Autor Téma: Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!  (Přečteno 4264 krát)

Offline štika

  • ***
  • Příspěvků: 5057
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #50 kdy: Květen 27, 2015, 12:40:53 odpoledne »
Šindel by stál podle mně jen 50 halířů. A udělali jen 100 kusů. Tak si vydělali jen 50 korun.  Fakt jsem dostal chuť dělat šindele. :)

Maji odle mně pomalé tempo a nedokážou využít plánování. Ale to je problém všeh lidí, protože jsou zvyknutý na svoje tempo. Podle mně  to trvá měsíce než člověk zvýší tempo.

Mně zabíjí ty jejich komentáře, kde kritizují vládu protektorátu. ::)

A dostalo mně ten komenář o kmínu a majoránce. K čemu je dobré? :)


Tak si Sahawe vyzkoušej udělat šindele. Pochybuji, že se dostaneš na 50 haléřů.
Tak jen do toho. Hlavně napiš, jak dlouho ti trvalo udělat 100 šindelů
Já zde viděla na Valašsku profíky. Není to jen halabala sekat sekyrkou. Musíš se také držet určitých zákonů, jinak ty šindele pak můžeš měnit co druhý rok.

Blbost je, že trvá měsíce, než si člověk zvýší tempo.  Asi to bereš podle sebe.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #51 kdy: Květen 27, 2015, 02:45:10 odpoledne »
Vánoce za protektorátu: http://www.svet.czsk.net/clanky/publicistika/vianocemorava.html

Citace
"Černá" inflace
Například úřední cena kilogramu mouky byla v roce 1939 stanovena na 20 korun, na černém trhu se v roce 1941 prodával již za 60 korun, na konci války za 150 korun. Úřední cena kila sádla v roce 1939 činila 19 korun, v roce 1941 se za něj na černém trhu platilo 200 korun a na sklonku války 1800 korun.

Snad nejvíce vyletěly ceny kávy. V prvním válečném roce byla její úřední cena 20 korun za kilo, v roce 1941 se za ni na černém trhu platilo 700, o dva roky později tři tisíce korun a na konci války neuvěřitelných 9000 korun. Na to samozřejmě většina lidí neměla, vždyť průměrná čistá mzda byla asi 1600 korun. Lidé začali používat nejrůznější náhražky, v novinách se objevovaly rady, jak uvařit z dostupných surovin a omezených přídělů. V roce 1942 například tento recept na "levné a výborné vánočky", na které bylo potřeba: 20 dkg vařených nastrouhaných brambor, 60 dkg mouky, 10 dkg cukru, 5 dkg margarínu, 2,5 dkg kvasnic a trocha mléka.
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #52 kdy: Květen 27, 2015, 10:16:03 odpoledne »
Kde jsi vzal ta čísla? Ani jedno jsem nějak nezaznamenal.
Vydedukoval jsem to. Věnuji se VDD, tak se věnuji i hodnotě času dané věci pro člověka.

Pokud dostává člověk 260 Korun týdně a pokud by nepracoval 60 hodin týdně, ale jen 40 hodin, tak by dostával zaměstnanec cca 6 Korun/h. Je nemožné, aby dostával člověk za šindel  5 Korun.Netuším kolik zabere času, ale asi podle mně 20 minut. Dá se vyrobit tedy 3 za hodinu. Vyrobit se dá v zimě a zvládne to i žena.  Proto náklady jsou velmi malé a konkurence velká. Proto cena dřevěné šindele musí být nižší než těch 6 Korun. Cena by měla být podle mně maximálně 1 Koruna za kus.

Netuším kolik je potřeba šindelů na střechu a jak často se musí měnit, ale pokud by je někdo kupoval, tak by musel podle mně jen pracovat, aby měl na šindele.:)

Tempo se nedá jen tak zvýšit. Pokud člověk jde násilnou formou, tak buď brzo má deprese nebo onemocní fyzicky.  ;)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #53 kdy: Květen 27, 2015, 10:32:05 odpoledne »
Dobře sahawe mě v práci zase částečně živí odhady toho jak dlouho něco trvá udělat. Ohledně toho šindele bych to odhadnul: Naštípání dřeva - minuta. Upnutí na opracování pořízem - 4 x 0,5minuty. Opracování patřičného kusu - 4 x 2 minuty. Upnutí na drážku - 0,5 minuty. Udělání drážky - 3 minuty. Sakum prásk cca 1/4 hodiny jeden šindel. Za hodinu 4 šindele. Za pracovní den - 8 hodin - 32 šindelů. Za týden 7 * 32 = 224 šindelů v jednom plnohodnotném pracovníkovi. A myslím, že byli dva, takže celkově tím trávili v součtu i více než 8 hodin denně. Takže bych řekl že i s mými časy, které jsem dával spíše na horní hranici možného by těch šindelů udělali výrazně více. Ale je to jen můj odhad. Ono se to zase asi nedá dělat příliš dlouho v jednom kuse. To je právě dobré, že byli dva a mohli se střídat. Taky jde o to jaké na to měli dřevo. A jestli mají pro dřevo alespoň trochu citu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #54 kdy: Květen 27, 2015, 11:03:58 odpoledne »
Šindel si dělal každý sedlák v zimě, v každé chalupě bylo hromadu dětí, takže rukou bylo dost, hlavně kluci se podíleli na výrobě šindele. Vždy byly šindele do zásoby na opravu střechy.
https://www.youtube.com/watch?v=QXrL-GO3h8M

Peníze za války nemély cenu, ten kdo měl tenkrát peněz plné kapsy, moc neuspěl, nic si dotyčný za ně nekoupil.
Z jednoho prostého důvodu, vše bylo na lístky. Pamatuji z vyprávění dědy, za husu dostal výměnou nové jízdní kolo, jako kluk jsem na něm jěště jezdil.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #55 kdy: Květen 28, 2015, 02:22:56 dopoledne »
Kontroly  odvodů potravin za protektorátu na našem hospodářství dle vyprávění rodiny. Kontrolu vykonával starší Němec z úřadu, pocházel z Berlína. Vždy ho někdo uviděl jak pěšky přichází k vesnici. Na starosti ho měla tátova starší sestra - moje teta. Ta věděla podle pokynů  dědy co má dělat, než vešel do světnice, tak se všichni rozutekli po hospodářství schovat co se dalo, např. maso ve sklenicích bylo ukryto ve včelíně. Úředník se posadil ke stolu, již byla připravená slivovice a špek, teta sledovala jeho sklenku, jak dopil okamžitě dolívala a povídali si, kontrolor chlastal a chlastal, k tomu pojídal špek, jak mu vlezla slivka do hlavy tak zažal nadávat na Hitlera,  ještě se rozbrečel, že  má  děti a ženu v Berlíně, no,  že teda jdeme spočitat do stáje ten dobytek, úředník sotva stojící na nohou nerozeznal jestli tam je jedna nebo dvě kozy, byly dvě, teta tvrdila jen jedna, tak zapsal jednu. Po nějáké době prý přišel soused jestli už u nás byl ten kontrolor, že ho viděl chrápat před vesnicí ve škarpě.


Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #56 kdy: Květen 28, 2015, 07:21:04 dopoledne »
Já to říkal že si měli koupit tu slivovici a schovat.  ;D Je to zajímavý postřeh.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #57 kdy: Květen 28, 2015, 09:35:25 dopoledne »
Jak je popsáno pamětníkem  http://www.ricanyubrna.cz/clanky/15/168/Vzpominky-pana-L-Kokojana-st/

Většinou se tito kontroloři dali uplatit potravinami a tak důsledky těchto kontrol byly mizivé.

Offline Marav

  • ***
  • Příspěvků: 1039
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #58 kdy: Květen 28, 2015, 10:02:44 dopoledne »
"Nejlepší obranou před zlými lidmi se zbraní v ruce jsou dobří lidé se zbraní v ruce" Thomas Jefferson

"Když své poddané odzbrojíš, pak je svou nedůvěrou urazíš. Budou si myslet že jsi zbabělý, nebo že jim nevěříš.V každém případě tě budou nenávidět" Nikoló de M.

Offline siedler

  • ***
  • Příspěvků: 519
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #59 kdy: Květen 28, 2015, 10:16:57 dopoledne »
Jednou děda zapřáh koně do vozu, že pojede do lesa pro dřevo, vyjel na cestu a potkal jedoucí kolonu
německých vojáků. Dědu zastavili, velitel se ptal kterým směrem do města? Děda odpověděl a odbočil na další cestu k lesu, asi po desti minutách viděl jak německou kolonu objevil kotlář http://www.rozhlas.cz/wwii/osvobozeni/_zprava/155518 udělal nálet okamžitě  prostřílel cisternu, vyvalil se kouř, kotlář udělal druhý nálet, znova kolonu pokropil  a zmizel. Děda říkal, kdybych se o těch deset minut opozdil, tak jsem to taky dostal.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #60 kdy: Květen 28, 2015, 08:58:34 odpoledne »
Pokuta za špatné zatemnění je 500 Korun. Zatemnit i místnost, kde se nebude svítit.

Jsem nevěděl, že se sklízi jen černí topolky pohanky, i když ještě není všechno zralé.  Sbírat po jednom zrníčku se mi zdá dost neefektivní.

Líbí se mi jejich chování k cizíncům. Jak nenávidí Němčoury, i kdyý jsou to češi.:)

Prodávali byste králika?  Králík se mi zdá škoda prodávat, když mu stačí málo krmiva.

Zajimalo by mně jestli dostali nějakou knížku, jak se starat o zvířata. Nějakého hospodáře.

Ten cizinec byl fakt divnej. Na to, že zdrhal byl extra drzej.

Učitel měl pravdu s tím obrázkem Hitlera.

Bez jídla to nejde a nejde. Morálka je hned mimo. ;D

Konec byl velmi zajimavý s Gestapem.

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #61 kdy: Květen 28, 2015, 09:47:39 odpoledne »
Hned v 1. díle měli nějakou chytrou knihu o hospodaření, to jó.
Prodat jednoho králíka z osmi, a muset kupovat maso, no, to nevím  ;)
Jó, a tu pohanku měli sklízet tobolky. Až doma vyloupat !
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #62 kdy: Květen 28, 2015, 09:56:55 odpoledne »
Myslím, že si nechtěli zašpinit ruce krví. Pokud jsem si všimnul dobře, tak další díl bude zabíjačka, tak je bude čekat zašpinění. Těším se na ten díl, abych zjístil jestli fakt začali mít hlad nebo jen si to vsugerovali a špatně hospodařili s peněžmi a s jídlem.

Offline Dloubak

  • ***
  • Příspěvků: 4
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #63 kdy: Květen 28, 2015, 11:11:39 odpoledne »

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #64 kdy: Květen 29, 2015, 04:52:56 dopoledne »
žiju v sudetech a odsunutý němec z mého gruntu je můj kamarád.
Nechtěli být odsunutí, věděli, že jdou do bídy z jejich zajištěných existencí.Odsunuté v německu nikdo neměl rád, nebylo pro ně ani jídlo, ani místo. Kdo přišel ve válce o blízké, neměl němce rád a bylo mu šumák, jestli jsou členy nsdap či nikoli.
Byli vyhnáni skrze majetky, které měli, stejně jako židi za války. Stát potřeboval jejich peníze. Jejich nemovitosti pak prodával osídlencům. Tytéž nemovitosti znárodnil o pár let později, aby mu v devadesátých letech spadly do klína díky nevyžádaným restitucím.
Neuvěřitelné monstrkrádeže.
Je velice složité dnes chápet tehdejší pohnutky, je ještě těžší soudit, a je fakt, že vysídlením němců se stát připravil o kvalifikované a šikovné dělníky a podnikatele, ovšem mu spadla do rukou půlka průmyslu a třetinsa zemědělství.
Z dnešního úhlu pohledu můžu konstatovat, že to byl dobrej kšeft.
Kdo byl tehdá hodnej či zlej bych nechal bejt, jináč se do toho fest zasukujem.

Offline k.vancura

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #65 kdy: Květen 29, 2015, 08:52:41 dopoledne »
Ono je to celkem docela složitá otázka. Jeden aspekt je samozřejmě to, co psal votroubek a to je ta ekonomická / finanční stránka.

Druhá stránka je ta lidská. Po pravdě, mnohdy na tom ti Němci nebyly o mnoho líp než Češi, ale když byl konec války, která trvala cca 6 let, 6 let strachu, ponížení, útlaku, mnohdy podlézání a ohýbání hřbetu, donášení a podobných svinstev, tak je bohužel lidská vlastnost se za to chtít někomu revanšovat. To, že za válku mohlo Německo bylo a je bez diskuse. Bývalí němečtí mocipáni ovšem byli daleko a na kandelábr je jaksi pověsit nešlo. Tak se ta nastřádaná zloba prostě obrátila na ty, kteří byli po ruce, tedy na "naše" Němce. Po pravdě, v historických souvislostech to asi bylo to nejlepší, co mohlo nastat, jinak by byly plné lesy zajímavých houpajících se ozdob. Prostě něco podobného, jako se stalo třeba v bývalé jugoslávii. Nastala by genocida. Je to přirozené, že se hledá viník a mnohdy se hledá viník za vlastní selhání, neboli, ohýbal jsem před gestapem záda, abych měl něco (nějakou výhodu), tak jsem prásknul souseda a za to je odpovědnej hnusnej Němec, co má vedlemě statek, a má ho větší než já, tak já ho půjdu pověsit s kumpánama z hospody, co se s nima nejdřív posílám kořalkou, to jako abychom na to měli odvahu. Že ten soused třeba během války dával sousedům obilí, aby nepomřeli hlady je šumák, protože je to Němec.

To je prostě lidská nátura a přirozenost a pokud by k odsunu nedošlo, byla by to daleko větší tragédie.

Jinak, podlemých zkušeností, ten "lidský" přístup není výsadou našeho národa, je to prostě v nás všech, ať jsme odkudkoli a v příslušné koloncemáme jakoukoli národnost.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #66 kdy: Květen 29, 2015, 09:25:55 dopoledne »
Byli vyhnáni skrze majetky, které měli, stejně jako židi za války. Stát potřeboval jejich peníze. Jejich nemovitosti pak prodával osídlencům. Tytéž nemovitosti znárodnil o pár let později, aby mu v devadesátých letech spadly do klína díky nevyžádaným restitucím.

Nějak se mi toto prohlášení nezdá. Kolik se prosím tě tenkrát za ty chalupy státu platilo? Já jsem tedy o placení neslyšel, ale možná jsem jen špatně informovaný.

A to jako stát po osmačtyřicátým zabavoval chalupy a pole a lesy těchto lidí, kteří si je předtím koupili po němcích?

A ještě mi uniká jak měl stát vydělat na tom, že mu něco spadlo do klína.... To jako všichni kdo měli německé majetky, tak je automaticky dali státu?

Zá se mi toto tvoje prohlášení celkem zmatené a nesouhlasící s historií a pouze řečené jako vypuštění páry. Ale pokud to bylo jen vypouštění páry, tak ti to budiž přáno.



Ohledně divokého odsunu je lidskou vlastností u zhruba půlky populace, že když se mohou po někom beztrestně svézt, tak se svezou. A že tihle lidé, kteří si takhle vybíjí emoce, v tu chvíli nerozlišují je také poměrně známou skutečností. Myslím, že to je obecně všude a doporučuju vám podívat se na to co se dělo třeba i v Itálii, kde se mlátili italové sami se sebou. Ani nepotřebovali spouštěč v podobě jiné národnosti. Stačilo, že jedni byli fašisti, druzí antifašisti, třetí klerikálové, čtvrtí komunisté, pátí cosa nostra a už to jelo. Ve francii němce vyhnali podobně jako my a ještě ženské ostříhali a některé chlapy pověsili. Proč by jsme měli být pokládáni z horší než ostatní? Stalo se, nebylo to hezké, bylo to následkem předchozích činů opačné strany, bylo to hysterické, ale nemáme důvod se v tom rochnit a přebírat to zprava zleva. Dnes je stejně z těch lidí na jedné i druhé straně málokdo naživu. Je to historie a emoce už by mohly nechat při debatě o tom za dveřmi. Obviňování ani sebemrskačství není dle mne na místě.
Pokud to někdo chce dále rozebírat tak ať založí vlákno ve složce historie. Tady už to není na místě. Tady je debata o reality šou dovolená v protektorátu.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #67 kdy: Květen 29, 2015, 08:16:20 odpoledne »
sahaw:
Na zacatku dostaly asi tohle....
Díky. Už to studuji. ;)

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #68 kdy: Květen 30, 2015, 05:05:53 odpoledne »
Tak jsem se dodíval na třetí díl a jedno je poměrně jasné. Bude hůř. Určitě to bude ještě husté. A je fakt že ta návštěva Gestapa toho byla poměrně jasným náznakem.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5150
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #69 kdy: Květen 30, 2015, 05:50:17 odpoledne »
Takže, znárodněný majetek po odsunu němců stát pronajímal i prodával. Vím to zcela určitě, sám hospodařím na takto získaném gruntě.18 hektarů a velký statek plný nářadí stál 25000korun.
Vlastně ani netuším, kolik tehdy co stálo.Po příchodu bolševiků k moci přišla řádná inflace a stát potřeboval znehodnotit úspory, přišla měnová reforma.Ani to nepomohlo, tak stát začal kolektivizovat venkov a tak mohl disponovat majetkem sedkláků zestátněním jejich majetků. I veškerý průmysl i služby byly zestátněny. 
Jo, můj děda koupil statek po němcích a tento mu vyvlastnili v roce 55 jako poslednímu hospodařícímu kulakovi v obci. Psali proti němu letáky, a kdyby ho nezavřeli, nedal by se.
Stát na tom vyjdělal dvakrát. Po válce to byli komunisté, kteří sbírali volební body za to, že lidem stát prodával německé majetky pod cenou, stát se napakoval a jak to těm lidem sebrali, napakoval se znova, protože díky hegemonii se komunisti nemuseli tvářit lidsky....Přitom měli jako volební tahák podporu podnikání ....
To už je jiná story, takže to ber jako to foukání páry....

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #70 kdy: Červen 02, 2015, 02:20:59 odpoledne »
Po přečtení, co bude v ostatních dílech jsem stále více přesvěčen, že místo žití za protektorátu je prožívání krizových situacích. ;D

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #71 kdy: Červen 02, 2015, 08:58:08 odpoledne »
Ty důchodci neberou prášky?

Já docela dost tomu věřím, že si to fakt dokázali vsugerovat.

Zabíječka. Divné, že ji nenahlásili. Riskovat život dětí se mi zdá divné. Myslím si, že taky věděli, že se prozradí ta ilegalní nabíječka. Mám pocit, že museji jet podle scénáře.

Stačí jen obalit maso plátnem, aby se ochránilo před hmyzem?

Mně překvapuje, že v jednu chvíli si stěžují, že musí dávat dávky Němcům a pak vymění maso za chlast.:)

Babička pěkně udávala. Velmi dobrý kandidát na udavače Gestapa.:)


Offline Anakin

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2561
    • Blog Prepper.cz
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #72 kdy: Červen 02, 2015, 09:00:03 odpoledne »
Chovají se jako idioti.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #73 kdy: Červen 04, 2015, 09:09:41 odpoledne »
Přestává mně to bavit.

Offline Dag Björndal

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 7597
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #74 kdy: Červen 04, 2015, 11:38:48 odpoledne »
Tak som si pozrel prvé tri časti, a zatial sa mi to docela páčilo. Samozrejme, je tam dáky scénár, ktorého sa musia držať, ale pekné prostredie, ludia sú mi sympatický, nič lepšie k pozreniu zatial nemám.

Inak, pozrel som si anglický seriál "Farma za války" a tiež to bolo zaujímavé. Vedieť, ako systém funguje, keď už skoro nefunguje.  Ako si nárokuje na všetok váš majetok, bez žiadneho záujmu vedieť váš názor. Vrele odporúčam, kto ešte nevidel. Aj dobrý suchý britský humor, aj sympatický protagonisti. Je to ajnauložto....

http://www.csfd.cz/film/331414-farma-za-valky/
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #75 kdy: Červen 08, 2015, 11:31:05 odpoledne »
citujem: "Děj Dovolené v Protektorátu je situován do Starých Hamrů v okrese Frýdek-Místek. Horská obec Staré Hamry leží v hloubi beskydských lesů, pár kilometru od státní hranice se Slovenskem."

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10871520054-dovolena-v-protektoratu/8578-dum-ve-starych-hamrech/

Našiel som niekoľko vecí vo vybavení usadlosti, ktoré nepatria do daného obdobia  ;)
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #76 kdy: Červen 09, 2015, 10:12:57 dopoledne »
Na začátku to vypadalo velice zajimavé jak lidé žili Co všechno museli obstarat, aby mohli žít Bohužel se to vymklo jen na řešení prolblému, které jsou hrané a představitelé maji z toho srandu.   :-[

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #77 kdy: Červen 10, 2015, 01:20:53 odpoledne »
v tej dobe sa nevčelárilo v nadstavkových úľoch s odoberateľným úľovým dnom, používali sa maximálne 2 nadstavky na včelstvo a krásne farebné, okrúhle uzávery očiek úľov (Česnový uzávěr očka z plastu) je vymoženosť konca 80.tich rokov minulého storočia :)
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #78 kdy: Červen 10, 2015, 01:33:58 odpoledne »
Pletny: Jenže toho si nikdo normální nevšimne.  ;D  ;)

 :bee: Myslím, že by včelky nebyly nadšené, kdyby je na natáčení přestěhovali do nového úlu.  :bee:
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #79 kdy: Červen 10, 2015, 01:42:57 odpoledne »
Díl ze včera byl zase pro mně nuda kromě pečení vánočky s bramborami. Bylo to podobné jako v těch britských seriálech, že řeší chování nebo ukazují život běžných lidí?

Offline plenty

  • Moderátor
  • *****
  • Příspěvků: 2712
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #80 kdy: Červen 10, 2015, 06:12:24 odpoledne »
Pletny: Jenže toho si nikdo normální nevšimne.  ;D  ;)

Chápem včelári nie sú celkom kompletný :D  Ale písať to tu tak rovno bez okolkov no tsss   :bee:
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #81 kdy: Červen 10, 2015, 06:32:50 odpoledne »
Pletny: Jenže toho si nikdo normální nevšimne.  ;D  ;)

Chápem včelári nie sú celkom kompletný :D  Ale písať to tu tak rovno bez okolkov no tsss   :bee:

Víš jak jsem to myslel.  ;) Legrace nebo i sranda muší bejt.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline sahaw

  • Minimalista
  • *****
  • Příspěvků: 3654
    • Forum Chedrbí
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #82 kdy: Červen 13, 2015, 10:18:54 odpoledne »
Tak to končí. Měl jsem větší očekávání. Ale jak se říká, že je lepší něco než nic. Poslední díl byl fakt nudný.

Offline stepan-hawk

  • Teoretik prepper
  • *****
  • Příspěvků: 4914
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #83 kdy: Červen 14, 2015, 01:53:41 odpoledne »
Do háje Saladine na tohle jsem založil extra vlákno, tak máš dodržovat nepsaná pravidla, aby jsi šel ostatním příkladem. Nebo to do toho vlákna v historii přesuň.
Myslet dopředu neznamená si koupit basu piv místo dvou lahví, ale přemýšlet občas co by kdyby a sem tam si něco připravit na dlouhodobé hledisko.
Věc, kterou budete znát vám někdo možná mučením vezme, ale i poté ji budete mít.

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re:Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #84 kdy: Červen 14, 2015, 03:02:30 odpoledne »
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

konec

  • Host
Re: Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #85 kdy: Leden 02, 2021, 11:47:43 dopoledne »
Jsem názoru, že dnešní peklo je větší, než tehdejší.
Nakonec i Orwell psal o budoucnosti a né o minulosti.

Offline Chinalady

  • ***
  • Příspěvků: 1045
Re: Dovolená v protektorátu - Vítejte v pekle!
« Odpověď #86 kdy: Leden 02, 2021, 12:09:36 odpoledne »
Tak to jsi dost mimo realitu.

Hele Konče, já taky žeru sci-fi, fantasy a ráda si čtu konspirační teorie.
Ale chce to stát oběma nohama pevně na zemi.