Autor Téma: Volba prezidenta  (Přečteno 5927 krát)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Volba prezidenta
« Odpověď #300 kdy: Leden 28, 2018, 12:29:07 odpoledne »
Sumo já respektuji tvůj názor a nemám patent na rozum ani křišťálovou kouli. Ano západ nás nechal po Mnichově a nechal nás tu 40 let se sověty. A přežili jsme to i když někteří ti stateční či majetnější nebo hubatí přišli o majetky, svobodu a možnost vzdělání. Pokud cítíš ve vzduchu víc svobody a raduješ se z toho, že můžeš házet vejce na prezidenta pak máme prostě jiný čuch na situaci. Mě znepokojuje, že novináři jsou banda tupců a hlupáků ((jistě že část je ale to je všude v každém oboru), SPD a jiní je otevřeně napadají. Ty e-meily byli cílené na nejstarší a nerozhodnuté...já nevím zda až mi bude 75 pokud sejich dožiji budu ještě umět posoudit situaci ...možná budu rád že udržím moč a myšlenku a nebudu už mít odvahu jít volit. Budu se bát.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #301 kdy: Leden 28, 2018, 12:30:23 odpoledne »
K te fotce, ja tam teda vidim dva novinare, z toho usuzuji ze novinari jsou agresivni. P:-/

Osoba vlevo je prislusnik ochranky najate Zemanovym stabem. Potycku doplnily klasicke prupovidky o hyenach, videa jsou k dohledani napr. na Seznam.CZ.

Offline Sumo.cz

• Teoretik prepper
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
« Odpověď #302 kdy: Leden 28, 2018, 12:48:42 odpoledne »
Ta svoboda byla myšlena že i takto extrémní chování nemá žádné fatální následky. Můžu si udělat zbrojní průkaz, mohu vlastnit zbraně, mohu mít v batohu nůž, nejsem na každém kroku legitimován, v noci tu není zákaz vycházení, atd......... Vesměs i můžeš dělat co chceš. Byrokracii do svobody nepočítám.

Tak pokud člověk neumí zhodnotit informace v 75(to je skoro věk odchodu do důchodu:() tak nevím zda jeho hlas je odpovídající. Pak již nejde o volbu ale o nějakou formu volby miss. Přeci je úplně jedno zda ti někdo pošle email a nebo to píše na bilboardu, nebo v TV debatě.

Buď teda budou mít volební právo všichni a je tu riziko že budou ovliňováni ti nejjednoduší. A nebo nebo se upraví volební zákon a naváže se to třeba na odvod daně, kriminální činnost atd...... Ale to jsme už zase o omezení svobody, že?
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline Sumo.cz

• Teoretik prepper
  • Po roce zpět a ještě chytřejší:)
« Odpověď #303 kdy: Leden 28, 2018, 12:54:10 odpoledne »
K te fotce, ja tam teda vidim dva novinare, z toho usuzuji ze novinari jsou agresivni. P:-/

Osoba vlevo je prislusnik ochranky najate Zemanovym stabem. Potycku doplnily klasicke prupovidky o hyenach, videa jsou k dohledani napr. na Seznam.CZ.

Nejsem soudce a nebyl jsem tam. Když bych chtěl být objektivní tak se nebudu rozhodovat z pár minut, které nám dává jen jedna strana. Zrovna redaktorka Seznamu tam leza bez skrupulí i přes zákaz ochranky, zda měla povolení nevím, tudíž zrovna prezentace Seznam.cz se mi zdá zaujatý. Nevím zda na místě kde novináři byly, být směli, zda na výzvu o opuštění prostoru ochranku mají stát a dále točit, či se zase na místo vracet, atd........

Aby to nebylo jako ty šarvátky s policí kde se nejdříve ukazuje jak byl zásah strašný a nakonec soud rozhodne že policista dělal co měl a "oběť" neuposlechla a bránila se atd.......... Už z principu těm rychlým soudům prostě nevěřím, bývá to zpravidla složitější.
Dostatečně pokročilou technologii nelze odlišit od magie - Arthur Charles Clarke

Offline k.vancura

• Praktikující prepper
« Odpověď #304 kdy: Leden 28, 2018, 01:17:32 odpoledne »
Nevolil jsem ani Zemana, nevolil jsem ani vítěze parlamentních voleb. Výsledek volby se mi nelíbí, ale respektuji demokracii a lid rozhodl. Tečka.

Co mě ale vadí daleko víc než prezident, který veřejné přiznává ze je alkoholik (jeho vlastní informace o spotřebě alkoholu a všeobecně uznávané lékařské tabulky o spotřebě alkoholu a alkoholismu), snad i víc než trestné stíhána premiér, je skutečnost, ze tento stíhána premiér na půdě parlamentu prohlásí, ze je v této zemi možné si stíhání politika (a tím pádem nejen politika) objednat a prezident republiky toto v televizní debatě prezidentských kandidátu potvrdí, ze si to mysli také (ze nemůže vyloučit tuto možnost).

Pakliže nejmocnější muž v zemi, jeden z nejbohatších, člověk, jehož stranický podřízený 4 roky vedl resort spravedlností, tvrdí, ze je tohle možné a ze se to děje na jeho osobě, tak to je to, co mě děsí. To znamená, ze méně disponovali člověk by mohl třeba beze stopy zmizet? Já nevím, jen mě to děsí...

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #305 kdy: Leden 28, 2018, 04:24:07 odpoledne »
Já výsledky voleb respektuji. Jenže Babiše prezident podporuje, ačkoliv dříve prohlásil, že je pro něho nedůvěryvodný, ale kdo ví, zítra to může být jinak. A abychom se tu nepřeli o nějaké fotky....Pan prezident pár minut po tom, co mu pan profesor Drahoš blahopřál k vítězství ve volbách v přímém přenosu po boku pana Klause pronesl, že Pražská kavárna nyví může 5 let fňukat nebo držet hubu...a pronesl to prosím pro větší srozumitelnost jak v češtině, tak angličtině.

Takže jsem si nejdříve seznámil s tím, co je to pražská kavárna a to ze 2 zdrojů....

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_kav%C3%A1rna

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-prazska-kavarna-co-to-vlastne-je-fzg-/p_spolecnost.aspx?c=A171119_230651_p_spolecnost_wag

A pak si poslechl pana prezidenta viz 3:28:00...
https://www.novinky.cz/domaci/461727-zeman-obhajil-bude-dal-prezidentem.html

Takže přátelé MZ je i můj prezident, ale asi mám 5 let držet hubu protože se ve vší skromnosti považuji za intelektuála. Fňukat rozhodně nebudu. A inteligentním mladým lidem budu říkat, aby šli studovat do ciziny a šířili v zahraničí povědomí o naší zemi a kultuře, protože zde je jich na to škoda. Jednak si tam vydělají víc a jednak pokud se tam něco naučí to sem pak, pokud se poměry upraví, mohou vrátit a třeba to tu dají dohromady. Zatím jsou hranice otevřené a stále jsme ještě v EU. Ale co bude za 2-5 let opravdu při pohledu na naši politikou scénu netuším. Třeba bude referendum o vystoupení z EU a budou volit stejní voliči jako nyní. Pokud dnes vlastním rozsáhlé pozemky, asi bych se bál křížit zájmy panu Babišovi, aby na mě neklekla jeho finanční zpráva....A také netuším, kdo bude na vnitru a obraně...třeba nějaký politicky osvícený človíček z SPD....Víte kdybych hrál šachy s Drahošem určitě by se hrálo podle pravidel, jeden by vyhrál druhý prohrál nebo bychom si podali ruce a byla by remíza. Jenže hrát se současným prezidentem je jako hrát šachy s holubem....nejprve vám rozmetá figurky, pak se vám vykálí na šachovnici a nakonec bude po ní chodit pyšně jako král. Otázkou je, jestli přitom budete mít stále pocit, že hrajete šachy.

Offline milo1944

« Odpověď #306 kdy: Leden 28, 2018, 07:56:58 odpoledne »
 :-ů
Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #307 kdy: Leden 28, 2018, 08:10:57 odpoledne »
Toto shrnuje mé hluboké obavy se spojení s nově volenou vládou....Pravdoláskař se o to otřel, ale zde na mapě je to markantnější. Stojí za to si to prostudovat. Doufám, že je to každému zřejmé, co tu nyní naprosto reálně hrozí. A závěr si prosím udělejte již samy.

http://blog.aktualne.cz/blogy/david-klimes.php?itemid=30911#utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_content=editor1&utm_term=position-6

Offline bartolomej

• Praktikující prepper
« Odpověď #308 kdy: Leden 28, 2018, 08:48:37 odpoledne »
jako ziju na venkove, spise samote v sudetech. co vim tak lidi volili zemana pry drahose nebudou volit kvuli tomu ze tu chce uprchliky. takze zeman vyhral strasenim, aspon u nas...
dalsi vec co mne nadzvedla bylo ze se pry mame z tech chudych vesnic prestehovat za lepsim zivotem do mest, ze se nam pry nechce a to je problem.... kdyby tady ve vesnici bylo stejne penez na poplatnika jako v praze, tak se tu zije fakt blaze.... o tom ze ve mestech sou firmy ktere pripadne muzou sponzorovat detske hriste atd ani nemluvne..
kdo chce kam, pomožme mu tam

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #309 kdy: Leden 28, 2018, 09:43:56 odpoledne »
Odkaz?
Tedy ne na to, že jsi stará a nevzdělaná, ale na to, že Drahošovi voliči napadají druhou stranu.
Žádná reakce?
Já se snažím být slušný a tolerantní. Jestli je tvůj příspěvek reakcí na incident ze Zemanova štábu, tak dej patřičný odkaz. Také ho vždy požaduješ.
A jestli je to reakce na útok v SZ, tak to my nemůžeme vědět. Ale takhle to vypadá, že jen hloupě žvejcháš, nemáš argumenty ale vždycky musíš mít poslední slovo.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #310 kdy: Leden 28, 2018, 11:36:11 odpoledne »
Odkaz?
Tedy ne na to, že jsi stará a nevzdělaná, ale na to, že Drahošovi voliči napadají druhou stranu.
Žádná reakce?
Já se snažím být slušný a tolerantní. Jestli je tvůj příspěvek reakcí na incident ze Zemanova štábu, tak dej patřičný odkaz. Také ho vždy požaduješ.
A jestli je to reakce na útok v SZ, tak to my nemůžeme vědět. Ale takhle to vypadá, že jen hloupě žvejcháš, nemáš argumenty ale vždycky musíš mít poslední slovo.

to chce klid, mě vísí odkaz kde v zahraničním tisku někdo chválí zemana v komentářích pod článkem za to že je proti imigrantům a jakej že je to díky tomu borec nebo nějak tak.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #311 kdy: Leden 28, 2018, 11:40:56 odpoledne »
Já výsledky voleb respektuji. Jenže Babiše prezident podporuje, ačkoliv dříve prohlásil, že je pro něho nedůvěryvodný, ale kdo ví, zítra to může být jinak. A abychom se tu nepřeli o nějaké fotky....Pan prezident pár minut po tom, co mu pan profesor Drahoš blahopřál k vítězství ve volbách v přímém přenosu po boku pana Klause pronesl, že Pražská kavárna nyví může 5 let fňukat nebo držet hubu...a pronesl to prosím pro větší srozumitelnost jak v češtině, tak angličtině.

Takže jsem si nejdříve seznámil s tím, co je to pražská kavárna a to ze 2 zdrojů....

https://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%A1_kav%C3%A1rna

http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-prazska-kavarna-co-to-vlastne-je-fzg-/p_spolecnost.aspx?c=A171119_230651_p_spolecnost_wag

A pak si poslechl pana prezidenta viz 3:28:00...
https://www.novinky.cz/domaci/461727-zeman-obhajil-bude-dal-prezidentem.html

Takže přátelé MZ je i můj prezident, ale asi mám 5 let držet hubu protože se ve vší skromnosti považuji za intelektuála. Fňukat rozhodně nebudu. A inteligentním mladým lidem budu říkat, aby šli studovat do ciziny a šířili v zahraničí povědomí o naší zemi a kultuře, protože zde je jich na to škoda. Jednak si tam vydělají víc a jednak pokud se tam něco naučí to sem pak, pokud se poměry upraví, mohou vrátit a třeba to tu dají dohromady. Zatím jsou hranice otevřené a stále jsme ještě v EU. Ale co bude za 2-5 let opravdu při pohledu na naši politikou scénu netuším. Třeba bude referendum o vystoupení z EU a budou volit stejní voliči jako nyní. Pokud dnes vlastním rozsáhlé pozemky, asi bych se bál křížit zájmy panu Babišovi, aby na mě neklekla jeho finanční zpráva....A také netuším, kdo bude na vnitru a obraně...třeba nějaký politicky osvícený človíček z SPD....Víte kdybych hrál šachy s Drahošem určitě by se hrálo podle pravidel, jeden by vyhrál druhý prohrál nebo bychom si podali ruce a byla by remíza. Jenže hrát se současným prezidentem je jako hrát šachy s holubem....nejprve vám rozmetá figurky, pak se vám vykálí na šachovnici a nakonec bude po ní chodit pyšně jako král. Otázkou je, jestli přitom budete mít stále pocit, že hrajete šachy.

s tím holubem co "hraje" šachy jsem už někde taky potkal, docela časté přirovnání, ale sedí jako pozadí na hrnec, né že ne...

Až bude další prezidentská volba a bude kandidovat slovenský kňourač B*reš, tak to bude teprve zážitek. Nevěřím tomu že se najde někdo víc protažený médii s lepšími populistickými schopnostmi a bohatším mediálním týmem.... :-ů
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline plenty

• Moderátor
« Odpověď #312 kdy: Leden 28, 2018, 11:55:46 odpoledne »
Z facebúku   ;)
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline Loki

• I'm the Key and I'm the Gate
« Odpověď #313 kdy: Leden 29, 2018, 10:07:16 dopoledne »
 ::)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #314 kdy: Leden 29, 2018, 12:16:48 odpoledne »
No z výsledku voleb nadšený nejsem. Ale to bych nebyl ani kdyby to dopadlo v opačném poměru (tedy byl bych nadšený o trochu více, ale ty ale by tam byly stejně). Lidé volili podle míry strachu, sympatií, podle toho zda je či není někdo osobnost a zda je politicky zkušený...Se Soňou a jinými jsem tu dost času věnoval "nesmiřitelné :D" diskuzi a snažil se obhájit své stanovisko. Nyní zsou známy výsledky a je třeba je přijmout. Přijmout ale neznamená jen smířit se s výsledkem voleb, ale také brát v potaz co tento výsledek do našeho života přinese. Jedna z mých obav je ještě více polarizovaná společnost a mylně vytvářená iluze, že MZ je lidovým prezidentem, který se zastává chudých , potřebných a sociálně slabých....POkud si najdete jeho názory na lidi v konkurzech a matky samoživitelky asi se budete divit. Druhé riziko je jeho politická nevypočitatelnost ve spojení s rizikovým výsledkem parlamentních voleb. Pokud by nastala opravdu nějaká krizová situace (stačí silná ekonomická krize -za 2-3 měsíce prudký propad výroby a následně 20-30% nezaměstnanost, protože západní trhy nebudou naše zboží brát a Rusko s Čínou to nevytrhne) máme tu v té polarizované společnosti zklamané neschopností "silného " vůdce (který také může být zdravotně indisponován v nejnevhodnější chvíli) zajímavě připravený voličský "materiál", který je schopen volit prakticky kohokoliv, kdo mu slíbí cokoliv lepšího. Historie mi říká, že tyto situace k ničemu dobrému nevedly. Drahoš představoval sice slabší osobnost bez politické zkušenosti, ale nebyl prokazatelně svázán s Babišem a byl poměrně čitelný a řekněme smířlivý. Rozhodně by nezačal pár minut po volbách urážet voliče protikandidáta a kdoví, třeba by lidé našly v jeho klidném kulturním vystupování zalíbení a potřebné smíření. To MZ jak vidno nenabízí a nikdy nenabízel. Proto tu zůstane silná skupina jeho oponentů a v případě krize to bude znamenat oslabení celé společnosti. A další nevýhodou, kterou vidím ve výsledku voleb je fakt, že v nastávajícím politickém guláši nerostou a nevyrostou silné politické osobnosti, které by představovali pro mladoui generaci volitelnou alternativu. Paroubkové, Topolánkové, Zemanové, Kalouskové, Sládkové se v příležitosti vždy zase objeví a zaharaší v politické skříni...Ale pro mladé lidi už jsou za horizontem a nepředstavují volitelnou alternativu. Teď se MZ stáhnou politické nicky a kývalové, což mu sic ebud evyhovovat, ale nepředstavuje to silnou a pevnou vládu....Nic záviděnihodného pro krizové situace a
vážná jednání s EU, která by nás měla čekat. A MZ tyto jednání nemůže fyzicky ani časově ustát po 5 leté období jeho mandátu. Kdo silný přijde po něm? A bude moci pokračovat v jedinečné originální strategii MZ? Možná Klaus ml. a po něm Kateřina Zemanová - 2 nástupnická generace dvou dynastií zrozených ze silné 1. generace politických vůdců...   

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #315 kdy: Leden 29, 2018, 01:17:05 odpoledne »
Odkaz?
Žádná reakce?

Reakce na ten incident? Ne tak úplně, spíš na ty komentáře, které se kvůli tomu, ale i dřív vyrojili - Zemanovi příznivci a voliči jsou hulváti, Drahošovi příznivci jsou slušní lidé.... takže aspoň dva odkazy na slušné lidi:

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Zastrelit-Zemana-Dement-Zabedneni-volici-Toto-rika-clovek-spojeny-s-webem-Demagog-cz-ktery-vini-prezidenta-ze-lhani-A-je-toho-vic-521686

https://volby.idnes.cz/prezidentske-volby-superdebata-zeman-drahos-horacek-pc7-/prezidentske-volby-2018.aspx?c=A180125_200459_prezidentske-volby-2018_bja

PS: Nejsem to já, kdo zde vždy požaduje odkaz, to je Loki, tak si nás prosím nepleť.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #316 kdy: Leden 29, 2018, 01:19:47 odpoledne »
Odkaz?
Žádná reakce?

to chce klid, mě vísí odkaz kde v zahraničním tisku někdo chválí zemana v komentářích pod článkem za to že je proti imigrantům a jakej že je to díky tomu borec nebo nějak tak.

Jelikož tě očividně zajímá pouze ona zmíněná diskuze, tak tady ji máš (resp. tu část, o které jsem psala), abys to nemusel hledat. Zdroj Independent.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #317 kdy: Leden 29, 2018, 01:55:12 odpoledne »
Mauna, pokud vím, tak Zeman důrazně prosazoval zákon o zálohovaném výživném (ve prospěch samoživitelek) a opakovaně při projednávání sociální politiky se zmínil o tom, že v případě samoživitelek a hendikepovaných je tuto otázku řešit obzvlášť citlivě. Možná jsi měl na mysli výrok pana Bělobrádka?

Že Rusko a zejména Čína jsou perspektivní trhy (a že dramatické zlepšení nelze čekat ze dne na den) už vysvětlovali mnozí ekonomové a chápe to i západní Evropa. Bohužel jen u nás se z toho stále dělá strašák. Co na tom, že francouzský prezident i britská královna jednali s Čínou...  Co na tom, že za pět let prezidentování M. Zemana bylo i díky němu uzavřeno cca 20 ekonomických memorand (a není tak úplně pravda, že memorandum nemá žádnou právní závaznost, může mít a nemusí, záleží na obsahu a formě). Co na tom, že Zeman absolvoval obchodní cesty i do jiných zemí, než je Čína a Rusko (viz např. článek níže) a že trvale a opakovaně prohlašuje, že nejraději by naši zemi přiblížil severu, ale jinak se zaměřuje všemi směry. Ano, je to skutečně o strachu....

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zemanuv-sponzor-z-teplic-poprve-promluvil-prezident-mi-pomoh/r~5eeaf456043c11e8988aac1f6b220ee8/

Offline Loki

« Odpověď #318 kdy: Leden 29, 2018, 02:06:58 odpoledne »

No, řekněme, když už tedy mám rád ty odkazy na zdroje, tak přeci jen asi budou lepší ty oficiální - leda že by snad tvrzení pána podnikatele z Teplic mělo větší váhu, než naše ministerstva...  :D

Po tom ohromném snažení pana prezidenta jsou registrovány celkem 3 (tři) exportní příležitosti:
http://www.businessinfo.cz/cs/zahranicni-obchod-eu/teritorialni-informace-zeme/cina.html

...ale třeba to zlepší krásné srovnání s Polskem, ne?
http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/cina-proc-nadseni-strida-zklamani-99405.html

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #319 kdy: Leden 29, 2018, 02:26:16 odpoledne »
... Ano, je to skutečně o strachu....
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zemanuv-sponzor-z-teplic-poprve-promluvil-prezident-mi-pomoh/r~5eeaf456043c11e8988aac1f6b220ee8/

Tak teď se v tom začínám ztrácet. Pan prezident, který nás teď dá-li mu bůh zdraví ochrání před hordami muslimů opravdu podporuje člověka kvůli kterému to v Teplicích vypadá skoro jako v muslimské zemi a který navíc pomáhá Arabům aby v okolí Teplic mohli bydlet a žít? To musí být nějaká dezinformace, tohle přece nemůže vážně podporovat, tahat sem muslimy?
http://svobodnenoviny.eu/nenapadna-infiltrace-muslimu-do-teplic-v-cechach-a-okoli-za-lazenske-petrodolary-pokracuje-kde-asi-vyroste-prvni-mesita/

Offline Loki

« Odpověď #320 kdy: Leden 29, 2018, 02:46:43 odpoledne »
@vvitty
...ty jo, zkazíš celou srandu  ;D
...to jsem měl připravené, hned poté, co se z textu na business infu dovíš od pana Číňana, jaký jseš ko*ot (a Polák ostatně taky)  <3

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #321 kdy: Leden 29, 2018, 03:02:36 odpoledne »
Prezident pomohl s miliardovým projektem na Jadranu podnikateli ktery do Teplic ve velkem taha muslimy.
Ano, takhle nejak vypada ta obrana nasi zeme pred privalem muslimu mimo obrazovky predvolebni kampane.

Offline Loki

« Odpověď #322 kdy: Leden 29, 2018, 03:16:40 odpoledne »
...z těch informací je patrné, že pan prezident a jeho k lepší bilanci údajně vedoucí exportní politika a poklonkování Číně vede k tomu, že jsou za poslední tři měsíce vypsané akorát 3 exportní příležitosti:

Různé druhy potravin a nápojů
Dřevo - kulatina, řezivo, dřevěné výrobky
Mražené vepřové maso

Takže můžeš nalámat pár haluzí za barákem a zkusit to dřevo prodat do Číny. Pan prezident mezitím pomůže svému kámošovi prodat na blízký východ asi 10M nábojů z bývalých jugoslávských zbrojovek, kde vyráběli "čínskou munici".

Vedle toho, ten "miliardový projekt na Jadranu" je jen další "městečko" v Bosně, kde to skupují Arabové (mimochodem, tihle kluci nejsou chudí - "kupují si tam další manželky" a získávají Bosánské občanství.), kteří tam "utíkají před suchem. Ten tepličák v Bosně jede ten samý kšeft co v Teplicích - staví baráky pro muslimy, co se tlačí do Evropy.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/418915-u-sarajeva-vznikla-luxusni-arabska-ctvrt-mistni-tam-nemaji-pristup.html

http://www.literarky.cz/politika/svet/22718-co-se-to-dje-v-bosn-je-zem-prodana-arabm

Poděkuj panu prezidentovi, stejně jako pan teplický podnikatel a začni trénovat  "hold"

EDIT: jo aha, to je ta sranda v Opati. To je taky super věc s těmi povoleními a pozemky na Costabella. Tak to financují Číňané přes tohodle chlápka, který jim tam dělá koně, tak to je ok, to se mi ulevilo, že se snad prokecl o té Bosně a kšeftech s Arabama  <3

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #323 kdy: Leden 29, 2018, 03:52:26 odpoledne »
Situaci v Teplicích trošku znám. Celá řada podnikatelů je tam napojena na byznys s lázeňskou turistikou (hotely, penziony, kavárny) a jelikož tam již od devadesátých let jezdili arabové, přizpůsobili tomu i svůj byznys. Nyní, když od roku 2012 v rámci "jara" sílí odpor vůči muslimům, slábne i počet turistů z těchto zemí a byznys tim trpí. Podotýkám, že šlo o araby bohaté, kteří zde žili pár měsíců a pak jeli zase domů a tak to pravidelně střídali. Podle neověřených informací jednoho teplického zastupitele se pokoušeli i skupovat pozemky a nemovitosti a mít zde své vlastní turistické zázemí, ale nevím do jaké míry se to povedlo realizovat.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #324 kdy: Leden 29, 2018, 04:17:40 odpoledne »
Já vidím nebezpečí jinde. Německo si uvědomuje sílící problémy s migranty a hlavně jejich "drahost" a "nepoužitelnost" pro svůj průmysl. Proto se taky tlačí na ten průmysl 4.0 neboli robotizaci průmyslových linek, která by nahradila práci, kterou dříve vykonávali Turci a jiní zahraniční pracovníci a to samozřejmě levněji, nežli rodilý Němci. Robotizace zlevní výrobu, učiní ji méně zranitelnou lidským faktorem a nemusí se stěhovat fabriky za levnou prací....Jenže to má i druhou stránku mince...Ekonomika Evropy je relativně přehřátá a u nás je to jakbysmet. Máme sice nejmenší nezaměstnanost a firmy nemohou nalézt pracovníky, ale také nám roste inflace...Neboli blížíme se k bodu, kdy nastane stagnace a pak pád a to hluboký, protože příčiny krachu 2008 se zalily vytištěnými nekrytými penězi a ve snaze udržet inflaci se to promítlo do přehřátých akcií, které to na chvíli skryjí. A teď si představte, že nastane hluboký ekonomický propad a lidé začnou šetřit....Začne růst nezaměstnanost a my jsme závislí na exportech do německa, Rakouska, Francie...jenže tam to nastane nejdříve a u nás třeba s kvrtálovým zpožděním. Růstu by pomohly masové investice do moderního průmyslu, ale na ty ČR nemá. Rusko a Čína zde do žádných moderních technologií investovat nebudou a proč by sem probůh měly investovat západní země, když máme vládu jakou máme a prezidenta jakého jsme si zvolili? Copak jsme pro ně zárukou dobrého a stabilního podnikatelského a politického prostředí a navíc budou muset řešit svou domácí krizi....A v této situaci, která nejprve postihne ty chudší ty, kteří si volili "silného" prezidenta se mohou otevřít staré rozbroje, kterých využijí extrémisté. Podle mě je toto daleko realističtější scénář než že se sem do 5 let přiženou muslimské hordy. A i kdyby se přihnaly, bude o to hůř. Rusko a Čína nás v tom nechá a my se pěkně vykoupeme i se svými strojírnami, automobilkami, sklárnami....A Němci, Frantíci a Rakušáci si zase začnou vyrábět na robotických linkách doma a na nějaké migranty se budou moci vykašlat. Ovšem na investice do nás taky. A nám tu zůstane "silný" prezident, který se bude moci přetahovat se "silným" premiérem a rozhádaná vláda plná extrémistů a hnutí.

Offline Loki

« Odpověď #325 kdy: Leden 29, 2018, 04:44:43 odpoledne »
Citace
Bude to financovat banka J&T formou půjčky. V bance J&T má čínská soukromá společnost CEFC podíl 5 %. Dalších 47,5 % má Jozef Tkáč, 47,5 % má Ivan Jakabovič, oba slovenští podnikatelé.

Já ad hominem neargumentuji a na argumenty typu "nerozumíš tomu" nereaguji - ale přiznám se, že teď skutečně tápu nad tím, jestli opravdu nemáš tušení, co se kolem tebe děje, nebo úmyslně překrucuješ realitu. Před cca čtvrt rokem se "z toho mohli všichni po*rat":

https://ekonomika.idnes.cz/cefc-akvizice-j-t-0k0-/ekoakcie.aspx?c=A170914_170736_ekoakcie_fih

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #326 kdy: Leden 29, 2018, 05:17:55 odpoledne »
Soňo tady přeci nikdy nešlo o Drahoše jako osobnost, která by měla být silným reprezantativním politikem, ekonomem, spasitelem víry, chudých a já nevím čeho všeho ještě....To by od pana profesora bez jakékoliv politické zkušenosti nemohl snad nikdo očekávat (a taky jsem tvrdil, že by mu pár let v komunální politice prospělo). Drahoš představoval nekonfliktního, slušného, inteligentního člověka, který by zklidnil politickou zcénu, důstojně by reprezentoval prezidentský úřad, učinil by republiku pro západ důvěryhodnější a čitelnější a doprál by nám čas postavit na nohy rozvrácené tradiční politické strany. Drahoš byl nastrčenou figurou - kompromisním kandidátem, který by ovšem byl schopen vyjednávat a nebo alespoň nepřekážet. Zeman není pro naše západní sousedy partnerem k jednání. A asi by skousli i tu jeho nabubřelou aroganci...ale není pro ně čitelný a žádný světový ekonom to také není...protože kdyby byl, tak bude žádán na odborných konferencích, bude třeba publikovat a hlavně nebude veřejně kibicovat našeho guvernéra ČNB, ale zavolá si ho na pokec a domluví se spolu, že ty pitomý intervence proti silné koruně zkrátí alespoň o 1/2 ruku dřív a ušetří republice ten bilion korun. Ty prachy mohly hodit třeba na podporu domácích podnikatelů, kteří zisk nechají doma. A ať se MZ bude snažit sebevíc není v ruském ani Čínském zájmu tady investovat do moderních technologií a náš export pro ně není klíčový. Pro Čínu je daleko důležitější partner 35 mil. Kanada, která může poslat pár milionů tun obilí, ....když bude v Číně neúroda a kromě toho taky nějaký ten nikl, zinek, olovo, hliník a zlato. Není reálné aby podíl exportu do Číny v dohledné době nahradil export na západní trhy. Nic samozřejmě nebrání tomu, abychom se o to pokoušeli, ale západ je pro nás stále ekonomicky klíčový. A je klíčový i vojensky, protože mi samy sobě nejsme garantem toho, že si uhájíme integritu našeho území....možná tak toho kraje na 14 dní. Zeman je "silný" prezident vzešlý z "lidové" přímé volby, což mu dává ve spojení s vrozenou arogancí a sebestředností pocit, že je důležitou protiváhou vlády a potažmo premiéra. Jenže parlamentní systém nám produkuje relativně slabé koaliční vlády, které toho často moc nezmohou. Výsledkem je že se nám tu bije silný prezident s vládou...A to by za Drahoše nebylo. Byl by to pracovitý, slušný a lidu milý prezident-úředník, který by byl  ovšem dost inteligentní na to, aby si nechal poradit od schopných, aniž by mu v tom bránilo jeho ego a staré závazky z politické minulosti jako MZ. Společnost by se mohla stabilizovat. Lidi by se uklidnili a snad by se našli nějací mladí političtí lídři, aby se obnovily klasické politické strany a našli si svůj soudobý smysluplný program (protože to chybí jak pravici, tak levici - smysluplný koncepční program cílený na reálné potřeby voliče). Ale to je jen moje představa a jak víš nejsem ani ekonom ani politik a ani diplomat.   

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #327 kdy: Leden 29, 2018, 05:52:43 odpoledne »
Celou dobu jsem přemýšlel, proč se mi přímá volba prezidenta tak moc hnusí a myslím, že jsem na to kápnul (i po rozhovoru s bratrem).
Tak moc vzbouřené vášně, tak moc zbytečných emocí...rozhádalo to i bratry, rozkmotřilo to nás...a jde jen o to, kterej páprda bude chvíli sedět na hradě.
Vážně to stojí za to?
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #328 kdy: Leden 29, 2018, 06:04:45 odpoledne »
Soňo já tobě i ostaním toho silného prezidenta přeju a přeji mu i to zdraví, aby se za tu republiku mohl rvát do roztrhání těla. Ale obávám se, že nenajde protějšek, který by mu věřil a ochotně mu naslouchal. Na dialog i souboj musí být alespoň 2...Západ nás nepotřebuje. Potřebuje nás v EU a NATU aby zde nevznikla bezpečnostní díra uprostřed Shengenu. V nejhorším odepíše za skřípání zubů ty 2,5-3 biliony svých investic a pošle nás zpátky do našich velkoskladů a montoven vymetat pavučiny. Vím z čeho cituješ a jaký že je to MZ číman...no hloupý není, to jsem nikdy netvrdil. A nemá smysl se ani přít o to jak se pozná úspěšný ekonom či prognostik...ostatně jeho práce a články si lze dohledat a prostudovat. I kdyby MZ přišel s revoluční myšlenkou, jak z té kaše ven, nevím zda mu bude kdo věřit a poslouchat ho. Ano je schopný ale taky všehoschopný. Nejde mu o zisk ale o moc. Tu nyní má a co bude dál je velikou otázkou. Ale nechme se překvapit. Míček je na jeho straně a já budu rád optimistou. Na tom kdo bude sedět na hradě a jestli tam budou bezpečnostní rámy a aktivistky mu budou padat k nohám mi opravdu nezáleží. Ale zda tu bude solidní stabilní vláda, právní požádek, bezpečnost a prosperita už ano. Každopádně je tu silná skupina voličů i politiků, které si proti sobě MZ svým jednáním a vystupováním poštval. A zatím jim svým jednáním nedává sebemenší důvod mu něco odpouštět.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #329 kdy: Leden 29, 2018, 06:13:44 odpoledne »
Celou dobu jsem přemýšlel, proč se mi přímá volba prezidenta tak moc hnusí a myslím, že jsem na to kápnul (i po rozhovoru s bratrem).
Tak moc vzbouřené vášně, tak moc zbytečných emocí...rozhádalo to i bratry, rozkmotřilo to nás...a jde jen o to, kterej páprda bude chvíli sedět na hradě.
Vážně to stojí za to?

To PooM:
Já tu se Soňou sice vášnivě argumentuji a na ledas čems se neshodneme, ale jinak jsme se navzájem v SZ ujistili, se společně, až najdem čas, můžem kdykoliv zajít na pivo a dle libosti v té vášni pokračovat nebo přejít k zahrádce či něčemu klidnějšímu. To že s někým vždy nesouhlasím vůbec neznamená že si ho nevážím a nepřemýšlím o jeho argumentech.
Ostatně Soně jsem k některým jejim příspěvkům a i svým oponentům dal lajky a vůbec mi nečiní problém ji kdykoliv složit "hold" a poslat :rose: a pozdrav :pa:.
Stejně jako tobě :pa:.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #330 kdy: Leden 29, 2018, 06:32:09 odpoledne »
Dobrá Soňo, slibuji, že už tě MZ nebudu škádlit a budu hodný ;D, tedy pokud něco takového dovedu. A protože jedna  :rose: je trochu málo, posílám ti ještě  :rose: :rose: :rose: :rose: a těším se až se příležitostně uvidíme. Díky za kvalitní a pro mne přínosnou diskuzi.

Offline Loki

« Odpověď #331 kdy: Leden 30, 2018, 10:10:08 dopoledne »
... no a ČNB prodej majoritního podílu číňanům nepovolila, takže zatím stále ještě mají podíl ve zmiňované bance jen 5 %, takže dokud se situace nezmění (pokud vůbec), tak ti číňané financují (přes toho chlápka, kterej je údajně jejich koněm) ten jadranský projekt přibližně takovým podílem. Toto jsou tvrdá data, vše ostatní jsou v tuto chvíli spekulace.

ČNB "zatím zamítla" není pravda - formálně požadovala ještě doložení dalších dokumentů - důvod byl jediný - naše prezidentské volby a "problém", který by to mohlo způsobit Zemanově kampani - JaT by byla "už ofiko čínská" a vznikal by mediální zkratka "Číňané platí Zemana", kterou by nedejbože pochopil i jeho volič. Tvrdík kvůli tomu dokonce před volbami musel zalézt.

Krom toho, CEFC má dávno všechna ostatní stanoviska, včetně ECB nebo právě toho Chorvatska, kam už to dávno přes toho nastrčeného tepličáka valí. Rusnok, Zemanův kámoš, sám řekl, že jakmile CNFC dodá papíry, tak nevidí důvod to dál "blokovat". "Dal jim na to dva měsíce" a řekl to koncem listopadu. Takže asi za týden jim to přiklepne oficiálně. Je to ostatně stejný model jako u dalších Čínských bank - Bank of China a ICBC, kde ČNB úplně stejně posuzovala "jejich vstup" a v obou případech během zhruba dvou měsíců bankovní licenci udělila. Vedle toho, celá tato operace je jen "legalizací" jejich aktivit - reálně JaT dávno ovládají. A nedrží tam 5%, ale 10% (respektive 9,9%) - ale to už je jen detail.

...jak říkám, nevědomost, nebo ohýbání - ale nejspíš obojí. Klidný spánek <3

Offline plenty

• Moderátor
« Odpověď #332 kdy: Leden 30, 2018, 01:09:40 odpoledne »
Počúvajte bratia Češi a Moraváci, vyzerá to tam u Vás po voľbách pomaly na občiansku vojnu... 
To nemáte iné problémy ?
Radšej si skontrolujte stav zásob v komore a zabezpečte sa hotovosťou či ľahko zameniteľnými vecami na barter...
Nemožno predať pôdu, po ktorej chodia ľudia.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #333 kdy: Leden 30, 2018, 01:15:17 odpoledne »
To víš. Užíváme si výsledků hybridního systému přímé volby prezidenta a parlamentních voleb zastupitelských stran....A dohromady to plodí slabé koaliční vlády co se často rozpadají a silné prezidenty, které se na to nemohou dívat a z moci svého "lidového" mandátu si dělají co chtějí.

Offline Loki

« Odpověď #334 kdy: Leden 30, 2018, 01:50:38 odpoledne »
Počúvajte bratia Češi a Moraváci, vyzerá to tam u Vás po voľbách pomaly na občiansku vojnu... 
To nemáte iné problémy ?
Radšej si skontrolujte stav zásob v komore a zabezpečte sa hotovosťou či ľahko zameniteľnými vecami na barter...

Ale kdeže - jen si krátíme čas mezi přípravou na to, co nevyhnutelně příjde   <3

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #335 kdy: Leden 30, 2018, 01:56:08 odpoledne »
To nemáte iné problémy ?

Ale jo, mame. Treba rozpadajici se infrastrukturu. Jenze ta spolecnost tolik nepolarizuje.
Nebo ukradene evropske dotace, ale to se ted zdarne vyresi a zatahnou to vsichni takze to bude zase bez rozdilu.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #336 kdy: Leden 31, 2018, 01:27:27 odpoledne »
Citace z článku níže:
Od sobotního odpoledne nikdo neviděl na veřejnosti Miloše Zemana. Zrušil už dvě akce. Investigativní novinář Jaroslav Kmenta na Twitteru napsal, že jeho zdroje mluví o tom, že prezident měl zdravotní problém při odjezdu z volebního štábu. „Mé zdroje říkají, že MZ měl včera jistý zdravotní problém… A to fakt velmi akutní… přímo ve voze… Víc bych to nerozebíral,“ napsal Jaroslav Kmenta.
http://forum24.cz/co-je-se-zemanem-zrusil-program-udajne-mel-akutni-zdravotni-problem/

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #337 kdy: Leden 31, 2018, 01:34:48 odpoledne »
Hyeny novinarsky... pan prezident rikal pred volbami ze jeho zdravi je pevne a prece by narodu nelhal.  :-[

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #338 kdy: Leden 31, 2018, 02:36:47 odpoledne »
Tak pokud mohu využít své zdroje (z ČVUT, VŠCHT, UP a MU) tak jmenování rektorů s prezidentem opravdu odpadlo. A pokud jste si někdo všímal, jak prezident vypadal při vstupu do volební místnosti a jednotlivých TV vystoupeních nelze nemít obavy. Aniž bych chtěl šířit fámy, tak je prostě nepravděpodobné, aby 73 člověk s životosprávou MZ jeden den vypadal na to, že potřebuje akutně odpočinek a alespoň se pořádně vyspat a druhý den nato byl čiloučký na TV debatu a následně zvadlý při rozhovoru s novináři. Ptal jsem se kamaráda doktora, zda by to mohlo být tou cukrovkou neboli kolísajícím cukrem, ale ujistil mě, že si toho taky všiml a asi to tím nebude. O účelovém pronášení faktů MZ jsem se opakovaně nesčetněkrát přesvědřil a raději čerpám z jiných důvěryhodnějších zdrojů. Protože jak již řekl můj nejoblíbenější televizní premiér Jim Hacker (Jistě pane premiére) "Na tiskové prohlášení se nepřísahá" ;D.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #339 kdy: Leden 31, 2018, 02:43:40 odpoledne »

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #340 kdy: Leden 31, 2018, 03:26:33 odpoledne »
asi jsem mel napsat ze to byl sarkasmus.

Offline Samotář

• Praktikující prepper

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #342 kdy: Leden 31, 2018, 08:39:12 odpoledne »
hlavně klid, zemanovy stavy opravdu souvisí s cukrovkou, která má veliký vliv na rozložení sil, a v jeho věku a životozprávou j zázrak, že ještě žije. Nemá to však žádný vliv na zdravý úsudek, díky bohu. Vím to dobře, staral jsem se o mého tátu, kterej vypadal právě jako zeman....On ovšem neměl ty možnosti, jako president, což je přirozené.Tak to prostě je, ale spíše bych se zabýval jeho úsudkem, protože fyzické vlastnosti můžou imponovat fakt jen ....Až vám v nohách odejdou nervy, tak i na vás bude veselý pohled.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #343 kdy: Únor 12, 2018, 04:04:22 odpoledne »
no, beneš měl nezvladatelné změny hypertenze, tehdy nezvladatelné, dnes lehce korigovatelné.MĚL HODNOTY PŘES 230nahoře, což by mne vystřelilo z kecek, což dnes nikomu nehrozí. Tehdy na to beneš musel umřít, protože jiné cesty nebylo. Nedokážu si představit v těch podmínkách normárně fungovat......A umřel, jak dobře víme velice záhy.

Článek o zdravotním stavu prezidenta Beneše.
http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=31022
Prezident Beneš měl podstatně závažnější zdravotní problémy, než pouze vysoký krevní tlak. A jeho zdravotní stav měl velký vliv na jeho politické rozhodování. A to platí stále :-)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #344 kdy: Únor 12, 2018, 06:59:03 odpoledne »
autor článku patrně zešílel a ztratil poslední špetky soudnosti. Srovnávat pana beneše s americkým trumpem je úsměvné a veselé. Americký prezident se umí rozhodovat, po celé planetě nechává vraždit spousty nevinných lidí jen kvůlu ochraně amerických zájmů, a pan beneš neublížil ani mouše. Navíc prezident tehdy nemohl nic učinit s masivní silou komunistů mezi lidem.Lid se tehdy rozhodnul, s tím by nic neudělal ani superman.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #345 kdy: Únor 12, 2018, 07:41:03 odpoledne »
A přečetl jsi z článku něco víc než jen jednu vytrženou větu v poslední odstavci?

První část článku je o psychologickém profilu Edvarda Beneše. I podle pamětníků se vyznačoval pomstychtivostí, což je vlastnost, která je vlastní i jednomu současnému politikovi.

Velký odstavec je o mozkových příhodách Edvarda Beneše, které výrazně oslabily jeho rozhodovací schopnosti. Kdyby demisi nepřijal, byly by předčasné volby, ve kterých by "lid", jak říkáš, komunistům už asi tolik hlasů nedal.

A Radkin Honzák není šílenec. Zkus si pustit některou jeho přednášku na youtube. Kéž by takových zajímavých lidí bylo víc.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #346 kdy: Únor 12, 2018, 09:19:46 odpoledne »
Jak jsem slíbil budu se držet v obecné rovině abych nerozdmýchával vášně. Zdravotní stav je pro výon funkce závažným aspektem. Není ani pochyb, že prezidenta limituje v jeho výkonu funkce např. při zahraničních cestách. A obzvláště pokud by musel jednat o něčem důležitým a s někým, kdo mu není příznivě nakloněn.  Navíc je nutno brát v potaz i věk. 73 let není málo a 5let v takové funkci je opravdu dlouhá doba. Před 5 lety začínalo arabské jaro a otázka migrantů zajímala akorát tak BIS a armádu. Dnes je z toho problém, který dovednému politikovi vyhrál volby. Kdo ví, co bude za 5 let a zda bude u moci svéprávný, silný, rozhodný a inteligentní prezident, kterého voliči chtěli. A kdoví jaká vláda bude u moci. Vždyť nyní to vypadá, že premiér má volnou ruku. Nikdo po něm už zase 101 nepožaduje a ani čas už zřejmě nehraje roli....A to bylo před volbami halekání, že bude vyžadována většinová vláda ;). Takže uvidíme. Opravdu jsem zvědav, co nám vůle většiny a prezidenta přinese dobrého.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #347 kdy: Únor 12, 2018, 09:34:33 odpoledne »
Fizické vlastnosti mi u prezidenta imponují. Ne že bych po něm chtěl, aby hodil nad hlavu metrák, silně zadupal a zašlapal Makrona pod koberec nebo ho utlouk holí ;). Mě by úplně stačilo, kdyby byl schopen doletět pár hodin letadlem a poté absolovat i několikahodinové jednání, kde bude bez poradců s nějakým státníkem domlouvat něco, co může být pro tuto zemi fakt důležité....Třeba ten Dublin. A k to je únavné pro zdravého daleko mladšího člověka. A my nejsme v pozici, aby představitelé světových velmocí jezdili na pražský hrad a čekali, až bude mít prezident správnou hladinku....cukru. Takže mu to pevné zdraví ze srdce přeji, jednak abych zase nemusel absolovat předčasné volby a jednak, aby tato země měla v čele silného, zdravého a zkušeného politika, což by bylo v těžkých časech záhodno.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #348 kdy: Únor 13, 2018, 10:21:40 dopoledne »
soudit beneše bych si fakt netroufnul, ani omylem. Komu by prospělo, kdyby abdikoval dříve? Co by mohl změnit mladý, zdravý, inteligentní prezident v tehdejší komunistické bouři?Nic by se změnit nemohlo.Taky bych si přál chytrého, mladého, zdravého prezidenta jako hlavu našeho státu, ale tento fyzicky neexistuje. Národ není schopen postavit vyhovujícího kandidáta , akceptovatelného pro všechny.Jo, po zemanovi přijde řada na pana Klause ml.,který se svojí lidskou inteligencí ční vysoko nad ostatní.
Beneš jako takový neměl na vybranou, těch svých x infarktů a x mozkových mrtvic ovlivnit nemohl a ani tehdy nebyly léky.V rozhašteřené situaci ani neměl politického spojence, takže jeho nemocná mysl nikomu nevadila, žádné velké rozhodování již nedělal. Jen mne mrzí, že autor článku objektivně neocenil benešovu exilovou vládu  za její působení.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #349 kdy: Únor 22, 2018, 11:34:42 dopoledne »
Zde je velmi přehledný článek, co mohl prezident Beneš udělat jinak a lépe v době demise vlády v roce 1948, kdyby byl zdravý a odolal tlaku Gottwalda:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/demise-ministru-1948/r~cad79546101911e880d30cc47ab5f122/
Prezident Beneš mohl odvolat celou vládu a vypsat nové volby.