Autor Téma: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití  (Přečteno 365255 krát)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Často pokládané otázky ohledně nízkonákladového žití
« Odpověď #800 kdy: Únor 07, 2020, 01:12:41 odpoledne »
Sahawe....mé děti rády jezdí na koni a ví, že pokud se nevykydá hnůj, nevymění podestýlka, nepřinese seno, kůň se nevyčistí, nesebere s kopyt....tak se nejezdí. Jasně že to nedělají samy, ale ví, že mohou vzít koště a zamést stáj, mohou donést ze sudu trochu ovsa....mohou koně pohlazením zklidnit...neboli znají cenu své práce....kůň je vpořádku a může je vozit. Ale k cizímu člověku bych ve věku jaký udáváš, své děti pracovat rozhodně nenechal. A mimochodem....kolik jsi vychovával dětí? Dělal jsi někdy instuktora, vedoucího na táborech, kroužcích...učil jsi je na nějaké škole? Práce s dětmi má svá specifika a ne každý má trpělivost o ochotu se jim věnovat....a slovní spojení pracovní tábor se mi nějak z hlubokého podvědomí prostě nelíbí....Ponech dětem dětství a práci společně s blízkými lidmi na tom, co je baví....pochybuji, že 12 letý kluk ti bude s nadšením okopávat záhumenek za 30 kč/h....a nejde o výši mzdy....která by byla ilegální.....nedosahovala by minimální sazby, navíc legálně ti v této zemi může za mzdu pomáhat pouze osoba mladistvá a to od 15 let....dříve by ti mohli studenti pomáhat asi jen v rámci praxe při výuce, ale to bys musel provozovat vzdělávací zařízení. Bez mzdy to může být forma letního pobytového tábora, kde si děti mohou samy něco udělat....ale záhumenkový tábor by asi moc netáhl....

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #801 kdy: Únor 07, 2020, 01:19:12 odpoledne »
...pochybuji, že 12 letý kluk ti bude s nadšením okopávat záhumenek za 30 kč/h...
Kupodivu jo.  ;)

SoňaR

• Host
« Odpověď #802 kdy: Únor 07, 2020, 01:22:14 odpoledne »
Souhlas s MK.

1. 12leté dítě už je na prahu puberty, takže dobrovolně makat? za 30Kč? ;D No na to už musí mít sakra motivaci...jakou?  ::) Možná tak ještě někteří nedobrovolně sociálně slabší.
2. 12leté dítě má školy a zájmy, které ho jistě táhnou a zaměstnávají víc
3. rodiče chodí do práce a tudíž toto taxikaření navíc by zřejmě moc lidí neoslovilo
4. v tom zbytku volného času, co rodina má, by měla být spolu
5. učit práci by se dítě mělo přirozeně v rodině
6. když tam to dítě bude jenom chodit a nebude makat, co pak?
7. kdo by to vedl, byl za děti zodpovědný, za bezpečnost práce atd., z čeho by byl placený?
8. stejně to je jedno, tohle by vyžadovalo legislativní úpravu a tu nikdo neschválí  :)

No a abych nebyla tak negativní - děti, které mají nějaký zájem a věnují se mu, tak často pro ten zájem obětují svůj čas i nějakou tu práci - např. v jezdeckém oddíle čistí stáje a koně, v baletu tráví hodiny tréninkem, v astronomickém kroužku zase třeba studiem. Doma děti pomáhají s chodem domácnosti. Ve škole mohou mít podobné aktivity, jako zmínil Nalim. To mi připadá naprosto dostačující.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #803 kdy: Únor 07, 2020, 01:26:30 odpoledne »
8. stejně to je jedno, tohle by vyžadovalo legislativní úpravu a tu nikdo neschválí  :)
Přesně. Proto jsem napsal na konci.
Vím, že je to utopie, ale mně se víc líví tohle než posílat děti do dětských domovů a nutit nemakačenka pracovat.
Psal jsem to někde jinde jak vyřešit sociální problém.

Offline Chinalady

« Odpověď #804 kdy: Únor 07, 2020, 01:33:57 odpoledne »
Já jsem určitě pro zavedení povinné výuky vaření, dílen  a výchovy k rodičovství ve škole, za předpokladu že budou vedeny rozumně - každé dítě dostane vlastní sporák, plotýnky a ingredience/pracovní stůl s nářadím a materiálem. Ne jako na mé střední škole kde jsme měli jeden sporák u kterého učitelka předváděla vaření rajské a třída na ni hleděla.

Taky bych uvítala různé kroužky ve stylu práce s textilem, chovatelsky koutek, zemědělský kroužek, robolab a dronelab.

Ale Sahawova koncepce je úplně mimo.

SoňaR

• Host
« Odpověď #805 kdy: Únor 07, 2020, 01:54:29 odpoledne »
Já se obávám, že na to školy už nemají kapacitu. Je čím dál větší tlak na úroveň vzdělání. Děti se učí větší množství a za kratší dobu. Např. angličtina je už od první třídy. V matematice i češtině postupují rychleji, než bylo za nás. My jsme měli šití, vaření (jeden sporák do dvojice), dílny, pozemky. Dnes jsem ráda, když vybrané skupině dětí přidali hodinu tělocviku navíc. Na druhou stranu moc se mi líbí dnešní provázanost předmětů, kterou aspoň "umí" naše škola. A stále funguje řada "zařízení", kde nabízí kroužky nejrůznějšího zaměření. Dokonce včetně těch co zmínila China.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #806 kdy: Únor 07, 2020, 03:41:39 odpoledne »
Ve školách obecně panuje ústup od spousty praktických aktivit - mimo jiné kvůli narůstajícímu množství příkazů, zákazů, nařízení a kontrol stran bezpečnosti.

SoňaR

• Host
« Odpověď #807 kdy: Únor 07, 2020, 04:08:21 odpoledne »
Já se teda ale vůbec nedivím. Jak někteří rodiče umí zatápět, to je neuvěřitelný.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #808 kdy: Únor 07, 2020, 04:49:59 odpoledne »
Z praxe vím, že pokud potřebuji někoho něco naučit...a cílem je aby to opravdu uměl, je třeba zapojit současně co nejvíce smyslů....Takže u nás to někdy vypadá tak, že s dětmi "vaříme"...dejme tomu bramboráky....jedem může přinést brambory, druhý je omyje..pak se loupou a u toho se procvičuje slovní zásoba (slovní kopaná, tichá pošta..) pak si můžeme povídat jak se pěstují brambory...jak se k nám dostaly....krouhání, mísení těsta smažení...bude na mě, ale děti u toho třeba malují, procvičují psaní...napiš, jak se pečou bramboráky...A tohle je poměrně nenásilný způsob výuky, spojený s ochutnávkou a praxí...který se mi u menších dětí docela osvědčuje.

SoňaR

• Host
« Odpověď #809 kdy: Únor 07, 2020, 05:29:04 odpoledne »
A u větších dětí výborně funguje zcela samostatný úkol. Jako tuhle u nás - jsem se vztekla :D ... no a výsledek byl: "Víš co? Tak dneska vaříš oběd ty!" ... no synek chvíli překvapeně koukal, pak se mu to začalo líbit a nakonec samostatně (jen pod slovním vedením) uvařil hlívové rizoto a byl děsně pyšný  :D . No a já jsem u toho aspoň zjistila, že sice občasná výpomoc v kuchyni je fajn (oloupej, nakrájej, nastrouhej, zamíchej...), ale až teprve s vařením kompletního jídla vychytáme to, co ještě potřebuje "doučit"  :) . A taky že vaření takového jídla, byť jednoduchého, je už přecejen něco jiného, než když peče hrníčkovou buchtu podle receptu... tam to je totiž akorát "nasyp, nalej, zamíchej" a nic víc.

Offline Včeliš

« Odpověď #810 kdy: Únor 07, 2020, 07:08:40 odpoledne »
Sahawův termín pracovní tábor pro děti je fakt brutální f-).
Myslím ale, že myslel nějaký příměstský tábor se zaměřením na pěstitelské práce a dokonce by dětem chtěl dát nějakou odměnu za odvedenou práci.
Pokud to je jinak, tak je to nasmazání. To nemůže nikdo myslet vážně.

Jinak individuálně za mého mládí děti pomáhali za peníze v různých činnostech okolním lidem. Foglarovky jsou plné takových případů.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #811 kdy: Únor 07, 2020, 08:36:41 odpoledne »
Sahaw nás má ako pokusných králikov. Skúša si tu na nás Pavlovov efekt. On niečo šplechne, a my tu potom slintáme.  ;D

Sahaw a množíren, sahaw a pracovní tábory, sahaw a odpadky, krtek a hodiny... :D https://www.youtube.com/watch?v=rKb_1fDt8HI
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #812 kdy: Únor 07, 2020, 09:10:45 odpoledne »
Tak já doporučuji si najít nějakou práci
Myslel jsem, že Sahaw už ustoupil od těch protizákonných množíren a vybírání popelnic.
A on zatím
Sahaw nás má ako pokusných králikov.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #813 kdy: Únor 07, 2020, 09:28:21 odpoledne »
Tak jsem dokončil dělání zásoby tuku. Mělo by vydržet mi na 9 měsíců.

Offline Včeliš

« Odpověď #814 kdy: Únor 07, 2020, 09:40:21 odpoledne »
To je z 60 kg loje?

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #815 kdy: Únor 07, 2020, 10:06:07 odpoledne »
Sahaw u loja a tuku platí, že treba vyškvariť tak, aby tam už neboli stopy vody. Dať do čistých a suchých pohárov. A ja to dávam horúce, aby pohár nepraskol, ale aby mi chytilo viečko a urobilo podtlak. A takto zasterilizované potom vydrží násobne dlhšie -roky.  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #816 kdy: Únor 08, 2020, 08:15:26 dopoledne »
Když snížete své náklady na 1000-1400Kč měsíčně, tak Vám stačí prodat svou plazmu 2krát do měsíce. Jedno odebrání dostanete 700Kč. Tak ideálně se přestěhovatdo toho města jinak musíte jezdit. Má to i své negativa, tak se nedá počítat, že je to nekonečný příjem.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #817 kdy: Únor 08, 2020, 08:18:35 dopoledne »
To je z 60 kg loje?
Všechno ne. snas za pár dní o tom napíšu referát i s fotkami.  Neni tam asi 15kg něco jako výpečky a 1kg hovězího masa neboli odřezků.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #818 kdy: Únor 08, 2020, 06:40:57 odpoledne »
Když snížete své náklady na 1000-1400Kč měsíčně, tak Vám stačí prodat svou plazmu 2krát do měsíce.
Citát: Poslední možností člověka, jak si vydělat peníze je práce.

Když jsem byl mladší, tak jsem krev dával, ale vždycky zadarmo.

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #819 kdy: Únor 08, 2020, 07:12:21 odpoledne »
A předchůdci Diag Human si v tichosti, po hodně mnoho desítek let, takto mastili své kapsy

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #820 kdy: Únor 08, 2020, 08:07:04 odpoledne »
A předchůdci Diag Human si v tichosti, po hodně mnoho desítek let, takto mastili své kapsy
Krev jsem dával vždycky na transfuzní stanici v nemocnici a firmám, které s ní a s plazmou kšeftují jsem se vyhýbal. Krev není normální zboží, nedá se vyrobit, takže už z principu jsem všechny odběry měl bezpříspěvkové, možná bych ještě někde našel i Jánského plaketu.
Nemám negativní nulku, takže si nedělám iluzi, že ji všechnu využili, možná u nějaké i prošla expirace, ale doufám, že alespoň nějaký život jsem pomohl zachránit.

Offline Nalim

« Odpověď #821 kdy: Únor 08, 2020, 08:35:53 odpoledne »
Sedláku, proboha, vůbec nechci zlehčovat Tvé konání a Tvé zásluhy, fakt ne, fakt není žádný důvod.

Jenže jsem pár let pracoval jako technik v jedné z českých FN, takže jsem (i nechtíc) do lecčeho, a nejen oficiálně "papírově", viděl. A divil jsem se, a nemohu na to - bohužel nikdy - zapomenout.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #822 kdy: Únor 08, 2020, 09:00:35 odpoledne »
Ale já se nechtěl chlubit svými zásluhami. Byla to jen reakce na Sahawovu snahu vydělat si peníze vším možným, jenom ne prací.
Když jsem se s ním před časem sešel, tak mi připadal jako normální inteligentní pracovitý mladý muž. A on se tady teď prezentuje jako houmlesák, který vybírá popelnice, protizákonně množí psy a chce, aby mu děti z okolí makaly na pozemku, aby měl čas jezdit prodávat svou plazmu.
Takže se kloním spíš k názoru, který tady vyslovil Dag. Tedy že nás jenom testuje, jak zareagujeme.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #823 kdy: Únor 08, 2020, 10:43:03 odpoledne »
Citace
Na gymplu mě mrzelo, že jsme nic z toho neměli, ale na základce, ze které jsem na něj přecházela, byly dílny pro kluky a vaření pro holky (ano, bohužel takto rozděleno), pěstitelské práce tam ale nikdy nebyly - myšleno v 90. letech, myslím, že ani ve škole, která byla u nás ve vesnici zrušena snad před 40 lety pěstitelské práce nebyly. Vždy to existovalo jen ve formě okopávání něčeho, co někdo zasadil a nikomu se s tím nechtělo nic dělat, tak tam nahnali děti, tomu se i za nás říkalo pozemky a měli jsme to v životě tak třikrát (rok 2000 - 2004), ale výsledek práce jsme nikdy neviděli a jíst to? Ne, vždy to škola prodala. Je to jak s dnešním tělocvikem - neučí vás,jak to dělat a netrénují vás, ale jen vás zkouší z toho, co podle jejich tabulek máte umět (stojku, kotoul, běh na 12 minut... to samé byly pozemky, o nějakém učení, jak správně zastřihnout strom na jaře či na podzim, si člověk mohl leda tak nechat zdát).
To je právě nezájem rodičů. Kašlou na své děti. Prý škola rozhoduje. Houby. To rodiče maji moc ovlivnouvat. Ale kašlou na své děti.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #824 kdy: Únor 09, 2020, 07:56:53 dopoledne »
Výroba vlastních bot neni lehká. Je snažší vyžebrat starší obnošené boty.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #825 kdy: Únor 09, 2020, 12:53:50 odpoledne »
Citace: Fejk post_id=678726 time=1581241552 user_id=16144
Já myslím že drahé bydlení je právě díky hypotékám.
Šlo by to nějak vysvětlit nebo je to jen pocit?

Můj pocit je, že kdo si vydělává slušně 500-1000Kč/h, tak si koupí ten byt za 3miliony, protože ušetřená hodina cestování se mu vyplatí. Pro člověka, který dělá za 100Kč/h, tak si koupí mobilní domek  zs 300tisíc někde na trase Praha-Kolín a dojíždí denně do práce. To je ten důvod proč jsou byty tak drahé. Ve chvíli, kdy člověk s vysokým přijmem koupí byt, tak okolní majitelé si toho všimnou a taky upraví cenu bytu, protože taky chtěji vydělat na prodeji.

Já si myslim, že problém je město, které vlastní pozemky a schválně hází klacky pod nohy lidem. Věřim, že nějaká banka umožní lidem vzít hypotéku na byty, které se budou teprve stavět. Pokud někdo odstoupí, tak přenechá tu hypotéku někomu jinému. Proto si myslim, že na vině jsou jen města, která tvrdí, že chtěji mít levné bydlení pro lidi. Prostě jim lžou. Možná by se zjístilo, že města jsou na vině, že stojí byty tolik, protože chtěji samé poplatky jako i stát a nutí firmy stavět parky atd.

Ono je tendence obvinovat spekulanty, ale 95 procent lidi v ČR jsou spekulanti. Chtěji prodat svůj čas v práci a věci za nějvyšší cenu. To je přirozené. Jen města a vládá to bere jako důvod jak z nich získat peníze, aby nemuseli řešit schodek.

Zajimá mně jak jste k tomu došel. Negativa hypotéky je, že níčí generační bydlení a nenutí stát stavět byty. Jiné negativa mně nenapadaji.

Hypotéky jsou super. Takhle mi to bylo řečeno, protože prý pokud přijdete o práci, tak ji prodáte za nižší obnos než jste do ní vložili, ale i přesto vyděláte, protože pokzud byste platili nájem, tak nebude mít nic. Nemám hypotéku, tak nevím jestli je to pravda.

Všechno je tohle jen můj osobní pocit, protože jsem svoje bydlení vyřešil nízkonákladově, tak jsem neměl potřebu pátrat jak chtěji žít ostatní lidi.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #826 kdy: Únor 10, 2020, 07:57:15 dopoledne »
Nevim jestli mám začínat etapu výrobu nožů. Mám možnost, ale vyžaduje to určitiu praxi.:(

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #827 kdy: Únor 10, 2020, 08:09:18 dopoledne »
kdyz nekdo vydelava 500-1000 za hodinu tak si nekoupi byt za 3M.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #828 kdy: Únor 10, 2020, 08:33:20 dopoledne »
Nízklonákladový lidi pracují v uvozovkách, protože pro některé jsou nemačenka. Mnoho lidí neuznává lidi na volné noze jako pracující. S tím se setkáte často a hlavně pokud k životu vám stačí málo, protože jako každý člověk musíte odvádět velké daně jinak jste nemačenko.   Ale je to fuk. Je to jejich problém.

Nikdy se nedělejte plány předem. Práce si Vás najde sama. A ani jste nevěděli, že něco takové je. Ve chvíli, kdy se Vám něco daří, tak většinou Vás to bude bavit. Brzy v tom budete dobrý a práce je na světě. Práce je, když z nějakou činností vyděláváte. Problém nastává, když si plánujete, že se budete něčím živit a ani jste to nezkusili. Dokonce jste nebyli na konzultaci. Pak to dopadá často katastrofálně, protože se zbourtí dům z karet a Vám to dost zkomplikuje život.

Třeba plánujete, že se naučíte střílet a budete ročně utrácet 40tisíc za střílení. Pro mně je to velká částka, ale možná je to běžná. Představte si, že jste nízkonákladový člověk a budete fakt aktivní na střelnici a budete mít hodně času. A najednou se z toho stane práce, protože budete v tom dobrý. Říkaji si trenéři a konzultanti a budete lidi učit střílet a pomáhat s připravou na kurzy. Tedy neznám nikoho takového, ale taky neznám všechny lidi v ČR. :)

Hodně nz. lidí vaří nebo zavařují a najednou prodávaji zavařeniny nebo někomu vaří. A někdo má internetový antikvariát nebo prodej dřeva atd. Prostě si Vás práce najde. Já jsem zas správce komunitní zahrady. 

Váš koniček přetvoříte na zdroj přijmu. Neni to hned, ale sami se k tomu dopracujete ke své vysněné práci, která Vás baví.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #829 kdy: Únor 10, 2020, 08:34:42 dopoledne »
proč ne?

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #830 kdy: Únor 10, 2020, 08:51:30 dopoledne »
proč ne?

Pokud se bavis o Praze tak protoze moc malej.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #831 kdy: Únor 10, 2020, 08:56:34 dopoledne »
Třeba plánujete, že se naučíte střílet a budete ročně utrácet 40tisíc za střílení. Pro mně je to velká částka, ale možná je to běžná. Představte si, že jste nízkonákladový člověk a budete fakt aktivní na střelnici a budete mít hodně času. A najednou se z toho stane práce, protože budete v tom dobrý. Říkaji si trenéři a konzultanti a budete lidi učit střílet a pomáhat s připravou na kurzy. Tedy neznám nikoho takového, ale taky neznám všechny lidi v ČR. :)

Neznam nikoho nizkonakladoveho kdo by provozoval tento drahej konicek. Jen zacatek - udelat papiry - vyjde na 5-10 tisic.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #832 kdy: Únor 10, 2020, 09:31:25 dopoledne »
Sahawe ty tu vypouštíš názorové a experimentální balonky....Ale popravdě vzpoměň si na úsloví Kam se napře úsilí, tam se dílo podaří.....Neboli bez práce nejsou koláče. Hledáš tu nejrůznější možnosti přivýdělu, uvažuješ o chovu zvířat, zaměstnávání dětí, výcviku střelby, pokrytí zahrady igelitem za účelem....výrobou rámků....Kdo chce vše, nemá nic. Pokud budeš třištit síly, asi nebudeš nic dělat pořídně. Tim pádem se tim asi neuživíš a tvé "úsilí" a "investice" byť by to byl "jen" čas, přijdou vniveč. Stanov si své cíle rozumě na základě svých potřeb a preferencí a postup, jak jich v daném čase dosáhnout.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #833 kdy: Únor 10, 2020, 09:59:51 dopoledne »
Stanov si své cíle rozumě na základě svých potřeb a preferencí a postup, jak jich v daném čase dosáhnout.
Jsem správce komunitní zahrady a tuhle práci dělám už nějaký ten rok. A pracuji pro členy, které maji tyhle aktivity a já jako správce jim pomáhám realizovat.

Snad to někdo nepochopil jinak. Jsem tu na fórum od roku 2012, tak jsem prošel dlouho cestu, kdy jsem měl klasickou práci a pak jsem přešel na dobu nezaměstnání, kdy jsem hledal svou ideální práci a pak jsem ji našel. Tak pokud to někdo zde četl, tak mohl to pochopit jinak.  Taky je pravda, že se moc nechlubím svou prácí, protože jsou lidi, kteří mně za tu práci urážeji.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #834 kdy: Únor 10, 2020, 10:19:07 dopoledne »
Pak to asi odděluj. Ať je jasné, že toto zprostředkováváš z titulu správce komunity a toto děláš jako Sahaw...jde o to, že tak jak to děláš, to zkresluje pohled na tvou osobu. Budí to třeba u mě falešný obraz nekonzistentní osoby. Já si mohu opravit názor na základě osobní zkušenosti, ale každý uživatel fóra tuto možnost nemá.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #835 kdy: Únor 10, 2020, 11:45:55 dopoledne »
Pak to asi odděluj.
Je to zbytečné, protože člověk vidí co chce. Já jsem psal o tom, že by děti mohli vzdělávat formou práce a být co nejdřív soběstačný od rodičů a ty napíšeš tohle:

zaměstnávání dětí
A zní to jako něco negativního.

Tak nemá smysl před každým textem psát to a to.

Offline Nalim

« Odpověď #836 kdy: Únor 10, 2020, 12:13:41 odpoledne »
I já tu mívám pocit, že Sahawova cesta hledání nekonzumu "se" zde šmahem negativizuje, někdy až ironizuje.

Nikdy ve vás nezahlodala nejmenší pochybnost, že bezhlavý konzum možná přece jen není tím nejlepším způsobem bytí Homo Sapiens na Zemi?

petra

• Host
« Odpověď #837 kdy: Únor 10, 2020, 12:50:56 odpoledne »
No, Loki, být Vámi bych docela zadržela ve Vašem úsudku. Taky na mě nepůsobíte zrovna přitažlivě, když si dáte nick odporného démona. Ale třeba nevíte, co Loki znamená? Nic ve zlém. Doufám, že pomoc naší komunity nakonec nebudete potřebovat, až to praskne. Což už bude hodně brzy, možná dřív, než si myslíte. Upřímně bych Vám to přála. Přeju Vám vše dobré.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #838 kdy: Únor 10, 2020, 01:00:09 odpoledne »
Neznam nikoho nizkonakladoveho kdo by provozoval tento drahej konicek. Jen zacatek - udelat papiry - vyjde na 5-10 tisic.
Zatim taky nikoho.  Včera jsem s jedním bavil, že bude dělat tenhle koníček. Ale zatim nezačal, tak neznam.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #839 kdy: Únor 10, 2020, 01:09:14 odpoledne »
Zatim taky nikoho.  Včera jsem s jedním bavil, že bude dělat tenhle koníček. Ale zatim nezačal, tak neznam.

Aby nebyl prekvapenej co to vsechno obnasi, jak rychle tam umi mizet penize a jak dlouho trva nez bude schopen nekoho pripravovat. Tedy pokud to chce delat poradne bez rizika ze mu nespokojeni neabsloventi rozbijou usta. Ona ta "navratnost" oproti pocatecni investici neni zas tak super rychla.

Offline sahaw

• Minimalista
    • Forum Chedrbí
« Odpověď #840 kdy: Únor 10, 2020, 02:50:39 odpoledne »
Asi 45 minut bez elektřiny, ale už dlouho jsem se tak nebál. Modlil jsem se, aby záložní zdroj vydržel než ji znova obnoví, aby mi nevychladla vajička. Musím si pospíšit se záložními zdroji.

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #841 kdy: Únor 10, 2020, 04:27:03 odpoledne »
No, Loki, být Vámi bych docela zadržela ve Vašem úsudku. Taky na mě nepůsobíte zrovna přitažlivě, když si dáte nick odporného démona. Ale třeba nevíte, co Loki znamená? Nic ve zlém. Doufám, že pomoc naší komunity nakonec nebudete potřebovat, až to praskne. Což už bude hodně brzy, možná dřív, než si myslíte. Upřímně bych Vám to přála. Přeju Vám vše dobré.

Já mám lepší komunitu:

http://satanovakomunita.cz/

SoňaR

• Host
« Odpověď #842 kdy: Únor 10, 2020, 04:44:54 odpoledne »

Paní PETRO, nebo snad Sofie?  ::)
Já být Vámi, tak bych se zdržela jakékoliv činnosti na tomto fóru, zejména pak schovávání se za prepperstvím či rozesílání zpráv pod smyšlenou záminkou i jménem (vy teda musíte hooodně stát o nové lidi do té Vaší komunity... tolik práce a úsilí tomu věnujete  ::) ).

Toto fórum se zcela distancuje od vašich aktivit, prohlašuji, že s Vámi nemáme nic společného a doporučuji Vám, abyste své působení zde co nejrychleji ukončila.

Toto fórum NENÍ veřejná databáze, ze které můžete volně čerpat ovečky na doplnění svého stáda. Myslela jsem, že jste natolik inteligentní, abyste moji nápovědu v předchozím mém příspěvku pochopila. Doufám, že teď už je Vám důvod, proč jsem Vám mazala příspěvky, poněkud jasnější. A buďte si jistá, že je jasný i všem, kterým zde od té doby neustále rozesíláte "pozvánky" do Vaší údajně prepperské komunity.

Mimochodem - pokud někoho do Vaší komunity lákáte, tak by to chtělo férově těm lidem říct, o co přesně jde a neschovávat se za naše fórum. Ale to by asi moc lidí nezaujalo, že?  :)

SR

Offline Loki

« Odpověď #843 kdy: Únor 10, 2020, 04:50:31 odpoledne »
Soňo! Takhle kazit srandu! Víš, co mi dalo práci vytasit tu satanovu komunitu? Paní Sofie by se z toho zvecla a my bychom se trochu pobavili.  f-)

Offline Včeliš

« Odpověď #844 kdy: Únor 10, 2020, 05:06:04 odpoledne »
Mám v tom bordel, pro koho vlastně ta Petra (Sofie) verbuje?

SoňaR

• Host
« Odpověď #845 kdy: Únor 10, 2020, 05:10:34 odpoledne »
No pro "prepperskou" komunitu přece, ale hlavně jim musíš poslat prachy  ;)

Loki, ta tvoje komunita je jistě také "prepperská", že?  :D

Offline Loki

« Odpověď #846 kdy: Únor 10, 2020, 05:13:23 odpoledne »

Nevidíš, co mele? Je to psycho, co nahání ovce pro Adventisty soudného dne nebo podobné magory  "omg"
U cvoka jako je tahle ženština nepomůže než ban a i to jen na omezenou dobu.

Offline Loki

« Odpověď #847 kdy: Únor 10, 2020, 05:15:03 odpoledne »
No pro "prepperskou" komunitu přece, ale hlavně jim musíš poslat prachy  ;)

Loki, ta tvoje komunita je jistě také "prepperská", že?  :D

Kdepak, ta moje komunita připravuje to, na co se připravují preppeři...  ;D

SoňaR

• Host
« Odpověď #848 kdy: Únor 10, 2020, 05:16:23 odpoledne »

Nevidíš, co mele? Je to psycho, co nahání ovce pro Adventisty soudného dne nebo podobné magory  "omg"
U cvoka jako je tahle ženština nepomůže než ban a i to jen na omezenou dobu.

Kliiiiid. Myslím, že to paní pochopí i slušně naservírované a dobrovolně se vzdálí. :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #849 kdy: Únor 10, 2020, 05:22:53 odpoledne »
Tak Soňa tu není pro to, aby dělala či kazila srandu, takže ji to nemůžeme mít za zle. Za mě ji posílám :rose: :pa:. Ale poděkování patří i paní Petře...za názornou ukázku jakou podobu může mít agitace až verbování k něčemu co se maskuje a lísá k preppers. Nicméně takto by to stačilo. Spolupráce se rozvíjí na základě důvěry...no a tu vy příliš nevzbuzujete. A jen tak mimochodem...on ten Loki v pojetí seveřanů nepředstavuje jednoznačně odporného démona, jak to činí křesťané a Nový zákon. Je to spíš takový trošku vypočítavý chytrý poťouchlík, který občas pomáhá bohům, občas si jede sám na sebe a spoustu lotrovin činí z nudy...a je za to patřičně i potrestán uvězněním sebe i svých 2 synů. A nakonec i umírá při poslední bitvě - soumraku bohů v boji i s Odinovým synem Heimdallem. Což mi připomnělo krásný operní cyklus Prsten Nibelungův od Ríší Wágnera...i když já mám raději Valkyru.