Autor Téma: Ušité ponožky doma  (Přečteno 182 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Ušité ponožky doma
« kdy: Květen 02, 2021, 09:21:00 dopoledne »
Tak jdu vyzkoušet ušít si ponožky. Podle videa je to lehké.
https://www.youtube.com/watch?v=QksN726EI84

Je to jedna z věcí co se musím naučit. Tedy i ušít trenky.

Pojedu na návštěvu jedné osobě a tam si to ušiju. Asi poprvé jen se podívám a pochopím, že je budu kupovat.:)

SoňaR

  • Host
Re: Ušité ponožky doma
« Odpověď #1 kdy: Květen 02, 2021, 09:49:44 dopoledne »
Tak to by ses měl naučit i ponožky uplést... na zimu  :) . A když na to použiješ ovčí vlnu, tak budeš mít i prodejní artikl  ;)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Ušité ponožky doma
« Odpověď #2 kdy: Květen 02, 2021, 10:29:55 dopoledne »
Tolik si nefandím. Bude zázrak, když ušiji si jednu ponožku. A to jen díky tomu, že budu mít nad sebou dozor. Plést si ponožky je už pro mně sci-fi.

SoňaR

  • Host
Re: Ušité ponožky doma
« Odpověď #3 kdy: Květen 02, 2021, 10:46:35 dopoledne »
No ale víš, jak jsou na zimu skvělé? Zauvažuj o tom, máš spoustu času a není to zase tak těžké  ;)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Ušité ponožky doma
« Odpověď #4 kdy: Květen 02, 2021, 11:30:43 dopoledne »
Určitě, ale fakt na to nemám. Ponožky se dají ušít třeba z legín ze sekáče. Nebo prostě z pružného materiálu z nějakých odnošených věcí, které vysomruji zadarmo. Vlnu jen tak neseženu.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Ušité ponožky doma
« Odpověď #5 kdy: Květen 02, 2021, 12:26:28 odpoledne »
Ono hlavný problém je internet a TV. Kde sa síce dozvieme ako na to, ale nemáme čas na také blbosti. A tak radšej koukáme na seriály do zblbnutí. :D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Ušité ponožky doma
« Odpověď #6 kdy: Květen 02, 2021, 12:49:12 odpoledne »
Ono hlavný problém je internet a TV. Kde sa síce dozvieme ako na to, ale nemáme čas na také blbosti. A tak radšej koukáme na seriály do zblbnutí. :D
Prosím můžeš si najít chvilku a napsat mi tedy kolik mi vyjde, abych si dělal plené ponožky? Mně připadá, že je to drahé. Hodně drahé.

Seženu ovčí vlnu, ale musím ji asi očistit a zpracovat. A na to potřebuji věci, které musím koupit. Pak další věci.

Je jasné, že to bude jiné, když pak je budu prodávat, ale abych měl kvůli asi 10 párům(asi moje spotřeba ročně) všechno je dost drahá věc.

Já nosím, dvojité ponožky. Fakt netuším jak to funguje a nemám to ověřené, protože jsem líný to zkoumat, ale pokud nosíš dvoje ponožky, tak jen jedny se opotřebují a druhý vydrží dlouho. A to se chci zaměřit, že jedny budu mit koupené(pěkně bavlněné zimní) a druhé, které budou na těch koupenéch budou ušité.