Autor Téma: Rezervace pro nízkonákladové lidi  (Přečteno 264 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Rezervace pro nízkonákladové lidi
« kdy: Srpen 16, 2019, 06:11:57 dopoledne »
Jsem fanoušek rezervaci, kde by člověk žil podle předpisů a za to stát mu dal základní příjem. Jen jsme to nadhodili na srazu a líbilo se to. Taky, kdo by nechtěl peníze za nic. Je to utopie. Né z pohledu státu. Věřim, že stát by na to dal peníze.

Ale bude to blokovat ochránci lidských práv. Požadují základní příjem alespoň 20tisíc měsíčně a podle článku možná už i 30tisíc. Bylo by to fajn, ale jsem proti, protože má to umožnit žít důstojně a né žít konzumně. Těch 15tisic + zdravotní ročně je přiměřené. To neprojde přes ochránce.

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/k-dustojnemu-ziti-potrebujete-alespon-30-tisic-mesicne-na-takovou-castku-ale-polovina

konec

  • Host
Re: Rezervace pro nízkonákladové lidi
« Odpověď #1 kdy: Listopad 23, 2020, 12:26:44 dopoledne »
Jsem fanoušek rezervaci, kde by člověk žil podle předpisů a za to stát mu dal základní příjem. Jen jsme to nadhodili na srazu a líbilo se to. Taky, kdo by nechtěl peníze za nic. Je to utopie. Né z pohledu státu. Věřim, že stát by na to dal peníze.

Ale bude to blokovat ochránci lidských práv. Požadují základní příjem alespoň 20tisíc měsíčně a podle článku možná už i 30tisíc. Bylo by to fajn, ale jsem proti, protože má to umožnit žít důstojně a né žít konzumně. Těch 15tisic + zdravotní ročně je přiměřené. To neprojde přes ochránce.

https://prima.iprima.cz/zpravodajstvi/k-dustojnemu-ziti-potrebujete-alespon-30-tisic-mesicne-na-takovou-castku-ale-polovina

Stát by na to 100% peníze nedal, protože stát dává peníze jen bohatým, nikoliv žebrákům!

K tomu článku : Ano, na důstojné žití je potřeba strašně moc peněz, ale proč? Protože je všechno strašně moc předražené a za všechno se platí.
Především jsou předražené pozemky a bydlení.
Člověk s minimální mzdou nemůže bydlet sám, protože by nikdy neutáhnul byt, pokud jej nemá v osobním vlastnictví po rodičích.
A to je minimální mzda proti minulosti hodně vysoká a zvyšuje se raketovým tempem, jenže ceny bytů a tímpádem také pronájmů či splátek hypoték se také zvyšují raketovým tempem.

Částka potřebná na důstojný život je hodně relativní.
Češi mají malé výplaty oproti Němcům, to ale není důvod jejich chudoby, důvod jejich chudoby jsou především vysoké ceny bydlení.
Umím si proto představit, že s ohledem na ceny bydlení a výši zdravotního pojištění, bude existovat země, kde budou mít také poloviční platy, a přesto vyšší životní úroveň, než u nás. Životní úroveň je množství majetku, které člověk využívá, nikoliv to, kolik si vydělá peněz.
V minulosti mi někdo radil koupit si garáž, bydlet v garáži a mezi tím šetřit na byt.
Hmm.
Nejlepší je na byty se vysrat. Byty jsou enormně drahé a co nabízí? Byty jsou nejenom drahé , ale vlastně také ubohé, na nízké úrovni.  V chatce nebo ve stavební buňce má člověk defakto tu samoou úroveň bývání.
Byty jsou drahé jen proto, že se od roku 1989 prakticky žádné byty nepostavily.
A z principu, kdy se tvrdí, že ekonomika a produktivita práce neustále dělá nějaký pokrok, tak by se mělo každý rok po roce 1989 stavět minimálně tolik bytů, jako se každý rok stavělo před rokem 1989. Nestalo se. Po roce 1989 se nestavělo vůbec nic. Po roce 2000 se sem tam postavil jeden bytový dům, jenže před rokem 1989 se stavěla celá sídliště.
Krom toho se neustále zvyšuje spotřeba bytů, protože se zvyšuje počet lidí, kteří bydlí sami, což je další důvod nedostatku bytů. V minulosti lidé bydleli v párech, zatímco dnes bydlí sami. Spotřeba bytů je tedy dvojnásobná, ale počet existujících bytů je stejný jako v roce 1989.

konec

  • Host
Re: Rezervace pro nízkonákladové lidi
« Odpověď #2 kdy: Listopad 23, 2020, 12:34:56 dopoledne »
Dnešní doba je neskutečně uhozená, počítač byl kdysi luxusní zboží. Dnes dá člověk za každý zkurvený nájem tolik peněz, kolik stojí počítač.