Autor Téma: OT z Uvítání na fórum - O KOMUNITĚ, PŘÍBUZENSTVU atd.  (Přečteno 159 krát)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
OT z Uvítání na fórum - O KOMUNITĚ, PŘÍBUZENSTVU atd.
« kdy: Srpen 16, 2018, 06:54:11 dopoledne »
Votroubku, vybírat si můžeš i mezi "svými" (rodina, přátelé, sousedé), nebo s jejich negativy počítat, když se jedná třeba o rodiče, které by většina lidí z komunity nevyloučila. Je zde jasná výhoda - ty lidi znáš a víš to o nich.  O cizích nevíš nic. A že je někdo alkoholik, psychopat, tlučhuba či posera se dozvíš až už budeš mít dotyčného doma a nastane nějaká krizová situace.

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: OT z Uvítání na fórum - O KOMUNITĚ, PŘÍBUZENSTVU atd.
« Odpověď #1 kdy: Srpen 16, 2018, 08:52:42 dopoledne »
No a nebo můžeš dotyčného chvíli sledovat v diskuzi a když tě zaujme, můžete se sejít někde na neutrální půdě. A třeba víckrát. To napoví.
Osobně bych se nesešel s nikým, kdo "tlačí" na vznik komunity.

To je totiž tak: S kvalitní komunitou je to stejné jako s přátelstvím. Nebo to někdo má tak, že potká někoho na parkovišti u obchodu a oznámí mu, že budou přátelé na celý život a žije a jedná podle toho?  :)

Edit: Když budu trpělivej dokážu si člověka otypovat na netu...protože můžu zjistit že někdo, kdo se zpočátku jeví jako celkem fajn parťák tak úplně v pohodě není, ale je to obyčejnej duševní mrzák. Třeba zde:  http://preppers.cz/forum/index.php/topic,14034.msg187874.html#msg187874 ale doporučuju se mrknout co tomu předcházelo.
Je to diskuze, neosobní, někdy dost vyhrocená, ale přesto napoví. A může mě zbavit případných potíží do budoucna. Pomůže mi najít stejně smýšlejícího člověka. Podle mě je ideální postup: důvěra - přátelství - komunita.

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #2 kdy: Srpen 16, 2018, 10:58:08 dopoledne »
A druhá polovička prepperů věří, že pouze založené komunity mohou něco ustát, protože....otec alkoholik, matka histerka, bratr defraudant a strýc pedofil neumožní založit kvalitnější tým.Navíc máš právo na výběr, což u rodiny jaxi chybí.....Lékař je nezbytnou a velmi váženou součástí komunit, takže vítej.......

To je mi te lito, mit takovou rodinu musi byt radost ...

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #3 kdy: Srpen 17, 2018, 12:42:10 dopoledne »
No a nebo můžeš dotyčného chvíli sledovat v diskuzi a když tě zaujme, můžete se sejít někde na neutrální půdě. A třeba víckrát. To napoví.
Když budu trpělivej dokážu si člověka otypovat na netu..

Souhlasím. A šel bys na návštěvu k někomu, kdo tady napíše, že má vykachličkovanou předsíň, aby se lépe odrážely broky? 💀

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #4 kdy: Srpen 17, 2018, 08:00:30 dopoledne »
Na základě této jedné věty vytržené z kontextu bych já k takovému člověku na návštěvu nešla, ale když ho lépe poznám - tak ano, klidně.... a vo tom to je  8)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5 kdy: Srpen 17, 2018, 10:05:05 dopoledne »
Jak si proboha můžeme vybírat mezi příbuznými , to by mne zajímalo....Jako že svoje rodiče  vyřadíme z oběhu, protože nám neposkytují žádné důležité odborné obohacení skupiny, nebo bratra  či děti pošleme do kopru, protože nic neumí???Nebo že švagr má kostlivce ve skříni a bude dělat potíže, tak ho odstřelíme??? Jak se vybírají příbuzní, to mne zajímá. Možná, že se o ně nebudeme zajímat, to by šlo.Ale s celou kompanií vás do skupiny nikdo chtít nebude, to je fakt.
Ale právo na výběr u příbuzných není, nelze je vyměnit, ani prohnat sítem, ani nadefinovat, co by mohli přinést za užitek. Ono to nejde naráz, je to dlouhodobá práce, poznávat lidi, a být pro ně stejně , ale spíše více užitečný, jako oni pro skupinu.Pak ovšem přijde ten okamžik, kdy zjistíte, že s podobně naladěnými lidmi můžete být v intenzivním přátelském vstahu a v symbiotickém současně,, což je vlastně ten pravý vrchol, který je pro přežití důležitý. Přežití ve skupině je totiž multioborová činnost, kterou nikdo z nás nezvládne sám, proto vznikají komunity.Ale jistěže se každý může starat sám o sebe, i tak se dá. Já mám to privelegium postarat se i o svoji rodinku a k tomu si můžu nadefinovat přesně toho, koho potřebuju. Trvá to roky, než se najde to správné osazenstvo, ale pak už vás hlava, ani třeba zuby nebolí.....Každý si může vybrat, jakou cestou půjde, ale jak řekl ford, tak úspěch je vždy dílem kolektivu.Je mi jasné, že těch odborníků, kteří jsou žádáni je málo, ale i přátelství je velmi cenná deviza, která, když je osolená entuziasmem a opepřena společným vnímáním světa může být dostatečná ke spolupráci. Chce to jen chtít, nebo nechtít...A když se nechce, je to horší, než když se nemůže.....

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #6 kdy: Srpen 17, 2018, 10:19:05 dopoledne »
Jak si proboha můžeme vybírat mezi příbuznými , to by mne zajímalo....

Votroubku, tys byl ten, kdo tuto myšlenku nastolil do diskuze, když jsi psal o negativech příbuzných a že z nich nemůžeš založit "kvalitnější tým" a tudíž raději sáhneš po cizích. Takže je na tobě, abys objasnil, jak jsi to myslel - to si je sice necháš, ale postavíš je "mimo" komunitu, nebo je někam zavřeš, nebo co??? JÁ jsem to byla (ne ty), kdo napsal, že můžeš s negativy příbuzných počítat a že preferuji lidi blízké a příbuzné a byla jsem to já (ne ty), kdo psal, že je lepší rozšiřovat a udržovat vztahy v rodině a okolí, kdežto TY (ne já) jsi vytáhl, že se s rodinou nedá počítat kvůli jejich nedostatkům. Tak mi přestaň předhazovat, jak ty se o ty své staráš a my ne!!!  "omg"

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #7 kdy: Srpen 17, 2018, 02:18:09 odpoledne »
Přežití ve skupině je totiž multioborová činnost, kterou nikdo z nás nezvládne sám
Jasně, když se o přežití ve skupině budu starat sám, nebude to skupina... ;) ale o to nejde, myslím že vím, co chtěl básník říct.

Je to takhle: každý, nebo většina z nás má rodinu. Já mám výhodu, oba rodiče jsou "co k čemu", bratr - stavební inženýr taky. Takže nejbližší rodina - OK. Jsou ale lidé, kteří rodiče buďto nemají vůbec, nebo mají jen jednoho (táta od nás utek hned jak jsem se narodil a ani neplatil alimenty).  Co když se takovej táta objeví? Nejspíš nic, je to cizí člověk - aspoň pro mě by byl. Nebo co když táta za posledních deset let nevystřízlivěl, žije z dávek, máma se s ním rozvedla, když nasekal dluhy, kvůli kterým musela prodat dům atd...co s takovým tátou? Mít takovej exemplář táty já, starat se nebudu. Bratr závislej na pervitinu - co s ním? Má za sebou dvě odvykačky a nepomohlo to. Buďto je zavřenej nebo sjetej. Co potom? To nemusí být jen bratr, klidně to může být dcera...
A teď to vztáhněme do důsledku - já jsem schopen se postarat o rodinu, svou nejbližší rodinu. Komunita má řekněme 20 členů. Každý má rodiče a sourozence (řekněme jednoho). V tu chvíli je to 60 lidí navíc a proč jen já mám zabezpečit svou rodinu a ostatní ne?
Řešení je snadné: budto s rodinou daného člena počítáme (a víme proč, tzn. máme pro ně i zásoby a místo) nebo jsme o nich nevěděli, nepočítali s nimi a tím je to dané.
Stejně tak je to s ne-úplně vhodnými členy komunity. Buďto s nimi komunita počítá (byť by se jednalo o feťáka) a nic proti tomu nenamítá nebo ne.

Moje širší rodina: bratranci a jejich manželky, sestřenice - když jsem tady měl tolik ořechů, že i ten nejmenší plch nedokázal vylézt na strom, protože vypadal jako pěkně vykrmený selátko, nabídl jsem jim je, ať přijedou a nasbírají si kolik jen bude libo. Nepřijel nikdo, ale byli ochotni si je vzít, pokud bych je posbíral, usušil a vyloupal. Tak jsem je zcela bezohledně a sobecky vyhodnotil jako nepoužitelné - nežádoucí.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline BartH8

« Odpověď #8 kdy: Srpen 17, 2018, 02:37:47 odpoledne »
A já bych prosil ať si ty smysluplné diskuse o ničem vezmete do jiného vlákna. Tohle je k přivítání nováčků. Kazit den jim můžete jinde.

Offline milo1944

« Odpověď #9 kdy: Srpen 17, 2018, 03:56:20 odpoledne »
. . . nabídl jsem jim je, ať přijedou a nasbírají si kolik jen bude libo. Nepřijel nikdo, ale byli ochotni si je vzít, pokud bych je posbíral, usušil a vyloupal. . . .
Nemysli, že je tvoje příbuzenstvo nějak vyjímečné  ;)
Pozval jsem před pár lety, ještě za dob hlubokého míru švagra s rodinou na zabíjačku.
Přijeli chytře až druhý den, chvíli před polednem, na oběd.
Jenomže já s tehdejší manželkou usoudil, že jsme poněkud přemaštění, a k obědu jsme si dali švestkové knedlíky.
Přál bych ti vidět jejich protažený ksichty  ::)
Od té doby u nás nebyli  "hold"

Omlouvám se za OT, ale nešlo ihned nezareagovat
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #10 kdy: Srpen 17, 2018, 04:02:16 odpoledne »
Úžasné, jak jsou si ti lidi podobní.....asi to je nějaká známka lidskosti,nebo co...