Autor Téma: Manchester- prežitie  (Přečteno 306 krát)

Offline Padre557

Manchester- prežitie
« kdy: Březen 10, 2018, 09:03:55 dopoledne »
Zdravím,

Už 6 mesiacov žijem v Manchestri (UK) a zas a znova premýšľam ako sa pripraviť ak by nastal ekonomický kolaps, nejaká pandémia, teroristický útok veľkých rozmerov, blackout apod.
Žijem totižto v Share-house (zdieľané bývanie s cudzími ľudmi kde máš svoju izbu, ale spoločné priestory ako kuchyňa, kúpelňa sú spoločné) v južnej časti mesta a neviem ako sa pripraviť a aký mať plán v prípade vyššie spomenutých scenárov.

Osobne ma napadli len scenáre (Plány) v prípade už spomenutých scenárov.

1. Mať pripravené zásoby a pokúsiť sa prečkať v dome. Bohužiaľ neviem ako budú reagovať moji anglický spolubývajúci, ale predpokladám, že by sa najskôr vydali preč za svojimi rodinami, takže dom by viac menej ostal prázdny. Ako mínus vidím to, že po vyčerpaní zásob budem nahratý :/

2. Najmenej vhodný plán, ale človek nikdy nevie. Vydať sa na vlastnú päsť späť domov. (rozumej na Juh UK a odtiaľ na pevninu) Sám neverím tomu, že by som to prežil. Veď po ceste sú mestá ako Birmingham apod. Navyše zásoby sú omedzené a ľudia by boli ako barbari. Bolo by to kto z koho. Premýšľal som, že ak by som sa držal mimo ciest a postupoval hlavne v noci tak by som to možno aj na juh Anglicka zvládol, ale čo potom? Ako sa odtiaľ dostať? Neviem ovládať ľod. Nehovoriac o tom č by bolo na druhej strane.

3. V prípade nejakého scenára nájsť podobne zmýšľajúcich ľudí a vytvoriť  s nimi komunitu. (Vždy mi to pripomenie The Walking Dead :) ) každopádne sa bojím, že čím viac ľudí tým viac problémov.

Takže moja otázka znie.
Ako sa pripraviť a aký plán mať? Osobne ma nič extra nenapadá a verím, že ľudia tu majú už nejaký svoj plán a tak by mi mohli poradiť čo spraviť v mojej situácií.

Online votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Manchester- prežitie
« Odpověď #1 kdy: Březen 10, 2018, 09:12:40 dopoledne »
Bohužel, je to tak...v komunitě není snadné setrvat, ale hned na začátku je třeba chápat, že komunita není demokratické uskupení, kde by si mohl každý dělat, co chce. To je třeba hlásat od samotného počátku a s tím vědomím vybírat členy komunity, pokud máš právo do toho kecat.A příchozí členové musí být informováni o principech a právech uvnitř komunity ještě před jednáním o vstupu či přijetí do komunity.Komunita je totiž jediným logickým protipolem proti mmilitantním skupinkám, kterými se to bude později všude jen hemžit a jednotlivec jako takový nebude mít mnoho šancí......

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #2 kdy: Březen 10, 2018, 11:33:07 dopoledne »
Asi bych se snažil navázat kontakt v nějaké vesnici řekněme 20-25 km od Manchestru a postupně si tam vybudovat možnost nouzového přespání a případně krátkodobého pobytu. Pokud by se něco zvrtlo, máš šanci tam dojít i pěšky, odpočinout si, doplnit zásoby a pak se pokusit buď splynout nebo se přesunout dál. Také se nemusíš přesunovat na jih a do Evropy, ale třeba zůstat na severu nebo zkusit USA, Kanadu. Jazyk znáš, tak první bariéra padá. A nešel bys s proudem, do Evropy půjde každý.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #3 kdy: Březen 10, 2018, 12:28:21 odpoledne »
No, vcelku bídná situácia. Vieš sa modliť?  ;D

Záleží, ako dlho už si tam, a ako dlho tam plánuješ zostať. Tiež akú máš špecializáciu a čo všetko ovládaš. Ak si napríklad chirurg s praxou, tak ťa dáka budúca komunita prijme medzi seba radšej, než len dáky hladný krk.
A vrátiť sa silou mocou dom nie je dobrý plán. Aj v čase "mieru" to nie je jednoduché. A čo potom doma?

Skúsil by som začať makať na sebe. Športovať a behávať. Aby som mal kondičku. Zohnal by som si bicykel, a podrobnú mapu, a spoznával okolie. V Británii majú vcelku pekný vidiek a vela malých fariem. A skúsil by som nadviazať kontakty a priatelstvá.

Tiež by som si urobil dáke trvanlivé zásoby, vrátane kvalitného batohu, oblečenia a obuvi. Do výbavy začlenil veci na prežitie, varič, baterky, zápalky, sviečky, lekárničku. Rádio na kluku a baterky a tiež dáka vysielačka by bodla.
Ak hodláš zostať dlhšie, tak by bolo fajn mať aj vlastné vozidlo. Ja by som bral dáku dodávku, alebo offroada.
Do auta si môžeš zbaliť tiež časť svojich vecí.

A hlavne to chce sledovať dianie vo svete aj doma. Aby si vedel konať rýchlejšie, než ostatný.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #4 kdy: Březen 10, 2018, 02:13:18 odpoledne »
Sakra, a to jsem uvažoval o emigraci do Anglie  :)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #5 kdy: Březen 10, 2018, 04:28:23 odpoledne »
A co bys tam chtěl dnes hledat? Anglie má svých probémů dost a dost. řekl bych že u nás je v tuto chvíli bezpečněji. Před 20 lety to bylo zcela jiné, to jsem chodil nočním Londýnem, fotil si architektůru, bavil se s lidmi a nic nebyl problém. Dnes, jak mě ujistila kamarádka co tam žije již těch 20 let, (já se vrátil a ona tam zůstala a nakonec se tam i provdala) to je problém a jsou čtvrti, kam sama prostě nejde. A to ani služebně, ačkoliv je sociální pracovnice a má v popisu práce třeba navštěvovat rodiny a zkoumat jejich životní poměry pro potřeby soudu. V tomto případě má vždy doprovod v civilu, aby nebudili vášně...časy se mění.

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #6 kdy: Březen 10, 2018, 05:19:02 odpoledne »
Chtěl jsem tam hledat práci. Dokud ještě existuje svět takový, jak ho známe. Nashromáždit nějaké prostředky a za ně koupit věci na dobu po VP  :D. Ale asi z toho nic nebude...

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #7 kdy: Březen 10, 2018, 05:42:53 odpoledne »
Poznám pár ludí, čo tam odišli pracovať, aby zarobili. A všetcia majú aj po 10 rokoch holú prdel. Maximálne byt na úver.
Akurát majú po rokoch v cudzine problém sa zamestnať doma. Jo, viem, že sú aj výnimky....  :)

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #8 kdy: Březen 10, 2018, 06:17:38 odpoledne »
No, možná spíš Irsko. Nedávno jsem se díval na jobs.ie (tuším) a našel jsem tam ve své specializaci asi 14 volných pozic. V česku 1 (slovy jedna) a to ve firmě, kam nechce nikdo jít. Ale já jsem takový zápecník, což je velký problém  :-\

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #9 kdy: Březen 10, 2018, 06:20:15 odpoledne »
Poznám pár ludí, čo tam odišli pracovať, aby zarobili. A všetcia majú aj po 10 rokoch holú prdel. Maximálne byt na úver.
Akurát majú po rokoch v cudzine problém sa zamestnať doma. Jo, viem, že sú aj výnimky....  :)

Jinak samozřejmě vím, že tamní velká města jsou v dnešní době težký shit  :o

Online votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #10 kdy: Březen 10, 2018, 07:18:17 odpoledne »
No, klouček, tedy syn byl v anglii v hincley, severně od coventry, chtěl pracovat v továrně triumph, nakonec skončil v masokombinátě jako negr pro všechno, takže dřel jako vůl, vydělal si na vysněnýho desetiválcovýho bavoráka, co má asi milion koní a tráví zbytek života v řízeném smyku.....vím jen, že desítky let farmářští synkové jezdili na peníze na farmy do anglie a letos se čtyři vrátili, aniž by sehnali práci....časy se mění.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #11 kdy: Březen 10, 2018, 08:25:37 odpoledne »
Pro Malého medvěda :): Tvá specializace je pro Česku opravdu výjimečná, takže těch pracovních příležitostí bude málo a třeba jen v servisních firmách. Nepřemýšlel jsi třeba nad USA, Japonskám nebo Taiwanem? Neznám současnou situaci, ale ještě před pár lety tyto země měly zájem...

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #12 kdy: Březen 10, 2018, 09:31:03 odpoledne »
Pro tichomořský vulkán: Tak z Japonska nebo Tchaiwanu by mi asi jeblo na fleku. Mně jímá hrůza, stačí mi to vidět v bedně. Spolužák ze SŠ byl 3 roky v Ósace na univerzitě. Tam odjížděl jako 110 kg kulturista. Když jsem ho viděl po návratu, tak vypadal jako by přežil Hirošimu. Fakt je, že mým problémem je malá flexibilita. Mimochodem, vzpomínáš, jak se za perestrojky říkalo: "Musíš být pružný" ? Kdo si na tu formulku dnes vzpomene ?  :) Jinak, kámoš z dětství dělá právě v Irsku. On teda maká rukama - závozník, mechanik, svařuje... a nestěžuje si. Hodlá tam zůstat, co to pude. Je tam přes 10 let a už teď má nárok na irský důchod, jakmile dosáhne jejich důchodového věku. I kdyby nakrásně teď zvednul kotvy, už mu to nevemou. A peníz to rozhodně není marný. Samozřejmě to všechno jen za předpokladum, že ještě minimálně 20 let nenastane VP  :D Pak by to bylo asi o něčem jiném. Nedávno jsme se potkali a chrobák v hlavě začal zase hlodat, jestli to ještě na zralá kolena neprubnout.  "hold"

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #13 kdy: Březen 10, 2018, 11:12:16 odpoledne »
.... Dokud ještě existuje svět takový, jak ho známe. Nashromáždit nějaké prostředky a za ně koupit věci na dobu po VP  :D....

To sa musíš rozhodnúť sám. Keďže neznáme tvoji specializaci ani rodinné a majetkové pomery.  ;D

Ale co chceš zhromaždovat a nakupovat? Veď do PA doby sú najcennejšie  hlavne vedomosti a skúsenosti, a ludia okolo seba. A to si nekúpiš, a ani nezískaš v zahraničí pri umývaní hrncov v polskom bufáči :D

Offline Ursa Minor

• Gardening
« Odpověď #14 kdy: Březen 10, 2018, 11:48:34 odpoledne »
No vidíš to Dag, a ja so si vždy myslel, že najlepšia príprava na súdny deň je pozumývanie kopy poľských hrncov. :bee: