Autor Téma: OFF-topic - koutek malého revizního technika  (Přečteno 427 krát)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
OFF-topic - koutek malého revizního technika
« kdy: Duben 18, 2017, 10:49:15 odpoledne »
Gentlemani, potřebuji pomoc.

Často musím identifikovat různé obvody v rozvaděčích, tedy, jaká zásuvka patří k jakému jističi. Možnosti jsou dvě - buď mít nějaké spotřebiče, které zastrkám do zásuvek a pak někoho, kdo mi hlásí "svítí" "nesvítí", tedy buď řev na celou prostoru, kde pracuji, nebo s telefonovat s tím druhým. Pokud jsem sám, tak běhám a běhám a běhám..

Tady by mi hodně pomohly krabičky zastrčené do zásuvek, které by, pokud budou pod proudem, něco vysílaly a to něco by přijímal nějaký přijímač, nebo dokonce aplikace v tabletu.. U světel bych si zase pomohl krabičkou s vlastní baterkou, která by byla vybavená fotoodporem, který by reagoval na zhasnutí, nebo dokonce FVE panýlek, který by zařízení rovnou napájel. Přilepit to lepící páskou na zářivku není problém, jevištní lepící páska GAFFA je na něco takového jako dělaná..

Napadá vás nějaký šváb či vysílač, který by to dokázal realizovat? Co takhle něco na bázi Wifi?

Druhá možnost je bedna s topnými tělesy a tlustým dlouhým kabelem, pomocí které bych "vyhazoval" jednotlivé jističe - 6-10-13-16A a nějaké doplňkové odpory na vyrovnání kolísání napětí sítě a úbytku na kabelu - tak, abych měl v obvodu vždy přesný proud + obvod který by měřil čas, za který zkoušený jistič vypadne.

Zástrčku bych zapojil do zásuvky a šel s dlouhým kabelem k rozvaděči a čekal, který jistič při cvakání kombinace odporů nakonec vypadne.

Kdyby něco takového šlo udělat bezdrátově a pro několik zásuvek současně, tak by to byla také bomba. Muselo by to jedním směrem posílat hodnotu naměřeného proudu a které zásuvky jsou zrovna pod proudem a druhým směrem přijímat pokyny, kterou zásuvku otestovat. Pak by stačila jedna bedna na 8 zásuvek a bylo by třeba méně kabelů se zástrčkami, stykače.. Je rozdíl běhat kvůli každé zásuvce z místnosti k rozvaděči a udělat na jednou celou místnost.

Napájelo by se to ze sítě a z akumulátoru uvnitř bedny, protože jednotlivé obvody by musely být důsledně galvanicky oddělené a i to jejich připínání k zatěžovacím odporům by probíhalo přes dva navzájem blokované stykače. Zároveň by ty zatěžovací odpory musely být opravdu dobře chlazené.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
Re: OFF-topic - koutek malého revizního technika
« Odpověď #1 kdy: Duben 18, 2017, 11:16:43 odpoledne »
Já na to mám obyčejnou baterku na plochou baterii. A hodně dlouhej slabounkej káblík.
Ale je pravda, že to používám spíš vyjímečně a ne na stovky zásuvek.  :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #2 kdy: Duben 18, 2017, 11:47:17 odpoledne »
Kdysi jsem si hrál takto s jedním elekrikářem při rozvodu v paneláku...když jsme byli 2 měli jsme oba PMR...a když to musel dělat sám, přepnul PMR ma dětskou chůvičku, do zásuvky zasunul přes banánky multimetr zapojený na funkci neporušeného kabelu a pak mu stačilo přemostit na odpojeném podezřelém jističi fázi s nulákem....obvoz se uzavřel bručák v multimetru zabzučel a PMR mu to přenesla i o pár pater....Snad jsem to popsal přesně...

Offline xB.H

• CB klub Nymburk
« Odpověď #3 kdy: Srpen 01, 2017, 10:00:13 odpoledne »
Ja bych sahnul po klicence s prijimacem na 433MHz z ciny plus rele do zasuvky.

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #4 kdy: Květen 12, 2019, 09:40:45 odpoledne »
Nějaký konkrétní přístroj sem můžeš hodit?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Nalim

• Připraveným štěstí přeje
« Odpověď #5 kdy: Květen 12, 2019, 11:01:37 odpoledne »
Můžu Tvůj problém trochu zlehčit?

Založ neziskovku na rekvalifikaci imigrantů ve 2 oborech: jazyková příprava  a  technicko-odborná příprava.

Zažádej o příslušný grant pro neziskovku, opakovaně na několik let.

Najmi pár odborníků - na PR, tiskového mluvčího, technického garanta, tlumočníka, učitele češčíny, rodilého anglického mluvčího, odborníka na lidská práva, odborníka na genderovou vyváženost, odborníka na mezinárodní právo, odborníka na pracovní právo, účetní, daňového poradce, uzavři smlouvu s firmou na podávání žádostí o dotace.

Závěrečné zkoušky z českého jazyka: 2 otázky: svítí - nesvítí
dtto z technicky odborného předmětu: namalovat okruh se žárovkou, a namalovat situaci svítí - nesvítí.

Pak si sežeň někoho, kdo Tě navrhne na metál, aby Tvůj přínos byl patřičně oceněn.

Pak založ další neziskovku na šíření úžasných zkušeností z té prvé.

Když budeš na rauty zvát vhodné politiky, vydrží Ti tenhle business-plan do penze.

Mně bude stačit funkce externího poradce s platem 100.000 měsíčně a se zlatým padákem, až mi dáš padáka, ve výši 3.000.000 Kč.

No, nekup to, ne?

Offline BartH8

« Odpověď #6 kdy: Květen 13, 2019, 09:30:48 dopoledne »
Akorát, ten problém nesmí vyřešit. Granty by skončili. Úspěšné parazitovky taky na problémy jen poukazují a zveličují  ;D

Jinak xB. H radí dobře. Ještě mít těch vysílačů víc do každé zásuvky, aby každý vysílal něco jiné, a bude stačit byt projít 2x. :)
Ale já se v tom nevyznám, tak konkrétní výrobek doporučit nemůžu...

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #7 kdy: Květen 13, 2019, 10:16:04 dopoledne »
Nějaký konkrétní přístroj sem můžeš hodit?

Vyhrabej z elektroodpadu par starejch wifi routeru, na kazdem si nastav jine jmeno, nastrkej to do zasuvek, pak staci vypinat a na mobilu sledovat kterej kram vypadnul. Samozrejme otazka je na jakou vzdalenost to potrebujes sledovat, aby se k tobe ten signal dostal, pres 10 zelezobetonovejch zdi neprojde.

Budes to mit plus minus zadarmo, akorat ten grant na to asi nedostanes, no.