Autor Téma: potřebuju vědět.....  (Přečteno 163 krát)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
potřebuju vědět.....
« kdy: Červenec 25, 2018, 10:17:07 odpoledne »
Rád bych založil chlívek, který by bl určen vyloženě na otázky a odpovědi....
Sám bych tedy položil otázku, protože chlad ve spižírně je stejně důležitý jako teplo v světnici....
Jeden, max dva sluneční fotovoltaické panely, Jeden či dva akumulátory, nějaké ty šmuky od elektrikářů, jedno nejmenší nčerpadlo grudfos alfa, s min příkonem tři waty, zemní registr, tedy výměník, kde b se voda chladila na teplotu země a ta ochlazená voda by chladila radiátory ve spižírněpodlahové chlazení, nebo nějaký chladič s ventilátorkem by foukal studený vzduch,....Tím by mohla soběstačná, studená spižírna vzniknout kdekoli s nulovými energetickými nárok na sítě.Otázka zní, jaká je vlastně teplota v zemi,kolik metrů má běžný registr na tepelné čerpadlo??Na to nejmenší....Napadlo mne ještě, kdbych měl v trubkách nemrznoucí směs, mohl bych tu zemi v parných mrazech podchlazovat vzduchovým potrubím, uloženým paralelně s potrubím výměníku.....

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Re: potřebuju vědět.....
« Odpověď #1 kdy: Červenec 26, 2018, 12:30:36 dopoledne »
Nás čeká zase chlazený sklad souší, tedy, vytočených pláství. Ty se musí skladovat v teplotách do 8°C

Tepelná čerpadla, která jsem dělal já měly vrt vertikální, plastový a jako chladící médium tam byl glykol. Dovedu si představit, že by se tento vrt v létě regeneroval chlazením, stačilo by na to doopravdy jen čerpadélko.

Votroubek má mechanizaci spíše na ten zemní registr, tomu rozumím. Určitě bych si dal tu práci a hrabal bych hodně blízko k hladině podzemní vody, použil bych měděnou trubku bez spoje a uložil bych to do jílu zbaveného kamení, tak aby kontakt s půdou byl co nejdokonalejší. Hlubinné vymrzání ventilátorem mi nepřipadne jako efektivní. Takový odběr chladu ze země mít nebudeš, aby jsi musel zamrzat půdu. Ono by ti to rozmrzalo. Raději udělej větší ten zemní registr. Když se spokojíš s těmi 6°C, co jsou v zemi trvale, nebudeš muset mít v okruhu glykol a stačí ti voda.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Loki

• I'm the Key and I'm the Gate
« Odpověď #2 kdy: Červenec 26, 2018, 01:16:52 dopoledne »

Prodávala to Rekupera.cz, nevím, jestli ještě prodává.
Jestli ne, tak bych to řešil něčím jako Dometic FreshJet a možná i s 12V kitem pro klimatizace. Sranda za 50.000,- + panely a nějaké drobnosti.
V případě "pohlahového chlazení" je lepší než do podlahy "hadice namontovat na strop" a udělat "stropní chlazení". Viz. https://www.giacomini.cz/sadrokartonove-stropy-serie-gkcs

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #3 kdy: Srpen 20, 2018, 03:31:51 odpoledne »
vzniká znovu projektík, který by mohl něco změnit, pokud k tomu někdo něco máte, sem s tím....http://www.rexresearch.com/meyernmr/meyer.htm

Online BartH8

« Odpověď #4 kdy: Srpen 20, 2018, 05:11:58 odpoledne »
V češtině se jedná konkrétně o co?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #5 kdy: Srpen 20, 2018, 09:40:38 odpoledne »
důle je český patent, jedná se o autonomní zdroj energie.Bezpohybový.....

Online BartH8

« Odpověď #6 kdy: Srpen 20, 2018, 10:17:41 odpoledne »
Něco je tady :
http://energieupramene.blogspot.com/2012/08/volne-energie-skryta-nedorozumeni.html?m=1

A něco tady:
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=2846&start=315

Pro mě to ale není. Já budu rád když si pokládám fv nabíječku baterií :D