Autor Téma: Nouzový balíček semínek pro 70 procentní potravinovou soběstačnost  (Přečteno 269 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Tak jsem si sestavil balíček semínek, které zajistí, že budete mít své jídlo na 70 procent. Pravda je, že jsem to sestavil podle toho co jím. A žiji na zahradě v nížině a jím i plevel, tak moc listové zeleniny nepěstuji. K čemu, když stále roste i zimě.:) K tomu jsem fanoušek vařeného zrní, které tvoří 60 procent jídelníčku. Někdy i více.  Svou zeleninu měním se členy za zrní.

Seznam semínek:
Kukuřice, hrách, fazole,krmná/cukrová řepa, červená řepa, dýně Mexico,Hokkaido, cukety, patizon,okurky, rajčata,chilli, černá ředkev,bílá ředkev/daikon, ředkvičky,pastinák. Možná krmná mrkev.

Pokud k tomu přidáte hlízy topinambury, brambory a možná čekanka i jakon.

Přes léto budete mít jabka,hrušky,švestky,špendlíky, třešně, ostružiny, maliny,rybíz, angréšt a usušítě nebo zavaříte.

Pak obilniny  asi po 50kg žito, ječmen, pšenice,oves a nakonec asi 5kg čočky. Možná bob zahradní.

Pak budete mít lokálních potravin na rok. A můžeme mluvit o lokální pestré stravě.

Semínka vás asi vyjde na 50 Kč. Pak kukuřice a hrách na 15Kč celkem. Fazole nakupuji jen 0,5kg v kauflandu. Zrní zas od známých. Myslim, že balíček se semínky neni drahý a zajistíte si dost zeleniny na celý rok.

Tento rok zjistít všechno kolik je potřeba minimum semínek a kolik se z toho vypěstuje.