Autor Téma: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití  (Přečteno 399602 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #550 kdy: Leden 12, 2020, 03:20:29 odpoledne »
Nerozumím... jakože bude dotyčný pobírat příspěvek na živobytí ve výši existenčního minima a z toho si uhradí všechny náklady včetně zaplacení úroků a dlužné částky?  ???
Ty bereš, že ten člověk nebude mít žádný přijem, tak přijde exekutor a sebere mu mobilní domek. Ale můžeš vyjednat existeční mininum, tak dostaneš 2200Kč měsíčně. Tak na ty 2000Kč na splácení uroku budeš mít. Nevim proč by exekutor přišel a sebral ti mobilní domek. Jedině, kdyby nesplácel uroky a to nehrozí.

Možná se dostáváme k věci. v čem máme jiný názor. Asi jsi si myslela, že nebude mít vůbec žádný přijem.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #551 kdy: Leden 12, 2020, 03:25:06 odpoledne »
Možná. A co bude mít za příjem k tomu "existenčnímu minimu", tedy správně k příspěvku na živobytí?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #552 kdy: Leden 12, 2020, 03:27:40 odpoledne »
Možná. A co bude mít za příjem k tomu "existenčnímu minimu", tedy správně k příspěvku na živobytí?
Já fakt nevim a je mi to fuk. Jen jsem chtěl poukázat, že exekutor mu nehrozí pokud si vyžebrá existeční minimum. A pokud bude mít hlad a něco na sebe, tak skočí do charity. Ale fakt mi je to fuk, protože je to jeho věc.

Pro mně je jen důležíté, že existuje možnost mít bydlení, i když nemá prachy.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #553 kdy: Leden 12, 2020, 03:31:13 odpoledne »
No a jsme u toho, proč si myslím, že mu exekutor hrozí - prostě neušetří na splacení dluhu. Dávat si každý měsíc stranou 10 tisíc není jednoduché ani z běžného platu.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #554 kdy: Leden 12, 2020, 03:35:29 odpoledne »
On musí jen dávat(v době, kdy je nezaměstnaný) měsičně 2000Kč pokud nechce, aby přišel exekutor. Na uroky. A co našetří na víc, tak sníží těch 100k.

Tady neni o spláceni dluhu, ale uroku.  Kontokurent je dluh, ale banku zajimá jen, abys jednou ročně tam byla celá suma.

A celou sumu dá, když bude mít 2 kontokurenty a pujčí z něj na jeden den.

A banka neví, že jste bez práce pokud se chová podle jejich pravidel. Tak kontokurent nezmzne. Ale to jedna paní povídala.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #555 kdy: Leden 12, 2020, 03:43:49 odpoledne »
Tady neni o spláceni dluhu, ale uroku.  Kontokurent je dluh, ale banku zajimá jen, abys jednou ročně tam byla celá suma.

A celou sumu dá, když bude mít 2 kontokurenty a pujčí z něj na jeden den.

A banka neví, že jste bez práce pokud se chová podle jejich pravidel. Tak kontokurent nezmzne. Ale to jedna paní povídala.

Popisuješ mi tu klasické americké "čarování s kreditkami"  Na papíře to funguje hezky, ale v realitě to skoro vždy končí spirálou dluhů.  Prostě zaplácávání půjčky půjčkou, jenom se to jinak jmenuje. Navíc obě půjčky mají extrémně nevýhodné úroky a poplatky.
 
Tohle finančně neukočíruje ani vyšší střední vrstva.
Zvláště nebezpečné je to u lidí s malým nebo nestabilním příjmem. 

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #556 kdy: Leden 12, 2020, 06:10:24 odpoledne »
Popisuješ mi tu klasické americké "čarování s kreditkami" 
Kontokorent a kreditky jsou něco jiného. U kontokurenta nepotřebuješ nikoho. Všechno si zařídíš sám.
U kreditek potřebuješ kamarády nebo příbuzné. Ale zas neplatáš urok, tak asi utratíš 2000Kč ročně místo 20000Kč jako u kontokurenta.

Nemám kreditku. Jen bankovní účet, tak fakt vím houby o světě kreditek. Jedna slečna mi vysvětlovat trochu, když jsem si říkal, že bych dělal jako ona pochůzky v Praze. Jednoduchá práce.

Já zkusím taky něco zjístit o kreditkách. Důležité jsou ty bezúročné období. Pokud ji získáte dřív, tak je jedno, že jste nezaměstnaný.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #557 kdy: Leden 12, 2020, 07:14:22 odpoledne »
Sahaw: nemohl bys prosim upravit svuj slovnik a nahradit kontokurent kontokOrentem?
Dík za upozornění. Koukám, že to píšu všude. Budu si dávat pozor. Možná si někdo myslí, že jo nějaký cizí bankovní produkt. :)

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #558 kdy: Leden 12, 2020, 07:22:37 odpoledne »
Vvitty, ty máš nějaké praktické zkušenosti s kontokorentem?
Pokud jo, mohl by jsi nám tady o kontorentech něco napsat? Tebe asi Sahaw bude víc poslouchat.

Já to znám hlavně z hodin ekonomie finanční gramotnosti.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #559 kdy: Leden 12, 2020, 07:51:22 odpoledne »
Zkusím to ještě zítra vysvětlit, až se vyspím a možná  moje mysl dá příklad jak je kontokorent výhodný pro určizou skupinu lidí. Minimálně 200 lidi z 10milionů.

1, Dejme tomu, že existují lidi, kteří si nešetří nebo nemůžou, ale nemaji dluhy.
2, Tyhle lidi maji obavu, že pokud se něco stane, tak skončí na ulici.
3, U kontokorenta si mohou vzít 100 000Kč půjčku  urokem na rok 20 000Kč. Nemusí žádat o půjčku. Dostanou ji.
4. Koupí si za to mobilní domek. Maji rok na to sehnat 20tisic na urok.
5. Nemusí tedy platit nájem a bydlí v klidu.
6. Jediné co musí řešit je 20 000Kč ročně. Pokud nedokážou sehnat 20 000Kč na úrok, tak kontokorent neni vhodný pro ně.

Mně vychází, že stojí člověka bydlení v mobilním domku je 2000Kč měsíčně jako nájem bez energii.
https://auto.bazos.cz/inzerat/114272367/mobilheim-bydlik-700.php

A to jsem psal to samé už předtím, tak mně nový příklad nenapadl.

Nalim

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #560 kdy: Leden 12, 2020, 08:03:21 odpoledne »
Vvitty, ty máš nějaké praktické zkušenosti s kontokorentem?
Pokud jo, mohl by jsi nám tady o kontorentech něco napsat? Tebe asi Sahaw bude víc poslouchat.

Já to znám hlavně z hodin ekonomie finanční gramotnosti.

Jestli smím, přidám své varování i já:
 
Lidi, uvědomme si konečně, že VŠECHNY půjčky jsou výhodné POUZE A JEDINĚ pro jejich poskytovatele - je to jejich pohádkový byznys, podporovaný zákony tohoto státu. Jinými slovy: je to státně legalizovaný BYZNYS S CHUDOBOU.

Kdo si myslí, že půjčky jsou od toho, aby lidem pomohly, se KRUTĚ mýlí. Jsou pro "pány" (podnikatele), kteří pohádkově vydělávají na chudobě.

Offline Pěstitel

  • ***
  • Příspěvků: 25
  • vypěstuji cokoli
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #561 kdy: Leden 12, 2020, 08:23:46 odpoledne »
Chinalady vytesat to do kamene nebo lépe vyvěsit na každém rohu.
Půjčky jsou epidemií dnešní doby. Je jimi zamořena většina obyvatel i vlád...... A otázkou je, kdo jsou ti podnikatelé, kteří na tom vydělávají a proč si všichni tak rádi půjčují.....

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #562 kdy: Leden 13, 2020, 07:06:18 dopoledne »
Celou noc jsem přemýšlel a nespal, abych našel příklad jak kontokorent je boží. A nic.:)
Žertuji. Spinkal jsem, ale na nic břeborného jsem nepřišel. Jeden klient(žadatel o pozemek, který využije kontokorent) se mi ozval a přečetl diskuzi. Mám prý víc mluvit o vlastním bydlení a o bonitě klienta.

Začnu o bonitě klienta. Pokud jste finančně gramotný a nepoužíváte žádné půjčky, tak banka Vás sleduje. A pokud Vám tam chodí příjmy, tak jeětě víc Vás sledují. Tady je jedno tvrzení slečny co nakupuje lidem nákupy jídlo a pak jednoho člověka, že pokud máte prarodiče a nebo někoho kdo nemá ´čet a nechává si posilat k Vám, tak Vám bonita vztoupá, protože je příjem. Tak je to často o pohybu peněz na účtu co Vám zajístí, že Vám banka volá a nabízí kreditky a kontokorent a i úvěry. Podle mého klienta má 700ticový kontokorent.

V USA a v jiných státech, kde se platí zdravotní peče je bonita klienta životně důležitá u lidí, kteří berou málo. Oni umí čarovat kreditkami a díky tomu někdo přežil. U nás máte vše placenné pojištovnou. Ale moji klienti jsou preppeři a, i když je v ustave ČR, že zdravotní péče je neplacená, tak víme, že u zubaře platíte a pak tu ty 30Kč poplatky. Jak se připravit. Mít možnost si vzít půjčku, i když budete mít exekuce. Je fajn nemít dluhy, ale v po smrti jsou Vám k ničemu. A pokud bych měl hrát na city, tak neuděláte vše, abyste zachránili své dítě? To byla podpásovka, ale bylo mi to tak řečeno, že má dvě děti a musí mít jistotu, že neumře kvůli tomu, že stát budu chtít šetřit.

Bohatí maji bonitu automaticky. Chudší lidi si ji musí pomalu pěstovat a udržet.


Další připomínka byla, že je to cesta do pekel. Pokud byste se zkusili odprostit, že někdo za peníze kontokorenta koupí televizi, drogy a cigára, ale místo toho koupí dům. Třeba : https://www.bezrealitky.cz/nemovitosti-byty-domy/441232-nabidka-prodej-domu-horni-rasnice?fbclid=IwAR269UsyXkriroYwSe9DFtJx1dzPtyeSBL_1GRIH3-9mn92lV9JSLTgRVA0

Podle mně 5 pokojů a stát to bude 500tisic. Je to jen příklad, protože se mi nechce vést diskuze, že barák se nesežene do milionu atd. Prostě nějaký barák je tady a pokud jsou to socky, tak tam můžou mít 5 pokojů. Tak 5 socek. :)

To je 100tisic na osobu. A tak nemusí žádat o půjčku a jen si vezmou kontokorent. Zaplatí 20tisic ročně na úrocích neboli to bude jejich nájem. Ale to zas opakuji co jsem psal pořád.  V dalším příspěvku rozepíšu myšlenku Domova.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #563 kdy: Leden 13, 2020, 08:06:46 dopoledne »
Jsem těžkej materialista. Věci mi dávaji klid.  Jedna věc je domov. Netuším, kde se ve mně to bere. Buď, když jsem četl rady lidi nebo to mám v sobě? Fakt netuším, ale jsem fakt a to naprosto fakt citově spojený mít domov. Místo, které je moje a mám jistotu si tam žít do konce života v klidu. Berte, že jsem sám se svými myšlenkami, tak pokud člověk stále přemýšlí o jedné myšlence, tak se to stane až fanatik. Vím, že lidi berou domov, tam kde jsou. Neni důležité místo. Ale pro mně je to důležité. A pomalu dávám dohromady lidi, kteří taky si myslí, že vlastnik kousek půdy a mít tam domek je důležité pro klidný život.

Vím, že je to smutné, ale když vidim svého plecháče, tak mám radost. Můžu bydlet v domě, ale já rád bydlím v hliníkové krabici. V malém prostoru, kde mám klid a moje pohodlí. Když jsem bydlel v zahrádkářské kolonii, tak jsem miloval chatičku 2x2m. A to jsem mohl bydlet v bytě u příbuzných a kámošů zadarmo. Tak jsem fakt magóór. Mám prostě radost být svým pánem, i když je to . Podle jednoho sociálního pracovníka je to jev u některých bezdomovců, že taky bydlí sami než, aby šli do noclehárny. Radši riskují umrznutí, aby byli svými pány než přijít o svůj prostor. Netuším jestli je to psychická porucha, ale myslím, že jo. Upnul jsem se, že chci mít svůj prostor a riskuji umrznutí(neriskuji), ale pro ostatní je to nelogické. Proto, i když mám pozemek, kde bydlím, tak stejně mám v záloze jiný pozemky, kde se v nouzi přestěhuji, protože mi to dá pocit, že jsem v bezpečí a nehrozí mi spát pod mostem a přijít o svůj prostor. Další zvlášnost je, že nechci vlastnit pozemek, ale jen tam žít.

Ten pocit, kdy Vás nájem stojí 100Kč ročně. Když nakupujete a utratíte 700Kč, tak si vzpomeňte, že jste utratili nájem pro sahawa na 7 let.

Když čtu, že někdo přišel o bydlení nebo vidim vysoký nájem, tak se pousměji. Zas netuším jestli jsem hajzlík a směju se škodolibě nebo radostí, že tohle nemusím řešit a mám svého plecháče. Já bych řekl radost, protože fakt mám radost.

Lidé, kteří maji podobnou psychickou poruchu jako já nemyslí moc logicky. Chtěji stabilitu a mít prostor, kde je jistota. Je to dost velký stres, když nevíte, kde budete spát příští týden a jste v pasti. Třeba musíte pracovat v práci, kde Vás to níčí, protože prostě máte strach být bezdomovec. Tu práci nenavídíte a jste pořád neštastný. Ale nemáte cestu ven. Jsou v kruhu ze kterého to nejde.

A teď přichází kontokorent. Pokud jste měli štestí a něco nezvorali, tak si můžete vzít ho a koupit si domov. Zadělali jste si na velký úrok, ale je Vám to jedno, protože můžete být volný. Máte rok si najít práci, která Vás naplňuje a baví. Pokud se Vám to nepodaří, tak co. Byli jste už před tím přesvěčený, že jdete ke dnu. Tak alespon jste si užili rok klidu.

Klid si koupíte za 20tisic ročně. Zatim jse se nesetkal s nikým, kdo by nedokázal sehnat 20tisic ročně. Stačí mít 10 přátel, které budete každý týden navštěvovat a pomůžete jim vyžehlit prádlo a dostanete 40Kč. Tak máte 20tisic ročně.Tak kruci dělejte si přítele a naučite se žehlit. Pokud neumíte žehlit, tak vám to patří, že budete v exekuci.:)

Uplně nejlehčí práce je nakupování. Zkoušel jsem ji v Ústí. Každé město i dokonce Pečky(5000lidí) má zahrádkářkou kolonii. A v každé je rozvoz jídla pro důchodce. Pokud tedy si seženete zahrádku na kraji města. A necháte se jako brigádník zaměstnat, tak si seženete klienty, které budete nakupovat atd. Všude je dost blbě placenné práce.  Nebýt línej, tak mám i já práci.:)

Je prvda, že budu muset při textu o radě kontokorent napsat velkými NEKUPUJTE TELEVIZI atd. JEN DOMEK. Mám pocit, že to neni z mého textu jasné, že má ten člověk investovat jen do bydlení, aby snížil svoje náklady.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #564 kdy: Leden 13, 2020, 09:20:15 dopoledne »
Já vím, že se budu opakovat, ALE - dokud srozumitelně nevysvětlíš, kde ten člověk vezme i těch 100 tisíc, aby ty peníze do roka splatil, tak musím tvé výpočty považovat za hodně zkreslené a zavádějící  ;) . Trvám na tom, že tvé náklady v takovém případě nejsou 20 tisíc / rok, ale 120 tisíc za rok. Těch 100 tisíc nezmizí, někdy je zaplatit musíš. A dokud je nezaplatíš, žádnou jistotu svého bydlení nemáš.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #565 kdy: Leden 13, 2020, 09:27:38 dopoledne »
Těch 100 tisíc nezmizí, někdy je zaplatit musíš. A dokud je nezaplatíš, žádnou jistotu svého bydlení nemáš.
Nemusíš to zaplatit. Ten kontokorent nezmizí. Jen musíš dát na den zpět 100tisíc. A pak je vybrat. To bance stačí, že jsi schopen sehnat peníze.

Bud máš víc kontokorentů nebo děláš šachry s kreditky atd.


Protože se v tomhle světě nevyznám a kontokorent je pro člověka,k terý chce žít nízkonákladově a nemá na domeček, tak zjístím víc o tom v praxi. Zařídím si učty a vytvořím si bonitu klienta, aby mi umožnili mít kreditky a kontokorent. Bude to nějaký měsíc trvat, ale pak budu být moc kontrétní.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #566 kdy: Leden 13, 2020, 09:30:43 dopoledne »
A kde vezmeš víc kontokorentů?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #567 kdy: Leden 13, 2020, 09:32:50 dopoledne »
A kde vezmeš víc kontokorentů?
Budu mít u jiných bank.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #568 kdy: Leden 13, 2020, 09:36:57 dopoledne »
A do každé té banky budeš předem posílat každý měsíc 50 tisíc, abys měl nárok na 100 tisíc kontokorent?
A když budeš rok do té první banky posílat pouze minimální částky na splacení úroků, myslíš,  že ti neupraví podmínky kontokorentu a dovolí ti po tom jednom dni těch 100 tisíc zase vybrat na nový kontokorent?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #569 kdy: Leden 13, 2020, 09:40:13 dopoledne »
To zjístím. Ty co se spoléhaji říkaji ano. Ty, kteří to tak dělali před lety, aby si postavili komunitu taky, ale každý rok se mění všechno a i banky. Tak zjístím v praxi.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #570 kdy: Leden 13, 2020, 09:45:41 dopoledne »
Moment - jakože fakt znáš lidi, kteří jsou schopni každý měsíc posílat aspoň do dvou bank po 50 tisících, tedy dohromady 100 tisíc každý měsíc... a přesto se snaží strach z budoucnosti (aby nepřišli o bydlení) řešit kontokorentem, za který by si koupili mobilní domek (bez pozemku za 100 tisíc) nebo chatičku v kolonii?  ??? ;D

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #571 kdy: Leden 13, 2020, 09:51:19 dopoledne »
Znám lidi, kteří před x lety koupili pozemek a postavili si tam domky za pomocí kreditek a kontokorentů.

Znám člověka, který jako student si u český spořitelny koupil zahrádku.

A teď znám lidi, kteří udržují kontokorent pro případ, že by se něco pokazilo a potřebovali peníze. V nich jsou ty lidi, kteří maji pokud přijde něco si koupit mobilní domky z toho.

Fakt netuším kolik si posílaji atd.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #572 kdy: Leden 13, 2020, 10:17:22 dopoledne »
Sahawe, popisuješ mi tu princip "sunu před sebou dluhy jako sněhovou kouli"  Tím že ty dluhy sunou před sebou (platí kontokorent kontokorentem) se na sebe nabalují, dokud je jednoho dne nebudou schopni posílat dál a všechno na ně spadne.  Protože ten dluh pořád narůstá.

Tohle je ono "půjčil si 100 000 a teď po něm exekutoři chtějí 4 miliony."
Možná tím člověk získá pár let, ale tomu že na něj ty dluhy napadnou se nevyhne.
Plus se dostane na černou listinu všech bank..... Hele, nemá to náhodou souvislost s tím půjčováním si na kamaráda? Tohle většinou dělají lidi co dluží všude kam dohlédnou.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #573 kdy: Leden 13, 2020, 10:26:20 dopoledne »
Tohle je ono "půjčil si 100 000 a teď po něm exekutoři chtějí 4 miliony."
Na co si prosím půjčil ty peníze?

Já se snažím vysvětlit, že je rozdíl si pujčit na televizi a pak na pozemek, který ti sníží tvoje životní náklady.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #574 kdy: Leden 13, 2020, 10:29:45 dopoledne »
V tomto fiktivním případě je jedno na co si půjčil, stejně mu exekutor sebere vše co není přibité.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #575 kdy: Leden 13, 2020, 10:33:36 dopoledne »
Mám tedy fiktivní případ. Tedy reálný.

Někdo se stěhuje a majitel chce 3 kauce za byt. Tedy 3 nájmy.  Kauce je vratná.  Tak 30tisic. To nájemné je nejlevnější 1500Kč a lepší lokalita atd. Má ten člověk použít kontokorent nebo si našetřít 30 tisíc. Tak pokud šetří 2000Kč, tak čekat rok?

Co doporučíš tomu člověku?

Já kontokorent, protože pokud se odstěhuje, tak mu vrátí kauci a 30tisic ho stojí asi 700Kč měsíčně a ušetří na nájmu 1500Kč, tak 800 mu zůstane.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #576 kdy: Leden 13, 2020, 10:45:20 dopoledne »
Dobře uděláme si školometský výpočet -
 
Pan S. čerpá  kontokorent ve výši 100 000, roční náklady 120 000. 120 000 musí splatit během jednoho roku, rozloženo do splátek musí mít na každý měsíc 10 000 kč.

 Spočítej si příjmy a výdaje a napiš jestli to vychází na těch 10 000 měsíčně.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #577 kdy: Leden 13, 2020, 10:47:16 dopoledne »
Spočítej si příjmy a výdaje a napiš jestli to vychází na těch 10 000 měsíčně.
Vychází 2000Kč. Tohle měsíčně zaplatí za úroky. Těch 100 000Kč má v majetku, který může prodat za 100000Kč. Tak jo 80000Kč. Tak 20 000Kč urok a 20 000kč vyhozené peníze.


Tady člověk nekoupí televizi pro zábavu nebo jídlo, které projí. Ale něco co mu sníží životní náklady.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #578 kdy: Leden 13, 2020, 10:49:44 dopoledne »
Mám tedy fiktivní případ. Tedy reálný.

Někdo se stěhuje a majitel chce 3 kauce za byt. Tedy 3 nájmy.  Kauce je vratná.  Tak 30tisic. To nájemné je nejlevnější 1500Kč a lepší lokalita atd. Má ten člověk použít kontokorent nebo si našetřít 30 tisíc. Tak pokud šetří 2000Kč, tak čekat rok?

Co doporučíš tomu člověku?

Já kontokorent, protože pokud se odstěhuje, tak mu vrátí kauci a 30tisic ho stojí asi 700Kč měsíčně a ušetří na nájmu 1500Kč, tak 800 mu zůstane.

Doporučím najít si jiné ubytování,  - třeba v spolubydlení do 8000 měsíčně, s kaucí ve výši dvou nájmů.

Jak jsi přišel k těm číslům u toho kontokorentu????

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #579 kdy: Leden 13, 2020, 10:51:20 dopoledne »
Spočítej si příjmy a výdaje a napiš jestli to vychází na těch 10 000 měsíčně.
Vychází 2000Kč. Tohle měsíčně zaplatí za úroky. Těch 100 000Kč má v majetku, který může prodat za 100000Kč. Tak jo 80000Kč. Tak 20 000Kč urok a 20 000kč vyhozené peníze.

Proboha Sahawe, ten kontokorent se musí splatit celý, ne jen mořit úroky.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #580 kdy: Leden 13, 2020, 10:52:11 dopoledne »
Proboha Sahawe, ten kontokorent se musí splatit celý, ne jen mořit úroky.
Jasně, ale jen jeden den. Pak zas můžeš čerpat.

Docela často setkávám, že lidi nemaji na kauci. Ono to je i pojistka majitelů bytů a i to, že se tam nenastěhují sociální případy, protože pokud vím, tak sociálka nedává na kauci.


Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #581 kdy: Leden 13, 2020, 10:52:41 dopoledne »
Spočítej si příjmy a výdaje a napiš jestli to vychází na těch 10 000 měsíčně.
Vychází 2000Kč. Tohle měsíčně zaplatí za úroky. Těch 100 000Kč má v majetku, který může prodat za 100000Kč. Tak jo 80000Kč. Tak 20 000Kč urok a 20 000kč vyhozené peníze.

Proboha Sahawe, ten kontokorent se musí splatit celý, ne jen mořit úroky. Pokud jim do 365 dnů nenasypeš 120 000 tak na tebe zaklekne exekutor.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #582 kdy: Leden 13, 2020, 10:57:47 dopoledne »
Jasně, ale jen jeden den. Pak zas můžeš čerpat.

 Takže těch 100 000 tisíc zaplácneš dalším kontokorentem?
 Takže místo úroků 20 000 budeš muset platit úroky 40 000 anebo seženeš 140 000 i na splacení druhého kontokorentu i se všemi úroky?


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #583 kdy: Leden 13, 2020, 11:01:45 dopoledne »
muset platit úroky 40 000
Jak jsi přišla na 40 000. Já si půjčim jen na jeden den. Tedy týden těch 100 tisic a pak je vratím. Tak v jedné budu mít zas dluh 100tisic na rok a druhé to vyrovám., kde jsem si to půjčil na pár dní. Tak asi 350Kč zaplatím tam uroky.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #584 kdy: Leden 13, 2020, 11:03:32 dopoledne »
Chinalady, v podstatě mu píšeš to samé, co jsem mu opakovaně psala už výše, včetně výpočtů, nepomáhá to  :D . No ale jsem v klidu, protože je to tímto Sahawovým postupem nerealizovatelné  ;)

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #585 kdy: Leden 13, 2020, 11:06:52 dopoledne »
Myslím že na dnešek si dám pauzu. Potřebuju se něčeho napít.

Jen Sahawe, prosím, nikdy si neber půjčky.  Ani kontokorenty, ani kreditky, nic. Nedopadlo by to dobře.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #586 kdy: Leden 13, 2020, 11:10:36 dopoledne »
Chinalady, v podstatě mu píšeš to samé, co jsem mu opakovaně psala už výše, včetně výpočtů, nepomáhá to  :D . No ale jsem v klidu, protože je to tímto Sahawovým postupem nerealizovatelné  ;)
A co můj dotaz:
Mám tedy fiktivní případ. Tedy reálný.

Někdo se stěhuje a majitel chce 3 kauce za byt. Tedy 3 nájmy.  Kauce je vratná.  Tak 30tisic. To nájemné je nejlevnější 1500Kč a lepší lokalita atd. Má ten člověk použít kontokorent nebo si našetřít 30 tisíc. Tak pokud šetří 2000Kč, tak čekat rok?

Co doporučíš tomu člověku?

Já kontokorent, protože pokud se odstěhuje, tak mu vrátí kauci a 30tisic ho stojí asi 700Kč měsíčně a ušetří na nájmu 1500Kč, tak 800 mu zůstane.

Protože je to přesně to samé s domkem. Tak je to tedy snadněji pochopitelné

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #587 kdy: Leden 13, 2020, 11:20:34 dopoledne »
Tak vvitty to pochopil.

Já vím, že to má háčky. Popravdě bych si půjčil třeba od Vás všech třeba sumu 5000Kč. Tak 20 lidí(pokud by bylo tolik lidí aktivních na forum:D) a ručil bych tím mobilním domkem a platil urok 2000Kč měsíčně. Tak 100Kč každému. Lepší bnež v bance.:) Pokud by se něco pokazilo, tak byste měli mobilní domek.

Ale tyhle řeší to bez pomoci nikoho kromě banky, tak použiji právě kontokorent.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #588 kdy: Leden 13, 2020, 11:28:56 dopoledne »
Osobně bych do toho nešel
Taky bych do toho nešel. Ale asi bych si půjčil 10tisic pokud bych byl na nule.  Za peníze bych koupil kulnu a tam žil a chodil vybírat popelnice(ale náhodné brigády atd.) a těch 12000Kč seženu do roka. To si fakt věřím.:) Tedy pokud se nestane nějaký závažný zdravotní problém.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #589 kdy: Leden 13, 2020, 11:47:32 dopoledne »
(podle banky). A na to stačilo založit účet u dvou, resp. tří bank a nechat mezi nimi kolovat 5000,- korun.

Vvitty, to je fakt, tohle mě nenapadlo  "hold" ... nechat si posílat z jedné banky do druhé 50 tisíc a mít tak na obou tento vklad  :D ... no i tak je to dost.

Podmínky u různých bank se hodně liší. Některé banky mají ta procenta dost vysoká a některé zase vyžadují splacení kontokorentu už po půl roce.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #590 kdy: Leden 13, 2020, 11:51:50 dopoledne »
Podmínky u různých bank se hodně liší. Některé banky mají ta procenta dost vysoká a některé zase vyžadují splacení kontokorentu už po půl roce.
Bohužel mi nejde vysvětlit tobě a Chinalady, že těch 100 tisíc neprojím, ale investuji do něčeho co mi vydělá(ušetřím peníze) na úrok a majetek v té hodnotě půjčky mi zůstane.

Tak tohle téma jako odkládám na dobu než budu mít účet a budu o tom spamovat pak na chedrbi.cz, protože myslim, že to na preppers nikoho nezajimá.

Už se vyptávám a jdu si vyprat košili, abych zakládal účty na pobočkách. Dám vědět za 5 měsíců.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #591 kdy: Leden 13, 2020, 11:52:42 dopoledne »
Sahaw, no dobře, realizovat se to (při dobré konstelaci hvězd a milionu podmínek) dá, ale pořád mi v tom tvém plánu chybí, jak dotyčný nakonec těch 100 000 splatí  ;)

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #592 kdy: Leden 13, 2020, 11:54:09 dopoledne »
Sahaw, my chápeme, že to investuješ do domku, ale i tak těch 100 000 budeš muset jednou vrátit. A to považuju u lidí, které jsi zmiňoval, za značně nepravděpodobné.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #593 kdy: Leden 13, 2020, 11:58:03 dopoledne »
Sahaw, my chápeme, že to investuješ do domku, ale i tak těch 100 000 budeš muset jednou vrátit.

Teď nechápu jak to myslíš, tak buď:

1. Vrátit na pár dní bance.
Budu mít někde účet s kontokorentem a vyberu na pár dní a dám to druhé bance a zas vyberu a vrátím to první bance. Vím, že je tu riziko, že to banka nedovolí si zas vyžádat kontokorent. Tak máte rok na sehnání kupce mobilního domku a asi 20tisic +rozdíl, který prodáte mobilní domek.

2. Vrátit všechno bance na vždy
To je na tom člověku. Počítám, že nebude línej jako já a najde si brigádu.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #594 kdy: Leden 13, 2020, 12:05:41 odpoledne »
Ano, myslím definitivně splatit dluh. Ono vydělat si 100 tisíc plus další na splátku úroků, abys mohl vše "vrátit bance" či jakkoliv jinak "dát stranou" není vůbec legrace. A to, jak tady od začátku píšu, mi v tom  tvém plánu chybí. Na začátku jsi psal jen "to je jeho problém", teď už jsme se aspoň posunuli k "vezme si brigádu"  :) ... jen připomenu, že dle tvých slov je ten plán určen pro lidi, kteří "nejsou schopni nic ušetřit".

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #595 kdy: Leden 13, 2020, 12:50:54 odpoledne »
Jo jo, konzerva - to jsem já  :D
Já už to vím, četla jsem po odeslání svého příspěvku ten tvůj následující příspěvek :)

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #596 kdy: Leden 13, 2020, 01:17:56 odpoledne »
Přesně! Což, jak se obávám, lidé, kteří "nejsou schopni šetřit", nezvládnou.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #597 kdy: Leden 13, 2020, 01:52:59 odpoledne »
to je jeho problém",
Fakt to je jeho problém a mi to totálně fuk(nekřičím, ale jen jsem pokrčil rameny). Je to to fakt fuk jak splatí ten domek.

Dejmi rady jak si já osobně mám vydělat peníze na život. A já ti řeknu, že to nejde. A to samé očekávám, když budu někomu radit jak by měl splatit ten mobilní domek. Já netuším jaké je situace, kde bydlí, co umí. Co ho baví atd.Neumím číst myšlenky zatim.

Přesně! Což, jak se obávám, lidé, kteří "nejsou schopni šetřit", nezvládnou.
To je jejich problém. Zní to hnusně, ale je to jejich věc. Mně jen přijdou zabít a okrást.:)

Ono totiž lidi, kteří nejsou schopni šetřit nejsou často schopni ani fungovat, aby zvládli mít u banky kontokorent. Proto už jen to, že získá kontokorent je vlastně filtr na ty lidi. Banky poznaji negramotné finančně lidi a nejsou do toho. A tak musí za lichvářemi.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #598 kdy: Leden 13, 2020, 07:05:35 odpoledne »
Jedna věcí je danění internetu. Kromě obavy, že za vodu za studny se bude muset platit. Tak i internet a další zdanění. Můžeme sledovat jak vlastně vzníká něco jako zdanění něčeho.
https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=557&t=50680

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #599 kdy: Leden 13, 2020, 07:15:15 odpoledne »
Ještě ke kontokorentu. Nevím, jestli jsou všechny ty praktiky s přeposíláním peněz zcela legální, jestli tím neuvádí klient banku v omyl atd.
V každém případě, pokud neumořuje socka jistinu, má dluh 100 000 kč. Chatka má hodnotu 100 000 kč. Jeho bilance je 0 kč.