Autor Téma: Nemám televizi. Jsem super.  (Přečteno 1441 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Nemám televizi. Jsem super.
« kdy: Říjen 30, 2018, 08:29:04 dopoledne »
Taková zajimavost. Existují lidi, kteří jsou pyšní, že nemaji televizi a občas můžeme od nich číst, že ostatní jsou ovce, protože maji televizi.

Na otázku jestli sleduji filmy na počítači a čtou zprávy na internetu, tak odpoví ano. Dokonce někdo se dívá na čt24 online.

Televize slouží na dívání filmu,dokumentů,zpráv a dokonce i čtění zpráv pomocí teletextu. Nevidim rozdíl.

Je to zajimavé. Lidi se zbavili jedné věci - televize, ale nahradili to počítačem.

SoňaR

  • Host
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #1 kdy: Říjen 30, 2018, 08:54:03 dopoledne »
Tak to je normálka, to mají někteří i v jiných oblastech... Třeba "já jsem se osamostatnil hned v osmnácti a vůbec nechápu, že někdo ještě v třiadvaceti bydlí u rodičů". Přeloženo - v 18 dostal od rodičů garsonku, auto a peníze na účet  ;D

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #2 kdy: Říjen 30, 2018, 09:08:29 dopoledne »
Tomu se říká stát na vlastních nohách a mít boty za tátovy peníze :D
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #3 kdy: Říjen 30, 2018, 09:29:54 dopoledne »
Proto okolo sebe tolik kope..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #4 kdy: Říjen 30, 2018, 09:33:44 dopoledne »
lidi majií neustálou potřebu kritizovat a soudit ty druhé, odlišné, kvůli televizi, kvůli životnímu stylu, barvě vlasů nebo inteligenci mobilního telefonu. Je to dáo potřebou dehonestovat druhé, protože nejsou sami se sebou spokojení, mají poruchy sebedůvěry  a ego je neustále nutí ten balanc vyrovnávat.,Televize je k ničemu, jen zadělá hlavu balastem.....,Oni potřebují, aby na tu šílenou podívanou lidi civěli, aby jim to tam mohli ládovat.

Offline danysilent

  • ***
  • Příspěvků: 10
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #5 kdy: Říjen 30, 2018, 10:13:41 dopoledne »
Myslím, že výraz pro toho, kdo káže vodu, ale sám pije víno se nazývá pokrytec :)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #6 kdy: Říjen 30, 2018, 11:45:06 dopoledne »
to je sice pravda, ale, už jsi viděl pokrytce, který by sám sebe nazval pokrytcem???

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #7 kdy: Říjen 31, 2018, 07:43:19 dopoledne »
Nemám televizi. Nevím, jestli jsem na to pyšnej (ale asi trošku jo, je to trochu způsob jak se odlišit střednímu proudu). Prostě ji nemám - nepotřebuju ji.

A rozdíl mezi internetem a televizí je: na internetu si pustím co chci a kdy chci. Filtruju si to, vybírám si.
V televizi si vybírat nemůžu (tzn. konzumuju co mi naservírujou). A to, že televizi vypnu není totéž.

Je to takhle: pokud mě něco zaujme v televizi, dozvím se to, co mi v televizi chtějí říct způsobem jakým to chtějí říct. Na internetu si mohu tutéž zprávu přečíst z více stran (pohledů) a pokud chci, začnu hledat a můžu najít i "nezávislé" komentáře nebo pohledy na věc.
Zprávu na internetu přestanu číst v polovině když chci a klidě začnu číst další. To v TV nemůžu. Tam si musím poslechnout celou zprávu proto, abych mohl sledovat zprávu následující.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #8 kdy: Říjen 31, 2018, 08:03:30 dopoledne »
Koukám, že televizi už nemáš pěkně dlouho.:) Existuje video a myslím, že i setobox je nahrávaci zařízení. Tak stačí nastavit a nahravá se. Teletextu jsou zprávy.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #9 kdy: Říjen 31, 2018, 09:38:51 dopoledne »
Nemám TV príjmač už asi 5 rokov. Telku samozrejme mám na sledovanie filmov....
 No, podstatný rozdiel je v tom, že sledovaním televíznych programov človek pozerá, aj čo pozerať nechce.  Tlačia do neho reklamy a rôznymi priamymi aj skrytými spôsobmi určujú smer, a hodnoty, ktoré by mal dav uznávať.
 V podstate všetky médiá niekto vlastní. A vlastní ich práve preto, aby mohol cenzurovať a ovplyvňovať mienku ludí.
https://www.mediaguru.cz/clanky/2016/03/infografika-aktualizovana-mapa-vlastniku-medii/
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #10 kdy: Říjen 31, 2018, 10:11:48 dopoledne »
Jenže jakýmkoli nahrávacím zařízením jsem limitovaný pouze na to, co v TV dávají, i když v jiný čas.

Na internetu/počítači když chci, můžu celý život sledovat jen Mad Maxe celý život pořád dokola.

Myslel jsem, že diskuze není o vlastnictví televize, ale je hlavně o zařízení schopném přijímat televizní vysílání. Když budu chtít televizi, navštívím sběrný dvůr a televizi si opatřím - za děkuju. Ale bude to jen kus nábytku nebo velký monitor. Televizí v pravém slova smyslu se stane až ve chvíli, kdy namontuju anténu a začnu přijímat vysílání, ne?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #11 kdy: Říjen 31, 2018, 10:22:15 dopoledne »
ano, televize se stane televizí ze zákona pouze se zařízením, které přijímá signál. My máme televizi, ale kloučkové zničili při rvačce ovladač k satelitu, tak už čas používáme pouze internet a jeho služby, kluci umí nahrávat filmy a online to všelijak řešit,,,Já si jen na youtube pouštím dokumety a naučné, a televize nám nikterak nechybí.Hlavně ty předžvýkané zprávy....Jestli je někdo frajer, co má nebo nemá televizi je šílenství.
Na druhou stranu musím přiznat, že bez těch televizních novin si připadám svobodnější, ale je to jen pocit..

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #12 kdy: Říjen 31, 2018, 10:24:14 dopoledne »
Taková menší zajimavost. Troufnu si řící, že 99 procent lidí, kteří nemaji televizi, tak stahuji z ulozto filmy atd. A to je krádež. Tak se z nich stávaji zloději.

Proti argument je, že pokud ty filmy byli v televizi, tak to neni krádež, protože se můžou nahrát na video. Je to stejný jako skenovat knížky, kteroé jsou v knihovně. Neni to krádež.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #13 kdy: Říjen 31, 2018, 10:29:08 dopoledne »
V tomhle mám jasno:

Svého času jsem si kupoval všechno originál, až do doby zavedení poplatků pro OSA - poplatky za prázdná média, včetně papíru.

Pokud už v ceně prázdného nosiče je započítána částka za to, že si na něj nahraju něco, co jsem "ukradl" pak jsem to neukradl, protože jsem za to zaplatil v ceně prázdného nosiče. A hotovo.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #14 kdy: Říjen 31, 2018, 10:47:45 dopoledne »
Vraj 60 až 80% zárobku minieme na daniach. A tak ma dáka-akože krádež absolútne nezaujíma.  ;D

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #15 kdy: Říjen 31, 2018, 11:20:36 dopoledne »
A když mám anténu (koupil jsem ji s chalupou a nechal jsem ji v rámci maskování namontovanou), ale nemám přijímač, tak je to jak?  ;D
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #16 kdy: Říjen 31, 2018, 12:46:39 odpoledne »
No PooMe budeme se muset smířit s tím, že stát je vždy nějaká míra organizovaného násilí. Dosud neplatíme za denní světlo a možnost si vyvětrat. U mě je TV zdroj špatné nálady, takže ji používám na přehrávaní starých videokazet. A že bych se posadil k našim večerním zprávám mě již opravdu řadu let ani nenapadne. Anténu na domě mám...A koncesionářské poplatky platím za rádio, které opravdu používám. U TV jsem podepsal čestné prohlášení a čestně a bez námahy jej dodržuji - nepřijimám TV vysílaní. A prý se mezitím změnilo naladění vysílacích pásem, což mě nepálí....Ony ty poplatky jsou opravdu zajímavé, podíl reklam je pro mě naprosto nesnesitelný, nevydržím se dívat na TV ani u někoho na návštěvě, když to běží na pozadí. Ale reklama se přesouvá i na youtubko stále ve větší míře a je jen otázkou času, kdy se stane také nesledovatelné.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #17 kdy: Říjen 31, 2018, 01:18:00 odpoledne »
Sranda je, že pozadí puštěné televize patří mezi skutečné závislosti, a podle mého se musí používat pro podprahovou distribuci informací, jinak by svět nevypadal tok, jak vypadá.I když, možná stačí mnohokrát opakované informace, aby se uchytily v podvědomí.Proto jsou lidi bez televize veselejší.Určitě nebudou lepší, nebo horší, ale veselejší určitě.

Nalim

  • Host
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #18 kdy: Říjen 31, 2018, 08:32:20 odpoledne »
Podle mých postřehů je to nemoc mladých už od 7-8 let do cca 30 let. Jedeme např. autem, malebnou krajinou, ale oni čučí na displej, a třeba hlásí, co je v Číně nového. A přijedem domů, a "nůďo" - vůbec žádné zážitky z cesty na výlet. Max. zážitek, že jim bylo na výletě blbě - z čučení na houpající se displej. Ach jo...

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #19 kdy: Listopad 01, 2018, 08:37:10 dopoledne »
Ach jo, ti mladí...prostě jim nabídněme něco jiného, ne?

S internetem je to jako s ohněm - dobrej sluha, ale špatnej pán. Rozdíl oproti ohni je ten, že oheň se nedá tlačítkem vypnout, nebo odložit.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7584
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #20 kdy: Listopad 01, 2018, 11:23:05 dopoledne »
Prečo by si oheň nevypol tlačítkom? Nemáš plynový šporák? či zapalovač?  ;D
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #21 kdy: Listopad 01, 2018, 11:41:57 dopoledne »
V běžném životě si člověk moc neuvědomuje, kolik vjemů vnímá podvědomě a jak mu to ovlivňuje život. Tvůrci reklam, politických kampaní i všemožní představitelé se s tím naučili mistrně pracovat a houfně lidi manipulují. A jako vše má 2 strany tak i toto. Pokud nemohu rozhodovat o tom, co chci vidět nebo slyšet, ztrácím o médium zájem. Odmítám třeba vlastnit telefon, ze kterého nemohu ani vyjmout a vyměnit baterii. Ne že bych se chystal páchat nějaké strašné skutky, ale prostě člověk má svou jedinečnou identitu a soukromí a pokud neporušuje zákony, z principu nikdo nemá právo ho šmírovat, hlásit kudy chodí, co čte, s kým si povídá...a jelikož je čas a svoboda nad peníze, za které si nekoupíte ani minutu života ani právo svobodně se vyjádřit, považuji její obranu v demokratickém státe za prvořadou. Málo lidí si uvědomuje, že až přijdou o svobodu se vyjádřit, vzápětí přijdou i o ty peníze....copak už tu nebylo znárodnění či měnová reforma? Ale paměť národa je krátká a lidé radostně volí....aniž jim dochází co. Asi nečetli Orwella 1984 ;), nebo Farmu zvířat.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #22 kdy: Listopad 01, 2018, 02:36:53 odpoledne »
no teda, fujky fujky, napsat to já, tak mne soňa vymaže z politických důvodů. Ale jinak je svoboda opravdu to nejcenější, co máme, nebo spíše nemáme, protože její hodnotu si uvědomíme, až ji postrádáme.Televize je pochopitelně hlásnou troubou režimu i  ekonomických zájmů, takže se nám všichni snaží do hlav nacpat tu svoji pravdu, ten svůj postoj, svoje názory. A to pochopitelně včetně podprahových metod, které jsou vždy vítány. Avšak je třeba dodržet dekorum a tak na nás na všech....deseti zpravodajských kanálech hřímají naprosto identické zprávy podle korektní šablony. Občas statečný policajt a zachráněný pejsek.Ale lidi to tak chtějí, místo vlastních emocí řeší emoce v ordinaci v prasečí ohradě, místo vlastního života řeší životy druhých a místo vlastního štěstí řeší televizní štěstí. Fůře lidí to vyhovuje, každej ten svět vidíme po svém.Svět šmírování a fízlování funguje bezvadně, všchni máme permanentně napíchnuté telfony i maily, a lidem se to líbí, a u voleb to potvrdili, takže bych to nechal na většině a dál budu pokračovat ve své krasojízdě mimo hlavní proud. Z mého úhlu pohledu je televize zloděj času.

SoňaR

  • Host
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #23 kdy: Listopad 01, 2018, 03:00:51 odpoledne »
Nikoho nemažu, nejprve něžně upozorním a pak to utnu  ;D

Takže MK i Votroubku, bacha, ať to tady nemusím zamykat, je to téměř na hraně  ;)

Hlavně nenápadně  :)

SoňaR

  • Host
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #24 kdy: Listopad 01, 2018, 04:19:17 odpoledne »
...téměř na hraně další politické debaty  nebo debaty přitahující na nás nežádoucí pozornost, bylo myšleno. Stačí několik klíčových slov pohromadě a už se někde rozbliká kontrolka (obrazně řečeno ).

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #25 kdy: Listopad 01, 2018, 05:10:23 odpoledne »
pokud jakékoli debaty, nejen ty politické přitahují pozornost kohokoli nebo čehokoli, pak jsme demograticky v řiti, jako baťa s dřevákama.Mazání a zamykání debat mi nikrerak nevadí, spíše to dokládá, že ta naše svoboda je pouze v mezích povolených, což čpí přiboudlinou....,.,ale to je obecný jev a nevidí to tak každý.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #26 kdy: Listopad 01, 2018, 05:17:48 odpoledne »
Omlouvám se Soně, že ji přidělávám práci a koketuji opět s bodem 8....Zase jsem se nějak neudržel. A děkui i Sedlákovi za podporu :pa:, ale není ji třeba. Opravdu není třeba rozdmíchávat vášně. Úplě stačí, když si budeme své svobody vážit a nevyměníme ji nebo nepropachtujeme za guláš či koblihu. A k té televizi.....už jen to, že TV předpokládá presumpci viny a předpokládá, že když neplatím TV poplatky jsem automaticky vinný a musím se čestně zaručit, že platit nemusím. Proč tedy naváží prodej TV na vyplnění přihlášky k platbě poplatků. Proč dodavatel elektřiny poskytuje údaje o svém klientovi české TV? A komu je prodává či poskytuje ještě bez našeho vědomí a souhlasu...Já mám problém získat telefonní číslo učitelky svých dětí a ona si nemůže do svého telefonu uložit mé, i když je naprosto pochopitelné, že je to nejrychlejší způsob, jak třeba omluvit děti pro nemoc nebo jak získat informace....A navíc koncesionářské poplatky mají zaručit, že česká TV bude objektivní a na politice nezávislé médium, které nebude své diváky oblbovat reklamou. Jáká je pravda je každému soudnému naprosto zřejmé, stačí si tu TV občas příležitostně shlédnout....obvykle se mě to stává u zubaře v ordinaci.

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Nemám televizi. Jsem super.
« Odpověď #27 kdy: Listopad 01, 2018, 05:38:49 odpoledne »
Prečo by si oheň nevypol tlačítkom? Nemáš plynový šporák? či zapalovač?  ;D

Jo, jenže to je oheň ve fázi sluha.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.