Autor Téma: Preperství na Internetu  (Přečteno 173 krát)

Offline Samotář

• Praktikující prepper
Preperství na Internetu
« kdy: Duben 28, 2019, 07:35:50 odpoledne »
V poslední době vlastně více než české preperské servery čtu polské preperské internetové stránky a fóra.

Polská část internetu má preperských stránek podstatně více než my (jasně, je to větší země s více obyvateli). A často i hodně specializovaných, například stránka zaměřená jen na obsah EDC, stránka obsahuje desítky příspěvků lidí, kteří píší a ukazují fotografie, co nosí ve svých EDC. A také mám pocit, že diskutují docela dost věcně, příspěvky jsou ke konkrétním problémům, samozřejmě jako všude i tam se občas objeví nějaký magor jako u nás.

Za sebe mohu doporučit například Projekt BOUNGLER http://boungler.pl/forum/#
Je to obrovské, tisíce příspěvků, připomíná mi to Rozpad v nejlepších letech.

A můj nejoblíbenější DOMOWY SURVIVAL https://domowy-survival.pl/
Je to blog, facebookové stránka, kanál na Youtube, diskuzní fórum, eshop. Dva autoři začali projekt psát v roce 2010 a jejich hlavní zájem je preperství pro lidi z měst. Také spousta příspěvků a pod každým je rozsáhlá diskuze. Něco podobného nám na českém internetu chybí.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Preperství na Internetu
« Odpověď #1 kdy: Duben 28, 2019, 08:58:37 odpoledne »
v tomhle jsou poláci úplně jinde.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #2 kdy: Duben 28, 2019, 09:52:10 odpoledne »

Za sebe mohu doporučit například Projekt BOUNGLER http://boungler.pl/forum/#
Občas se podívam do Żywność jako do jiných fór. Prostě jídlo je pro mně nejdůležitější.

Jednou za čas do Saladina hučím jak se dá zvýšit aktivita na fóru. Navrhoval jsem, že by bylo dobré mít eshop. Tak by byli věci na recenzi a mohli preppeři si sestavit EDC, potraviny atd. Vlastně  DOMOWY SURVIVAL . Zadrhlo to u toho, že by pak vypadalo, že smysl fóra je vydlávání peněz.

Jasně, že polákům závidím.  ;)

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #3 kdy: Duben 29, 2019, 09:56:00 dopoledne »
Polský prepping je pro naše podmínky a prostředí asi nejbližší referencí, s tím, že naštěstí nemáme regiony jako je "východní a severovýchodní Polsko". Sleduji to už dlouho a mohu jen doporučit.

Je to už nějaký pátek, co jsem sem dal odkazy na polskou verzy "Doomsday preppers" - Prepersi - gotowi na wszystko.

http://preppers.cz/forum/index.php/topic,13365.msg180895.html#msg180895

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #4 kdy: Duben 29, 2019, 11:20:55 dopoledne »
no,jezdím tam každý rok a poláci v prepperství jsou srdcaři, takže jsou pevnosti a bunkry všechny obsazeny a buduje se mnoho dalších. Ale mají přístup k moři, takže jejich filozofie přežití je odlišná od naší.Teda na severu, kde to znám.Navíc, mají mnohem měkčí zákony, z kterých si stejně prd dělají, jsou mnohem uvolněnější, pohodovější.
Pardon, jsem out, o prepperství na internetu nevím vůbec nic, jen že mám polské preppery rád.

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #5 kdy: Duben 30, 2019, 09:34:28 dopoledne »
Měkčí zákony, z kterých si prd dělají? Pohodovější? Uvolněnější?

Poláci, hlavně ti na severovýchodě, kolem K-oblasti, a taky na výchdní hranici s B-ruskem jsou v podstatě v jednom kuse v rauši. Hlavní motivací pro prepping je příprava na válku - v podstatě prevence východní Ukrajiny.

Co se týká zákonů, Adolfa Kudlinského a dalších 40 lidí pozatýkali a pěkně je podusili - kvůli zbraním. Jeho YT kanál měl slušný výpadek a dodnes je to na jeho projevech znát.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #6 kdy: Květen 16, 2019, 02:35:33 odpoledne »
V Polsku dělaji sraz:

V Konwent Preppers Poland
31. 5. v 14:01 až 2. 6. v 17:01
Puszcza Kozienicka

Kdo tam jede?

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #7 kdy: Květen 16, 2019, 04:20:48 odpoledne »
Jednou za čas do Saladina hučím jak se dá zvýšit aktivita na fóru. Navrhoval jsem, že by bylo dobré mít eshop. Tak by byli věci na recenzi a mohli preppeři si sestavit EDC, potraviny atd. Vlastně  DOMOWY SURVIVAL . Zadrhlo to u toho, že by pak vypadalo, že smysl fóra je vydlávání peněz.

Jasně, že polákům závidím.  ;)

Proč by to musel být eshop? Líbila se mi myšlenka posledně: vyfoťte kde a jaký máte zásoby...a zároveň se omlouvám, že jsem sám žádný fotky neposlal (vyrazil jsem s foťákem, cestou jsem se nějak zamyslel a vzpomněl si na to až teď...).
Omlouvám se.
Ale podle mě dobrá myšlenka, i když hodící se spíš na fb. Tam to přitáhne víc lidí. Bohužel spolu s tím se objeví taky víc pošuků a někdo to bude muset třídit...

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.