Autor Téma: Bakalářka o prepperství  (Přečteno 555 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Bakalářka o prepperství
« kdy: Únor 02, 2019, 09:09:43 dopoledne »
Našel jsem jednu balalářku o prepperství.

To mazání neaktivních uživatelů ma sve negativa.:)


práce je v příloze

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Bakalářka o prepperství
« Odpověď #1 kdy: Únor 02, 2019, 09:18:44 dopoledne »
Díky za odkaz. Rád si to přečtu, jednak pro samotné info a i pro vnímání problematiky mladší generací.

Samotář

  • Host
Re: Bakalářka o prepperství
« Odpověď #2 kdy: Únor 04, 2019, 11:16:51 dopoledne »
Než jsem práci dočetl, sahaw mě předhonil a zveřejnil to na fóru :-)

Zde je odkaz na bakalářskou práci, včetně posudků vedoucího práce a oponenta:
https://is.cuni.cz/webapps/zzp/detail/189660/

Předmětem práce je zkoumání, zda se osobnostní rysy prepperů liší od průměrné společnosti. Pokud jsem práci pochopil správně, tak se preppeři od většinové společnosti neliší. Určité menší rozdíly autor práce zjistil, ale řekl bych, že to spíš vyplývalo z výběru vzorků a pokládaných otázek (každý se vidí lepší, než ve skutečnosti je).

Ale závěr se mu moc povedl, cituji:
Jsem přesvědčený o tom, že prepperské hnutí je do značné míry nepochopeno, protože se často v médiích kvůli maximalizaci sledovanosti a čtenosti objevují jen nejextrémnější případy prepperů, kteří často mohou působit jako iracionální paranoici zcela mimo realitu. Takto si já ale svého typického preppera s mými současnými informacemi a znalostmi nepředstavuji. Můj průměrný prepper je naopak racionální člověk, který se zajímá o bezpečnostní situaci a v rámci svých možností se připravuje na zvládání krizových situací.
Stejně jako nepovažujeme za paranoiky řidiče, kteří si zaplatí školu smyku či majitele nemovitostí, kteří se pojistí proti požáru, neměli bychom podle mého názoru odsuzovat a nálepkovat skupiny lidí, kteří se připravují na jiné eventuality.

Kéž by měl pravdu, že nejsme takoví magoři, jak to tady občas vypadá :-)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Bakalářka o prepperství
« Odpověď #3 kdy: Únor 04, 2019, 01:08:12 odpoledne »
No pokud člověk poslouchá třeba doc. Václava Cílka, prof. Bártu..nebo prof. Staňka tak ti se prepperstvím nijak netají a nikdo je paranoiky snad nepovažuje. Jsou to racionální lidé, kteří ke svým závěrům došli podobně jako třeba já na základě zkušeností a reálných dat. A jelikož mají více nastudováno a mají požnost porovnávat v zahraniční a srovnávat i poznatky z více vědních oborů, je třeba se nad jejich závěry vážně zamyslet a něco pro svou bezpečnost udělat. Cílek má teď na Svobodném universu krásný 4 dílný cyklus příspěvků na téma bezpečnost společnosti....zítra tuším vyjde 4. díl a stojí za to si ty úvahy poslechnout a zamyslet se nad nimi...ne že by tam bylo něco zásadbě objevného, ale on to uvádí např. v jiných souvislostech než mě napadne....a když se více lidí dívá na stejný problém z různých pohledů a stále jim to vychází špatně...pak je třeba se opravdu zamyslet.   

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Bakalářka o prepperství
« Odpověď #4 kdy: Listopad 25, 2019, 09:24:38 dopoledne »
Našel jsem další balářskou práci.
Subkultura prepperů v České republice – Lenka Jehličková
https://theses.cz/id/n6uec1/

Když kliknete na odkaz, tak se stahne dokument, kde na konci dáte koncovku pdf.
https://theses.cz/id/n6uec1/download.php_id_31C8DFC

Nebo stáhnete v příloze.

SoňaR

  • Host
Re: Bakalářka o prepperství
« Odpověď #5 kdy: Listopad 25, 2019, 10:30:16 dopoledne »
Pěkné  "hold" . Tady "nás" někdo opravdu studoval. Dobře zpracované.