Autor Téma: Vermikompostér do každé domácnosti  (Přečteno 471 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Vermikompostér do každé domácnosti
« kdy: Březen 24, 2019, 07:47:33 dopoledne »
Od května nabízíme zadarmo vermikompostér udělaný z kýblů.

Nalim

  • Host
Re: Vermikompostér do každé domácnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 24, 2019, 03:27:59 odpoledne »
Sahawe promiň, ale dovolím si zveřejnit své praktické zkušenosti s vermikompostováním:

V bytě to bude jistým přínosem pro těch pár kytiček, co se na okna vejdou. I udržované zařízení mi ale po pár dnech v bytě smrdělo (v zimě nesmí ven na mráz), kapacitně nestačilo zpracovávat produkci bioodpadu v naší domácnosti (vaříme z čerstvých surovin), a produkce tekutého hnojiva i kompostu byla pro nás zanedbatelná.

Přijde mi to stejně nevhodné zařízení převzaté z jiných krajin a z jiných podmínek, jako neexistence předsíní v tamních  domech.

Promiň, Sahawe, ale nám to fungovalo takhle mizerně. Třeba pro single domácnost, kde se doma možná jen snídá a někdy i večeří, to bude jinak. Klidně si vyslechnu i jiné zkušenosti.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Vermikompostér do každé domácnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 25, 2019, 04:23:46 dopoledne »
Nemusíš se omlouvat.
Já kvůli žitím  na zahradě vše dávám slepicím. Nejlepší způsob, když máš slepice pár roků. :)

Já osobně preferuji pro lidi v paneláku za nejlepší způsob dávání do kýble a pak vyhození na zahradu. Ale někdo nemá ideální podmínky. Tak přichází další řešení vermikompostér.  Cílem je napomoc snížení odpadku v směsné popelnici a snížit nakupování zeminy a hnojiv.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Vermikompostér do každé domácnosti
« Odpověď #3 kdy: Duben 14, 2019, 05:52:55 dopoledne »
Výroba vermikomposterů pokračuje. Trochu se to zaseklo, že nemám stejné kbelíky.