Autor Téma: Kolik větví je maximum?  (Přečteno 339 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Kolik větví je maximum?
« kdy: Duben 29, 2019, 12:27:54 odpoledne »
Kolik větviček může maximálně králík?  Můj králík je závislák, tak mám obavy, aby se nepředávkoval.  ;D

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Kolik větví je maximum?
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2019, 12:47:49 odpoledne »
nepředávkuje, pokud to jsou ty správné větve. Naše děcka jim cpou do králikárny, co chtějí a je to v pohodě. Teda, my jen ovocné, lípu a javor.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Kolik větví je maximum?
« Odpověď #2 kdy: Květen 03, 2019, 07:48:47 odpoledne »
Vrby(dlouhé větvičky) vydrží měsíc ve vodě. Pak začínaji usychat. Nedokážou zvládnou vyživovat celou větev. Taky dochází opadávání listí a voda v sudu začiná být často plná řas. Odhaduji, že ideální je jen 14 dní v sudu. Větvicky nještě neměli listy. Pokud by měli listy, tak uschnou a obraží znova. Ale podle mně se tím více vyčerpá větev a tím živiny. Budu dál sledovat.

Nic moc informace, ale pro lidi, kteří věří, že vrba je přírodní aspirin pro zvířata, tak se může hodit. Zadání znělo jak dlouho vydrží vrba.   Prvotní zadání, proč lidi nekrmí zvířata vrbou pokud věří, že vrba je pro ně dobrá?

Z dotazu vyšlo, že nemaji čas chodit pravidelně pro větve. Většinou je to daleko.

V diskuzi jsem zaznamenali, že dva chovatelé králíků si myslí, že vrba je prevence proti kokcidiózy a střevním problémům. Proto jim dávaji pravidelně.

Pokud by se proutky dali do vody, tak neni potřeba často chodit pro ně. Dát je do vody bez potřeby je zastříhavat nezabere tolik času.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Kolik větví je maximum?
« Odpověď #3 kdy: Květen 03, 2019, 08:14:36 odpoledne »
Na diskusi o které mluvíš nevidím, ale vrbovými větvemi krmím i ovce. Samozřejmě ne pořád, to bych musel mít vrb o moc víc, ale chutnají jim. Větve oholí i s částí kůry.
Krásně potom vyschnou a je topení.