Autor Téma: Terra  (Přečteno 497 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Terra
« kdy: Květen 22, 2018, 09:15:33 odpoledne »
Dáváme s kmetem dohromady terru. Máte někdo s ní zkušenosti?

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Terra
« Odpověď #1 kdy: Květen 22, 2018, 09:55:10 odpoledne »
ja sem na tere frcel ted asi 5let.aktivne. ted ceka na opravu nebot se rozbila prevodovka na total.oprava je dosti draha a to radsi koupim pouzitou dsk316 nez opravim T20.
mam ted k ni i novej motor 4 takt, ten jede jak hodinky. Jinak tera mne vzdy srala hlavne s tim motorem, stale bud nestartoval, nebo chcipal. vzdy to byli oracie i na hodiny...
Jinak tera je dobry pomocnik, ale kdyz sem s tim zcaal vice orat a tak tak ty ruky na tom fakt odchazeji...
Co te presne zajima.?
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Terra
« Odpověď #2 kdy: Květen 23, 2018, 02:30:50 odpoledne »
Kape ti benzin u šroubku, který se dá zavírat ?

Je těžké vyvážit stroj, aby pluh zajížděl cca 3-5 cm do země.

Musí být posekaná tráva, když chci orat?

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Terra
« Odpověď #3 kdy: Květen 23, 2018, 04:17:02 odpoledne »
3. trava musi byt posekana kdyz chces sekat, to se ti jinak bude plest a ty hroudy hliny co se maji prevratit se neprevrati nebot ta trava tmu bude prekazet. urcite to posekej, ale chces li experimentovat muzes.
2 sou ruzne nastavce na teru zavazi, ktere ti s tim pomuzou, taky musis mit dobre nastavene rukojete, ty jdou taky nastavit, ja mam jedno velke zavazi a 4 male,a podle toho co chci  tak ubiram a  nebo odebiram. Ono taky sve udela i to jak mas moc nahustene pneomatiky, ale zaklad je to zavazi, a mit ho dobre nastavene
1 tam mi sice nekape ale jen kvuli tomu ze sem koupil novej. ale i ten starej tu nekde mam.
Mam tu z tery vice veci, ja pouzivam uz jen vlecku na tahani dreva. mam tu pluh, brany, nastavovaci teleso, rotavator.
Muzem se dohodnout na nejakem barteru. kdyz tak do zprav.

jinak popravde mi to hodne pomohlo mit teru a prislusenstvi, byl to o level vice. ale k tomu se uz asi nebudu nikda vracet. at jedna muj zdravotni stav at dva mam male deti a potrebuji se venovat jim a at tri v ramci lecby sem zacal vcelarit, coz tady na horach povazujes za racionaljsi spusob jak si delat neco sam, nez zahradnicit. tady mam se zahradnicenim zakladny problem, uz nemam silu, a je tu hodne slimaku. I kdyz je pravda ze je oteplovani.
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re: Terra
« Odpověď #4 kdy: Květen 24, 2018, 01:09:36 dopoledne »
Hele, Bartíku, neser už. Co to meleš? Kde je tvoja veselá bída?  P:-/

.......jinak popravde mi to hodne pomohlo mit teru a prislusenstvi, byl to o level vice. ale k tomu se uz asi nebudu nikda vracet. at jedna muj zdravotni stav at dva mam male deti a potrebuji se venovat jim a at tri v ramci lecby sem zacal vcelarit, coz tady na horach povazujes za racionaljsi spusob jak si delat neco sam, nez zahradnicit......

To akože máš dve decká, jedny včely, migrénu a skončil si s pestovaním? Myslím, že teraz je naopak práve čas začať už konečne dačo robiť.  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline bartolomej

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 882
Re: Terra
« Odpověď #5 kdy: Květen 24, 2018, 01:29:59 dopoledne »
hele dagu...
poslednych 7 mesicu sem vetsinu dne stravil v posteli a tento stav bohuzel stale pokracuje....
a nemyslisi si ze se mi to libi....
vcelky sice zabiraji ale neco za neco, takze sice spim mozna o hodku dve vice, ale bolesti hlavy fonofobie halucinace a histaminova intolerance se rozjely vplnem prudu a to si picham jen 3 zihadla a mam si ich pichat 10.
pluh a brany uz dva roky lezi netknute ve stodulke.
priklad dnes sem neudelal vubec nic. ale vubec, a nechci popisovat co sou to za stavy, jen reknu ze obvodacka mne uz posila na posledne vystreni pred uznanim invalidniho duchodu.
Ale k veci. k tere.
jestli budu v duchodu tak aspon nebudu muset byt v kuse doma kvuli vychazkam a vzdy kdyz mi bude dobre budu moci neco delat,pevne verim ze vcelky mne z toho vyhrabou takze 1 postaram se poradne o vcelky,2 vratim zene to jak se o mne starala, 3 k pestovani bych se vratil ale chce to ne teru ale neco co ma 4 kola a volant, moje zada sou na dranc a ruky ani nemluvne.aspon nejakou slabsi kubotu to chce. toto je slabina pro teru.
Ale teru mam a mam ji rad ve spojeni s vozikem, takze ja sedim v klidu a du si do lesa na drevo, i kdyz uznavam ze poslednej rok sem na dreve jeste nebyl.
optimismus mne neopousti, ale bude to nejaky patek trvat. urychlit se to neda.
dik ze se zajimas o mne a mou teru dagu
kdo chce kam, pomožme mu tam