Autor Téma: Důvody, proč sekat trávu?  (Přečteno 948 krát)

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Důvody, proč sekat trávu?
« kdy: Květen 03, 2018, 09:40:21 odpoledne »
Jako lenoch jsem pod kritikou, že nesekám trávu. Pochopitelně sekám trávu, kde chodí civilisti a nemůžu tam vysádit rostliny(místo sekání trávy rád tam vysazuju měsíček,...). Taky nemám děti, tak kvůli klíštatum nemusím sekat. U souseda jsem vysázel měsíček a kukuřici, tak v pohodě. Pozemek sousedí s 3m pásem hustého porostu švestek a z druhé strany je obecní polní cesta a za ní moje nesekané pole.  Tak fakt nemusím sekat kvůli sousedům. :)

Tak hledám nějaký důvod proč mám sekat na pozemku trávu, kde nemám nic zasazené. Kromě, že to vypadá pěkně mně žadný důvod proč ANO nenapadá. Proč nesekat mám ligických důvodů dost(kvůli svoji stravě(jim plevel), kvůli stravě hmyzu, pozemek ochlazuje a méně vypařuje voda, na pozemku je hodně hmyzu). Hlavní důvod, že jsem línej dělat něco, co mně stojí peníze a čas a nic mi to nedává.  Sekat cizí trávu a pak odvozit na svůj pozemek mně baví hodně, protože mám neskutečnou radost


Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #1 kdy: Květen 04, 2018, 11:37:05 dopoledne »
tráva se nemusí sekat, to je jisté. Jenže, pak v trávě postupem času nalezneme invazivní plevele, později keře a nakonec les.Pak přijde úředník a z louky, nebo jakéhokoli zemědělského pozemku , který kje zarostlý jakýmkoli způsobem učiní svévolně pozemek jiná, třebas les, nebo krajinný prvek a my přijdeme o svobodnou volbu rozhodovat o svém pozemku. To není to nejhorší, ale změní se sazba daní a my můžeme platit klidně deset krát větší daň.....jo, a taky nám ten úředník vyměří senzační pokutu, za neudržování pozemků v zákonném stavu, za šíření invazivních rostlin, a určitě za nějakou sodomii, to je jisté. Takže určitě nesekat, příroda to má ráda, úředníci nikoli.

Offline Ursa Minor

  • Gardening
  • *****
  • Příspěvků: 139
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #2 kdy: Květen 04, 2018, 01:07:50 odpoledne »
tráva se nemusí sekat, to je jisté. Jenže, pak v trávě postupem času nalezneme invazivní plevele, později keře a nakonec les.Pak přijde úředník a z louky, nebo jakéhokoli zemědělského pozemku , který kje zarostlý jakýmkoli způsobem učiní svévolně pozemek jiná, třebas les, nebo krajinný prvek a my přijdeme o svobodnou volbu rozhodovat o svém pozemku. To není to nejhorší, ale změní se sazba daní a my můžeme platit klidně deset krát větší daň.....jo, a taky nám ten úředník vyměří senzační pokutu, za neudržování pozemků v zákonném stavu, za šíření invazivních rostlin, a určitě za nějakou sodomii, to je jisté. Takže určitě nesekat, příroda to má ráda, úředníci nikoli.
No a co pro změnu zkusit místo trávy zeseknout nějakého úředníka ?  8)

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #3 kdy: Květen 04, 2018, 06:27:57 odpoledne »
Zeptám se jinak...Mohu beztrastně nechat pole zarůst trávou na provozovat jej třeba jako pastvinu? A mohu jej opět kdykoliv zorat a oset podle svých potřeb anebo mi do toho někdo může - bude kecat?

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #4 kdy: Květen 04, 2018, 08:08:24 odpoledne »
nelze, po zatravnění se pozemek převede na trvale travnatý porost  , jehož rozorání je nepřípustné.Dá se to bejít, že se pozemek pronajme někomu a po ukončení smlouvy se to zorá a úředník utře zobák.
A je úplně jedno, jestli na pozemek někdo bere dotace, nebo nebere.....

SoňaR

  • Host
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #5 kdy: Květen 04, 2018, 09:29:22 odpoledne »
Ale lze. Orná půda může být klidně na několik let zatravněna a používána třeba jako pastvina a pak zase rozorána, ale nesmí být tato změna provedena v katastru nemovitostí. Převedení trvalého travního porostu zpět na ornou půdu je pak složitější. Stejně tak pastvina (trvalý travní porost) může být rozorána, ale jen za účelem zúrodnění, nikoliv kvůli pěstování plodin.
Pokud to zatravníš, měl bys sekat, pokud to bude potřeba. Neboli stále ten pozemek zůstává zemědělskou půdou, o kterou by ses měl patřičným způsobem starat.

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #6 kdy: Květen 05, 2018, 06:09:39 dopoledne »
Díky všem za cenné postřehy a informace.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #7 kdy: Květen 05, 2018, 08:56:45 dopoledne »
se změnou kultury netřeba suhlasit, úředník má právo na změnu kultury, pokud je tato fakticky změněna, bez ohledu na systém dotací. Dobře to vím, stalo se mi to.Je k tomu dobře připraven úřad životního prostředí, kterého dotace vůbec nezajímají.A nezajímají ho ani názory majitele.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re: Důvody, proč sekat trávu?
« Odpověď #8 kdy: Květen 16, 2018, 09:51:58 odpoledne »
Když nesekám trávu, tak kromě myší nacházím ještěrky. A to docela dost.

Myši mi nedělaji starost. Mam pastičky, které mi hlídaji pozemek.:)