Autor Téma: Odkazy na články o preppers  (Přečteno 561 krát)

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
Re: Odkazy na články o preppers
« Odpověď #1 kdy: Březen 06, 2018, 11:52:28 dopoledne »
A tu je dokonca aj odkaz sem. Možno to tu niekde aj je ....

http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/25454-prepperove-hnuti-coby-kdyby

Citace
Víte, kdo jsou Prepperové - hnutí Preppers a kdo je spisovatel Michael Sweeney? Možná, že jste o něm ani o Preppers zatím nic nečetli...........

........ Teď jsem dosáhl toho, že jsem profesor a také pacient s rakovinou ve čtvrtém stadiu. Jsem za vodou a mohu si vybrat, co chci dělat se svým časem. Nedělám si starosti, kolik života mi ještě zbývá, protože to nezáleží na mě. Proč se obávat něčeho, co nemůžeme změnit ani kontrolovat? Žijme svůj život podle sebe a užívejme si v něm každý den.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #2 kdy: Červen 16, 2018, 01:27:15 odpoledne »
Na pravé straně zhruba ve střední části tohoto článku je upoutávka na článek "o nás"... je k dispozici pouze v placené verzi časopisu. Koupila jsem si papírovou verzi  ;)

https://finmag.penize.cz/bydleni/336325-do-krytu!

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #3 kdy: Červen 16, 2018, 08:12:13 odpoledne »
já měl dnes sešlost pod třešní a účastnil se i věhlasný psycholog z brna a přišli jsme na to, že prepperství lidi nebudou mít lidi rádi ve větším měřítku, protože jim nastavuje zrcadlo, jak strašně je jejich bytí křehké , budoucnost nejistá a schopnosti i možnosti omezené. A tak o tom raději vůbec nechtějí slyšet, zcela v rámci onoho okřídleného:
Budiž blahoslavena nevědomost, s ní přichází království tvé......
nositelé špatných zpráv to totiž vždy měli těžké......

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #4 kdy: Červen 16, 2018, 08:51:29 odpoledne »
Je to sice OT, ale zajímá mě to - odkud je to "Budiž blahoslavena nevědomost, s ní přichází království tvé"?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #5 kdy: Červen 17, 2018, 08:13:46 dopoledne »
to netuším, používám to celej život, asi jsem to kdysi někde slyšel, nebo četl....kdysi něco podobého v obměně  řekl werich.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #6 kdy: Červenec 04, 2019, 11:11:28 dopoledne »
"Tak, vyšiel my další článok."
"A čože, ty si novinár??"
"Nie, mám pásomnicu"

Takto mi prídu niektorý novinári....

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-krajni-pravice-extremismus-neonacismus-seznamy-atentat-vrazda-neonacismus-nacismus-armada-po.A190701_103553_zahranicni_dtt?

Citace
Do řad Severního kříže (v originále Nordkreuz) patří několik bývalých členů elitního policejního útvaru ze spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko, ale také jeden aktivní.

Stanice Deutsche Welle píše o členech skupiny jako o takzvaných prepperech, což je označení pro lidi, kteří se připravují na kolaps společnosti nebo přírodní katastrofu shromažďováním potravin a dalších nouzových zásob.

Příslušníci Severního kříže o sobě v roce 2017 pro list Märkische Allgemeine prohlásili, že jsou pouze lidmi se zdravým konzervativním postojem. Dodali, že se jednoduše připravují na možnost velké katastrofy.

Toto tvrzení však není zcela v souladu s posledním zjištěním německé civilní kontrarozvědky (BfV), podle které jsou všichni členové skupiny trénovanými střelci a mají přístup ke zbraním i munici. Podle zpravodajců se skupina nezvykle intenzivně připravovuje na Den X, kdy má podle ní dojít ke kolapsu veškerého pořádku v zemi.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-krajni-pravice-extremismus-neonacismus-seznamy-atentat-vrazda-neonacismus-nacismus-armada-po.A190701_103553_zahranicni_dtt?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #7 kdy: Červenec 04, 2019, 11:29:04 dopoledne »
No paráda  "omg" ... ještěže autor neví, že i někteří čeští preppeři vlastní vaky na mrtvoly... akorát že na poněkud jiný účel  :D .

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #8 kdy: Září 28, 2019, 09:03:27 odpoledne »
Tak u tohoto jsem se od srdce zasmála  :D . Dost by mě zajímalo, kolik prepperů autor zná, či jestli alespoň navštívil prepperské fórum  ::)

https://www.top-armyshop.cz/magazin/survival-prepper-myty

Offline Hohepa

« Odpověď #9 kdy: Září 29, 2019, 11:56:53 dopoledne »
Divná čeština a slovosled. Navíc jsem ani nikde nenašel jméno autora ani zdroj odkud to zkopírovali a přeložili.

Přesto oněch  "10  mýtů, jimž raději nevěřte",  když si je vypíši bez té omáčky kolem:

1. Žití jen ze země a lesa je vždy jistý plán
2. Oheň se dá snadno zažehnout i bez pomůcek
3. Nedostatek zkušeností a dovedností se dá dohnat pořízením věcí
4. Vaši sousedé / známí / rodina budou stát při problémech u sebe
5. Čas pro bug-out / útěk bude zřejmý
6. Zlato a stříbro bude nová měna po jakékoliv apokalypse
7. Když budete velmi dehydrovaní můžete se napít moči
8. Budete na tom lépe sami
9. Hlídání data spotřeby na jídle je vždy bezpečné
10. Hygiena je pro fajnovky, neplýtvejte místem na takové věci

tak musím konstatovat , že souhlasím s tím že těmto tvrzením je lépe nevěřit
a bohužel některé z nich hodně lidí zastává.

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #10 kdy: Září 29, 2019, 02:41:02 odpoledne »
Neviem teda, ale mne sa článok vcelku pozdáva. Ak to beriem, že je to určené pre laickú verejnosť. /určite nebol určený nám :D /
Ale preletel som ho enem tak zbežne.
Proste niekto potreboval dačo napísať. Písal to zo svojho pohladu, vlastných skúseností a dovedností, cudzích článkov.... a hlavne mal v hlave svoj scenár, ktorému iné nemusia ladiť. /zrovnávať hospodársku krízu s III svetovou proste nejde/