Autor Téma: Karta s nektarem  (Přečteno 251 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Karta s nektarem
« kdy: Květen 19, 2019, 11:16:00 dopoledne »
Tenhle článek mně rozesmál. Vyrábí se karta s nektarem, která má zachránit včelu. Přiznávám, že pozitivum je, že lidi se zamyslí nad přirodou a světěm kolem sebe. Ale z praktického hlediska je to nesmysl. A to píše člověk, který dělá jeden nesmysl za druhým.

Nevim jestli je to pravda, ale prý včely se do úlu nevrací, když zjísti, že jsou nemocné. Tak odhaduji, že záchrance možná narazí na takovou včelku.

Hlavně od čmeláků jsou včely s reprodukci jako mravci. Jedou a jedou. Za týden jsou schopni dát v pohodě 3000(vím, že vic i 15000, ale já radši mam tu spodní hranici) včel. Během 14dní mi vystavěli rámek a zaplodovali. A to bylo nic moc počasí. 

Myslim, že je to určené hlavně pro čmeláky, ale v překladu to přepsali na včely.

Za 120 Kč můžete mít maltovník(100Kč) neboli cca 0,25m2 plochy kostivalu. Když budete 1/3 sekat, tak bude stále kvést až do podzimu. A miluji ji nejen včely, ale i čmeláci.

https://wave.rozhlas.cz/vcelam-ted-muze-pomoci-kdokoliv-kartou-s-nektarem-muzete-zachranit-umirajici-7937979?fbclid=IwAR29a5sFDPVMg5b1hySIGSg4MJyWeNFuPTrH648YiY1jdxcdf5v8qmi8PnA