Autor Téma: Volba prezidenta  (Přečteno 5965 krát)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Volba prezidenta
« Odpověď #100 kdy: Leden 13, 2018, 06:54:04 odpoledne »
no, dvojky......takový hodně ušmudlaný dvojky.....
Vlastně jsem chtěl volit teho drahoše, ale dostal se mi dnes  do ruky leták brněnské muslimské obce, vyzývající k nevolení zemana a k volení kohokoli jiného a.....současnost mi je taknějak ukradená, ale co děcka, himl, a vnoučata.....nemůžu volit člověka, kterej je tolerantní vůči přivandrovalcům.....a on ten drahoš, který mi nikterak nevadil, je ten tolerantní člověk.A  já celej život dřu jako dobytek, abych děcka zaopatřil a prošlápnul jim budoucnost a potom jejich budoucnost pošlu do kopru??To bych byl fakt divnej.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #101 kdy: Leden 13, 2018, 07:07:26 odpoledne »
Tak to já tedy Drahoše. Nejradši mám korunu, ale i euro je pro mě přijatelnější než rubl nebo juan.

Offline Včeliš

« Odpověď #102 kdy: Leden 13, 2018, 07:21:29 odpoledne »
No, můj kandidát do druhého kola neprošel a i když podporuje Drahoše, já to dám Zemanovi.
Ten až vyhraje, zničí Babiše a půjde do důchodu ;D.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #103 kdy: Leden 13, 2018, 07:42:31 odpoledne »
Tak to já tedy Drahoše. Nejradši mám korunu, ale i euro je pro mě přijatelnější než rubl nebo juan.

Pro mě je momentálně nejdůležitější bezpečnost země, která bude ohrožena, pokud neustojíme tlak EU. A Drahoš ten tlak neustojí.

Co se vyjednávání obchodů se zeměmi na východě týče - Zeman není jediným prezidentem z Evropy, který tak činí. Juan ani rubl nehrozí.
zde třeba:
https://zpravy.idnes.cz/macron-emmanuel-cina-francie-kun-da5-/zahranicni.aspx?c=A180111_375495_zahranicni_aha

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #104 kdy: Leden 13, 2018, 10:03:13 odpoledne »
Ale no tak.. Ještě bude druhé kolo :D

Ta Praha, to je ale vřed :D

Ach ten venkov....  ;D

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #105 kdy: Leden 13, 2018, 10:21:42 odpoledne »
No, můj kandidát do druhého kola neprošel a i když podporuje Drahoše, já to dám Zemanovi.
Ten až vyhraje, zničí Babiše a půjde do důchodu ;D.
No tak tomu ze Zeman znici Babise nevěři ani malý dítě. ..
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline šotek

« Odpověď #106 kdy: Leden 13, 2018, 10:34:58 odpoledne »
No tak máme skoro jasno... a já mám v tom případě taky jasno a ve druhém kole budu volit Zemana. Protože se obávám, že Drahoš nás se svojí superkorektností zavede přímo do náruče uprchlických kvót a co nevidět budeme stavět mešity.
Zeman je v tomhle znamej. Jen si myslím že pokud vyhraje tak má do rakve tak rok a Babiš dostane divokou kartu. Růst islámu chce dle mého názoru redukovat na všech úrovních. Domnívám se ze bohuzel to přirovnání s vařenou zabou sedi...

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #107 kdy: Leden 13, 2018, 11:31:35 odpoledne »
šotku, bacha na karmu, zeman tady může být ještě hodně dlouho, ale tvoje neopatrná přání můžou být vyslyšena zcela jinak a u jiných lidí.
Nechme to na lidu, aby projevili svoji vůli, nechť už je jakákoli.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #108 kdy: Leden 14, 2018, 01:16:06 dopoledne »
Já si také myslím, že tu s námi Zeman ještě pár let pobude. Neuropatie je mrcha, jak říká můj kamarád včelař - agronom, ten si musí dávat hodně veliký pozor kam šlape, je taky diabetik. Nedávno měl podvrtnutý kotník. Je o 4 roky mladší než Zeman.

Třeba si po volbách pořídí vozík, jako měl Roosevelt. V New Yorku mají dokonce podzemní nádraží spojené s hotelem, postavené tak, aby se tam F.D. Roosevelt dostal diskrétně s vozíčkem. Pravda, tenkrát TV začínala..

Kvantová fyzika a karma dovedou také udělat nepříjemné věci. Bacha ne ně.. Myšlenky se zhmotňují a často vrací tam, odkud vzešly.

Já Zemanovi přeju to zadostiučinění, že znovu vyhraje volby. Nikdo z těch, kdož kandidovali by asi nebyl pro naší zemi větším přínosem než Zeman. Pokud někdo nemá Zemana rád natolik, že raději zvolí vítače imigrantů, elitáře který zaprodá naší zemi, nebo který je někde zavázaný, je to jeho volba. Já volím nejmenší zlo pro zemi, ve které žiju.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #109 kdy: Leden 14, 2018, 12:10:45 odpoledne »
Tak výsledky 1. kola jsou jasné a dál je to opět ve hvězdách. Svůj názor jsem vyjevil a nyní se snažím chápat vaše postoje. O Drahošovi toho moc lidé dosud neví, kampaň byla ovlivněna strategií získat co nejširší záběr a lidi nepopudit proti sobě. Mě zaráží jak lidi vytěsňují z paměti nejrůznější zemanovy činy a berou ho stále jako protipol "pražské kavárny", ochránce víry, ochránce chudých a sociálně slabých, silnou osobnost schopnou se postavit na ochranu zájmů republiky v Bruselu, u Merkelů....

Prosím pěkně projděte si záznamy této osobnosti, určitě nad tím ztrávíte pár hodin, které vám nikdo nezaplatí....A zkuste si pravdivě odpovědět na pár otázek:

1. Je Zeman opravdu levicový politik, který chrání zájmy sociálně slabých? (Mohu sem dát pár příkladů, které to zpochybní...viz třeba jeho postoje k inkluzi mentálně hendicapovaných).
2. Opravdu si myslíte, že je to morální a hodnotově pevný člověk, který slouží ČR? (opoziční smlouva, nekorektní vedení minulé prezidenské kampaně, přístup k ženám, opakované a zbytečné lhaní- naposledy včera když v pžímém projevu zmínil přízeň Karla Gota, podkopávání čssd ze které vyšel, zakládání vlastních stran, zjevné stranění východu, dehonestace prokazatelně charakterních osobností české historie i současnosti a volba a oceňování pochlebovačů)
3. Můžete mi říci konkrétní případ, jak nás hájil před migrací kromě pověstného projevu v OSN, který byl...no pusťe si to.
4. Myslíte si, že tento člověk je v zahraničí brán jako politicky silná a respektovaná osobnost, jejíž názory jsou brány vážně? (Nedovedu si představit rozhovor hulváta s Merkelovou, který by něco změnil na přistěhovaleckých kvotách pro ČR, ale dovedu si představit jednání Drahoše s touto dámou na osobní rovině neboť se znají z do jejich studií v Praze).
5. Pokud vyhraje současný prezident, napadlo vás co se bude dít dál v této již tak hodně rozpolcené společnosti, pokud přijde nějaká velká krize?

Přemýšlím o Zemanově potenciálu a divím se, kde jeho voliči berou jistotu, že bude ochoten a schopen vájit jejich zájmy. Jeho činy (ne slova, která vyslovuje účelově, jak se mu právě hodí) mě přesvědčují, že mu důvěru vyslovit nemohu. Drahoš je možná slabý (i když pro akademii vyjednal peníze a podmínky, která naprosto změnily povážlivou situaci a to napříč politickým spektrem), moc lidí neví, zda to není měkoň...ale pokud se mám rozhodovat mezi morálně čistým člověkem a nevyzpytatelným politickým dinosaurem, je má volba jasná. Zeman již silnější nebude, naopak bude slábnout a slušnosti již taky nepobere. Drahoš může politické zkušenosti získat a vyzrát. Nevím nic otom, že by Zeman podporoval policii, armádu, justici nebo se jinak přičinil o bezpečnost tohoto státu, že by prověřoval tendry na policejní či armádní zakázky, pucoval ZUB aby nevyráběla zmetky a začala konečně vyrábět něco použitelného pro výzbroj a obranu státu, před čím se vojáci nebudou rozpačitě drbat na zátylku a do misí si vezmou raději něco jiného...). Vím, že proti sobě poštval a rozdělil lidi a to bezpečnosti moc nenapomáhá. Neviděl jsem ho jezdit po špitálech a starobincích. Neviděl jsem ho v aulách vysokých škol, kde by mladým inteligentním lidem vysvětlovat své postoje. Vyděl jsem na záběrech mýtinků, kde jsou mu kladeny připravené otázky, odpůrci jsou umlčováni. Studenti odtlačeni z Albertoova, pro podporu si jde k Okamurovi, na podiu stojí vedle Konvičky....

Nerozumím tomu, ale nechápu, kde tolik lidí bere důvěru, že tento člověk je silný a bude hájit zájmy tohoto státu.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #110 kdy: Leden 14, 2018, 02:00:52 odpoledne »
když ty na to jdeš moc vědecky.... Protože na zemana všichni házejí sborově špínu, tak proto jej budou lidi volit. Zapovězené jablko nejlépe chutná, to máme už od adama.
Proč nechtějí drahoše? Protože to není politik, nikde se dříve neangažoval a vyjevil svůj názor a migrantech, což každej chápavej bere jako limitní. Já když zatlačím, tak najdu na zemanovi padesát nectností, hnusí se mi chlast, arogance a bůhví co ještě, ale stačí mi jediný důvod, že je proti migraci.Na drahoše nemůžete najít špatného nic, protože není v politice jako zeman od začátku.....Možná pojídá nekřtěnátka  a my o tom logicky vědět nemůžeme, protože o něm nevíme zhola nic. To ostatní je omáčka, v které se mohou trpěliví rejpat až do osvícení....
vůle médií totiž vůbec nekoresponduje s vůlí lidu a i když jsem se zařekl, pustil jsem si k obědu moravce a o nestrannosti a nezávislosti naší české televize opravdu nemůže být sporu....horší už si to neumím představit, takže proto zeman.
Kdyby se zemanovi postavil nějaký současný politik, tak bych to bral, ale ten pražský výběr byl fakt veselej....
Takže se může na první pohled opravdu zdát, že vybíráme mezi zlem a dobrem, ale my jen vybíráme mezi dvěma zly, a handrkujeme se, které že je to zlo menší.....

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #111 kdy: Leden 14, 2018, 05:12:41 odpoledne »
Pozvánka nejen pro příznivce tandemu Babiš - Zeman:
Premiéra filmu SELSKÝ ROZUM bude v úterý 16.1. na ČT2 v 20.55 hod. a repríza ve středu 17.1. v 15.50.

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #112 kdy: Leden 14, 2018, 09:06:01 odpoledne »
Aktivistka, co se vyprsila na Zemana, dostala trest odnětí svobody na tři měsíce a ročním podmíněným odkladem. Ani se neodvolávala, aby mohla hned odjet.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #113 kdy: Leden 14, 2018, 11:46:07 odpoledne »
Samotáři, takhle bych si představoval činnost justice. A ne že procesy trvají deset let i víc. Od nepaměti platí, že čím je trest rychlejší, tím je účinnější.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #114 kdy: Leden 14, 2018, 11:55:28 odpoledne »
Já jsem si vědom svého rádoby racionálního pohledu a nijak nikoho neodsuzuji za jeho názory. Jen se mi těžko chápe, že Zemanovi lidé věří a čím si tu důvěru získal. O nezaujatost médií si nedělám iluze, ani se tu nikoho nesnažíl obracet na pravou víru. Jen se to snažím chápat....že nevíme jaký bude Drahoš politik a že zatím nic nepředvedl...no dobrá to může být z pohledu politika pravda. Ale taky neudělal nic co by ho diskreditovalo z veřejného života. Copak tu opravdu nikomu není divné a nikomu nevadí, že tento stát zastupují 2 osoby v nejvyšších funkcích, které se jednoznačně podporují. Jedna z nich má prokazatelný mnohanásobný střet zájmů, její činnost je nezávisle na sobě vyšetřováva PČR i OLAFEM a padají slova fako podvod, zpronevěra dotace EU...A druhá osoba pověřuje tuto osobu opakovaně sestavováním vlády za úplně jiných nadstandardních podmínek, než měla vláda předchozí??? (mašinfíra Standa Grossů šel od válu kvůli 5milionům, jejichž původ nedovedl vysvětlit, ale nikdo mu podvod nedokázal) Copak si někdo může myslet, že v té Evropě nás bude někdo brát s touto sestavou vážně? Nebo že nás bude brát vážně Rusko a 1,4miliardová Čína??? Nějak neumím definovat nebo si představit to menší zlo. Babiš potřebuje pro své zájmy funkční mezinárodní obchod a proexportní politiku ČR, přičemž 83% vyvážíme no Německa....A Zeman bouchne pěstí do stolu a prosadí zrušení rozdělovacích kót??? Nebo si někdo myslí, že vystoupením z EU doženeme schodek obchodní bilance po zavedení cel exportem na východ a k tomu nám dopomůže Bůh, Zeman a Babiš??? Já nechci na Zemana házet špínu, ale nemohu pochopit, čím by mohl nějak smysluplně přispět k nekonfliktnímu řešení problému. A konfliktní řešení 10 milionový stát prostě vyhrát osamoceně ve středu Evropy vyhrát nemůže. Rusko nás taky chránit nebude a pokud ano, nevím jestli je o co stát...samy si ubráníme s tím co máme jeden kraj po dobu 1-2 týdnů....co je tedy to menší zlo?

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #115 kdy: Leden 15, 2018, 12:50:56 dopoledne »
Aktivistka, co se vyprsila na Zemana, dostala trest odnětí svobody na tři měsíce a ročním podmíněným odkladem. Ani se neodvolávala, aby mohla hned odjet.
Z mého pohledu sranda a oživení voleb, protože holka chtěla mírumilovným způsobem vzkázat zde i ve světě co si o panu prezidentovi myslí. A ač je to čin pobuřující, znevažující důstojnost voleb a z mého pohledu pitomost, musím uznat, že holka projevila odvahu a hodne riskovala, když se vrhla na prominentní osobu obklopenou ochrankou.  Ale když uvážím kolik lidí Zemana nenávidí a připustím si, že by se mezi nimi objevil duševně vyšinutý jedinec s kudlou v kapse, správně nabuzený emocemi voleb....pak je incident důkazem nefunkčnosti bezpečnostních opatření na ochranu prezidenta. Podobně jako, když si hošík potřeboval zastřílet na Klause v davu...Takže tu máme ochranné rámy na hradě, které komplikují lidem život a znepřístupňují hrad, mnohačetný bezpečnostní doprovod, který prezidenta doprovází na cestách kraji,aby se nakonec prezidentovi dostala na tělo polonahá holka....Méme štěstí, že to nebyl nějaký fanatik nebo duševně nemocný.

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
« Odpověď #116 kdy: Leden 15, 2018, 01:07:45 dopoledne »
Samotáři, takhle bych si představoval činnost justice. A ne že procesy trvají deset let i víc. Od nepaměti platí, že čím je trest rychlejší, tím je účinnější.

Sedláku, proboha, jaký trest? Tohle je výsměch, ne justice.

Zkrácené řízení už naši policisté a soudy umí nejméně deset let. Když někoho policajt chytne za ruku, jak krade, tak to jede jako po másle. Jednoho mého bývalého spolupracovníka takhle bleskově zavřeli do basy.. Dozvěděl jsem se to večer, když jsem hledal auto, které si ode mne ráno půjčil.. Dodnes nevím, co provedl a ani mne to nezajímá, asi něco ukradl, blbec.

Ta špindíra dostala zaplaceno a odjela jinam. Tak do Česka holt rok nepřijede pracovat, když tu má podmínku.. Bude vydělávat prachy jinde. Když budou potřebovat nějakou provokaci, tak pošlou sem do Česka někoho jiného. Měli jí dát aspoň na týden koště do ruky a zametat.. Myslel jsem, že dostane alespoň 30 hodin večejně prospěšných prací, aby vrátila alespoň ten čas, který s ní ztratili policajti, státní zástupce, soudce, bachaři ve vazbě, ochranka prezidenta..

Tohle někdo zorganizoval, proto ji takhle rychle vyfuckovali pryč. Jí si jenom objednali, stejně jako si OAS objednala na generála de Gaulla Šakala. Někdo jí musel říci, kde bude Zeman volit, někdo jí dal novinářský průkaz, někdo ji přivezl do Česka, letadlem asi nepřiletěla. Pokud ano, tak co na to BIS? Když sledují preppers.cz tak snad vědí i jména aktivistek FEMEN, zrovna takovéto exotky, která už otravovala papeže..

Zeman znal její jméno a věděl, o koho se jedná a BIS ne? Dobře, možná že se to dozvěděl od podřízených, když jí ztotožnili, ale byly to minuty.. Jestli někdo selhal, tak především tajná služba. Slouží vůbec naší zemi a naší ústavě? Komu složí soud a státní zastupitelství? Tohle byl organizovaný čin, minimálně novináři v tom jeli.

Když v době prezidentských voleb je v Česku takováto kráva, tak je velmi pravděpodobné, že tu je služebně, nebo na objednávku a že bude narušovat volby.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #117 kdy: Leden 15, 2018, 05:31:55 dopoledne »
No vždyť jsem také psal, že požaduji co nejpřísnější potrestání!  :)
Jinak souhlasím s Maunovým hodnocením o nefunkčnosti ochranky. Když ho musí podpírat, tak nemůže současně sledovat okolí. A skutečně,  být to chlap s dýkou nebo glockem, tak jsi ho měl na lafetě šestipalcové houfnice. A potom opravdu nevím, koho by jsi volil.  :)
Nevysmívám se Zemanovi, že je starý a nemocný, každý se jednou do této fáze dostaneme. Ale měl by mít dost sebereflexe a uznat, že na to už nemá. Americký i ruský prezident nevynechá jedinou příležitost jak voličům ukázat, že je ve skvělé fyzické kondici. A my si  tady volíme na pět let takovouto živoucí mrtvolu.  :-ů Ve vyspělých státech je běžné, že prezidentem je i čtyřicátník.
My sice nemáme prezidentský systém, takže on těch pravomocí tolik nemá. Ale pokud má prezident vážné zdravotní problémy, tak potom v klíčovém okamžiku selže, jak Beneš v osmačtyřicátém.
Ty jsi Saladine zastáncem těch konspiračních teorií. Tak si na videu všimni šéfa protokolu. Takhle přece nevypadá reakce na útok na prezidenta. Nehnul ani brvou a celý incident sleduje s úsměvem jako by říkal: Jo takhle nějak jsem si to představoval. Takže to klidně mohlo zosnovat Zemanovo okolí.  :)

Offline Cajgalamo

• Moderuje
« Odpověď #118 kdy: Leden 15, 2018, 09:16:27 dopoledne »
Hele, takto sa to neda povedat.
Ja ked vidim cecky, tiez sa blazene usmievam.
"Svet v temných, ale skutočných farbách má väčšiu cenu, ako svet v ružových farbách, ale falošných." Jean Gwenaél Dutourd

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #119 kdy: Leden 15, 2018, 11:15:18 dopoledne »
MaunaKea, mám teď chvilku, tak se ti pokusím odpovědět, proč budu volit Zemana:

- má rozsáhlé ekonomické a politické znalosti a zkušenosti (což Drahoš nemá), díky tomu je schopen efektivně hájit naše ekonomické zájmy na západě i na východě, díky tomu už si vybudoval síť zahraničních kontaktů, které naší zemi přináší důležité možnosti s nimi obchodovat

-díky svým prognostickým, ekonomickým a politickým znalostem a zkušenostem je schopen velmi dobře zvolit svoji strategii a taktiku tak, aby např. neuváženým veřejným jednáním o lidských právech nenarušil ekonomické zájmy naší země. Drahoš momentálně rozhodně nemá takové znalosti, aby byl schopen předvídat důsledky svých prohlášení a činů na státní / mezistátní úrovni, ba aby vůbec porozuměl tomu, co se děje, co se chystá a co to může přinést. Bude se tedy opírat o poradce... o jaké??? Mohlo by se i snadno stát (jako se to stalo v případě V. Havla), že by naši zemi nějakým neuváženým prohlášením ekonomicky poškodil.

- Zeman je sice pro zachování členství v EU, ale odmítá slepě přijímat všechna nařízení, která z EU přijdou. Dle jeho názoru je potřeba hájit naše zájmy v EU a také se o to snaží

- a jsme u té odolnosti tlaku - Zeman ten tlak z EU či odjinud ustojí, možná nebude zcela korektní, ale bude taktizovat, bude velmi trefně a pohotově argumentovat ve prospěch naší země a bez ohledu na to, zda se to EU a jiným zahraničním politikům bude líbit a zda mu za to lidi zatleskají. Drahoš ten tlak neustojí, na to prostě nemá. Bude vždy za každé okolnosti korektní, ale to je tak všechno. Nebude oponovat, bude se přizpůsobovat, aby nezískal špatné jméno. Celá jeho kampaň je na tom založená "naštvat co nejmíň lidí". Proto nemá a nevyjadřuje žádné jednoznačné názory, ale všechno je to tak i tak ("jsem pro kuřácký zákon, ale zvažoval bych i výjimky".... abychom se pak nedočkali i "jsem sice proti kvótám, ale měli bychom zvážit výjimky") A takového prezidenta v současné době opravdu nepotřebujeme. Osobně raději budu mít za prezidenta hulváta (neříkám, že jím Zeman je), který se za nás bude bít, než superkorektního, uhlazeného, přizpůsobivého, typově téměř amerického prezidenta s hromadou poradců. Tento aspekt je pro mě zvlášť významný v této době, kdy se nám EU snaží přes kvóty vnutit imigranty i přes náš od začátku vyjadřovaný nesouhlas.

- že se zná Drahoš s Merkelovou je pro něj spíše mínus, při jeho korektnosti jí tím spíš nebude oponovat

- to, že nás Zeman táhne na východ je jen mediální výmysl a nesmysl, intenzivně buduje ekonomické vztahy naší země na obě strany a jak se ukazuje, už i zbytek Evropy pochopil výhody obchodních styků s Čínou a začíná s nimi jednat

No a to snad zatím stačí, aby z toho nebyla diplomka  :D

No snad ještě vyjádření Klause, který to vyjádřil stručně a přesně (proč voliči volili Zemana a proč ho volit příště):
„Ne o poklonkování cizím zájmům a ne o vyvolávání chaosu a diskontinuity za každou cenu. Řekli tím, že nechtějí masovou migraci a z ní plynoucí nebezpečí likvidace evropské a spolu s ní i české kultury, tradic a hodnot. Obávám se, že kandidát, který v prvním kole obsadil druhé místo, toto nebezpečí necítí a nebude mu umět čelit,“ uvedl Klaus.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #120 kdy: Leden 15, 2018, 01:54:03 odpoledne »
jmenuju se lojza a dělám kováka čtvrtým rokem v kolbence .Už dělám předáka a jako dobrého dělníka mne poslali na dovolenou do ozdravovny..No to se dříve stát nemohlo, za němců je všude dost práce, je všude pořádek, a auta konečně jezdí v pravo. Pivo se nesmí šidit, jinak jde hostinskej do lágru a tak to má bejt. Pořádek je skvělej a pořád lepší bejt pod křídlama říše, než pod bolševíkem, nebo židem.Všechny fabriky jedou naplno, lidi mají práci a mně zbude ještě na to pivečko. No co víc bych si mohl přát, děcka měly pěkného mikuléše i ježíška a že se děcka ve škole učí německy je jenom dobře, aspoň z nich něco bude. Mám se dobře a co si němci dělají jinde mne moc nezajímá, stejně jako ostatní národy, které německo sjednocuje. Dělník lojza, kolbenka, léta páně 1939
A tak na to koukám , jako votroubek a zcela chápu ty současné lojzíky, už od vraždy kadáfího to tak chápu.A zeman mi připadá jako protizávaží v téhle nemocné době.....Za pár let pochopíme, jako ten lojza, že nám nejde o banány, cestování, nebo o ekonomické ukazatele,nebo o svobodu, ale že nám jde o kejhák.....

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #121 kdy: Leden 15, 2018, 02:25:03 odpoledne »
Zeman znal její jméno a věděl, o koho se jedná a BIS ne? Dobře, možná že se to dozvěděl od podřízených, když jí ztotožnili, ale byly to minuty.. Jestli někdo selhal, tak především tajná služba. Slouží vůbec naší zemi a naší ústavě? Komu složí soud a státní zastupitelství? Tohle byl organizovaný čin, minimálně novináři v tom jeli.

Tak oni to jmeno podrizeni urcite vedeli s dostatecnym predstihem, kdyz ji vyrizovali papiry, ne? Protoze takove selhani ochranky vypovida spis o tom ze dostali instrukce mistnost nekontrolovat...  ;)

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #122 kdy: Leden 15, 2018, 05:47:07 odpoledne »
- Co je výsledkem rozsáhlých politických znalostí a zkušeností MZ za 28 let jeho politické praxe? To, že se 1/2 národa za něj stydí a někteří se jej i štítí? Neberu mu zkušenosti a znalosti (pokud mu bude sloužit dříve výborná paměť). Ale tu síť kontaktů bych nepřeceňoval...s kým se tento člověk stýkal v zahraničí? Kde vystupoval jako ekonom na mezinárodních fórech, kdo z mezinárodních osobností ho pozval na oficiální návštěvu? Jak přispěl ke stabilitě politického spektra či alespoň své čssd, či Zemanovců čili Strana Práv Občanů, kterou financoval přes Lukoil Martin Nejedlý?

-Jeho strategie a taktika je podřízena pouze osobním ambicím, přebujelému egu a nezřízené posedlosti být u moci. Neuvážených skutků, kterými nás ve světě zdiskreditoval je dost a dost a opírá se o Ovčáčka, Mlynáře bez prověrky, Velebu a Putina - kterého opravdu respektuji jako světového politika, ale který nehájí zájmy ČR...Důvěryhodnost politika dělá jeho stabilní politický postoj, který se předvídatelně vyvíjí a přizpůsobuje potřebám skupiny, kterou politik reprezentuje. MZ reprezentuje pouze MZ, nikoliv ČR. Jak by bylo jinak možné aby MZ v roce 2011 o Babišovi tvrdil „Pokud jde o pana Babiše, byl jsem přímým účastníkem podpisu dohody s ním při privatizaci Unipetrolu a konstatuji, že pan Babiš tuto podepsanou dohodu nedodržel. To je pro mě dostatečný důkaz nevěrohodnosti pana Babiše. Nehledě na jistá další podezření, která se, doufám, časem prošetří." A nyní tohoto pro něj nedůvěryhodným člověkem naprosto bezprecedentně zvýhodňuje při sestavování vlády??? Jak nyní hájí zájmy čssd a  SPO? Tím že vyslovuje veřejnou podporu jako "levicový" politik SPD Tomia Okamury???

-Zeman je pro jakákoliv důležitá diplomatická jednání díky své minulosti naprosto zdiskreditovaný. Ve světové politice ho nikdo soudný nemůže brát vážně a nikdo za něj do ohně ruku nestrčí. EU ví, že reprezentuje Putinovy zájmy a jde proti vládě vlastní země, přičemž politiku země má dělat vláda nikoliv prezident.

A jen připomínám, že Churchil byl sice hulvát a piják, ale taky voják, který se zúčastnil mnoha bojů, řídil dost ministerstev, přímo se podílel na založení RAF a přezbrojení královského námořnictva, okamžitě vystoupil proti Mnichovu...Kdy pan MZ protestoval proti Lisabonské smlouvě a vysvětloval její důsledky lidem v ČR? Jak podpořil naši armádu, policii, justici? Proč se od jeho politiky jindy tak korektní předseda ústavního soudu Pavel Rychetský naprosto distancuje a jeho spolupracovníky označuje jako bandu panošů??? To si myslíte, že má tento člověk na sklonku života, který byl jeho dlouhodobým stoupencem a spolupracovníkem převlékat kabát? Jen se nemůže dívat, jak MZ kreativně pracuje s ústavou.

Aby mohl kdokoliv budovat diplomatické a obchodní vztahy, musí být důvěryhodný. Copak by kdokoliv soudný podepisoval dobrovolně cokoliv důležitého s člověkem, o jehož politických kotrmelcích lze psát učebnice? Nebo si myslíte, že na MZ není v zahraničí vypracovaný osobnostní profil, který má příslušný státník k dispozici? Jak by mohl takový státník věřit, že MZ nezmění kdykoliv názor pod tlakem Putina či změně osobních priorit jak se udržet u moci. A pokud bude mít takový významný státník s Putinem společný zájem, dohodne se přeci přímo s ním.

A to zda Drahošovu kampaň financuje nějaká lobbystická skupina, zatímco naivní a čistý Hilšer získal neuvěřitelný výsledek prací dobrovolníku není v tuto chvíli podstatné. Podstatné je, že pragmatik Horáček, diplomat Fišer, naivka Hilšer i protřelý Topolánek neváhali a okamžitě vyslovili Drahošovi podporu. Nemuseli, ale udělali to a někteří naprosto spontánně. Kdo financoval Topolánka, Zemana taky není důležité....Důležité je, že dochází ke stmelování země. Důležité bude, zda a kolik přijde volit z těch cca 35% lidí, co dosud seděli doma.
A jen letmo připomínám, že MZ taky vyšel z prognostického ústavu – tedy akademické půdy stejně jako Klaus a že tento ústav vznikl 1984 na podnět soudruha Antropova….A Merkelová, Thatcherová byly obě chemičky…

Souhlasím že jde o hodně. Ale nesouhlasím s tím, že Zeman je důstojná, kvalifikovaná , důvěryhodná osobnost reprezentující a hájící zájmy republiky, která využívá mezinárodní kontakty. Naopak nás činí ve světě nedůvěryhodnými, obklopuje se lidmi, kteří představují bezpečností riziko, využívá populistických vln a strachu společnosti k osobnímu prospěchu a je již za horizontem duševních i fyzických sil, bez možnosti dalšího rozvoje. Svou politikou se sám vehnal do slepé uličky, protože lidem dochází, že rozeštvává společnost. Má tvrdé jádro věrných voličů většinou vyššího věku, ale mladí lidé již uvažují jinak. My se nemůžeme vymezovat uprostřed Evropy. My se musíme domluvit, aby do jejich hranic neprosakovali ilegální migranti. Nemůžeme jednat z pozice síly...A kdo se má za ČR domlouvat, když vláda a prezident dělá každý svou politiku? A ani vláda ani prezident nemá v EU respekt...Migranti do EU proudí od 2012, ale copak MZ svolal země Visegradu do Prahy a uspořádal konferenci o společném postupu?

Skládám tu afgumenty, ale nechci Vás přesvědčovat. Vaší argumentaci do jisté míry chápu, ale časově vyskládaná fakta mi ukazují o MZ něco jiného. Na druhou stranu chápu, že někdo volí někoho, že z něj má dobrý pocit a má pevnou víru, že jej nezklame. No a jelikož nám jde o společnou věc (aby naše děti mohly vyrůst v bezpečí a svobodné), budu všem voličům MZ a hlavně svým přátelům, jejichž volbu nechápu, přát, aby vás MZ v případě svého vítězství nezklamal.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #123 kdy: Leden 15, 2018, 07:42:47 odpoledne »
zeman vůbec není ideální kandidát, ale nutno poznamenat, že u něj víme, která bije, ale u drahoše jen podepíšeme bianko šek, a  to není žádná hitparáda.Pokud vím, tak venku , tedy v zahraničí zemana vnímají jako zvláštního, ale rovného prezidenta, žádného šejdíře, ani podrazáka, což je vynikající vysvědčení v naší době......

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #124 kdy: Leden 15, 2018, 08:58:53 odpoledne »
I Drahoše, jak už jsem uvedl dříve, považuji za kompromisního kandidáta. Ale jednal o miliardách a dostal je. Vést AV o 7t většinou nadprůměrně inteligentních a často hodně samostatných individuí sice není stejné jako řídit Agrofert o 40t loajálních zaměstnancích a u toho ještě sestavovat vládu, řídit massmédia, handlovat s pozemky a fabrikami, ale stejně je to slušný manažerský výkon. I zde se dá dost pokazit třeba rozeštvat lidi. Nu a nestalo se. Uvidíme, jak si oba kandidáti povedou. Jak se domluví na prostředí a podmínkách, jak a čím budou argumentovat a koho se je podaří přesvědčit, aby šel ještě volit. Je třeba si uvědomit, že se zde uprostřed Evropy střetávají zájmy Ruska výborně a racionálně vedeného Putinem se zájmy rozhádané a nejenotné EU, z které trčí národní zájmy jejich účastníků. USA této nejednotnosti využívají ve svůj prospěch a hájí si své. A uvnitř republiky se střetávají finanční a mediální skupiny miliardářů, kteří se snaží prosadit svůj vliv na tvorbě zákonů, rozdělování státních zakázek a bůhvíčeho...Pokud Zemana účelově podporuje Babiš nebude mi vadit, když Drahoše bude podporovat jiný miliardář...Všichni potřebují export a tedy být v EU. Migrace se musí vyřešit na hranicích EU, protože jinak se to k nám přelije bez ohledu na to zda budou či nebudou kvoty....buď se jim tu bude líbit a pak sem potáhnou a my jim v tom nejsme schopni účinně bránit, nebo si je sem můžeme vozit a oni zase poběží ven (což se zatím děje), když jim to tu nebude vonět a nevyplatí se jim to. Pokud si EU neuhlídá hranici, musí si ji uhlídat republika. Ale to není role prezidenta, ale vlády. Prezident má jednat jako velitel AČR v souladu s vládou a to Drahoš bude. Je to tedy o tom zda Drahoš ukáže rozhodnost a sílu a to se uvidí...

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #125 kdy: Leden 15, 2018, 11:46:04 odpoledne »
Pro mě je v současnosti naprosto zásadním a nejdůležitějším kritériem bezpečnost naší země a zachování naší kultury, našich hodnot. A tudíž je pro mě důležitá silná osobnost prezidenta, která se snaží a bude snažit zachovat bezpečnost naší země.
Drahoš podepsal výzvu vědců. A člověku, který toto podepíše, já nevěřím, že bude hájit naši suverenitu a naše hranice a že se bude v EU zasazovat o to, abychom nemuseli povinně přes náš odpor přijímat uprchlíky. A nemůžu volit za našeho prezidenta člověka, který nevnímá nebezpečí, které je s uprchlickou krizí spojené. Jak trefně napsal Votroubek - jde nám o kejhák.

http://www.vyzvavedcu.cz/

a pro doplnění:
http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/_zprava/jiri-drahos-vedci-kteri-nesouhlasi-s-nasi-vyzvou-se-jen-radi-vymezuji-a-to-proti-cemukoli--1535545

citace:
"Taky chystáme společný seminář v Parlamentu ČR, který se bude věnovat imigraci lidí do Česka bez emocí. To je naše role.“
... a zajímavé je také přesvědčení, že vědci jsou elita "kdo jiný" či ta "tolerance" k odlišným názorům kolegů vědců, kteří s výzvou nesouhlasí.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #126 kdy: Leden 16, 2018, 01:56:34 dopoledne »
zeman vůbec není ideální kandidát, ale nutno poznamenat, že u něj víme, která bije, ale u drahoše jen podepíšeme bianko šek, a  to není žádná hitparáda.Pokud vím, tak venku , tedy v zahraničí zemana vnímají jako zvláštního, ale rovného prezidenta, žádného šejdíře, ani podrazáka, což je vynikající vysvědčení v naší době......
Tohle se píše i na sputniku, čerpáš informace z tohoto proruského webu?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #127 kdy: Leden 16, 2018, 08:59:25 dopoledne »
ty sedláku čteš sputnik??to ideologicky páchnoucí bahno?Jak si tak cestuju, tak v itálii tvrdí, že oni mají prezidenta bez koulí, politicky tak korektního, že ze sebe nemůže otevřeně vytlačit ani lejno....V němcích, kam jezdím za sestrou taky nemůže prezident ani pípnout a tak se jim zeman se svojí rétorikou zdá mnohem lepší, než jejich prezident....kterej nemůže jít proti angele..V rusku jsem letos nebyl, ale obávám se, že zrovínka rusové by svého prezidenta za našeho neměnili.....A tak čím víc v televizi uslyším, jakej je zeman parchant, tím raději jej budu volit.Protože moje okřídlené qui bonno platí v tomhle zcela přesně.....
a tohle mi právě poslali kucí na mail....https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cech-zijici-v-Parizi-Na-Zemana-muzeme-byt-hrdi-Ve-Francii-pocet-muslimu-narusta-a-schyluje-se-k-obcanske-valce-Ze-Zapadu-k-nam-prichazi-odraz-zbabelosti-a-zdegenerovanosti-520091

Offline Dag Björndal

• Praktikující prepper
« Odpověď #128 kdy: Leden 16, 2018, 01:31:45 odpoledne »
Ja už čakám, kedy sa k vašim volbám prihlási islamský štát, alebo ruský heckeri...
S prúdom dokáže plávať aj mŕtva ryba.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #129 kdy: Leden 16, 2018, 06:57:38 odpoledne »
Otázka bezpečnosti je důležitá, ale je to především věc vlády. My musíme s EU především jednat a posilovat svůj vliv hledáním spojenců. I Merkelové už dávno došlo, že s migranty co se neumí podepsat, neumí jazyk a jsou nekvalifikovaní a zvyklý na naprosto odlišný životní styl, jako levnou pracovní silou šlápla do lejna.  Pravomoce prezidenta jsou silně omezeny. Důležitá je jednotná politika. Voliči chtějí ANO...a tomu se dosud vláda drobí pod rukama a zdá se, že MZ odvrhuje po OLAFU Babiše (učelově jako vždy). Podívejte se schválně, kdy začal MZ brojit proti migrantům a jak účelový a laciný to je politický kapitál. Prakticky pro to ovšem neučinil skoro nic....jen o tom na domácí půdě hovoří a drží lidi v napětí. My se nepotřebujeme bát. My potřebujeme jednat.

Pravomoce prezident republiky:
a) jmenuje a odvolává předsedu a další členy vlády a přijímá jejich demisi, odvolává vládu a přijímá její demisi,
b) svolává zasedání Poslanecké sněmovny,
c) rozpouští Poslaneckou sněmovnu,
d) pověřuje vládu, jejíž demisi přijal nebo kterou odvolal, vykonáváním jejích funkcí prozatímně až do jmenování nové vlády,
e) jmenuje soudce Ústavního soudu, jeho předsedu a místopředsedy,
f) jmenuje ze soudců předsedu a místopředsedy Nejvyššího soudu,
g) odpouští a zmírňuje tresty uložené soudem, nařizuje, aby se trestní řízení nezahajovalo, a bylo-li zahájeno, aby se v něm nepokračovalo, a zahlazuje odsouzení,
h) má právo vrátit Parlamentu přijatý zákon s výjimkou zákona ústavního,
i) podepisuje zákony,
j) jmenuje prezidenta a viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu,
k) jmenuje členy Bankovní rady České národní banky,
l) vyhlašuje referendum o přistoupení České republiky k Evropské unii a jeho výsledek.

Článek 63

(1) Prezident republiky dále
a) zastupuje stát navenek,
b) sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy; sjednávání mezinárodních smluv může přenést na vládu nebo s jejím souhlasem na její jednotlivé členy,
c) je vrchním velitelem ozbrojených sil,
d) přijímá vedoucí zastupitelských misí,
e) pověřuje a odvolává vedoucí zastupitelských misí,
f) vyhlašuje volby do Poslanecké sněmovny a do Senátu,
g) jmenuje a povyšuje generály,
h) propůjčuje a uděluje státní vyznamenání, nezmocní-li k tomu jiný orgán,
i) jmenuje soudce,
j) má právo udělovat amnestii.
(2) Prezidentovi republiky přísluší vykonávat i pravomoci, které nejsou výslovně v ústavním zákoně uvedeny, stanoví-li tak zákon.
(3) Rozhodnutí prezidenta republiky vydané podle odstavce 1 a 2 vyžaduje ke své platnosti spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády.
(4) Za rozhodnutí prezidenta republiky, které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.

Článek 64
reklama

(1) Prezident republiky má právo účastnit se schůzí obou komor Parlamentu, jejich výborů a komisí. Udělí se mu slovo, kdykoliv o to požádá.
(2) Prezident republiky má právo účastnit se schůzí vlády, vyžádat si od vlády a jejích členů zprávy a projednávat s vládou nebo s jejími členy otázky, které patří do jejich působnosti.

Článek 65

(1) Prezidenta republiky nelze zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt.
(2) Prezident republiky může být stíhán pro velezradu, a to před Ústavním soudem na základě žaloby Senátu. Trestem může být ztráta prezidentského úřadu a způsobilosti jej znovu nabýt.
(3) Trestní stíhání pro trestné činy spáchané po dobu výkonu funkce prezidenta republiky je navždy vyloučeno.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #130 kdy: Leden 16, 2018, 07:13:12 odpoledne »
To máš sice pravdu, ale zapomínáš na to, jak velkou moc může mít jediná věta, kterou prezident řekne.  A to jak a kde mluví, čemu vyjadřuje podporu či naopak s čím vyjádří nesouhlas  často ovlivňuje vnitrostátní i mezistátní politiku a jednání vlády. 

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #131 kdy: Leden 16, 2018, 10:22:50 odpoledne »
Soňo já to nijak nerozporuji. Myslím, že v prvním kole jsme byli oba pro Hynka z od Realistů. Já s nimi sympatizoval i při volbách. Robejšek se proti Drahošovi vymezil právě kvůli euru a migrantům. No a nyní jsi pro MZ a já pro Drahoše, ale oba si uvědomujeme, že jde o kompromis. Ty vidíš prioritu v bezpečnostní otázce a zabránění přijetí kvot a důvěřuješ MZ, že tomu zabrání nebo alespoň bude proces zpomalovat (netuším, jaké by k tomu mohl mít pravomoce, když nemůžeme vetovat). Já zase preferuji stabilizaci vnitřní scény, sestavení smysluplné pokud možno demokratické vlády a sjednocení mezinárodní politiky. Ačkoliv EU má obrovskou setrvačnost, věřím zase já, že si uvědomí, že se musí ucpat díry v hranicích EU. Co by šlo, bych poslal zpět....nemáš doklady, nespolupracuješ na ověření totožnosti = ven, nebo sběrný tábor, který můžeš kdykoliv opusatit a mazat zase domů. MZ je pro mne sice schopný, ale naprosto nedůvěryhodný intrikán, který svými skutky mnohokrát popřel svá vlastní slova. Mě učili, že slovo dělá chlapa. Nevím, co dělá prezidenta, ale latiníci říkají, že skutky hovoří. A MZ se jen udržel u moci....to mu jde opravdu dobře a nyní odhrnuje již nehodíhose Babiše...Najednou trvá na 101 a souhlasí s jeho vydáním....A jako na potvoru těsně před 2. kolem voleb....asi si jako prognostik dobře spočítal, kolik to dá hlasů...Ale to již fabuluji.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #132 kdy: Leden 17, 2018, 10:38:56 dopoledne »
No vidíš to, pro mě je zase nedůvěryhodný Drahoš. Ten perfektně vykalkulovaný prezidentský styl a velká líbivá hesla mě spíš odrazují a nevěřím jim. Navíc se nadřazuje nad "nevědce" a absolutní odmítnutí opačného názoru kolegů vědců také moc dobře nepůsobí. Drahoš má výhodu, že v politice nikdy nebyl. To je jediný důvod, proč se na něj nedá v tomto ohledu říct nic negativního a pro mnoho lidí je to argument proti Zemanovi. Ale každý, úplně každý politik má po nějaké době na kontě lepší i horší rozhodnutí a činy.

Nerozumím těm argumentům o rozdělování či spojování národa. Nevím, jak je myšleno to, že Zeman lidi "rozděluje" a Drahoš je hodlá spojovat. Každý politik lidi rozděluje i spojuje. Každý politik rozdělí lidi na pět skupin - ty, co s ním souhlasí, ty, co s ním nesouhlasí, ty, co s ním někdy souhlasí, ty, co s ním někdy nesouhlasí a ty, které to nezajímá, nebo jim to je jedno. Úplně stejně už teď rozděluje lidi Drahoš. Má velkou skupinu příznivců, ale i velkou skupinu odpůrců.

Drahoše možná podporují někteří ostatní kandidáti, ale vzhledem k jejich (ne)zkušenostem s vysokou politikou to pro mě není žádné velké doporučení. Naopak Zemana doporučuje a podporuje např. Klaus a Rusnok, oba dva jsou pro mě mnohem větší kapacity než třeba Horáček, Fischer či Hilscher. Oba dva znají Zemana mnoho let, znají jeho činy (ale ne z médií), vědí, co udělal, co udělat umí a znají prostředí vysoké politiky a mají představu o náplni práce prezidenta.

Zeman je kontroverzní osobnost, silná osobnost, a to je mnoha lidem a hlavně médiím trnem v oku. To, co se o Zemanovi píše je často - řekněme - zkreslené.

Proč a jak to Zeman takto "zařídil" s novou vládou už několikrát vysvětloval. Média to zatím téměř vždy úspěšně překroutila. A jestli je v Zemanově jednání v poslední době nějaký kalkul kvůli volbám? Ale jistěže určitě je, jako u každého politika, stejně jako u Drahoše.
Důvěryhodnost politika dělá jeho politický postoj i vykonaná  práce. Je snadné se o tom dozvědět nebo si jen vzpomenout na roky před rokem 1989, listopad 1989 a další 90.léta i roky v novém tisíciletí. Přestože se nás média snaží přesvědčit o opaku, za Zemanem je velký kus pořádné práce. Za Drahošem jistě taky, ale v úplně jiné oblasti.
Mimochodem Zeman byl snad prvním politikem, který i přes opačný názor naší vlády(ale i dalších evropských politiků) předběhl  s  návrhem na skutečnou obranu vnějších hranic Evropy před imigrací.
V tom právě Merkelová zklamala, protože nedokázala předpovědět už tehdy zřejmé důsledky svého vstřícného jednání vůči komukoliv. A jaké byly a jsou  postoje našich politiků? Většina z nich měnila svůj názor teprve později, někteří dodnes nepochopili.
Ano i tady se postupně měnily dělící čáry ve společnosti. Zeman svůj postoj měnit nemusel.

O Drahošovi nevíme skoro nic, to u potenciální hlavy státu není zrovna plus. Já si o něm poctivě vyhledávám informace, abych si o něm udělala obrázek, ale zatím se mi z dřívější (předvolební) doby podařilo najít pár rozhovorů, podepsanou Výzvu vědců a názor, že budoucnost lidstva jsou geneticky upravené plodiny.

PS: Jen taková perlička, Hynek je přímo prepperský kandidát na prezidenta, tak snad příště :-)

Offline šotek

« Odpověď #133 kdy: Leden 17, 2018, 11:39:15 dopoledne »
Hynek je fajn, jen si nedokážu představit že by se dostal v preferencích výš. K tomu abychom dokázali drobek lépe využít veřejnou volbu se musíme časem dopracovat.

Dle mého řebříčku bych třeba Klause nad Fischera nedával co do kapacity, ale to je můj názor :)

Ono vztah politik a občan, to je trochu složitější, už jen vzat dvou lidí je obvykle díky domněnkám v podstatě "vztah šesti lidí (Dušek..)" a co teprve když mezičlánkem jsou novináři a taktikaření a další tlaky na zabarvení informace.

Každopádně bych rád pro "své děti" jako "morální vzor" nerad měl někoho, kdo jím ve skutečnosti není. A nebo dle těchto vzorů naopak máme potomky vychovávat?

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #134 kdy: Leden 17, 2018, 12:59:48 odpoledne »
Ono to s tou "morálkou" taky není tak jednoduché. Člověk, který mluví jako dlaždič, klidně může být morálnější než člověk, který se za všech okolností vyjadřuje korektně.
Jiste, muze. Bohuzel na hrade sedi clovek ktery sice mluvi jako dlazdic ale nema problem lhat. Kdyby jen mluvil jako dlazdic tak s tim nebudu mit problem.

... muj kandidat dle ocekavani do druheho kola nepostoupil, takze po volbe kandidata ktereho chci ted nastane krok dva a to volba proti kandidatovi ktereho nechci.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #135 kdy: Leden 17, 2018, 01:02:57 odpoledne »
politik není zelinář, ani akademik. Politik je osoba známá, okoukaná, prověřená, lidmi oceněná. Prezident by měl být politik.Aby jej lidi mohli očuchat, osahat, zhodnotit. Nenávistná kampaň udělala své, lidi nechtějí diktát zhůry a tak navzdory akademickému původu má zeman lidové kouzlo. Jeho vztah k babišovi je jasný, automaticky první možnost a druhá proti podpisům. Kdyby to bylo jinak, národ by vřískal, jako stádo paviánů, ale to mnozí činí i tak, pejorativně a zaujatě.Je nutné se podívat na naši politickou scénu...není možné to stádo dobytčat, které už nás zklamaly, že se dá nějak logicky dokupy a začne nějak rozumně pracovat.Kdyby to šlo, už by se to stalo.
žijeme na titaniku, v podpalubí je díra jako prase a na horní palubě hraje hudba a tančí se, a žerou se chlebíčky. Byl jsem ve furtu u norimberku a vím, že už tam funguje šaríjaMezi machometánama..A my se budeme snažit se s evropou na něčem dohodnout....Proboha na čem???Je třeba si přečíst válku s mloky od čapka , aby jeden pochopil, že pokud bude prezident souhlasit s migrací, pak jsme jako národ v prdeli, a naše děcka se z toho opupínkujou.To se opupínkujou i tak, protože jsme hýkali a stali se součástí titaniku, ale uvidí na fotkách jednoho strejdu z vysočiny, kterej s tím jako hlava státu nesouhlasil a to jim dá tu odvahu, aby vzali do rukou toho mosina a šly řešit to, co jejich rodiče posrali.Jinak to totiž logicky dopadnout nemůže...Slimáci nehážou na zem růžové kvítky, oni je žerou.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #136 kdy: Leden 17, 2018, 01:17:48 odpoledne »
Ono to s tou "morálkou" taky není tak jednoduché. Člověk, který mluví jako dlaždič, klidně může být morálnější než člověk, který se za všech okolností vyjadřuje korektně.
Jiste, muze. Bohuzel na hrade sedi clovek ktery sice mluvi jako dlazdic ale nema problem lhat. Kdyby jen mluvil jako dlazdic tak s tim nebudu mit problem.

... muj kandidat dle ocekavani do druheho kola nepostoupil, takze po volbe kandidata ktereho chci ted nastane krok dva a to volba proti kandidatovi ktereho nechci.

Ale Drahoš přece také (nechci říct "lže") přinejmenším mění názory jen kvůli tomu, aby měl v prezidentských volbách více šancí. Viz např. případ jeho koordinátora kampaně Jakuba Kleindiensta, jehož minulost je také poněkud "kontroverzní". Před prvním kolem voleb Drahoš prohlašoval, že mají všechno vysvětlené, JK má jeho podporu, věří mu a "nevidí problém, aby byl v jeho týmu tak, jak v něm je" (tedy na pozici koordinátora). Po vyhlášení výsledků prvního kola přeskupil tým a pozici JK převzal sám Drahoš. JK je problematický, tak byl odstaven na vedlejší kolej.

Offline šotek

« Odpověď #137 kdy: Leden 17, 2018, 02:44:13 odpoledne »
politik není zelinář, ani akademik. Politik je osoba známá, okoukaná, prověřená, lidmi oceněná. Prezident by měl být politik.Aby jej lidi mohli očuchat, osahat, zhodnotit. Nenávistná kampaň udělala své, lidi nechtějí diktát zhůry a tak navzdory akademickému původu má zeman lidové kouzlo. Jeho vztah k babišovi je jasný, automaticky první možnost a druhá proti podpisům. Kdyby to bylo jinak, národ by vřískal, jako stádo paviánů, ale to mnozí činí i tak, pejorativně a zaujatě.Je nutné se podívat na naši politickou scénu...není možné to stádo dobytčat, které už nás zklamaly, že se dá nějak logicky dokupy a začne nějak rozumně pracovat.Kdyby to šlo, už by se to stalo.
žijeme na titaniku, v podpalubí je díra jako prase a na horní palubě hraje hudba a tančí se, a žerou se chlebíčky. Byl jsem ve furtu u norimberku a vím, že už tam funguje šaríjaMezi machometánama..A my se budeme snažit se s evropou na něčem dohodnout....Proboha na čem???Je třeba si přečíst válku s mloky od čapka , aby jeden pochopil, že pokud bude prezident souhlasit s migrací, pak jsme jako národ v prdeli, a naše děcka se z toho opupínkujou.To se opupínkujou i tak, protože jsme hýkali a stali se součástí titaniku, ale uvidí na fotkách jednoho strejdu z vysočiny, kterej s tím jako hlava státu nesouhlasil a to jim dá tu odvahu, aby vzali do rukou toho mosina a šly řešit to, co jejich rodiče posrali.Jinak to totiž logicky dopadnout nemůže...Slimáci nehážou na zem růžové kvítky, oni je žerou.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_V%C3%ADdn%C4%9B problém že před těmi cca 334 lety to řešili slimáci vojensky (invazi) a dalo se to vojensky vyřešit.  Nyní je to vyčůranost "bubáků", slabost v uvažování některých členských pohlavárů a samotné náboženství(slimáčí), které je oproti křesťanství tak o 600 let pozadu vývojem. Na tom jeden člověk sám za sebe moc nedokáže k zastavení a zvrácení současného stavu. Myšlení restartuje spolehlivě pravděpodobně jen pořádnej pokles úrovně blahobytu.  :(

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #138 kdy: Leden 17, 2018, 02:44:38 odpoledne »
Jinymi slovy kontroverzniho spolupracovnika odstavil i presto ze mu sam veri, to je spatne?

Nebo uz ma pan Mynar bezpecnostni proverku? Nerikal nahodou nekdo ze bud ji ziska, nebo skonci ve funkci? Ja vim, nejdriv se to protahovalo (protoze dotycny nepozadal, nedodal, neposkytnul), pak az se odvola, a ted uz se o tom radeji nerika nic.
Na hrade ma kancelar pan Nejedly ktery pro jistotu nema zadnou verejnou funkci aby se o nem moc nemluvilo.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #139 kdy: Leden 17, 2018, 03:21:38 odpoledne »
Ne, Drahoš před prvním kolem voleb prohlašoval, že mu věří a není problém, aby byl v jeho týmu koordinátorem, a po druhém kole ho odstavil. To je podobná věc, jaká se vyčítá Zemanovi. Věc, která by se dala přinejmenším nazvat účelovou změnou názoru čistě za získáním prospěchu. A moc to nesvědčí o Drahošově zásadovosti, která je mu připisována. A to jsme teprve na začátku, ještě ani není prezidentem.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #140 kdy: Leden 17, 2018, 03:33:52 odpoledne »

Juan ani rubl nehrozí.

No tak to nevím, kde bereš tu jistotu.
 Potřetí být zvolen nemůže, nemá co ztratit. Takže si dosavadní excesy vynásob tak pěti, možná deseti.

Offline šotek

« Odpověď #141 kdy: Leden 17, 2018, 03:43:13 odpoledne »
Jinymi slovy kontroverzniho spolupracovnika odstavil i presto ze mu sam veri, to je spatne?

Nebo uz ma pan Mynar bezpecnostni proverku? Nerikal nahodou nekdo ze bud ji ziska, nebo skonci ve funkci? Ja vim, nejdriv se to protahovalo (protoze dotycny nepozadal, nedodal, neposkytnul), pak az se odvola, a ted uz se o tom radeji nerika nic.
Na hrade ma kancelar pan Nejedly ktery pro jistotu nema zadnou verejnou funkci aby se o nem moc nemluvilo.

O tom se před voliči pana Zemana mluvit nemá, jen je to utvrdí v tom, že se mu tím chce zákeřně ublížit, ubrat volební hlasy a důstojnost.
Připomíná mi to slovenské kňouračství ublíženeckého typu, jak to měli rádi soudruzi aby si zavázali ukřivděného občana.

Offline šotek

« Odpověď #142 kdy: Leden 17, 2018, 03:47:18 odpoledne »
Ne, Drahoš před prvním kolem voleb prohlašoval, že mu věří a není problém, aby byl v jeho týmu koordinátorem, a po druhém kole ho odstavil. To je podobná věc, jaká se vyčítá Zemanovi. Věc, která by se dala přinejmenším nazvat účelovou změnou názoru čistě za získáním prospěchu. A moc to nesvědčí o Drahošově zásadovosti, která je mu připisována. A to jsme teprve na začátku, ještě ani není prezidentem.

Pravda že to je možno zaškatulkovat do stejné kategorie, nechť kategorie je nazvána "vypočítavost" nebo "jen blbec nemění po hlubším uvážení své názory"

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #143 kdy: Leden 17, 2018, 04:11:02 odpoledne »
Ano, to říká i Zeman, že názory nemění jen vůl  :)

Napsala jsem to jen proto, abych ukázala, že už teď se dají Drahošovi přiřknout některé věci, ze kterých je obviňován Zeman (a často je za ně nekompromisně odsuzován). A že ani Drahoš není a nebude tak čistý a bílý, jak ho mnoho voličů vnímá ;)
Bohužel v médiích i mezi lidmi frčí kampaň "Zeman je špatný, jenom špatný a nic než špatný" a "Drahoš je slušný, dobrý a nic než dobrý". Absolutně mi chybí jakákoliv snaha podívat se na všechny stránky obou kandidátů a přiznat si je.
Nebo aspoň si přiznat, že média zkreslují pravdu a také neznají celou pravdu, že některá média nejsou nestranná a vedou vlastní prezidentskou kampaň pro konkrétního kandidáta, nebo třeba že se o některých důležitých politických jednáních nikde nepíše a pokud se o nich dozvíme, tak jen okrajově.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #144 kdy: Leden 17, 2018, 04:56:03 odpoledne »
Jen pro doplnění k tomu obchodování s Čínou. Málokdo ví, jak mizerná je naše bilance obchodování s Čínou. Naše země je závislá na exportu. S Čínou však máme velmi výrazný deficit. Import z Číny je obrovský a stále raketově roste. Abychom naši bilanci udrželi nebo dokonce vylepšili je nezbytná intenzivní spolupráce na ekonomické úrovni. Za posledních 5 let vzrostl náš export do Číny o 68 procent. Za posledních pět let bylo mezi ČR a Čínou podepsáno cca 20 dohod a memorand s ekonomickou tématikou, např memorandum o spolupráci mezi malými a středními podniky z května 2017 (ano, z té návštěvy M.Zemana v Číně). To jsou jasná fakta, nikoliv volební líbivá hesla. Sami si zhodnoťte, zda Zeman kope za naši republiku nebo ne. Zda jen planě kecá, nebo zda taky něco dělá. Proč jezdí do Číny (protože jako ekonom ví, jakou máme s Čínou mizernou bilanci) a proč nejezdí jinam (no protože to jinde není tolik potřeba, jinde naše bilance export-import není tak katastrofálně deficitní).

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #145 kdy: Leden 17, 2018, 06:53:13 odpoledne »
Kdyz si krome titulku prohlednes i data k dane statistice obchodu s Cinou tak export do Ciny roste dlouhodobe. 68% za poslednich pet let vypada hezky, akorat ze za predchozich pet let kdy byl prezident Zeman duchodcem na Vysocine to delalo 228%.
Zdroj : udaje CSU o dovozu / vyvozu, verejne pristupne.

Ty Cinske investice jsou taky zajimave, zhusta se totiz nejedna o investici za ucelem vytvoreni noveho podniku ale koupe existujici firmy ktera by dal fungovala i bez tech Cinskych penez.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #146 kdy: Leden 17, 2018, 07:39:57 odpoledne »
Tyto statistiky jsem pročítala velmi detailně a rozhodně neupírám zásluhy předchozím prezidentům (Klausovi např., který také jednal s Čínou) a vládám  :)
Šlo o vysvětlení, proč se Zeman tolik věnuje kontaktům s Čínou.
Mezinárodní obchod není něco, co se jednou sjedná a následujících 50 let to běží setrvačností samo. Vyžaduje neustálou péči a pozornost. Zejména v takové situaci, jako je náš obchod s Čínou. Proč by měl Zeman řešit naše obchody třeba s Německem, nebo jinými zeměmi, když tam máme pozitivní bilanci? Jedná s Čínou, aby naši situaci (obchodní bilanci) zlepšil, protože (opakuji) jako ekonom dobře ví, že jsme na exportu závislí a převažující import nad exportem je pro nás a naši ekonomiku značně nevýhodný.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #147 kdy: Leden 17, 2018, 09:52:36 odpoledne »
Zatím tu argumentujeme pro toho či onoho kandidáta, ale ani jeden z nich sám republiku nevytrhne. Můžeme hledat špínu i klady, ale nic to němění na skutečnosti, že MZ polarizoval společnost. Soňa tu jmenovala 5 skupin občanů, ale snad žádný z prezidentů nevyhrotil politickou scénu jako MZ. Těch vlažných je poměreně málo. Je třeba si uvědomit, že Klaus a Zeman jsou přežívající dinosauři 1. generace politiků po revoluci. Jsou to ti nejzkušenější, nejschopnější politici které Darvinovská politická evoluce stvořila....kde že jsou Mlynářové, Pilipové, Ransdorfové, Špidlové...Mackové a Nečasové. Zmizely celé strany a ani pes po nich neštěkne. Komu chybí Věci veřejné, Křesťanskodemokratická strana, Agrární strana, ODA, či stana přátel piva Unie svobody či Důchodci za životní jistoty? Ale jde o kontinuitu. Tradiční strany propadly, hnutí ANO je nevyprofilované a stále stojí a padá s Babišem, ožívají se extrémisté....po 3 měsících jsme bez vlády, premiéra máme jenou nohou v kriminálu a druhou ve sněmovně (vydají či nevydají moji rádcové) a MZ opanoval politickou scénu. Jenže království české už je také historií. MZ tu nebude věčně a v politice chybí silné vyprofilované osobnosti. Chybí v celé Evropě, ale u nás je to markantní. Po boku MZ žádná silná osobnost vyrůst nemůže. Nerad se dělí o moc. I kdyby volby znovu vyhrál, jaká bude další perspektiva? Zbaví se Babiše (silné osobnosti,,která přišla hotová z bysnysu), v ANO misto Babiše nastrčí nějakou loutku a ta domluví křehkou 101, kterou MZ zase rozcupuje z hradu podle potřeby? A až se odpotácí do politického nebe zbude tu po něm co? Slabé klasické strany, mraky jakýchsi hnutí a neutuchající a křížící se zájmy lobbystických uskupení....to je to co míním tím, že MZ oslabil a polarizoval společnost...vše je slabé, jen monarcha je mocný....jenže pak už nic. Ale uvidíme, jak to dopadne. Když slyším Ovčáčka a uvědomím si, že tento člověk zastupuje prezidenta je mi smutno...Ale MZ to zjevně vyhovuje. Představte si jak dlouho by se takový mluvčí udržel v jakékoliv pořádné fabrice...týden? Schopní lidé se obklopují schopnými. MZ se obklopil všehoschopnými. Ale slyšeli jste od něj třeba doporučení že ta a ta osobbnost by mohla být dobrým prezidentem, předsedou politické strany? Já ne. Vedle MZ lidé upadají. Upadají slavnostní akty a ceremoniály, upadá důstojnost prezidentského úřadu....upadá politická kultura. Rektoři vysokých škol odmítají pozvání.....jistě jsou to akademici a né protřelí politici. A není tím, že by MZ občas ujelo nejaké to peprné slovo. Ten Churchil také řval, udělal mraky chyb a pohřbil svými rozhodnutími desetitisíce vojáků, ale přesto získal pro admiralitu historicky nejsilnější rozpočet ještě než nám Ada vzal pohraničí....

Ještě k tomu MZ: Poslouchal jsem jeho projevy z 90. let. Byla v tom koncepce, síla a myšlenková brilance. Pak jsem si poslechl něco z doby, kdy stál proti Klausovi....řekl bych dobrý čeřnický výkon ale již myšlenkově plošší. A nyní je to bohužel výraznější. Uvidíme co přinesou debaty s Drahošem. Drahoš činil rozhodnutí samostatně, ale pracoval a sestavoval pracovní tými a skupiny. Mohl by se prosadit. A ač není zbyklý kout politické pikle, hlupák to rozhodně není a hezkou řádku let přenášel, takže je zvyklý na veřejné projevy. Není zvyklý na kamery a TV. Každopádně to bude zajímavý střet osobností. 

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #148 kdy: Leden 17, 2018, 10:54:39 odpoledne »

Juan ani rubl nehrozí.

No tak to nevím, kde bereš tu jistotu.
 Potřetí být zvolen nemůže, nemá co ztratit. Takže si dosavadní excesy vynásob tak pěti, možná deseti.

A francouzský prezident také žene Francii "na východ" do náruče Číny? Jde JEN o obchod, nic víc. Jak jsem psala, po Zemanovi na to začínají přicházet i další země a rychle navazují kontakty.
Že nás Zeman táhne na východ je jen mediálně vyvolaná nesmyslná panika.
Mediálně vyvolaná panika? Když měl Veleba vysvětlit původ peněz v Zemanově kampani, tak utekl ze studia. No, ze západu asi ty peníze nebudou...

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #149 kdy: Leden 18, 2018, 01:28:22 dopoledne »
Pan senator odesel v okamziku kdy moderator kladl dotazy na prispevky SPO. Pan senator je predsedou SPO. SPO prispela na kampan cca 1M Kc. Pan predseda netusi jestli strana darovala neco na kampan, nevi a nevzpomina si. Ze by tam castky teto urovne podepisovala v noci uklizecka?
Mimochodem s pripominkami k financovani volebni kampane prisel jako prvni senator Veleba, ne moderator.