Autor Téma: Okupace  (Přečteno 562 krát)

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Okupace
« kdy: Leden 08, 2018, 11:09:30 dopoledne »
Dobře vystižený seriál. Až mrazí. Zatím je to jen seriál, ale stejně mi něco připomíná.
https://www.csfd.cz/film/32271-okupace/komentare/strana-2/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11542734595-okupace/217381481270009-prosinec-1-cast/

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2710
Re: Okupace
« Odpověď #1 kdy: Leden 08, 2018, 11:50:44 dopoledne »
Rusofóbna propaganda
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re: Okupace
« Odpověď #2 kdy: Leden 08, 2018, 11:59:50 dopoledne »
Pro mne je to pěkný film. Ale nikomu ho nevnucuji. Jinak je propagace všechno.
Amerikanofobie - Rusofobie  nebo  fobie k Evropské unii atd.  Máme tolik fobii,
že si každý může vybrat, jako v supermarketu.


Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2710
Re: Okupace
« Odpověď #3 kdy: Leden 08, 2018, 09:39:55 odpoledne »
Keby v tomto seriáli Rusko "nenapadlo" Nórsko myslíte, že by to malo takúto publicitu a dokonca sa to objavilo v ČT?  Natočené je to pekne, čo však nechápem je nezmyselne stupídna zápletka, ktorej chýba logika. Prečo by Rusi robili špinavú prácu za EÚ a napádali-okupovali Nórsko? Kvôli rope? Rusko má predsa ropy a zemného plynu dosť a podobné rozhodnutie Nórska ukončiť ťažbu by mu naopak len prospelo, lebo by celá Európa bola závislá práve na Rusku, ktoré by tak mohlo adekvátne navýšiť ceny prakticky bez investícií a veľmi dobre na tom zarobiť.

Inak je to kvalitne spracovaná téma vedenia hybridnej vojny. Dobre popísané a zobrazené postupy ruskej propagandy videnej západným okom. Mrazivá vízia budúcnosti o tom načo je nám Európska únia a ako veľké štáty zvysoka kašlú na malé. Vždy, keď počujem z televízie kvákať našich vrcholných politických predstaviteľov o tom, ako sme vďaka členstvu v EÚ a NATO v úplnom bezpečí, pustil by som im tento seriál, myslím, že realita by sa príliš nelíšila, aj keď verím tomu, že by Únia siahla k nekompromisným sankciám voči agresorovi, vidím to ale tak, že embargá na dovoz jogurtov a jabĺk by boli veľmi tvrdé. Najväčší problém spočíva v tom, že naše štáty neoplývajú surovinovým bohatstvom, takže ani Američania by zrejme neboli ochotní za takých podmienok brániť demokraciu. Seriál sa mi páčil, najmä po tom ako bol už v prvom dieli nórsky premiér oboznámený s pojmom Mníchovská dohoda, bavili ma politické tančeky a hlavne balansovanie medzi pojmami vlastenectvo a kolaborácia, odboj a terorizmus. Politický thriller plný falošnosti, zrady a potýčok (predovšetkým slovných). Hoci sa to môže javiť ako utópia z blízkej budúcnosti, nie je tomu tak. Rozdelenie dielov do mesiacov bol skvelý ťah. Okkupert dáva divákovi priestor nahliadnuť do zákulisia sporov vnútri vládnucej politickej strany, do krehkých vzťahov na poli medzinárodnej politiky a do fungovania rôznych ozbrojených zložiek. Zrazu si človek uvedomí, ako je ten mier krehký a nie je samozrejmosťou....
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7551
Re: Okupace
« Odpověď #4 kdy: Leden 08, 2018, 11:27:01 odpoledne »
Ja som to nevidel, a asi ani nechcem vidieť.  ::)
Ale som rád, že ste to opísali, a vyjadrili názor. Ten beriem skoro ako svoj...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5151
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Okupace
« Odpověď #5 kdy: Leden 08, 2018, 11:29:56 odpoledne »
mír je opravdu velmi křehký, a musíme být rádi, že žijeme ve vyjímečně dlouhé době bez válek......