Autor Téma: Odkazy na články o preppers  (Přečteno 2185 krát)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2018, 11:52:28 dopoledne »
A tu je dokonca aj odkaz sem. Možno to tu niekde aj je ....

http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/25454-prepperove-hnuti-coby-kdyby

Citace
Víte, kdo jsou Prepperové - hnutí Preppers a kdo je spisovatel Michael Sweeney? Možná, že jste o něm ani o Preppers zatím nic nečetli...........


........ Teď jsem dosáhl toho, že jsem profesor a také pacient s rakovinou ve čtvrtém stadiu. Jsem za vodou a mohu si vybrat, co chci dělat se svým časem. Nedělám si starosti, kolik života mi ještě zbývá, protože to nezáleží na mě. Proč se obávat něčeho, co nemůžeme změnit ani kontrolovat? Žijme svůj život podle sebe a užívejme si v něm každý den.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #2 kdy: Červen 16, 2018, 01:27:15 odpoledne »
Na pravé straně zhruba ve střední části tohoto článku je upoutávka na článek "o nás"... je k dispozici pouze v placené verzi časopisu. Koupila jsem si papírovou verzi  ;)

https://finmag.penize.cz/bydleni/336325-do-krytu!

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #3 kdy: Červen 16, 2018, 08:12:13 odpoledne »
já měl dnes sešlost pod třešní a účastnil se i věhlasný psycholog z brna a přišli jsme na to, že prepperství lidi nebudou mít lidi rádi ve větším měřítku, protože jim nastavuje zrcadlo, jak strašně je jejich bytí křehké , budoucnost nejistá a schopnosti i možnosti omezené. A tak o tom raději vůbec nechtějí slyšet, zcela v rámci onoho okřídleného:
Budiž blahoslavena nevědomost, s ní přichází království tvé......
nositelé špatných zpráv to totiž vždy měli těžké......

SoňaR

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #4 kdy: Červen 16, 2018, 08:51:29 odpoledne »
Je to sice OT, ale zajímá mě to - odkud je to "Budiž blahoslavena nevědomost, s ní přichází království tvé"?

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #5 kdy: Červen 17, 2018, 08:13:46 dopoledne »
to netuším, používám to celej život, asi jsem to kdysi někde slyšel, nebo četl....kdysi něco podobého v obměně  řekl werich.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #6 kdy: Červenec 04, 2019, 11:11:28 dopoledne »
"Tak, vyšiel my další článok."
"A čože, ty si novinár??"
"Nie, mám pásomnicu"

Takto mi prídu niektorý novinári....

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-krajni-pravice-extremismus-neonacismus-seznamy-atentat-vrazda-neonacismus-nacismus-armada-po.A190701_103553_zahranicni_dtt?

Citace
Do řad Severního kříže (v originále Nordkreuz) patří několik bývalých členů elitního policejního útvaru ze spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko, ale také jeden aktivní.


Stanice Deutsche Welle píše o členech skupiny jako o takzvaných prepperech, což je označení pro lidi, kteří se připravují na kolaps společnosti nebo přírodní katastrofu shromažďováním potravin a dalších nouzových zásob.

Příslušníci Severního kříže o sobě v roce 2017 pro list Märkische Allgemeine prohlásili, že jsou pouze lidmi se zdravým konzervativním postojem. Dodali, že se jednoduše připravují na možnost velké katastrofy.

Toto tvrzení však není zcela v souladu s posledním zjištěním německé civilní kontrarozvědky (BfV), podle které jsou všichni členové skupiny trénovanými střelci a mají přístup ke zbraním i munici. Podle zpravodajců se skupina nezvykle intenzivně připravovuje na Den X, kdy má podle ní dojít ke kolapsu veškerého pořádku v zemi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-krajni-pravice-extremismus-neonacismus-seznamy-atentat-vrazda-neonacismus-nacismus-armada-po.A190701_103553_zahranicni_dtt?
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #7 kdy: Červenec 04, 2019, 11:29:04 dopoledne »
No paráda  "omg" ... ještěže autor neví, že i někteří čeští preppeři vlastní vaky na mrtvoly... akorát že na poněkud jiný účel  :D .

SoňaR

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #8 kdy: Září 28, 2019, 09:03:27 odpoledne »
Tak u tohoto jsem se od srdce zasmála  :D . Dost by mě zajímalo, kolik prepperů autor zná, či jestli alespoň navštívil prepperské fórum  ::)


https://www.top-armyshop.cz/magazin/survival-prepper-myty

Offline Hohepa

  • ***
  • Příspěvků: 198
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #9 kdy: Září 29, 2019, 11:56:53 dopoledne »
Divná čeština a slovosled. Navíc jsem ani nikde nenašel jméno autora ani zdroj odkud to zkopírovali a přeložili.

Přesto oněch  "10  mýtů, jimž raději nevěřte",  když si je vypíši bez té omáčky kolem:

1. Žití jen ze země a lesa je vždy jistý plán
2. Oheň se dá snadno zažehnout i bez pomůcek
3. Nedostatek zkušeností a dovedností se dá dohnat pořízením věcí
4. Vaši sousedé / známí / rodina budou stát při problémech u sebe
5. Čas pro bug-out / útěk bude zřejmý
6. Zlato a stříbro bude nová měna po jakékoliv apokalypse
7. Když budete velmi dehydrovaní můžete se napít moči
8. Budete na tom lépe sami
9. Hlídání data spotřeby na jídle je vždy bezpečné
10. Hygiena je pro fajnovky, neplýtvejte místem na takové věci

tak musím konstatovat , že souhlasím s tím že těmto tvrzením je lépe nevěřit
a bohužel některé z nich hodně lidí zastává.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #10 kdy: Září 29, 2019, 02:41:02 odpoledne »
Neviem teda, ale mne sa článok vcelku pozdáva. Ak to beriem, že je to určené pre laickú verejnosť. /určite nebol určený nám :D /
Ale preletel som ho enem tak zbežne.
Proste niekto potreboval dačo napísať. Písal to zo svojho pohladu, vlastných skúseností a dovedností, cudzích článkov.... a hlavne mal v hlave svoj scenár, ktorému iné nemusia ladiť. /zrovnávať hospodársku krízu s III svetovou proste nejde/
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Samotář

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #11 kdy: Říjen 01, 2020, 01:33:45 odpoledne »
V dnešním čísle časopisu Reflex vyšel dvoustránkový článek o prepperství a vůbec to není špatné čtení.

Offline spartan

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 255
Pripravuj sa na najhoršie,očakávaj najlepšie.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #13 kdy: Leden 27, 2021, 08:01:48 dopoledne »
Zaujímavý článok, zaujímavý pohlad. Tuším ma pozná ...  :D

https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/preperska-bida?fbclid=IwAR2Z3ih0c7QaGFz_s4L-MJ7sRNnpHYaSltikvhtdpYuN1I58EphD6z-szCM

Citace
...Víte, čeho by si všiml nezaujatý pozorovatel jako prvního? Shlédl řadu videí, dokumentárních filmů i jiných pořadů, přečetl si Cílkovu knihu Ruka noci podaná, nabifloval se z různých stránek a možná potkal i nějakého prepera osobně…  První, co praští do očí, je chudoba. Vážně. Shlédněte pár pořadů na Prima Zoom a zjistíte, že většina amerických i evropských preperů má oprýskané staré ratejny se sto let starou střechou, opadající omítkou či ošuntělou barvou. Doma jsou zavalení množstvím materiálu a zboží, mají plné regály, i nějaký trezor na zbraně se najde, venku je studna, nějaké kůlny… ale jinak nepořádek, protože dělat prepera je práce na celý úvazek. Když si přečtete Cílkovu knihu, zjistíte, že dělat prepera je dražší a  časově náročnější než vlastnit koně.

Ne, tím neříkám, že prepeři jsou bordeláři a magoři. To ani náhodou. Ale troufal bych si tvrdit, že chudší člověk je blíž té pochmurné realitě než třeba vážený doktor mající stotisícový plat. Chudý člověk byl vícekrát napálen, je s ním hůř zacházeno, nemá konexe ani možnosti obrany… a tak si chystá zákop.

Zároveň si takový člověk snáze uvědomuje ty skutečně základní potřeby, protože jídlo si musí uvařit sám, musí obezřetně nakupovat, protože má nějaký finanční limit...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #14 kdy: Únor 15, 2021, 06:09:03 odpoledne »
Proč se z preppers stává mainstream  :)

https://www.bbc.com/news/business-55249590

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #15 kdy: Únor 15, 2021, 06:45:05 odpoledne »
Spíš bych to nazval, že lidé opouští mainstrem a stávají se preppers  ;)
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Offline Goof

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 489
    • Goofy's vintage workshop
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #16 kdy: Únor 18, 2021, 06:09:44 odpoledne »
"Člověk je jediný tvor, který konzumuje, aniž by produkoval."

George Orwell (vlastním jménem Eric Arthur Blair)

Samotář

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #17 kdy: Srpen 01, 2021, 02:34:36 odpoledne »
https://www.echo24.cz/a/SZccb/kam-se-uchylit-kdyz-se-zhrouti-civilizace-do-zeme-pana-prstenu-ukazuje-studie
Kam mohou lidé utéct v případě, že dojde z nějakého důvodu k zániku civilizace? Na to odpovídají vědci v odborné studii, která ukazuje, že nejlepším místem je Nový Zéland, následuje Island, Spojené Království, Tasmánie a Irsko. Experti namodelovali situace vyvolané například klimatickou nebo finanční krizí.

Pozor, je to napsané podle článku v The Guardian. Takže to celé může být jen ekologicko-aktivistická sračka, kterých je The Guardian plný.

Vlastní studie je zde
https://www.mdpi.com/2071-1050/13/15/8161/htm
Ale nečetl jsem to.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #18 kdy: Srpen 16, 2021, 09:34:29 odpoledne »
Další článoček, aby sme nezabudli, kto sme, a na čo sme tu :D

https://www.epochtimes.cz/2021/08/09/americti-prepperi-se-tise-pripravuji-na-nadchazejici-kalamitu/?fbclid=IwAR0UPMJVhhVP434FRlp9vZv9igpkAOavzqEe1gLvRwUOl-mHe5ME001hj-k

Ochromující ledová bouře, která v roce 2007 připravila Travise Maddoxe a tisíce dalších obyvatel Missouri o elektřinu, měla „takřka apokalyptický nádech“.

„Nikdo se nemohl hnout. Celý region byl na dva týdny uzavřen. Nebyl jsem tak připravený, jak jsem si myslel,“ říká Maddox, statný třiačtyřicetiletý muž s dlouhým černým plnovousem oblečený v tričku, kapsáčích a baseballové čepici, zatímco se stará o svou zahradu.

Díky těmto dvěma týdnům si Maddox uvědomil, že být připraven – neboli jak se dnes říká „prepping“ – je klíčem k životu v soběstačnosti a osobní svobodě. Jako skaut nikdy nezapomněl na skautské heslo: Buď připraven.


„Pro mě je nejvyšší úrovní přípravy být soběstačný. Stále jste moderní, ale máte vše pod kontrolou,“ uvedl Maddox v telefonickém rozhovoru pro The Epoch Times. V roce 2009 spustil Maddox na YouTube vlastní kanál „The Prepared Homestead“, který má teď přes 32 tisíc odběratelů.

Jedincům jako on se říká survivalisté anebo preppeři a najdete je i v Česku a na Slovensku. Jejich cílem je být připraven na jakoukoli formu pohromy, ať již přírodního rázu nebo způsobené lidmi, např. rozpad společenského řádu a anarchie.

Lidé se podle Maddoxe probouzejí do stále se zhoršující reality narušování dodavatelského řetězce a nedostatku potravin, jakož i rychlých politických a společenských změn, které směřují k tomu nejhoršímu, co je právě před námi....
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #19 kdy: Srpen 16, 2021, 09:47:43 odpoledne »
...podle Madoxe, Madox říká, Madox udává, Madox dodává, Madox si uvědomil.... trochu přemadoxováno  :D. Škoda že tam nepřidali víc o té naší české a slovenské komunitě :)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #20 kdy: Srpen 16, 2021, 10:27:31 odpoledne »
Ak by to bol článok o Sone, tak by to bolo osonované :D

Práve ma napadlo, že pozrem čo to natáča na trubke: https://www.youtube.com/results?search_query=The+Prepared+Homestead
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

SoňaR

  • Host
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #21 kdy: Srpen 16, 2021, 10:31:45 odpoledne »
Soňa by se tam nehodila, ale Saladin se už dlouho nezviditelnil  :D

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #22 kdy: Březen 11, 2022, 10:19:09 odpoledne »
Zaujímavý článok

„Doufej v nejlepší, připrav se na nejhorší.“ Odborník ukazuje praktické zvyky

V dobách klidu mají lidé tendenci podobné rady přehlížet, nebo se jim dokonce vysmívat. Jakmile jde ale do tuhého, každý řeší bezpečnost své rodiny a možnou přípravu na nenadálé situace. To koneckonců dokazuje i situace v českých obchodech, ze kterých v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu mizejí třeba trvanlivé potraviny nebo munice do střelných zbraní. Jak se na tyto (i jiné) nepředvídatelné situace adekvátně připravit, proto vysvětluje pro čtenáře ParlamentníchListů.cz elitní policejní instruktor Pavel Černý.

viac na:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Doufej-v-nejlepsi-priprav-se-na-nejhorsi-Odbornik-ukazuje-prakticke-zvyky-695341
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #23 kdy: Květen 27, 2022, 02:53:00 odpoledne »
Tak jsem ten rozhovor s panem profesorem Vojtíškem dotáhnul, dnes to vyšlo..

Pan profesor napsal zajímavé pojednání o náboženských kořenech amerického survivalismu a prepperství, většina z toho co popisoval pro mne byly naprosto nové a zajímavé informace, i rozhovor s ním byl zajímavý a příjemný.

https://info.dingir.cz/2022/05/survivalismus-prepperstvi-a-rozhovor-s-emeritnim-prepperem-richardem-pechem/
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2377
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #24 kdy: Květen 27, 2022, 05:57:50 odpoledne »
No vidíš jaky si šikula. Len si tam mal upresnit že sic nemas buchačku, ale si z nas najlepši vo vrhu vidlami...

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #25 kdy: Květen 27, 2022, 06:27:19 odpoledne »
Důležité je, že umím střílet a že bych zkoušky na zbroják udělal, pokud bych k nim znovu šel. Všude jezdím autem, bydlím uprostřed Prahy, objektivně vzato, bouchačku zatím nepotřebuji.
Trezor na zbraně, munice a starost o to vše je něco, co nehodlám podstupovat, dokud to nebude nutné.

Ale uvažuji, zejména v poslední době, že bych co nejdříve měl někomu, kdo už to všechno má, dát prašule na nákup pistole, flinty a hlavně munice pro mne s tím, že si to od něj jednou, až to bude skutečně potřeba, legálně (po získání zbrojáku) formálně koupím. Nevím, jak je to s trvanlivostí patron, ale asi by bylo rozumné je rotovat podobně jako rotuji olejovky a tuňáky. Já toho zase tak moc nenastřílím, ale mohl bych s pomocí onoho dočaného vlastníka své budoucí zbraně občas provětrat na střelnici i bez ZP, což není nic protizákonného, a na oplátku mu přidat na patrony.

Hlásí se někdo, kdo není z Horoucí zadnice?
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Tom82

  • Chlastovy chlapy
  • *
  • Příspěvků: 981
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #26 kdy: Květen 27, 2022, 07:34:17 odpoledne »
Sale: pokud bydlíš v Praze, tak to mám k tobě tak cca 50 minut jízdy autem  ;)
Jinak trvanlivost "patron" neomezená, pokud tu krabičku nehodláš skladovat v nějakém zatuchlém a vlhkém sklepě.
Já, když jedu do Prahy se tu a tam ukázat na pracovišti (jinak dělám full home office), tak bez bouchačky do Prahy nejedu  :D. V MHD, metru a na ulici jsem se tam setkal s tolika podivnými existencemi, feťáky, zloději, od kterých nevíš co čekat, když jim zrovna nedáš na "cestu" nebo "cígo". Zatím to vždy uhrávám na postoj, že nejsem "snadná kořist". Jinde ale pak stačí špatná odpověď na klasickou otázku "čumíš na mě?" Viz Ústí https://ustecky.denik.cz/zlociny-a-soudy/bodnuti-pokus-vrazda-usti-hradiste-policie-patrani-20220520.html

Pokud budeš mít Střelné zbraně do 2 kusů či střelivo do 500 nábojů, trezor nepotřebuješ.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #27 kdy: Květen 27, 2022, 11:45:36 odpoledne »
S tím trezorem je to fakt? Asi si budu muset prostudovat zákon o zbraních a střelivu.

Na každý pád máš pravdu s těmi pochybnými existencemi v MHD a na ulicích, hlavně v centru.

Faktem je, že já jezdím všude autem, protože tahám mnoho krámů jako revizák a elektrikář, a proto MHD používám velmi sporadicky, ač ji mám, jako invalidní důchodce, zadarmo.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #28 kdy: Květen 27, 2022, 11:48:58 odpoledne »
Hlavně jsem do toho článku propasíroval připomenutí, že držitelé ZP jsou bezúhonní a zákonadbalí daňoví poplatníci, opakovaně jsem to panu profesorovi zdurazňoval. Přeci jen to je soudní znalec přes sekty, tak jsem si dal záležet.

Snad to za to stálo..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #29 kdy: Květen 28, 2022, 07:08:31 dopoledne »
Áno, bolo to fajn. Až na ten zbrojný pas.  ;D

Po správnosti je ZP zbrojný prúkaz.

Aj emeriťák by mal mať doma v šuflíku dáke strielatko a igelitku nábojov. A nespoliehat sa na to, že to bude riešiť až keď bude treba.
To všetci budú tak riešiť, že budú všetko zháňať až potom. A o tom je práve preping. A všetko ostatné sú výhovorky.

S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Akutol

  • Super realisti
  • *
  • Příspěvků: 2377
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #30 kdy: Květen 28, 2022, 07:22:58 dopoledne »
To ja zbrane nechcem. Som prirozeny pacifista. Všetky tieto veci mi hrozne smrdia. Moja Viera ma ochrani. Si tiež neviem predstavit ako by reagovala žena keby som jej zaplnil dom tymito vecami.
Teda vlastne viem si to predstavit. :)
Mne vyhovuje koncept šedeho muža a keďže som k tomu zbabelec, ukryvanie sa a vyhybanie je mi prirodzené...
Aby som nebol ot, tiež sa mi pačilo ako citlivo Sali temu zbrane nastolil.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7598
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #31 kdy: Květen 28, 2022, 09:30:22 dopoledne »
Mam kamoša a ten každú debatu začína "moja žena povedala".
A tak to má byť. Jedinou úlohou v živote muža je robiť ženu šťastnou.  ;)
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.