Autor Téma: Prepperské výrobky pro preppery  (Přečteno 1978 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Prepperské výrobky pro preppery
« kdy: Červen 26, 2013, 11:19:22 odpoledne »
Přátelé, vlastníme domény
www.prepper.cz
a
www.prepper.sk

Rád bych na tyto domény dal nabídku výrobků a služeb prepperů pro jiné preppery a veřejnost.

Začali jsme s tím s Plentym, který má fakt dobrý med (dokonce košerovný, heč! :D)

Představuji si to tak, že by na těchto doménách byly tyto výrobky představené, nákupy by se konaly přes SZ mezi konkrétními lidmi a já bych zorganizoval nějakou svépomocnou přepravní síť, jakousi barterovou poštovní službu. Zpočátku bychom se asi nejspíše setkávali osobně a předávali si vše osobně, popř. poštou, později by začala fungovat služba preppers-express.

Cílem je, aby i lidé, kteří chtějí zůstat skrytí a utajení měli možnost si přivydělat prodejem své produkce a znalostí. Proto se budete dohadovat mezi sebou napřímo přes SZ. Rád bych aby jsme si byli schopni předávat semena, sazenice, nářadí a podobně, třeba i vajíčka k líhnění zajímavých slepic kachen, husí, pštrosů :D, králíky, ovce, časem bych rád zajistil rotaci plemenných beranů, kozlů, býků a hřebců mezi osadami.

Rád bych zmermomocnil preppery, kteří hodně jezdí a ty, kdož mají nějakou firmu, hospodu, obchod, kancelář a podobně, aby fungovali jako překladiště pro převzetí - vyzvednutí zboží.

Chci, aby vzniknula síť lidí, kteří budou navzájem spolupracovat na jiné bázi než kšeftu. Nejraději bych byl, kdyby to celé od samého začátku fungovalo na principu barteru a oficiální, inflační peníze v tom figurovaly jen v nezbytně nutné míře, na úhradu vstupů a nakupovaných energií.

Uvažoval bych časem i o nějaké servisní organizaci,  Výrobním a spotřebním družstvu Preppers, které by to zastřešilo vlastnicky a kapitálově. Tak, aby každý, kdo se bude účastnit vlastnil družstevní podíl a měl právo rozhodovat. Ale to až někdy v daleké budoucnosti..
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline plenty

• Moderátor
Re:Prepperské výrobky pro preppery
« Odpověď #1 kdy: Červen 27, 2013, 01:28:55 odpoledne »
Vízia dobrá.  Budeme na nej pracovať v rámci našich možností a operatívne dopĺňať a upravovať všetko potrebné.

Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline miki

• Moderátor
« Odpověď #2 kdy: Červen 27, 2013, 02:58:54 odpoledne »
Zdravím.
Dobrej nápad já bych ho mohl..... snad ;) :D ;D .......trochu rozšířit taky bych mohl dodávat semena je mě sice již přes 60 let ale můžu zaručit IQ nad 120. V mládí mě říkali.... ty bejku.... U manželky si již neškrtnu až to bude číst..... ;D ;D
Miki.

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #3 kdy: Červen 27, 2013, 05:00:26 odpoledne »
Miki: Nezaměňovat slova semeno a semena.

A ohledně manželky: Když se ti manželka motá příliš blízko počítače, je třeba jí zkrátit řetěz od nádobí.  ;)

BTW - Tvým příspěvkem jsem se dobře pobavil. Umíš správně napsat bejkárny. :)
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline miki

• Moderátor
« Odpověď #4 kdy: Červen 27, 2013, 09:51:46 odpoledne »
Zdravím.
No vidíš a já myslel, že ty dvě slova jedno jsou. ;) ;D
No ale stejně ten IQ 120.......jsem již asi senilní nebo sterilní ? ? ? Pomóóóc jak se to řekne správně ! !  ;) ;) 
Stejně mě to palice nebere...... semeno...semena...... jakej je v tom rozdíl ? ?  ;) ;)
Miki.   

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #5 kdy: Červen 27, 2013, 11:33:59 odpoledne »
Nic ve zlém, Miki, ale měl jsem na mysli tebe mezi prvními.. Mohl by jsi vydávat i nějakou tu prepperskou literaturu.. Nebo repase RF-10 pro členy fóra. Neříkej mi, že by tě to nebavilo..

Offline miki

• Moderátor
« Odpověď #6 kdy: Červen 28, 2013, 02:08:04 dopoledne »
Zdravím.
Saladin : Mnoooo tak já samozřejmě jsem ty předchozí dva moje příspěvky nemyslel zle a ani jsem to nechtěl snižovat. Ode mě to byla od začátku legrace.
Taky jsem napsal : Jako nápad dobrý.... a to jak jsi přičinil, že je to mířeno hlavně na mě to jsem taky pochopil.
Já se totiž celou dobu psaní smál, že jsem málem ze židle spad....... Takže ze mě nemohlo ani nic jiného vypadnout než sranda.
Viz dole :

Jeeenžžee :
dne 22.4.13 jsem do sekce návody recepty schémata... zaslal Repase zdrojové skříně u RF 10
následoval mail i s přílohou celého příspěvku ve kterém jsem tě žádal, zda by jsi tam nemohl přičinit obrázky, které jsou jeho součástí. Já jsem je tam (na web) nedokázal dát.
Je tam pouze potupná (asi jak pro koho) poznámka, že příslušné obrázky byly zaslány na tvoji adresu a případné připomínky, stížnosti, ať směřují k tobě. Dodnes se nic nestalo.

Dne 23.4 jsem tam zaslal desulfátor Pb aku a jeho schéma....... zase totéž jako nahoře. Schéma tam do dneška nejni. Zase pouze ta poznámka, že o příslušné schéma mají požádat tebe

Nezlob se na mě ale já když jsem si přečetl úvodní článek a vlezl na uvedené veby (prepper.cz, a prepper.sk) tak v tom českém jsem si početl, klobouk dolu. Pár věcí jsem ještě neviděl.
A když jsem kliknul na ten slovenský tak nefungoval. No a spojil jsem si ty dva moje návody, výhrady které mám k fóru,
s tím závoznickým systémem a nakonec s tím zastřešujícím s.r.o.
a začal jsem se nehorázně chechtat. Výsledek....ty dvě srandičky.

Resumé : Zůstaňme nohama pevně na zemi.

-Pokud nemám fungující fórum na původním webu,
-tak se nehrnu do dalšího,
-protože to nezvládnu časově,
-protože jsou v organizaci fora roztříštěná temata,
-protože blbci jako já třeba odpovídají na příspěvek a na konci již píši o něčem jiném,
-protože ti blbci jako já nedostanou přes pracky a není jim ten příspěvek smazán a nebo přesunut
-protože se témata překrývají, díky mě a i jiným,
-protože se některá i dublují,
-protože díky tomu se na fóru špatně hledá
-protože by bylo potřeba ho organizačně přetřídit a systemizovat,
-protože se připomínky na fóru neřeší.
ATD. 

Vím že jsi měl problémy s časem kvůli daním, takže jsem ty obrázky a schéma omlouval....aleeeee dnes je konec 6 tého měsíce.

A víš, že takovéto počínání nazývám "lítání v oblacích".  Proto jsem se opětovně zasmál a v důsledku toho vznikly ty dva příspěvky.

Mnooo a taky mě napadlo, že když jsem šel do důchodu tak jsem si řikal.
..... "to budu mět volnýho času, že se budu nudou kopat do pr**le".......

Velmi rychle jsem si musel stanovit priority, v té době jsem již asi 5 let dával dohromady skupiny na vysočině.
a práce nejen neubylo, ale podstatně přibylo.

Závěr :
Opakuji. Jako nápad dobré a sám nabízím jako jedno překladiště Pardubice. Jsem ochoten i něco převézt, poslat poštou, když to bude potřeba. Dokonce bych i mohl třeba vyrobit z odpadního oleje, sádla loje (když si ho nasbíráte po smažení řízků) mýdlo. Vyrábím lektvar na klouby z kostivalu tak bych nějakej mohl vyrobit i pro preperáky. Tady je problém s lihem ten se musí vyrobit z cukru, je ho tam zhruba 30%. Z 1kg cukru se dá vyrobit cca 1 l 50% C2H5OH. No ale i na tu výrobu jsem se schopen domluvit. Ale nepočítejte se mnou s převozem beranů, koz, bejků a hřebců. Na to jaksi nemám.
No a to s.r.o.čko je zatím v oblasti Sci-Fi.
Miki

Offline stepan-hawk

• Teoretik prepper
« Odpověď #7 kdy: Červen 28, 2013, 07:31:05 dopoledne »
Saladinovy zlaté sny? :-) (obdoba vlhkých snů)

Miki: Semena se sází na záhoně, kdežto semeno.... ehm.... nooo.... prostě někde úplně jinde.

A rozdíl mezi sterilní a senilní:
Sterilní pánové neběhají za děvčaty. Senilní pánové za nimi běhají, akorát už si nepamatují proč.

;)

;D   -plenty-
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #8 kdy: Červen 28, 2013, 09:29:42 dopoledne »
Miki, beru tvou kritiku vážně.. Už mám přístupové údaje k doméně prepper a ty návody tam někdy zítra večer hodím, spolu s odkazem do fóra. Jen si musím zopáknout práci v Joomle :D