víc v práci než na zahradě. Tak automaticky se mu práce na zahradě nikdy nemůže se vyplatit. Když se člověk zamyslí, tak mu dojde, že ta osoba žije v iluzi. Zahrada je jen jeho koníček a snaží se sám sebe přesvěčit, že nájem se zaplatí tím co vypěstuje.

Peníze zahrada vydělá na život člověka, ale proč se zbytečně zatěžovat kotvami? Existuje tajemství. Pokud chcete žít nízkonákladově(nemyslím jako já extrémně), tak byste měli žít na pozemku. To znamená velké investice. A to znamená mít dost peněz. Tak musíte zbavit všech zbytečných aktivit odkud vám odtékaji peníze.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #864 kdy: Únor 19, 2020, 07:43:13 dopoledne »
Sahawe z tohoto pohledu je výhodnější opět vlastnictví....protože pak cena pozemku postupně roste, čili tvá investice se průběžně zhodnocuje...Ty si na zahradě plníš své sny - koníčky....a když si tam postavíš třeba obyvatelnou chatku, máš i levné útočiště na stáří, kdy tvé příjmy i schopnosti je dosahovat poklesnou....ale ty můžeš žít aktivně okolo něčeho, co sis postupně vybudoval....neboli máš další smysl života a nezůstaneš sám před TV uprostřed města. A pokud osud rozhodne jinak (nemoc, změna životního stylu, názoru, jiný koníček, jiný partner)....vždy můžeš svou investici prodat či směnit.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #865 kdy: Únor 19, 2020, 08:02:34 dopoledne »
Sahaw: neprebyva Ti tam jedna nula?

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #866 kdy: Únor 20, 2020, 10:01:38 dopoledne »
Sahaw: neprebyva Ti tam jedna nula?
Tak 120 Eur měsíčně. Tak jsem se přeslechl. Tak asi 35tisic ročně.

Sahawe z tohoto pohledu je výhodnější opět vlastnictví...
Kdyby existovali jen 2 varianty, ale existují několik.  Včera jsem se s ním bavil a má ten pozemek jen na hraní. Né na žití. Myslel jsem, že tam chce budovat život. Kdyby tam chtěl žít a budovat život, tak pronájem za takou cenu se mi zdá nesmysl. Ale má peníze, tak si tam bude hrát.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #867 kdy: Únor 22, 2020, 08:18:33 odpoledne »
Dostal jsem dotaz jak odstranuji drny z půdy a dělám tam záhony. Točit o tomhle video je už na mně fakt extrém. Ale co bych neudělal pro to, abych se ztrapnil.

Ve videu můžete vídět jak během pár minut odstraním vrchní vrstvu. A dám ji do komínku. Tak vytvořím nejen záhon, ale i něco jako vyvýšený záhon, kde můžu sázet třeba cukety. Drny a i kořínky dám králíkům. Na začátku můžete vídět, že na záhonech ještě zbyla černá ředkev.  Zpracování záhonu bylo snažší. Dá se říci, že Vám stačí k vypěstování jídla pro jednu osobu na rok Vám stačí 90 minut denně.
https://www.youtube.com/watch?v=1QV0XUnI3ds&feature=youtu.be

Ve druhém videu můžete vidět, že tam nebyl žádný záhon. Bylo to těžší, ale jde to. Pořád platí pravidlo, že první řádek jde těžce, ale  další jsou lehčí.
https://www.youtube.com/watch?v=EaC0dflCID0&feature=youtu.be

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #868 kdy: Únor 22, 2020, 08:31:45 odpoledne »
Začali u mně klubat kuřátka. Ani jsem s tím moc nepočítal, když netopím v místnosti. Jen líheň zabalená v dece.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #869 kdy: Únor 22, 2020, 08:40:41 odpoledne »
Nechci dělat chytrého a radit ti, ale když jim nezatopíš (žárovkou), tak ti pojdou.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #870 kdy: Únor 22, 2020, 08:44:47 odpoledne »
Nechci dělat chytrého a radit ti, ale když jim nezatopíš (žárovkou), tak ti pojdou.
Myslel jsem tu líhen, která je vytvořená, aby v místnosti bylo 15 stupnu.

Kuřata nechám v lihni 1-2 dny a pak honem pod keramickou žárovku.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #872 kdy: Únor 25, 2020, 07:01:53 dopoledne »
Tak jak pokračuje líhnutí a starání o kuřata hedvábniček
https://hedvabnicky.blogspot.com/2020/01/odchov-kurat-v-zime.html

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #873 kdy: Únor 25, 2020, 07:05:28 dopoledne »
Tak zas pokračuje jako minulý rok
http://chedrbi.cz/?p=182

Utekl zas rok. Zas rozdáváme semínka zadarmo. Tento rok klasika 13 cuket a 7 patizonů a novinka 10 okurek nakládaček. Osobní odběr Chedrbí(mrtvá schránka), Čáslav'(mrtvá schránka), Ustí nad Labem(u Penny osobní předání),Pečky(mrtvá schránka) a možná Praha(Malešice- mrtvá schránka). Nebo poslání dopisem za 20Kč. Ale až příští týden to bude aktuální.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #874 kdy: Únor 26, 2020, 07:01:51 odpoledne »
Dětská práce je pro všechny nemorální, ale pro mně je to cesta jak vypadnout ze zacyklení. Je to můj osobní dojem z toho co mi řekl jedna osoba, která měla našlápnuto být v tom. Jeho 6 sourozenců se z něho nedostalo a pokračují co se naučili od jejich rodičů. On jako dítě dostal práci a díky tomu se vyhnul. A teď dává práci dětem, tak porušuje asi stovku zákonů. Oficiálně je to kroužek, ale v dílně tam makaji za prachy. Nové zaměstnance schání sami nezletilý zaměstnanci. Prý 100 procent dětí se dostalo z toho zacyklení. Dá se o tom pochybovat, protože už měli našlápnuto, protože dali přednost kroužku před hraní  s dětmi, kteří by je naučili kouřit, fetovat a krást.

Děti nejsou děti, když rodiče s nima se neučí a vyhazují je před barák a tam se toulaji se staršími dětmi, kteří maji své negativní stránky, které učí ty mladší. Chovaji se k nim někdy jako k odpadu a pak se sami chovaji ke svým dětem. Musí se někdy i o sebe starat a nemaji ustláno na peřince.

Citace
Děti jsou děti, mají se doma učit a připravovat do školy, mají si venku hrát s kamarády, mají mít taky poskytnuta k tomu dostatečná zázemí

Přijde mi vtipné, když pak někdo napíše, že se nudí a přemýšlí, kde by co zníčili. V práci se nenudí a nemaji čas vymýšlet kraviny. Jsou v kolektivu, které maji pozitivní vliv na jejich vývoj, který je těch letech 12-15 klíčový.
Citace
hodit znuděně po sídlištích a roupama vymýšlet co by kde zničili.

Vím, že žádná politická strana nezlegalizuje dětskou práci. Byla to politická sebevražda jako poplatky u doktora. Jak mně před 2 lety psalo mi 11 leté dítě, které je týrané rodiči řeklo, tak pro děti, které by to mělo smysl, tak by jejich rodič ty peníze ukradl. Tak by nikdy do toho nešel. Vydělává si potaji a přetpí týrání , aby mohl  od 15 let žít v garáži v jiném městě. On totiž podle zákona nemá žádná práva. Je to přece dítě. Tak tenhle a předchozí příspěvek je jen povzdech jak by se dala řešit zacyklení u dětí, aby nežili jako jejich rodiče. Roky 12-15let jsou podle mně klíčové pro změnu života té osoby.

Jinak byh nerad, aby vyznělo, že by museli všichni děti nueně pracovat jak to možná vyznělo. Opakuji:
Citace
Tam by děti, kteří by chtěli pracovali a dostávali zaplaceno.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #875 kdy: Únor 27, 2020, 08:16:05 dopoledne »
Mám rad: "Bohatí nechávaji peníze vydělávat  peníze a chudí makaji, aby si vydělali peníze." Příklad jsou třeba střešní krytina 1m2 za 50Kč. S dopravou to vyjde na 70Kč/m2. Tak je tu prostor asi 20Kč/m2 na vydělání. Tak 2000Kč pokud se vezme 100m2. A to je rozdíl mezi chudým a bohatým, protože chudý potřebuje peníze k životu hned a bohatý má velkou rezervu, tak může peníze investovat. A tu krytinu člověk v pohodě prodá pokud zná nějakého magora, který má pozemek a chce tam mít voliéry, chatičky a skladiště.  Když to neprodá cizímu kupci, tak jemu.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #876 kdy: Únor 29, 2020, 11:14:54 dopoledne »
Některé věci mi připadaji dost složité.
Například řetězce. Jeden díl o řetězci
https://webshare.cz/#/search?what=dokonaly%20podraz%20s05e11&grid=1&token=k77fijup6tc

Ono řetěžce neboli supermarkety jsou i eshopy. Tak nakupování i v eshopech níčíte malé krámky.

Pak je tu otázka k čemu malé krámky, když to jsou jen překupníci.

Supermárket beru utokem kvůli roční zásobě soli, oleje, zubní pastě a toaletáku. Nic víc tam nemá smysl kupovat. Tedy pro mně. Před lety, kdy Tesco zavedlo kartičku, tak jsem doufal, že zavede Kaufland, protože Kaufland je nejlepší na nákup. Je to nejlevnější supermarket co je.  A konečně ji zavedli a už tam nechodím skoro. https://www.kaufland.cz/kauflandcard.html
Pro nízkonákladového člověka je to zlatý důl, když nakupuje pro cizí lidi.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #877 kdy: Březen 01, 2020, 09:37:52 dopoledne »
Včera jsem psal a hned se objevil článek, který moralizuje.
https://www.metro.cz/resime-ted-jestli-mame-mene-letat-ale-internet-je-horsi-p12-/spolecnost.aspx?c=A200227_163650_metro-spolecnost_hyr

Všechno je špatné. Ale pokud si uvědomíme, tak to neni špatné. Jen nějaký lidi vidí, že je něco podle nich špatné a hned to odsuzují a vedou svatou válku. A sami přehlážeji jiné věci, protože jim se to nehodí do krámu.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #878 kdy: Březen 04, 2020, 09:59:38 dopoledne »
Citace
Hezký den, už dlouho mi vrtá hlavou jedna věc. Většina z vás si tu kupuje starší MH a pak je předělává, boura, spojuje a zvětšuje atd.
Taky mám v plánu bydlet v mobilním domku, ale stále uvažuji, jestli není lepší, rychlejší, levnější... Koupit 2-4ks unimo buněk a začít stavět z nich. Má to dle mě spoustu výhod. Nemusíte nic bourat, vse si uděláte podle sebe, není to úzká nudle, pořizovací cena o dost nižší, máte výšku stropu 2.5 metru, nepřijdete si v něm jako v karavanu, ale prostě je to domeček... Spíš by mě zajímalo zda nad tím někdo uvažoval, popř stavěl. Zajímaly by mě hlavně negativa. Proč jste šli radši do MD a ne třeba takto do unimo.
Protože je to lehčí. Bydlíte hned a vypadá z venku i ze vnitř pěkně. Takhle mi to bylo řečeno. A já souhlasím, a to bydlím v unibunce.:)

Když lanařim lidi na svůj pozemek, tak jedině je překecám na mobilní domek. Líbí se jim víc než unibunky, maringotky. Je to asi o vkusu, ale i o pocitu, že je to domeček než pár unibunek.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #879 kdy: Březen 04, 2020, 10:31:16 dopoledne »
Jak komunitní zahrada v Chedrbí funguje?
Komunitní zahrada má dispozici pozemek, který pronajimá lidem zadarmo parcely. Tam lidi pěstují zeleninu i sazenice nebo na něj umísti slepice,králíky nebo včely. Nebo tam bydlí.  O pozemek, záhony a zvířata se stará správce pokud nemaji majitelé čas. Dostává převážně za to kredity(barter) a má čas psát knížku o nízkonákladovém žití. Komunitní zahrada je spolek a pomáhá realizovat sny lidí, kteří by jako jedinci by je nerealizovali.  Tenhle popis vystihuje tuhle komunitní zahradu. Jiné komunitní zahrady to maji jinak.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #880 kdy: Březen 05, 2020, 09:56:59 dopoledne »
Promarnil jsem svou příležitost. Mohl jsem si vydělat do konce svého života. Nevyužil jsem tuhle příležitost. Ostatní ano.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-respiratory-prodej-aukro-covid-panika-rouska_2003040600_jak

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #881 kdy: Březen 05, 2020, 02:13:58 odpoledne »
Další příklad jak si vydělat je tenhle inzerát. Hádám 500Kč doprava. Cena krytin 6000Kč, ale dá se prodat za 9500Kč.
https://dum.bazos.cz/inzerat/116803758/krytina-alukryt-pozink.php. Tak zisk 3000Kč.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #882 kdy: Březen 09, 2020, 06:22:44 dopoledne »
Tak poslední topinambury k jídlu prodané za kredity. Mám tu ještě 1kg(asi 800g a zbytek 200g zemina) sadbové(malé hlízy) topinambury. Cena 50kreditů a 200g zeminy. Vyzvednout v Chedrbí po domluvě. Stačí napsat SZ.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #883 kdy: Březen 11, 2020, 05:55:10 dopoledne »
Zdravím,
zatím nezávazně nabízím pronájem zadarmo části pole(až 1000m2), které bude zorané(celkem 3000m2) asi za 14-21 dní jako minulý rok. Jen to potřebuji vědět dřív, protože co se nepronajme, tak rozházíme žlutý hrách, který bude dostupný koncem června pokud se něco nepokazí. Sázet hrách budeme pár hodin předtím než to tam projede bránami.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #884 kdy: Březen 11, 2020, 11:10:25 dopoledne »
Na poslední chvíli jsem objednal razítka a už je mám doma. Kdo chce dar, který poslal na účet spolku odečíst z daně, tak mi dejte vědět. Do příštího týdne dám to nějak do hromady a dám Vám potvrzení.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #885 kdy: Březen 17, 2020, 12:20:53 odpoledne »
V prepperské výbavě by neměl chybět síť na ptáky. Pochopitelně až přijde drsný PA, kdy bude hrozit hlad.
https://de.aliexpress.com/item/32868409093.html

15x3m stojí 99Kč.

Offline Chinalady

« Odpověď #886 kdy: Březen 17, 2020, 12:39:36 odpoledne »
V prepperské výbavě by neměl chybět síť na ptáky. Pochopitelně až přijde drsný PA, kdy bude hrozit hlad.
https://de.aliexpress.com/item/32868409093.html

15x3m stojí 99Kč.
Tohle v ČR určitě není legální...
Navíc jestli tím chytíš a zabiješ nějakého chráněného ptáka, může z toho být pořádný průšvih...

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #887 kdy: Březen 17, 2020, 01:14:49 odpoledne »
Tohle v ČR určitě není legální...
Navíc jestli tím chytíš a zabiješ nějakého chráněného ptáka, může z toho být pořádný průšvih...
to vím. Proto to povídání až bude hrozit hlad. a hlad bude hrozit, když stát nebude fungovat, tak nikdo nebude vymáhat záhon a ochranáři budou mít svých problémů dost.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #888 kdy: Březen 17, 2020, 01:29:06 odpoledne »
další je pro obstarání potravy je sklopec za 105Kč. Člověk musí ale mít někde už předem schovaný nebo nikam nemigruje.
 https://de.aliexpress.com/item/32885597389.html
už je to objednáné, tak uvidim jak to funguje v ČR. A jestli dokážu vyrobit padělky..:)

5-10 sklopců prý zajistí jídlo na den pro člověka.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #889 kdy: Březen 31, 2020, 12:31:22 odpoledne »
Celé zrní se dá jíst, když se uvaří. Je levné a dostupné(tedy teď kromě hrachu).

Vařené zrní jím buď vařené a pak rozvařené. Dnes bych tedy napsal něco o vařeném, když venku sněží. Vařené zrní jím většinou v létě, kdy je teplo a všude je dost ovoce a zeleniny(myslím plané). Vařené zrní má svoji chuť. neni potřeba dávat koření nebo sůl. Má negativa. Musíte umět normálně jíst. Pěkně sousto rozkousat. Na to používám právě lžičku, protože pokud si nabere lžici, tak míte tendenci co nejdřív spolknout. A to nedoporučuji. MUSÍTE rozkousat zrní jinak budete mít vážné zažívací problémy. Projde zrní bez využití jako byste jedli polysterenové kuličky. tak žvýkat a žvýkat.

Nejdřív musíte namočit zrní. Většinou to dělám večer. Tím zrní jako by ožije a spotřebuje vodu a nabobná. Před vařením musíte pořádně proprat. Nevýhoda, že musíte pořádně. Výhoda, že je zrní levné, tak nemusíte to dělat odborně a pokud třeba 10 procent vyhodíte, tak to je jen pár halířů. Mám slepičky, tak to sní.

Častý dotaz je jak dlouho to vařit. To fakt netuším. Zrní je levné, tak nevadí, když to zkazíte. Musíte se naučit uvařit aníž byste u toho stáli. Tak asi 2-3krát budete u toho muset stát a sledovat. Kolik vody tam musíte dát. Kolik zrní a na jaké poloze má být spínáč u sporáku. Jaký hrnec. Budete to muset zmáknout. Zrní stojí jen pár korun, tak to nebude moc bolet.

Pokud použiji příklad u indukčního sporáku, tak nastavíte 100 stupnů a trvá to asi 45 minut v hrnci. Pokud chcete rozvařit, tak tak 60 minut. Na jedné fotce je neuvařené a to je po 25 minutě. Můžeme vidět, že hrách neni ještě pěkně nasáknutý vodou. Hrozí, že si vylámete zuby. Asi od 35 minuty už začínete být schoni jíst. Nahý oves bývá nejrychleji rozvařený. Asi od 45 minuty už v pohodě rozkousáte všechno. A má to skvělou chuť. Doporučuji od 35-60 minut každých pět minut ochutnávat a tak zjístíte kdy je to uvařené a kdy rozvařené. pamatovat kolik čeho atd. Hlavně je důležitá voda, protože se hodně vypařuje a tak musíte mít tolik vody, abyste to nepřipálili a mohli jít něco dělat. Někdo nechá dojít neboli dovařit pomocí toho, že tam dá pokličku nebo talíř. NIKDY nedávejte pokličku na hrnec, když to vaříte. Bubláto a museli byste pak umývat sporák.

Na fotce vydíte i vařené klíčky pšenice. Opakuji, že tohle jím jen v létě, protože je teplo a člověk nepotřebuje tolik energie a má snadný přístup k vitamínům a minerálům. Rozvařené zrní s olejem a objemovém krmení jím v zimě. Taky musíte dát pozor na to, abyste to pořádně rozkousali. Díky tomu, že to neni kořenené, tak co nesním, tak to dám slepicím. Pokud přidáte třeba 20g čočky nebo fazolí, tak ještě zlepšíte chuť jídla. lepší je jít za tepla, protože podle mně má více chuťi. Cena je 5-6Kč/kg. Tak asi 3Kč + energie na uvaření a voda. Vařené zrní neni plnohodnotný zdroj k životu . Proto mám ovoce a plevel. A ještě kompoty.;)
5kýblů(pšenice,hrách,oves,žito,kukuřice) má celkem cca 40kg. To je jídlo na 60-80 dní.

Pro jistotu, abych byl krytej. Tohle jídlo neni zdravé a může způsobit smrt. Proto ho nejste.

Pokud chcete vyzkoušet, tak mám připravené sklenice se zrním. Denní dávku.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #890 kdy: Březen 31, 2020, 12:58:25 odpoledne »
Sahave máš zkušenost i s ovsem? Je daleko kaloričtější, ale rychle po semlení žlukne....Ale pokud by se zpracovávalo jako zrní, byl by to dobrý zdroj obživy....navíc já jej přidávám do krmné dávky pro koně, pokud intenzivněji pracují, takže by mělo víceré využití.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #891 kdy: Včera v 11:46:02 dopoledne »
Sahave máš zkušenost i s ovsem?
jo. jim ho jen vařené.