Autor Téma: Nálada ve společnosti  (Přečteno 1026 krát)

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Re: Nálada ve společnosti
« Odpověď #50 kdy: Červen 09, 2018, 04:35:40 odpoledne »
Nadneseně řečeno, kdybych "nereagoval na TNT1973", tak "tady zůstane pachuť a přesvědčení, že jsme v pr*eli" - a "vysmátý votrubek by možná už ty kufry opravu balil".

Abych byla upřímná, ani TNT příspěvek, ani jakýkoliv příspěvek z následující série Lokiho příspěvků ve mně nevyvolaly žádnou změnu nálady. Nedostavila se ani pachuť, ani radost nad tím, že se máme dobře. Celkově si myslím, že jsou zde diskutéři inteligentní a schopní si posoudit informace dle svého... a netroufla bych si tvrdit, že špatně. Neopouštím toto téma proto, že by mě nebavilo diskutovat, ale nebaví mě účastnit se školení jak se ten či onen pomýlil při příjmu určitých informací a následném úsudku, co by z toho mohlo plynout, a jak se to má "dělat správně". Nebaví mě sledovat neustálé překrucování již vyřčeného. Nebaví mě přemýšlet nad tím, jestli náhodou nějaké běžně používané slovo či slovní spojení podle jakési moderní teorie nezískalo nějaký jiný význam. Nejsme tady žádní školáci. Až bude probíhat diskuze na úrovni rovnocenných partnerů, tak se k ní zase ráda připojím.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #51 kdy: Červen 09, 2018, 06:53:41 odpoledne »
Já se přiznám, že ty data sosat neumím a ani na tom netu nejsem nejšikovnější, ale dnes mi na besedě jeden emeritní volič doktora sládka řekl, že nálada ve společnosti je tak veselá, že poslanecké sněmovně nevěří více než pětadvacet procent lidí, což je prý rekordní cifra.Myslíte, že to je možné a je vůbec možné, aby ta cifra byla ještě menší???

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #52 kdy: Červen 10, 2018, 08:24:00 dopoledne »
Ono Samotáři záleží, co člověk právě žije a jací lidé ho obklopují = složení jeho bubliny a pak samozřejmě v co věří nebo alespoň chce věřit. A mě právě obklopují spíše bohatší, inteligentní a vzdělaní a když někdo takto sklouzne, je to na nich hned vidět. Kdybych chodil mezi feťáky a po věznicích jako ty, asi bych psal v podobném duchu. Ale často se pohybuji mezi lidmi se zdravotním postižením a tam můžeš v snad celou škálu chování. Jedince jejiž odvaha a životní optimismus je prostě neuvěřitelná i lidi, co zneužijí kohokoliv a cokoliv, jen když to přinese krátkodobý prospěch. U těch postižených to nějak podvědomě omlouvám a říkám si, že se snaží přežít. A o to nesmiřitelnější jsem u organizací, které si z té pseudohumanity udělaly výnosný kšeft s lidskou beznadějí a utrpením....Ale je to zase jen můj pohled bez objektivity a špatně doložitelný fakty.

Online Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #53 kdy: Červen 10, 2018, 10:09:02 odpoledne »
... dnes mi na besedě jeden emeritní volič doktora sládka řekl, že nálada ve společnosti je tak veselá, že poslanecké sněmovně nevěří více než pětadvacet procent lidí, což je prý rekordní cifra.

Podle asi čtyři dny starého výzkumu CVVM, důvěřuje poslanecké sněmovně 28% dotázaných (což asi chtěl ten emeritní volič pana Sládka původně říci). Vládě v demisi 33%. Prezidentovi 51%.

"Náladu ve společnosti" z toho nevykoumáš tak jednoduše. Třebas obecním zastupitelstvům důvěřuje 63% - a taky to neznamená, že těch 63% "je veselých".

Více tady: https://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c2/a4640/f9/pi180606.pdf

Online Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #54 kdy: Červen 10, 2018, 10:50:59 odpoledne »
@SoňaR
Celkově si myslím, že jsou zde diskutéři inteligentní a schopní si posoudit informace dle svého... a netroufla bych si tvrdit, že špatně.

Je to samozřejmě, s prominutím, neuvěřitelný blábol, co říkáš. Zpracování a interpretace informací (problematika komunikace obecně) je jedna z nejtěžších disciplín. Že se najdou lidé, co si myslí, "že to je v pohodě", tak samozřejmě, že takoví jsou. Na operaci mozku si po pár pivech troufne kdejaký borec, takže proč ne. A Sun-c' je trouba, jak by ne...

Znal jsem jednoho inteligentního a schopného, co se střelil do nohy kvérem. Jak padal, zmáčkl to znova a poslal to do břicha kámošovi, co mu ten kvér půjčil. To všechno na střelnici. Jeden právník a druhý doktor. Člověk by řekl, že to dokážou posoudit. Nikdo by si netroufl tvrdit, že se tam postřílejí, nevíc když tam s nimi byl instruktor. Ale ouha. Ukázalo se, že "inteligence a schopnosti" nestačí.

S informacemi je to stejné. Jsou stejně nebezpečné jako ten kvér, a obecně cokoli, s čím neumíš zacházet.

Samozřejmě nad tím jde mávnout rukou a říci "zpracování informací není operace mozku" a "ti dva inteligenti byli pěkní blbci", "já si to dál budu dělat podle svého"... Jenže metody infowars se vyvíjí a na ty nové a nebezpečné psy už staré triky dávno neplatí. Liška, co to zkusí, skončí na krku tlusté dámy.

Doktor, který se nevzdělává a o nových nemocech nic neví, nemůže je efektivně léčit. Učitel, který se nevzdělává, nemůže učit děti novým věcem. Revizní technik, který se nevzdělává, nemůže dělat revize novým zařízením. Respektive může, ale ani jednomu byste se nesvěřili. Rakovina diagnostikovaná jako zácpa, nebo kotel, který vám za měsíc bouchne - to asi nebudete riskovat...

Metody infowars jsou nebezpečné. Jediná šance je, vyvíjet se taky a učit se "novým věcem" (a to bolí), "jen tak tě nedostanou"... ale jak jsem řekl, je to každého volba a já jsem poslední, co by někomu něco vnucoval :rose: