Autor Téma: Jabloně z jadírek  (Přečteno 693 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Jabloně z jadírek
« kdy: Prosinec 16, 2018, 02:10:58 odpoledne »
Vůbec se mi nedaří množit jabloně pomocí jadírek. Zkouším to pořád do kola, ale nejdeto.

Vezmu schnilá jablka(černá) na jaře a dám je do země a nic nevyroste. Zkoušel jsem předtím už v září zakopávat, ale to nemělo úspěch, tak jsem myslel, že pokud je nechám venku ty jablka a dám je až na jaře do země, tak to bude mít úspěch, ale zas bez výsledku.  Zkoušel jsem i měnit hloubku jablek v zemi. Zaléval jsem je. Fakt nic.

Chtěl jsem vyzkoušet než to začnu dělat ve velkém. Vykopat díru třeba 5m2 a dám tam tvrdou folii a nasypat vrstvu jablek a přikrýt zeminou. Udržovala by se tam vlhkost a přesazení stromků by bylo snadné. Snil jsem, že získat i 1000 stromků z  5m2.

Schnilé jablko je ideální podmínka pro klíčení podle mně.

Mám připravené asi 12 koleček jablek a ještě asi 3 kila malých jablíček ze kterých budu brát jadírka extra. Musím vyzkoušet poslední možnost že je budu mít ve vlhké utěrce. :)

Musí se mi podařit vypěstovat 10 000 jabloní z jadírek, abych měl osázený hektar.
 

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jabloně z jadírek
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 16, 2018, 02:21:17 odpoledne »
Co s tolika pláňkama?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Jabloně z jadírek
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 16, 2018, 02:30:39 odpoledne »
Chci mít z nich stromečky, které časem naroubuji. Tak jich hodně při těch pokusech zabiju.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jabloně z jadírek
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 16, 2018, 02:41:52 odpoledne »
auu,tolik stromků na hektar je pecka, já mám čtyři a půl tisíce na deset hektarů a je to věru husté.....Ono to roubování je třeba na špičáku, neboli jednoletém pěstěnci.Jak to začne tvořit korunky, tak každá halouzka bude chtít svůj roub. Sázel jsem ze semínka a jabloně a pouze zdravá semínka ze zdravých plodů.Shnilá jablka dle mého nebudou mít zdravá semínka, navíc semínka nemají ráda přímé slunko, tak se ve školkách semenáčky stínily.

Offline Včeliš

  • ***
  • Příspěvků: 888
Re: Jabloně z jadírek
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 16, 2018, 07:06:54 odpoledne »
Myslím, že rozmnožování jabloní semínky nebude žádná sranda. Soudím tak z toho, že neznám žádné náletové jabloně ve svém okolí, narozdíl od třešní, švestek, ořechů, rybízu atd.
Je to divný, musí být nějaká finta jak by se jabloně přirozeně rozmnožovali. Kdo ví, tak to sem prosím napište. I mě to moc zajímá.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Jabloně z jadírek
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 16, 2018, 09:40:02 odpoledne »
To proto, že je kompletné zlikvidují zajíci a srnky.
A jablka se po zahradě jen tak nepovalují-kompostují se.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jabloně z jadírek
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 17, 2018, 06:05:46 odpoledne »
No, já si taky myslím, že by všude mělo být křoví z ovocných stromů....Jadérka, tedy semínka jsou choulostivá na plísně a hniloby a zvířátka je zbožnují.A tak v dnešní době nezačínal s vlastními štěpy ani omylem. No já se busdu pachtit léta se stromkem, abych za deset let zjistil, že má některý z komponentů spálu růžovitých, nebo další z deseti smrtelných onemocnění. Školky musí používat bezvirozní matrjály a ukzuz to krvavě hlídá. Ale z mého bezvirozního sadu už bych matroš na stromky vzal,. páč mám zpětnou vazbu,ale nechce se mi.