Autor Téma: multitool  (Přečteno 620 krát)

Nalim

  • Host
multitool
« kdy: Květen 16, 2019, 12:00:20 dopoledne »
Tak jsem se konečně odhodlal koupit si multitool, ať jsem taky "in". Schválně nebudu uvádět značku, jsem kacíř, na značky nehraju. Zajímá mě v první řadě využitelnost, praktičnost, pak výdrž - značka ne.
 
Jaké máte praktické zkušenosti s jeho využitím? Mně přijde, že oproti univerzálnímu noži mám navíc "jen" kleště, ale za cenu dost velké další hmotnosti, ostatní vercajk mám stejně už na noži. S ohledem na hmotnost mi přijdou k víceúčelovému noži jako doplněk rozumnější jen kleště s delšími užšími čelistmi, protože asi hlavní nástroj, nožová čepel na tlustém, robustním multitoolu mi na úchop i na práci přijde méně šikovná, než na štíhlejším univerzál. noži.

Nebo jsem něco ještě neobjevil?   

 

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: multitool
« Odpověď #1 kdy: Květen 16, 2019, 12:30:26 dopoledne »
Kamarád má gerber - tvrdí že to vydrží. Já dodávám: aby nevydrželo, když to nepoužívá.

Nesedí mi to. Kdybych chtěl nosit kleště, budou to ty menší kombinačky od knipexu. A to ostatní je na každým slušným zavíráku.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: multitool
« Odpověď #2 kdy: Květen 16, 2019, 07:53:03 dopoledne »
Já du teď koupil v lidlu za 130 Kč  ;D
Do teď jsem používal neznačkovej reklamní. Už je ko.
Ten z lidlu je za ty peníze solidní kus železa. Na leatherman to určitě nemá, ale ten taky stojí o dost víc...
Jinak mám v plánu koupit čínu, Ganzo. Je to napodobenina leathermana. O dost levnější teda...


Ps: tohle vlákno patří do vybavení...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Nalim

  • Host
Re: multitool
« Odpověď #3 kdy: Květen 16, 2019, 09:14:06 dopoledne »
Sorry jako, prosím velení o přesun do okruhu, kam to patří.

Offline CzechJoker

  • ***
  • Příspěvků: 49
  • Lehce rozhněvaný muž středního věku
    • Blog o věcech, co mě baví
Re: multitool
« Odpověď #4 kdy: Červen 22, 2019, 05:28:09 odpoledne »
Koupil jsem Gerber a při prvním použití jsem ulomil kombinačky. Gerber je na reklamaci, koupil jsem Leatherman. Občas po mě chce zákazník, abych se mrknul na nějaký přístroj a něco na něm opravil a tak se multitool hodí. Ono to jde i s kapesním nožem, ale dře to, když potřebujete utáhnout matici nebo použít hrubou sílu. Na druhou stranu je můj Leatherman trošku specifický, což jsem chtěl.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=m8TrnrhTRv4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=m8TrnrhTRv4</a>

Offline xB.H

  • ***
  • Příspěvků: 1510
Re: multitool
« Odpověď #5 kdy: Červenec 31, 2019, 12:47:51 odpoledne »
Používám zn. Crivit z Lidlu k plné spokojenosti. Zatím jedin co se stalo že vypadla pružinka co rozevírá kleště jinak materiál na běžné věci dostačující.