Autor Téma: Hromadný nákup semínek pro rok 2019  (Přečteno 665 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Hromadný nákup semínek pro rok 2019
« kdy: Leden 02, 2018, 10:40:41 odpoledne »
Zdravím,
Provedeme hromadný nákup semínek. Dejte si tohle téma do upozornění. Tak Vám přijde email, že něco jsem napsal. Tohle téma bude uzamčené, tak je já budu sem psát a to mininimum. Jen důležité informace.

Postup:
1,Lidi, kteří budou mít seminka na darování, tak mi je pošlou do Chedrbí. Adresu napíšu do SZ, abych jméno neměl všude na internetu. Semínka se posílaji obyčejném psaní nebo balíku na poštu. A to po domluvě, protože žiji na vesnici a chci jít na poštu jen jednou. Tak prosím pokud balík pošlete na poštu, tak pojdme domluvit. Pokud posíláte obyčejné psaní do 100g nebo přes 100g, tak mi to přijde domů, tak můžete kdykoliv. Semínka nemusí být očištěna a můžou být na stonkách atd. Důležité je, abyste neměli moc s tím práci. Taky nikomu neřekneme, kdo nám poslal semínka. Pokud někdo bude chtít větší množství semínek, tak Vám napišeme jeho přezdívku a vy bud mu je darujete nebo prodáte. A pak stačí jen přibalit sáček s jeho přezdívkou a dáme mu ho do jeho obálky.

2, Posílejte i semínka nevyčištěná. Kupovaná, ale před lety atd. Prostě semínka, která nevyužijete



3, Semínka můžou být stará nebo kříženci. Nulová šance na vyklíčení. Proto jsme se rozhodli, že to pojístíme tím, že k tomu budou k tomu semínka kupovaná. Jako nezdílnou součástí. Tím člověk nebude cítít zklamaný nebo podvedený.
Pokud bude chtít člověk jen 1-4 balení semínek z naší uschovny, tak dostane jedno balení cuket za poštovné(do 50g je 20 Kč a do 100g je cena 24 Kč). Pokud chce balení 5+, by už koupil k tomu certifikovaná semínka, aby projekt byl udržitelný, protože se musí zaplatit poštovné lidem, kteří poslali semínka. Ale stále by zaplatil méně než v krámě.

4,Pokud zjístím, že dva lidí bydlí blízko, tak je informuji, že bydlí blízko aníž bych jim řekl adresy. Pak jim navrhnu, že jeden může někde udělat mrtvou schránku  a tam dát ty semínka, které pošlu najednou místo dvou zásilek. Tak se ušetří jedno poštovné.

5. Pokud je někdo ochotný a udělat mrtvou, tak mi prosím napište. Pak budu informovat ostatní, že můžou si tam vyzvedávat semínka.

6. Pokud chcete jen certifikovaná semínka od té firmy, tak platíte velkoochodní cenu + poštovné. Pokud chcete 1-4 druhů semínek, tak platíte jen poštovné a dostanete k tomu semínka cuket v hodnotě poštovného. Pokud chcete 5+ druhů semínek z naší úschovny, tak musíte objednat semínka z velkoochodu + poštovné.

7. Semínka certifikovaná z velkoochodu jen zaručí, že na tom neproděláte.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Hromadný nákup semínek pro rok 2019
« Odpověď #1 kdy: Říjen 16, 2018, 09:15:44 odpoledne »
Dostal jsem seznam.

Všechny semínka budou rozdělena do sáčků. Dá se očekávat, že to je spíš na zkoušku než standarní pěstování. Pokud někdo by chtěl mít jistotu ,že dostane více semínek, aby mohl pěstovat, tak mi napište a já Váš požadek zkopíruji těm, kteří mi ty semínka poslali. Než odešlou všechna semínka.

Zkopírujte si seznam do zprávy a smažte, které nechcete a pošlete mi ho. Já podle toho nasáčkuji semínka.

Začátek seznamu
Petržel kořenová
chilli paprička
Afrikány
vodnice
salát hlávkový
koriandr
tuřín
libeček
kukuřice na chleba
malované hory kukuřice
žluté rajče
rajče keříčkové
okurka salátová
bazalka
čirok
celer bulvový
bílá mrkev
kopr
ředkvičky
ředkev bílá
papriky obří
petržel natová
zelí červené
fazole
Majoránka
meloun
rajče divoké červené
řeřicha
ředkev černá
květák
brokolice
zelí bíle
kedlubna
saturejka
roketa setá
černý kořen
rajče tyčkové
měsíček lékařský
fenykl
kadeřávek
dýně mexická
pažitka
mangold
pastinák ruský
červená řepa
konec seznamu

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Hromadný nákup semínek pro rok 2019
« Odpověď #2 kdy: Říjen 21, 2018, 01:46:07 odpoledne »
Už částečně nasáčkováno.


Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Hromadný nákup semínek pro rok 2019
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2019, 10:06:53 odpoledne »
Byli poslané a proplacené  tyto dopisy a balíky:
2x30Kč dopis,1x10kg(163kč),2x15kg(219Kč), 20kg(247Kč).


Cukety Jigonal 10g = 25Kč
https://www.semo.cz/eshop/tykev-cuketa-jigonal-0602/
velkoobchod 1g=1,2Kč

Patizon Delikates 5g=15Kč
https://www.semo.cz/eshop/patizon-delikates-2711/
velkoobchod 1g=1,1 Kč

Tykev velkoplodá Hokkaido Orange 2g= 10 Kč
https://www.semo.cz/eshop/tykev-velkoploda-hokkaido-orange-4075/
velkoobchod 1g=4Kč


Okurka setá nakládačka Admira F1  2g=27 Kč
https://www.semo.cz/eshop/okurka-seta-nakladacka-admira-f1-2301/
velkoobchod 1g=4Kč


Objednávka bude 10g cuket, 10g patizon, 2g nakládačky, hokkaido 2g. Zaplatíte 39Kč

Budu chtít, abyste poslali po přijetí zásilky 69Kč (39+30 Kč). Z toho 30 Kč poštovné.






Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Hromadný nákup semínek pro rok 2019
« Odpověď #4 kdy: Únor 23, 2019, 09:13:36 dopoledne »
21 zásilek bylo podáné na poště. Přesouvám se na Hromadná objednávka semínek pro rok 2020

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Hromadný nákup semínek pro rok 2019
« Odpověď #5 kdy: Březen 11, 2019, 12:00:12 dopoledne »
Od Sema jsme tento rok koupili Cukety,Patizony, Hokkaida a okurky nakládačky. Cukety, Patizony a Hokkaida jsou nehybridní. Nakládačky jsou hybridní F1.

Koupili jsme menší množství Hokkaid, protože preppeři preferuji spíš mexické dýně. Hokkaida se rádi kříží oproti mexickým podle našeho pozorování.

Semenaření cuket,patizonů a mexických dýní neni věda. Od roku 2014 sledujeme a kromě patozinu stále roste to samé a je to jedlé. U patozonů maji jiný tvar jako dýně.

Proto se volí strategie, že se sezenou jen pár semínek od nějaké firmy, tak má prepper zajisten základ, že tyhle použije na semenaření, kdy to dá do kýble a pak v kontrolovaném prostředí semenaření. Je to jen pár rostlinek a na pár dní jen přenese do místnosti a opyluje.

A pokud prepper nemůže semenařit, tak dostane jen těch pár semínek od té firmy a buď plody cuket,patizonu, mexických dýní, kde si semínka vybere nebo dostane už usušená od nás. Tyhle semínka nepočítáme.