Autor Téma: Prepeři spojme se !  (Přečteno 265 krát)

Offline Fíra

Prepeři spojme se !
« kdy: Říjen 29, 2018, 12:46:32 odpoledne »
Dobrý den, ahoj vespolek ;)
 Jsem častým čtenářem příspěvků a sdílím většinu vašich rozumných myšlenek a zkušeností. A tak mě po nějaké době přemýšlení napadlo Vám a dalším co také myslí PREPPERS navrhnout tady SDRUŽOVAT MOŽNOSTI,NÁPADY, MYŠLENKY a právě HLAVNĚ LIDI.
Myslím že jsou dvě skupiny lidí. Ti kteří mají kde přípravy a prepping vytvářet, většinou na venkově, na kraji měst, na samotách, ale hlavně v nějakých svých prostorech. A ti druzí kteří tuto možnost nemají, jsou většinou z měst, bydlí v panelácích, nebo maximálně v RD.
I když každý je prepper hlavně hlavou.
A proto jsem založit nové vlákno kde by se mohli tyto dvě skupiny spojovat, sdružovat a rozšiřovat svoje možnosti. Nejspíš jakousi formou inzerce se seznamovat a vyměňovat si věci, možnosti. Přivítal bych sem mezi nás rád i víc žen a snažil se jim tohle téma také podat příjemnější, pro ně přitažlivou formou, protože i ony jsou velkým přínosem pro soběstačnost. Myslím tím samozřejmě ty které něco takového rády tvoří, vaří, pečou, šijí, sportují, podporují, stojí při nás a chovají se jako ženy.
Někdo má nemovistost, samotu, pozemek i dost technického vybavení včetně náhradních zdrojů energie a pod., ale je na to téměř, nebo úplně sám. Přitom ví, že životaschopnost je především ve skupině, komunitě.
 Druhá skupina lidí jsou především ti co tuhle možnost nemají a rádi by to změnili, někde se připravovali a měli se kde v případě potřeby uchýlit. Nemyslím tím že by šlo o úchyly  :D :D 
A proto jakousi formou inzerce tady lidi seznamovat a jejich možnosti spojovat.
 Například konkrétně, k dispozici jsou nemovitosti, pozemky a vybavení kde se dá praktikovat potravinová, energetická soběstačnost, víkendové pobyty nebo trvalé bydlení s možnostmi podnikání ve svých oborech které jsou pak v případě změny situace v problémovou potřebné, žádané, nepostradatelné.Např. zemědělství s tím spojená výroba palivového dřeva, dřevoplynu, chov koní i skotu =tažná síla, nyní využití dotací na mladého zemědělce pro následný chov zvířat pro produkci mléka a jeho zpracování, také zahradnictví, pěstování, opravy zemědělských a pracovních strojů, služba s nimi a vozidel, zámečnictví, svařování, kovařina, potravinářství v menší formě, jako pečení chleba, zpracování masa, konzervování, výroba mléčných výrobků, vaření piva, možnost vytvoření i mini pivovaru, ideální možnost vytvoření farmářského obchodu a provozování dalších souvisejících, prospěšných služeb i třeba kadeřnictví, masáže, ordinace lékaře, veterináře, středisko výcviku téměř čehokoliv, tělocvična.. Zkrátka cokoliv z toho tady uvedeného i neuvedeného co mě ještě napadne, nebo se budete dotazovat. Jen prosím pochopte, že z prepperských důvodů nelze tady všechno konkrétně sdělovat. Tyhle možnosti jsou cestou z Prahy na Šumavu. Přispějte i Vy dalšími.
Těším se na Vaše příspěvky a hlavně nějakou činnost.
Hezký den, zatím bez krize
Fíra

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Prepeři spojme se !
« Odpověď #1 kdy: Říjen 29, 2018, 01:09:05 odpoledne »
Jo, takže si sa dnes zaregistroval, aby si nám zdelil tento skvelý nápad??
Takže v preklade do preperštiny to znamená, že hladáš niekoho plný špajz a dáke ženské?

Bo ak by si to myslel úprimne, tak sa najprv predstavíš, a povieš dačo o sebe....
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #2 kdy: Říjen 29, 2018, 01:16:30 odpoledne »
Dag: Alternativni preklad muze byt koupil jsem stary statek a potrebuju aby to tam nekdo dal dohromady, no a pak se tam nastehuju s rodinou a kamosi :)

Offline Saladin

• Moderuje
  • I' ll be back!
« Odpověď #3 kdy: Říjen 29, 2018, 01:40:34 odpoledne »
Lidičky, mějte  s ním trochu trpělivosti.. Vzpomeňte si, jaký jsem byl na kdysi Rozpadu nadšený spojovač a budovatel prepperských komunit.. Taky jsem zmoudřel..  :christmas:  :christmas:  :christmas:
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Včeliš

« Odpověď #4 kdy: Říjen 29, 2018, 02:14:14 odpoledne »
Realitní kancelář?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5 kdy: Říjen 29, 2018, 02:58:00 odpoledne »
no, před rokem začaly státní zpravodajské služby run na organizované skupiny domobranné a prepperské....A v tom si někdo vzpomene, že by preppeři spolu měli spolupracovat....no teda.........Všechny komunity mají stop stav a přijaté kolektivní hlasování.....a to je zákon.

Offline BartH8

« Odpověď #6 kdy: Říjen 29, 2018, 03:11:51 odpoledne »
Hezká ale naivní představa. Jsou 2 možnosti, máš zázemí a nemáš lidi. Přihlásí se ti tolik vyžírků že to zabalíš. Druhá možnost, jsi bez zázemí. Už z výše uvedeného budeš označen za vyžírku.

Každý ví že sám nepřežije určité scénáře, ale strach že by si nasadili škodnou je větší.
Lidi jsou svině, bacha na to.

Offline Včeliš

« Odpověď #7 kdy: Říjen 29, 2018, 03:40:05 odpoledne »
Fíro, z Tvého příspěvku jsem pochopil, že prodáváš budovy a pozemky, kde by se dali provozovat všechny ty činnosti co jsi popsal. Všechno ostatní je omáčka, aby se to hodilo na tohle fórum a aby nás to zmátlo.
Možná se pletu a dokážeš to další aktivní  činností na tomto fóru v jiných vláknech ;D

Chlast

• Host
« Odpověď #8 kdy: Říjen 29, 2018, 05:16:48 odpoledne »
Na mňa dlhý príspevok.
Mi nevravte že ste to celé čítali...
Ja len koniec.
A tak prajem aj tebe pekný deň Fíra...

Offline TNT1973

• Praktikující prepper
« Odpověď #9 kdy: Říjen 29, 2018, 06:10:57 odpoledne »
Fíra
citujem ta: tady SDRUŽOVAT MOŽNOSTI,NÁPADY, MYŠLENKY a právě HLAVNĚ LIDI.

musim ti oznamit ze toto vsetko co si popisal sa tu na fore deje.je to podstata tohto fora.zdielaju sa tu moznosti,myslienky aj napady.a dokonca aj ludia sa tu spajaju,ale az potom co si vzajomne doveruju.

takze vlastne musim priznat ze vobec neviem o co ti ide.takze CO VLASTNE PONUKAS?
az zomrie posledny strom a posledna rieka bude otravena a posledna ryba bude chytena,az potom si uvedomime,ze penazi sa nenajeme!

nacelnik Seattle 1854

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #10 kdy: Říjen 29, 2018, 06:48:41 odpoledne »
Nezvyknem zverejňovať súkromné správy. Ale toto nepovažujem ani za súkromné ani za správu.

Představit se? Jak? A hlavně za mě mluví skutky, už odvedená práce a to, že nabízím její výsledky, jsem ochotný se o ně podělit, samozřejmě za nějakých pravidel. Ne že požaduju a někom něco hledám. Nejde mi o to tady být king a být nepříjemný, téměř sprostý, jako vy.
To něco vyjadřuje o sebevědomí, Vašem egu a jiných vlastnostech.

Predstavit? Napr. tu: http://preppers.cz/forum/index.php/topic,4.0.html

K ostatnému pomlčím. Ale tento štýl sa tu občas objaví /Malá atlantída/ : http://preppers.cz/forum/index.php/topic,11950.msg146027.html#msg146027

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #11 kdy: Říjen 29, 2018, 06:58:25 odpoledne »
Fíro, je obvyklé, že nováčci se tu nejprve zorientují, aby nezakládali zbytečná vlákna. Stejně tak je obvyklé, že se aspoň pár větama představí. Naprosto souhlasím s TNT. Celé toto fórum je o sdružování myšlenek, nápadů, možností a lidí. Nemá smysl to dál řešit. Buď přijď s něčím konkrétním, nebo toto vlákno uzavřu a přesunu někam, kde nebude překážet.

A jestli ti připadají naše reakce poněkud strohé... no to se nediv. Chodí sem všelijací lidé s podobným razantním nástupem a pak to dopadá všelijak. Pokud chápeš prepperskou náturu, tak to na nás musíš zkusit jinak.

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #12 kdy: Říjen 29, 2018, 08:01:17 odpoledne »
...a kdybych si tam chtěl otevřít kadeřnictví (málo se to o mě ví, ale jsem nadšený kadeřník a sem-tam udávám i módní trend) nutně se nabízí otázka: "CO ZA TO?"
Peníze?
Nebo 1x měsíčně zkadeření zdarma?

Ta vize se mi líbí, takže bych rád znal víc, než jen rámec...

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Chlast

• Host
« Odpověď #13 kdy: Říjen 29, 2018, 10:04:17 odpoledne »
Si ma poome pobavil. Mohol by si to tam nazvať "u plešouna"...
Ups snáď som niečo neprezradil...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #14 kdy: Říjen 30, 2018, 07:13:54 dopoledne »
Fíro pokud to myslíš vážně, musí skutky respektive příspěvky mluvit za tebe tady. A to chce čas, práci a postupně si získat respekt a důvěru. Pokud toto nechceš podstoupit, asi se budeš muset realizovat jinde. Na takto formulovaný příspěvek odpoví vížně jen naivní jedinec.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #15 kdy: Říjen 30, 2018, 07:57:25 dopoledne »
Takže, Fíro, toto vlákno dočasně zamykám. Pokud se rozhodneš k nám připojit (v rámci tvého hesla), jsi vítán. A rovněž budou vítány tvé nápady či myšlenky. Naše nápady a myšlenky zde již můžeš čerpat v poměrně velkém množství a širokém rozpětí.

PS: Doporučuji před další aktivitou na tomto fóru přečíst si jeho pravidla.