Autor Téma: Materiální příprava  (Přečteno 5597 krát)

Offline Mobile

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 1
    • http://minimalisti.tym.cz/
Materiální příprava
« kdy: Prosinec 03, 2012, 10:53:57 dopoledne »
Osvětlení

Osvětlení má nízkou prioritu oproti vodě, potravin a tepla. Když budete nuceni brzo ráno vstávat a celý den pracovat, tak budete chtít velmi brzo jít spát. Čtení a povídání u osvětlení nebude pro Vás aktuální. Některé věci se dají dělat i úplné ve tmě. Naučíte se využívat přirozené světlo. Riziko ohně bude velké, a proto určitě nebudete chtít zbytečně svítit. Výroba svíčky nebo svítit pomocí olejových lampiček bude nákladné. Používání louče není vůbec ideální.

Teď můžete si nakoupit 27litrů petroleje (kanystr po 9l). Jednu velkou a jednu malou petrolejku. Vyjde Vás v krámu celkově za všechno 1500-2000kč. Tato zásoba Vám vydrží 12-36 měsíců. Očekávejte, že při úsporném svíceni a změně životního stylu Vám vydrží i déle.

Pokud máte včely, tak Vám bude stačit jen se naučit dělat knot a velký hrnec na máčení svíček. Až si je budete dělat, tak Vám bude líto je používat. Je to časově náročné.Další jedna z metod je používání LED osvětlení. Maji nízkou spotřebu a vydrží hodně dlouho. Malý solární panel atd. a nabíjecí baterie je možnost jak bezpečně mít osvětlení.