Autor Téma: Kožené oblečení - křivák  (Přečteno 246 krát)

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Kožené oblečení - křivák
« kdy: Srpen 22, 2018, 11:34:52 dopoledne »
Jaký je váš názor a praktické zkušenosti na tuhle bundu?

Na jednu stranu mi to přijde trochu jako uniforma, na druhou stranu své praktické stránky to má. Kůže jako materiál mi přijde v mnoha ohledech nepřekonaná/nepřekonatelná. Koženou zimní bundu od Kary mám a spokojenost.

Potřebuju prostě dát najevo, že mě ještě nedostali a že jsem se stále ještě nestal tím, čím jsem vždycky nejvíc opovrhoval, proto mívám pořád šmír za nehtama, proto nosím počítač ve stará armádní brašně přes rameno a pasu po teleti...

Ale když už mám do něčeho investovat, chci aby to bylo i praktické a použitelné...i v běžném životě.

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Kožené oblečení - křivák
« Odpověď #1 kdy: Srpen 22, 2018, 01:19:43 odpoledne »
Jo, motorkári kedysi prebrali časť výbavy od vojnových pilotov. A mnohé pretrvali desaťročia. Aj sidovka-krivák má pôvod vo vojenskej leteckej bunde. Ale dosť ťažko sa tým prejavuje dáky názor. Nosia ju aj motorkári, metloši, pankáči a aj zaostalci z dzedziny, čo to majú po stríkovy... tiež som si ju teraz kúpil na motorku.  ;D
Pre mna je vcelku nevhodná, keďže je len do pása, a tým nechráni celý chrbát.

Ja bych rád dačo, čo vyzerá naozaj, ako keby človek vystúpil pred chvílu z B-17 a na motorku je to bezva retro.
https://www.sbazar.cz/tomaiko/detail/47503706-letecka-kozena-bunda-aviation-vell
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #2 kdy: Srpen 22, 2018, 01:31:44 odpoledne »
No, křivák je furt lepší, než nějaká igelitová bunda s třemi pruhy, i když je jen do pasu. Já jezdil na motorce v koženém plášti z konské kůže po nějakém gestapákovi. Nefoukalo na hřbet a lidi na mne koukali, jako na zjevení, když jsem jel do německa na sraz.
Dnes bych chtěl jít do kožichu z berana, pěkně  po kolena, vlnou dovnitř.Ale zatím mi ho panímáma nechce ušít, že bych jí dělal ostudu......

Offline milo1944

« Odpověď #3 kdy: Srpen 22, 2018, 02:29:03 odpoledne »
. . . Dnes bych chtěl jít do kožichu z berana, pěkně  po kolena, vlnou dovnitř. . .

::) Jak já ti rozumím !!
V roce 1969 jsem dostal tramvajáckej kožich, skoro až na zem  :bee:
Požádala mě sousedka, abych ho odnesl do popelnice ! Byl to balík, že by se do prázdný popelnice jenom těžko vešel  ;)
To byla nádhera ! V tý době jsem byl hóódně aktivní čundrák, jezdíval jsem ven každou sobotu a neděli. Kožich mi byl velkej, o několik čísel.  Musel jsem si nastavit opasek, abych ho zapnul. Šosy jsem podkasal až k pasu, vypadal jsem jako reklama od Michelina, ale zima neměla ani trochu nárok !
Vešel jsem se do něho na vyspání i s kamarádkou, a to byla špica!
Nakonec jsem na léto kožich uložil v jedný chajdě, a v roce 1972 shořel i s tou chajdou  :'(
Byl těžkej jako sviňa, ale nenosil jsem spacák, jenom igelitovou plachtu a kus špagátu  :D
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D