Autor Téma: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití  (Přečteno 399476 krát)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #200 kdy: Září 25, 2019, 12:46:31 odpoledne »
Pokud vařím brambory ve slupce (je třeba odstanit zelenou část a klíčky), zpravidla přidám více kmínu (neutralizuje solanin) a přidám 1-2 lžíce octa...zvyšuje rozpustnost solaninu ve vodě, takže se při vaření z brambor vylouží. Teplem se ale solanin nerozkládá, takž etřeba při pečení brambor v troubě ve slupce v hlíze zůstává beze změny. Pro člověka je smrtelná dávka okolo 1/2g....

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #201 kdy: Září 26, 2019, 09:39:17 dopoledne »
Počítání uhlíku je něco jako odpustky. Když člověk chce hřešit, tak řekne, že díky tříděním ušetřil ten uhlík, tak může. Prostě sám sobě lže, že má právo být neekologický. Prostě chce být lepšolidi. Je mi fuk jakou mám uhlíkovou stopu, protože prostě mám a jediný můj úkol je být zodpovědný za ekologický dopad mé existence a nehrát si na ekologa. ;)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #202 kdy: Září 26, 2019, 09:44:05 dopoledne »
Stále jsem nenašel odpověd jak lidé budou žít, když nebude konzum. Pokud je konzuní jezdit lyžovat a budovat jezdovku. A i cestování, tak jak lidé si vydělaji na svoje životy? Neni konzum něco co nám umožnuje si žít volně a koupit si jídlo za pár korun a tak mít celý rok volno? Taková sjezdovka zajistí dost peněz pro život hodně lidem.
https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/rakousko-rozebira-ledovec-kvuli-nove-sjezdovce

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #203 kdy: Září 26, 2019, 11:41:07 dopoledne »
Od té doby co mám elektrický papiňák, dělám brambory jenom v něm, oloupaná a "na sucho"/bez vody jen na osmahlé cibulce.
Všichni se po nich mohou utlouct.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #204 kdy: Září 26, 2019, 02:38:07 odpoledne »
Chápu, že tím naštvu hodně lidí, protože vlastně říkám, že by stát by měl dát lidem zadarmo peníze, ale pro mně je to jako nejlepší ekologická cesta, která existuje. Stačila by jen 20tisic+zdravotní ročně. A měli by tu osobu z krku. Já jen doufam, že přeháním, když stát prý dává ročně na jednoho zaměstněnce, kterého firma zaměstná až 100tisic. Pak jsou tu miliardové daňové ulevy a dotace firmám, aby zaměstnávali lidi. A nakonec jsou i investice do ekologie.

Kdyby člověk žil v rezervaci, kde by nomohl ji opustit a cestovat atd, tak by dostaval tu dávku. Tím by stát ušetřil peníze za ekologii atd.
https://www.e15.cz/zahranicni/ochrana-klimatu-vyjde-nemce-na-padesat-miliard-eur-1362555

Tohle neni můj životní cil. Vytvořit rezervaci, kdy by stát lidem platil, aby tam zůstali. Kromě hrstky lidi, kteří žijí dobrovolně skromně kvůli klidu by nikdo do té rezervace nešel. Nikdo nechce žít ekologicky. Každý si chce žít jak chce a to je konzumně s přívlastkem, že je to ekologické. Tak nehrozí riziko, že by někdo musel platit ze svých daní tyhle vyžírky.;)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #205 kdy: Září 26, 2019, 03:27:27 odpoledne »
Jen kritizuješ minimalismus, protože jsi neúspěšný bloger.
Neplánuji být bloger a ani jsem neplánoval. Mám rád tu teoretickou anonymitu, kde můžu žít v klidu. Zní to moc arogantně, ale dostat se do novin nebo do televize je lehké. Každý rok se objevují nové televizní a internetové stanice, noviny a blogy. V tuto chvíli je to pro mně nevýhodné  a možná jak to vypadá bude nevýhodné pořád. Měl jsem už několik šancí, aby moje fotka s jménem byla v novinách, ale i v dokumentech. Kromě nízkonákladové žití jsem i prepper, tak v dnešní době stačí jen psát a novináři si vás najdou. Závidím lidem, že jsou pohodoví a dokážou mluvit normálně před kamerou. To já nezvládnu. A dělat kurzy a přednášky taky ne. Chci mít klid a být anonymní.

Nebudu nějak vysvětlit kritiku minimalismu. Podle mně ji nekrituzuji myšlenku minimalismus, ale minimalismus k něčemu. Když někdo mluví o ekologii nebo o uspoření pěněz atd.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #206 kdy: Září 26, 2019, 06:52:58 odpoledne »
Ještě počkat 2-3 měsíce a pak se rozhodnu jestli Gréta je bůh nebo satan. Zastánci a i odpůrci píšou na facebooku o stošest a až utichnou emoce, tak se uvidí. Zatim z pozice "je mi jedno" co je Gréta se přehouplo na to "je to satan". Zajimavejší bude názor lidí kolem mně, kdy bude sledovat jejich vývoj a obhajobu jejich přesvěčení. Já se snadno nechám zmanipulovat, tak můj názor neni důležitý.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #207 kdy: Září 26, 2019, 10:45:39 odpoledne »
No a co to nebrat tak osobně, připustit, že upozorňuje na ožehavé problémy planety a je pod vlivem ekologických lobbistů, což ale nijak závažnost problému nezmenšuje. Totiž jedno je neměnný fakt....populace roste exponenciálně v ekosystému, kde dříve nebo později dojdou nezbytné zdroje pro obživu takového počtu jedinců. Ani geneticky modifikované potraviny či intenzifikace zemědělství to sama o sobě nevyřeší, jen problém oddálí. Buď musíme jako lidstvo expandovat a získat nové zdroje dokud na to máme ještě energii a suroviny, nebo tuto příležitost prošvihneme a pak si buď samy nebo s pomocí přírodních zákonů budeme nuceni zregulovat svou populaci, aby nás planeta uživila....A to stále mluvíme o přijemnějších variantách postupných změn na které se lze adaptovat....

Samotář

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #208 kdy: Září 27, 2019, 10:41:04 dopoledne »
Ještě počkat 2-3 měsíce a pak se rozhodnu jestli Gréta je bůh nebo satan. Zastánci a i odpůrci píšou na facebooku o stošest a až utichnou emoce, tak se uvidí. Zatim z pozice "je mi jedno" co je Gréta se přehouplo na to "je to satan".

Sahawe, není to ani bůh ani satan, je to chudák nemocná holka (dítě). To, co dělá, je hlavně projev její nemoci.

Není to můj názor, jen jsem to slyšel od prof. Beneše, neurochirurga ve Vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích.
Podrobnější článek o Gretě Thunbergové a její nemoci je například tady:
https://www.info.cz/cesko/sef-detskych-psychiatru-greta-proziva-strach-a-uzkost-svet-je-pro-ni-cernobily-43054.html
Je to rozhovor s Jaroslavem Matýsem, dětským psychiatrem, který se stará o děti s autismem. Je to sice delší, ale stojí to za přečtení.

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 197
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #209 kdy: Září 27, 2019, 12:59:17 odpoledne »
Má svatou pravdu, pan doktor...
Porovnejte
naučený projev s podklady na papíře
https://www.youtube.com/watch?v=u9KxE4Kv9A8

Nepřipravený projev, tedy odpověď na nečekanou otázku
https://www.youtube.com/watch?v=0bwLt_5t73g

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #210 kdy: Září 28, 2019, 01:46:06 odpoledne »
Pro mně jediná cesta je, že ekologicky přesvěčení lidí se vzdaji své kariéry a začnou žít ekologicky. Stát jim bude platit jejich žití, protože se obětovali ve jménu ekologie. Nebudou mít děti, nebudou cestovat, budou žít na jednom místě. Stát to vyjde levněji než to vypadá. Je to podlě mně levnější než platit školné,porodné,sociálku atd. To je podle mně jediná cesta, ale taky si tákám na čelo. P:-/



Lidé ve věku 15-17 let stávkují a požadují stejná prává jako lidi, kterým je 18let. Proč jim tedy nedat možnost rozhodnout, aby žili ekologicky a udělat tábory, kde budu moc žít.

Každý by prošel kurzem péče o staré lidi a každý by v táboru měl jednoho staršího ekologa o kterého by se staral. Tak lidi, kteří by si stěžovali, že stát přispívá tmto povolečům, tak by byli umlčeni, protože kdo by se staral o někoho za 3000Kč měsíčně? Za těžce nemocného by se několik lidí střídalo, protože je to dost vyčerpávající.

V 9 třídě by měli možnost odejít do takového tábora. Tím by stát ušetřil podle mně asi 300tisíc za vzdělání jednoho člověka. A zároveň by ta osoba ušetřila hodně času za vzdělání, které neuvyžije a i ekologickou zátěž.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #211 kdy: Září 28, 2019, 05:18:03 odpoledne »
Já mám obavy z ekologů kvůli tomu, že jsem sobec. Myslim na sebe. Roky mám obavy, že se zavede platba za studnu a kolik člověk odčerpá. To je konec drobných zemědělců. Pak tu jsou zákony ohledně, kde postavit co. Přichází pomalu zákaz topení v domácnostech uhlím. A přijdou další věci, které budou mít pro mně ekonomický dopad, ale i sociální dopad pro ostatní. Ekolog je člověk, který de si za svím a kašle na ekonomicky a sociální dopad na lidi.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #212 kdy: Září 29, 2019, 09:11:39 dopoledne »
Když chcete žít ekologicky, tak to nikomu neříkejte. Hned najdou nedostatky, kde byste mohli být víc ekologicky. Bude Vaš život pod lupou. A vždy se něco najde. Vás to otráví nebo začnete být útočný. Proto je dobré o tom nemluvit. Vím, že pro některé je to těžké, protože je to jejich motivace a chtěji se pochlubit jako vegani. Když o tom mluvíte, tak většinou toužíte od těch lidí pochvalu.



Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #215 kdy: Říjen 01, 2019, 10:17:53 dopoledne »
Je tam studna a součásti zahrádkářské kolonie, tak pro nízkonákladové lidi by to mohl být zajimavé. 400m2 pro jednoho, tak je to jen 30tisic. A to je fakt málo.

Je fakt divný, že z mých úst zazní, že 30 tisic je nic a vyplatí se to. Je to skoro zadarmo.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #216 kdy: Říjen 01, 2019, 10:31:23 dopoledne »
Brožůrka nemá být o tom jak by lidi měli žít. Já říkám, že by nikdo tak neměl normálně žít. Je to volba lidí, kteří maji nějakou motivaci. Mám nutkání říc, že je to řešení jak se připravit na problém, kterého možná čeká. Ono i vědět, že to jde umožní někomu přehodnotit život a připravit se možná na nějaký ten problém. Kromě nadávek občas dostatnu zprávu poděkování, že se zamyslel a i když nebude žít nízkonákladově, tak se připraví na nějaký problém. Oproti ostatním tahle příprava nevyžaduje velkou sumu a dá se právě připravit za minimum peněz. Myslim, že lidi vyřešili problém, že se cítili být v pasti. Když vědí, že existuje i jiná cesta pokud by měli problém, tak už nežiji občas ve strechu a strachu.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #217 kdy: Říjen 01, 2019, 10:34:54 dopoledne »
Zaplatit skoro 100 za metr za !prenechani najmu" pozemku ? Svet se v  ::! obraci.

To se běžně dělá už dlouho.  Zahrádkářské kolonie takto fungují.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #219 kdy: Říjen 02, 2019, 09:14:49 dopoledne »
Já plánuji prodávat chatičky za odpad. Přesněji za věci, které by na 90 procent skončili na skladce. Jednu chatičku za 40tisíc kelímků nebo 11000 zavařovacích sklenic. Taky to nebude tak, že se objeví 50 lidí a hned budu mít 50 chatiček. Budu dělat postupně chatičky a budu je postupně prodávat za odpad. Měl bych tedy psát měnit. Je to velký plán, který bude těžké realizovat, ale pokud si lidi uvědomí, že plýtvaji věcmi a za ně mohli mít třeba chatičku, tak někteří to plýtvání omezí.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #220 kdy: Říjen 02, 2019, 09:19:39 dopoledne »
A půjde to i na splátky?  :)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #221 kdy: Říjen 02, 2019, 09:25:52 dopoledne »
A půjde to i na splátky?  :)
Ne. Nechci, abych musel na ně posílat exekutora.:)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #222 kdy: Říjen 05, 2019, 10:27:01 dopoledne »
Vypadá to, že budu mít přístup k dodávce s vozíkem. Za půjčení zaplatím proježděný benzín a asi 2Kč/km amortizaci. Zatím se domlouvá. Největší problém je moje schopnost řídit.Tedy jeho neřízení auta. Mám řidičák, ale jsem stále panic. Budu muset trénovat, abych zvlákl řídit a zaparkovat dodávku. To mi zabere nějaký čas a peníze. Nebo sehnat parťáka, který by měl někdy volný víkend.  A pak mi stačí jednou ročně získat zakázku vyklízení baráku nebo půdy a mám vyděláno na celý rok. Něco jako http://www.vyklizeni-hk.cz/prubeh-a-cena-vyklizeni

Teď se musím věnovat všechny zdroje na vytváření chatiček, abych měl kam dát ten bordel. Bez nich to nepůjde.

Líbí se mi, že člověk vlastně , aby žil nevytváří práci zbytečný bordel, ale recykluje bordel.:)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #223 kdy: Říjen 05, 2019, 10:54:16 dopoledne »
Nemám pocit, že to moc zjednodušuji. Půjčit si dodávku od někoho, kdo ji potřebuji na práci jako rozvoz letáků nebo proacující pro PPL atd je docela dost. Do cca 10km vždy najde někoho. Já jsem použil jen psání na internetu, že se dá tak žít a někdo se ozval, že má auto o víkendu bez užitku. Neměl jsem ideální podmínky, ale tím, že jsem o tom mluvil jsem si vytvořil. Pokud udělam webovky o vyklízení Čáslav a okolí půd a bytů. Pomoc stěhování a přesun jen o víkendech. Pak do fcb skupin jednou za čas dám inzerát. A na bazos taky dám inzerát, tak se jednou za čas někdo objeví a nabídne mi práci.  Třeba za 300 kelímků na den. Nejsem existečně na tom závislí, tak je jedno jestli budu mít někdy nějakou zakázku. Hold místo toho času budu dělat něco jiného. Nemusím živit auto. Mám tedy ideální podmínky.

Stěhování je zisk 500Kč + asi bordel v hodně 2000-7000Kč. A vyklízení půd je to 30-200tisíc. Hlavně staré baráky, kde umřeli staří lidé. To je prý zlatý důl.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #224 kdy: Říjen 05, 2019, 11:16:40 dopoledne »
Skoro každá věc má nějakou cenu, ale háček je, že trvá než se najde pro ní majitel a zpeněží se. A to bez skladování nejde.

Pokud to člověk chce dělat. Jen musiš mít ideální podmínky. Mít misto, kam uložit ten bordel, kterého se majitelé chtěji zbavit pri stěhování. Mít auto, nebo mít možnost si ho pujčit. Pokud tohle nemáš, tak nemá smysl o tom přemýšlet.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #225 kdy: Říjen 05, 2019, 07:59:57 odpoledne »
Že se raději naplno nevěnuješ zahradničení a včelaření. Za chvíli budeš zavalený bordelem, jako každý sběrač.
Poslední dobou pořád špekuluješ na čem vydělat, to už nechceš být nízkonákladovec?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #226 kdy: Říjen 05, 2019, 08:34:56 odpoledne »
Že se raději naplno nevěnuješ zahradničení a včelaření. Za chvíli budeš zavalený bordelem, jako každý sběrač.
Poslední dobou pořád špekuluješ na čem vydělat, to už nechceš být nízkonákladovec?
Poslední dobou pořád špekuluješ na čem vydělat, to už nechceš být nízkonákladovec?
Můj životní cíl je vytvořit zahrádkářskou kolonii http://chedrbi.cz/?p=120. Věnuji tomu nějakou tu energii a musím využít všechny možné způsoby. Musím hledat všechny způsoby. A i sběr odpadku a skladování k tomu možná patří, protože se to majitelům těch chatiček v kolonii vyplatí. Musím to otestovat a pak uvidim. Jedině jak může kolonie fungovat, že bude vydělávat.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #227 kdy: Říjen 06, 2019, 07:56:32 dopoledne »
Nevim nevim jestli začínat nový malý cíl. Ale jdu do toho znova. |Zkusím si šít trenky a vnější ponožky. Je to dlouhodobý cíl, který realizuji až budu mít ideální podmínky.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #228 kdy: Říjen 06, 2019, 11:22:58 dopoledne »
Unibunky se daji sehnat, ale některé za tu nízkou cenu potřebují nějaké opravy. https://zvirata.bazos.cz/inzerat/110078127/2-stavebni-bunky-cena-za-obe.php

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #229 kdy: Říjen 06, 2019, 03:32:30 odpoledne »
Ja vyklizel vicero baraku, pocitej ze zajimave veci si prodaji pozustali ale i tak toho dost zustane.
Tak se na to vrhnu. ;D

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #230 kdy: Říjen 06, 2019, 07:43:50 odpoledne »
Sahaw, mám pro tebe tip - kdybys potřeboval nasbírat nějaké alu-folie (emegency folie), tak doporučuji navštívit nějaký větší maraton / půlmaraton. Tam to dostává každý závodník po doběhu a spousta z nich to okamžitě zahodí  :) ... krom toho se tam válí i plno plastových kelímků.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #231 kdy: Říjen 06, 2019, 11:55:36 odpoledne »
Na to vyklízení pozůstalosti je dobré pracovat ve dvou nebo ve 4....jedna dvojice snáší a třídí, druhá odváží. Anebo mít kolegu co ti přistaví kontejner na odpad, takže ty jen třídíš a odvážíš speněžitelnou hmotu a on ti na skládku či sběrný dvůr odveze zbytek....A stejně se pěkně zapotíte, pokud je třeba ny vyklizení pouhopouhý víkend....a třeba starý papír někde berou pouze zadarmo....takže se ti to ani nevyplatí třídit. Musíš se poptat přímo v místě práce...vozit to někam 30 km se nevyplatí.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #232 kdy: Říjen 09, 2019, 06:34:21 dopoledne »
Zkusím se poradit s lidmi jak to nazvat, když tu věc nepotřebujete a nemáte ani chuť si tu věc mít. Nedokážu ten pocit popsat. Zjístím to. Když máte ten pocit, tak potřebujete málo peněž a tak nemáte potřebu si třeba lámat hlavu nebo si zapisovat co kupovat a co ne, abyste ušetřili peníze. Ty věci normálni lidi chtěji a myslí si, že ty, kteří to nemaji jsou chudáci a trpí. Ale oni tu věc nechtějí. Je to zbytečnost a tak nemusí tolik utrácet. Musím zjístit to pojmenování.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #233 kdy: Říjen 09, 2019, 06:56:57 dopoledne »
Já bych řekl, že jedno pravidel nízkonákladových lidí, když se přestěhují na vesnici(stěhují se, protože maji tam hodně lecné bydlení), že nesmí mít plány jak si vydělávat. Je potřeba si uvědomit, že žijeme ve světě konzumu a ČR je bohatá země. Člověk nemusí už mít plán jak si bude vydělávat, protože zjístí, že v tom daném místě je lehčí příjem a využije ho.  Neni to zákon, ale pro snadnější žití je lepší hledat příjem až na tom daném místě.

Část mých příjmu jsou ořechy. 40kg za 50Kč/kg a pokud bych žil se 6000Kč/ročně, tak bych měl zaplaceno na 4 měsíce života.;)

Je pro mně zajimavé jaké maji jiný přijmy. Jeden sbírá žaludy. Má hodně blízko lesík a tam nanosí plachty a jen je chodí vybírat. A jsou i jiné přijmy, které vydělávaji jako vyklízení půd a nebo využití konské stáje na výrobu zeminy na prodej atd.




Nalim

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #234 kdy: Říjen 09, 2019, 09:59:40 dopoledne »
Zkusím se poradit s lidmi jak to nazvat, když tu věc nepotřebujete a nemáte ani chuť si tu věc mít. Nedokážu ten pocit popsat. Zjístím to. Když máte ten pocit, tak potřebujete málo peněž a tak nemáte potřebu si třeba lámat hlavu nebo si zapisovat co kupovat a co ne, abyste ušetřili peníze. Ty věci normálni lidi chtěji a myslí si, že ty, kteří to nemaji jsou chudáci a trpí. Ale oni tu věc nechtějí. Je to zbytečnost a tak nemusí tolik utrácet. Musím zjístit to pojmenování.
Ekopragmatismus?
EKOPRAGMATISMUS je životní postoj a filozofie, která završuje vše dobré z minimalizmu, frugal style, ekologického chování a finanční gramotnosti. EKOPRAGMATISMUS v sobě zahrnuje EKOLOGII a EKONOMIKU a FRUGALISTNÍ úspornost a rozumnost, minimalistický nekonzum a vůbec pragmatismus na různých úrovních.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #235 kdy: Říjen 09, 2019, 08:23:33 odpoledne »
Jaké máš plány v budoucnosti?
Moje plány v budoucnosti jsou na internetu. Mám dvě varianty. Buď budu žít do konce života v Chedrbí, když mi nevyjde můj plán. Jak budu stárnout jak budu nadávat na prezidenta Babiše a premiéra Tomio. A zemřu v Chedrbí. Pokud mi můj plán neboli životní cíl s vybudování zahrádkářské kolonie vyjde(sepsán základ tady http://chedrbi.cz/?p=120), tak se do 5 let odstěhuji na 5-30ha pole a začnu tam budovat od znova zahrádkářskou kolonii,ale s 1000 stránkovou knihou co dělat a co nedělat při zakládání. . V Chedrbí zkouším všechno možné, abych vychytal chyby do 5 let by měla být ukázková zahrádkářská kolonie. Některý témata okolo toho si píšu na http://preppers.cz. Ale všechno kolem mého plánu je samé bla bla a zas bla. Nemá smysl rozebírat moje plány, protože to jen žere čas. Dokud to nebude hotová, tak je to jen blabla.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #236 kdy: Říjen 11, 2019, 07:08:10 dopoledne »
Peníze jsou citlivé pro lidi. Barter už tak neni. Nedokázali jsme se schopnout, proč peníze jsou tak citlivé. Někdo nekoupí cuketu za 20Kč, když v supermarkeru maji za 15Kč. Ale je ochoten vyměnit tu cuketu za krámy, které se daji prodat třeba za 300 Kč. Je to zajimavé a já toho využívám a využívaji toho nízkonákladový lidi.

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #237 kdy: Říjen 11, 2019, 08:25:18 dopoledne »
Stejná věc má pro různé lidi různou hodnotu.

Mimochodem - co znamená, že "peníze jsou citlivé pro lidi"?

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #238 kdy: Říjen 11, 2019, 08:34:58 dopoledne »
Co znamená, že "peníze jsou citlivé pro lidi"?
Člověk nerad utrácí. A jde až do extrému, i když některé kroky by mu vyšli levněji něco koupit než udělat barter. A to je u většiny normálních lidích.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #239 kdy: Říjen 11, 2019, 08:35:07 dopoledne »
Mám velké plány. Plánuji přeložit brožůrku do němčiny, tak to nebude jen ostuda v Českoslovesnku, ale i neměcky mluvíchc zemích.:)

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #240 kdy: Říjen 11, 2019, 09:10:55 dopoledne »
Přesně. Nebo objíždí (autem) v  sobotu všechny supermarkety, protože v každém je akce na něco jiného  :)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #241 kdy: Říjen 11, 2019, 07:55:58 odpoledne »
Tak začíná po ČR svoz objemného odpadu. Teď je to u nás, ale i třeba v Praze. Tak, kdo se tím živí si vydělá na rok života a stačí jen pár dní tvrdě makat.


SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #242 kdy: Říjen 11, 2019, 09:03:55 odpoledne »
Jakože bude přebírat velkoobjemové kontejnery?  ???
V Pardubicích je rozestavují pravidelně na mnoha stanovištích, přijeď si... jen bacha na policajty ;)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #243 kdy: Říjen 11, 2019, 10:53:55 odpoledne »
Soňa má zase pravdu....cokoliv bereš z popelnice nebo kontejneru je již vlastně majetkem města a je tedy krádeží. Policajt ti to může vyhodnotit jako přestupek znečišťování veřejného prostranství a ocenit tvé jednání pokutičkou....nevím jak je toto tolerováno v Praze, ale v Pardibicích se bezdomovci od popelnic klidí, když projíždí hlídka.

CyPro

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #244 kdy: Říjen 12, 2019, 07:16:48 dopoledne »
Soňa má zase pravdu....cokoliv bereš z popelnice nebo kontejneru je již vlastně majetkem města a je tedy krádeží. Policajt ti to může vyhodnotit jako přestupek znečišťování veřejného prostranství a ocenit tvé jednání pokutičkou....nevím jak je toto tolerováno v Praze, ale v Pardibicích se bezdomovci od popelnic klidí, když projíždí hlídka.
Jistě každý, kdo trochu myslí, chápe absurdnost této situace.
Lze snad připustit, že odpad je majetkem města. Ale jaký to je majetek? Takový, který má zápornou hodnotu. Kdyby měl kladnou, nemuselo by se městu za svoz odpadu platit. Což musí ze zákona každý (solidní) občan tohoto státu. Platí tedy, že každý, kdo zmenší hodnotu tohoto záporného majetku (v cenovém vyjádření) postupuje tak, jako by městu přidal. Nic víc než matematika. Ostatně maturita z matematiky, která by obsahovala jakousi elementární logiku nám chybí jako sůl.
Jedinou vyjímkou snad může být šťourání v kontejneru se železným odpadem. Nevím, jak ho město zhodnocuje, ale předpokládám, že z tohoto sběru něco asi má. To je snad jediný případ, kdy by město mělo bránit vybírání nejlukrativnějších kousků za účelem jejich pozdějšího zpeněžení.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #245 kdy: Říjen 12, 2019, 10:07:35 dopoledne »
Možná to ti maníci hlídají proto, že s vyhozeným nábytkem si můžete domů přinést různé breberky: štěnice, vši, svrab, blechy, vajíčka švábů, červotoče... Ti všichni se rádi schovávají ve starém nábytku.  Navíc je tu teoretická šance, že si přinesete i choroboplodné zárodky nemocí (dřív se tak občas šířil tyfus) a spóry plísní, které mohou vyvolat zdravotní obtíže.

Takže  minimálně sbírání nábytku u kontejneru bych dobře promyslela.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #246 kdy: Říjen 12, 2019, 11:58:51 dopoledne »
To máš taky pravdu, já jenom jsem upozorňovala, že starý nábytek není úplně bez rizika.

Když jsi nakousl ten elektroodpad- z technického a elektroodpadu s trochou znalostí a manuální zručností získáte zajímavé věci - náhradní díly, funkční dráty, čočky, elektronky a čipy, chemikálie (kyseliny, freony, neon, vanad, wolfram), dokonce i kousky zlata, stříbra a platiny (používají se jako vodiče v čipech)....

V zahraničí na papír a železo kašlou, zato všechny podivné existence se vrhají na kuchání elektroniky. Ať žije recyklace a superlevné náhradní díly prodávané v pouličních stáncích  :D

SoňaR

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #247 kdy: Říjen 12, 2019, 02:14:50 odpoledne »
Tříděný odpad je surovina pro další zpracování, města za něj získávají nemalé peníze.

CyPro

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #248 kdy: Říjen 13, 2019, 07:46:40 dopoledne »
Když jsi nakousl ten elektroodpad- z technického a elektroodpadu s trochou znalostí a manuální zručností získáte zajímavé věci - náhradní díly, funkční dráty, čočky, elektronky a čipy, chemikálie (kyseliny, freony, neon, vanad, wolfram), dokonce i kousky zlata, stříbra a platiny (používají se jako vodiče v čipech)....
Zkuste si to a pak o tom něco napište. Není to tak jednoduché, jak si myslíte. Aspoň si o tom zkuste něco přečíst. Kousky zlata? Fakt jo? Viděla jste vůbec někdy integrovaný obvod neboli čip, chcete-li? Nebo elektronku?
Že by Votroubek?

Samotář

  • Host
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #249 kdy: Říjen 13, 2019, 08:42:17 dopoledne »
Soňa má zase pravdu....cokoliv bereš z popelnice nebo kontejneru je již vlastně majetkem města a je tedy krádeží.

Nesmysly.

Věc odložená do popelnice nebo kontejneru je typicky věc opuštěná, kterou si může kdokoliv přivlastnit okupací (§ 1045 občanského zákoníku). A krádeží to také nikdy nemůže být, protože s ohledem na zanedbatelnou hodnotu odpadu ani nelze způsobit škodu nikoliv nepatrnou (§ 205 trestního zákoníku), to je 5.000,- Kč (§ 138 trestního zákoníku).

Sahawe, tohle klidně můžeš dělat.