Autor Téma: Podzimní sázení rajčat a dýní  (Přečteno 415 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Podzimní sázení rajčat a dýní
« kdy: Listopad 06, 2018, 07:12:19 odpoledne »
Vyzkouším tento rok podzimní sázení rajčat a dýní. Vždy bývají některé záhony v tuto dobu připravené na setí. Ale co by se sázelo. Někteří líný lidi jako jsem já si všimnuli, že na jaře rostou rajčata,dýně i cukety tam, kde vypadli semínka na podzim. Většinou rozšlpnuté rajčata atd.  A neni potřeba pak zalívat. K tomu je dost rajčat a je snadné rozmáčnout a dát je do půdy.

Půda se dá dobře zpracovat a některé dny jsou docela teplé, tak ideální čas práce na zahradě.

Zkusím zasázet do staré přepravky. Jsou tam pár semínek, které zůstali, když jsem je rozmačkával nad papírem. Papír suším venku. A na jaře jen utrhu část papíru a dám to do země. A už porostou mi rajčata.

Tento rok jsem přesazoval rajčata, které mi vyrostli sami na záhonech, kde jsem měl rajčata. Tak to funguje. Ale když jsem je přesadil, tak se zastavil růst na dlouho.

Pak budu muset jít srpem a kosit stovky sazenic rajčat.:)

SoňaR

  • Host
Re: Podzimní sázení rajčat a dýní
« Odpověď #1 kdy: Listopad 06, 2018, 08:12:30 odpoledne »
a zimní zeleninu neprovozuješ?

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7599
Re: Podzimní sázení rajčat a dýní
« Odpověď #2 kdy: Listopad 06, 2018, 09:52:44 odpoledne »
Keď som na jar zrotavátoroval výbeh, kde som mal prasata, tak tam naozaj vyrástlo stovky sadeníc rajčín. Presadenie je fajn, hlavne ak sa presadí aj s koreňovým balom a čím hlbšie, tým lepšie. Potom majú dostatok vody aj bez zalievania.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.