Autor Téma: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../  (Přečteno 2380 krát)

SoňaR

  • Host
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #50 kdy: Říjen 09, 2018, 12:29:20 odpoledne »
Tak já zase vyvolám trochu paniky - i výpary z vratiče jsou toxické. V malém množství působí uklidňujícím efektem, proto se používají do dýmáků na včely. Ale objevili se i hlášky od včelařů, že jim po "podestýlání" čerstvým květem vratiče (proti parazitům) uhynula celá včelstva. Ale jelikož to není zatím více pokusy ověřeno a zdokumentováno, tak to berte s rezervou. Nicméně pokud se toto podezření nevyvrátí, tak bych s podestýláním asi byla opatrná.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #51 kdy: Říjen 09, 2018, 01:08:11 odpoledne »
abych to posunul z oblasti  babských tlachů do oblasti ověřitelných informací, tak nalistujte herbář od pánů janči a zentricha, což je oficiální bible bylinkářů u nás a je to díl č5, strana 88 , vydání z roku 97a tam na několika stranách můžete zjistit účinky na lidský organismus.
Pokud ovšem znáte jakoukoli jinou publikaci, v které jsou do podrobna popsány fytoterapeutické účinky na lidský organismus, sem s tím, rád se poučím.
zmíněná publikace se naléza na ulož to, když napíšete do vyhledávacího okénka
herbar_5.pdf
Díky kamrádu z fora.

SoňaR

  • Host
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #52 kdy: Říjen 09, 2018, 03:10:09 odpoledne »
Tak jistě záhadný pan Janča je kapacitou nad kapacity... no nicméně jsem ráda, že i on vzal na milost vědecké poznatky a přiznal vratiči toxické látky a píše tedy o toxicitě vratiče téměř to samé, co jsme tu už psali v předchozích příspěvcích. Škoda, že i přes přiznané toxické účinky vnitřní užití dle abatyše pokládá za bezpečné.

Díky za to pdf, knihy Janči a Zentricha z jistých důvodů ve své knihovně nemám, tak jsem si to aspoň mohla přečíst.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #53 kdy: Říjen 09, 2018, 04:00:41 odpoledne »
Chápu, že nemůžeš přijmout informace z jiného světa bez nějakých problémů. Pokud zpochybňuješ pana janču, pak je evidentní díra v tvém vědění a rozhledu, jinak bys nic podobného nemohla připustit ba ani napsat...Tím se vše vysvětluje.Takže docela chápu, že nemůžeš opustit svoji doktrínu o zlé toxické bylince, bez ohledu na množství argumentů, které jsem ti předložil.....
Ti, kteří mají zájem nahlédnout dál je na ulož to herbář léčivých rostlin z roku 1889, který vypovídá o využití k léčivým účelům u vratiče. Nutno doplnit, že mezi léky a jedy je v drtivé většině preparátů rozdíl v množství, a většina bylinek jest ve větším dávkování škodlivá, i nebezpečná, naprosto stejně, jako jakýkoli jiný lék......

SoňaR

  • Host
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #54 kdy: Říjen 09, 2018, 04:47:56 odpoledne »
Chápu, že ve svém světě to takto vidíš a také chápu tvoji potřebu zpochybnit vědění těch, kteří nekopírují vědění, které vyznáváš ty.  Ale nezlobím se proto na tebe a ani o tom s tebou nebudu diskutovat. Vím, že to stejně nemá smysl, ty máš svůj svět a já zase ten svůj .   :rose:

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #55 kdy: Říjen 09, 2018, 04:55:33 odpoledne »
chtěla jsi zdroje i informace, dostala jsi oboje a jediným auditorem byl tvůj názor a potřeba zpochybnit cokoli..... Připadá ti to normální???

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #56 kdy: Říjen 10, 2018, 10:33:13 dopoledne »
Rozběhla se debata o nejefektivnějším uložení informací potřebných pro přežití, k životu.
Můj názor jsou pochopitelně knihy, ale jistý poustevík mi ukázal, že i moderní čtečka knih může fungovat naprosto autonomně, i s nejmenším solárním článkem a s pamětma, které obsáhnou obrovský díl lidského vědění.Poustevník má poverbanku napojenou na solární článek a z té poverbanky nabíjí tu čtečku knih, kterou používá každý den.Čtečka je velmi asketické a trvanlivé zařízení, na poverbance se taky nic nepokazí a ještě  tím láduje svítilnu.Docela zajímavá rozvaha pro doby, až nepůjde internett.
Jen mi není jasný ten autorský zákon, že některé knihy jsou volně dostupné a jiné jsou za peníze...Souvisí to s autorem, jestli žije či nikoli??A taky netuším, jestli čtečky knih jsou kompaktibilní s rychločtením???

SoňaR

  • Host
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #57 kdy: Říjen 10, 2018, 11:45:45 dopoledne »
Souvisí to s tím, jestli již vypršela nebo nevypršela autorská práva a to je většinou 70 let po úmrtí autora knihy. Nicméně např. na ulož.to jsou určitě i mladší díla a proto obvykle nejsou vystavena pod svým plným názvem.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #58 kdy: Říjen 10, 2018, 12:10:10 odpoledne »
Nelegálně stažené dílo můžeš vlastnit. Ale nesmíš ho šířit.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #59 kdy: Říjen 10, 2018, 01:18:04 odpoledne »
No ono to je složitější. Stahování díla, jako je kniha, z internetu není nelegální. Ale třeba nelegálně šířený software nesmíš ani používat doma pro vlastní potřebu.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #60 kdy: Říjen 10, 2018, 02:15:09 odpoledne »
To jsem to popletl.Já z internetu nic nechci, ale chci svoje knihy nechat u kámošů nechat zdigitalizovat a podělit se o ty poklady s jinými.Což vlastně v papírové formě nelze..Nejde o beletrii, ale výhradně o odbornou litaraturu, bezezbytku padesát a více let starou.....jedná se o podnikové knihovny poldi, vlárských strojíren a pár dalších....

SoňaR

  • Host
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #61 kdy: Říjen 10, 2018, 02:52:41 odpoledne »
Tak tam bude nejspíš platit to "legálně můžeš, pokud je autor (nebo poslední z autorů)  již více jak 70 let po smrti".

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #62 kdy: Říjen 10, 2018, 04:12:53 odpoledne »
Šíření jakéhokoliv díla chráněného autorským právem je nelegální. Můžeš si pro sebe udělat kopie. Nemůžeš je nikomu poskytnout. Pokud někomu půjčíš knihu a ten si ji oskenuje, tak za to nemůžeš. Pokud o tom nebudeš vědět. No a závěrem, kde není svědek, nemůže ani být ani soud.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Vratič, použitie, účinky, odčervenie, /odelené z : potřebuju vědět...../
« Odpověď #63 kdy: Říjen 10, 2018, 11:24:13 odpoledne »
Tak, takže si s tím nemůžu dělat těžkou hlavu, nic s tím nenadělám, budu opatrný.....
Myslím však, že čtení nelegálních knih bude hodně marginálním problémem.Dneska už knihy nikdo moc nečte.