Autor Téma: Volba prezidenta  (Přečteno 6010 krát)

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Volba prezidenta
« Odpověď #200 kdy: Leden 22, 2018, 09:30:32 odpoledne »
no, beneš měl nezvladatelné změny hypertenze, tehdy nezvladatelné, dnes lehce korigovatelné.MĚL HODNOTY PŘES 230nahoře, což by mne vystřelilo z kecek, což dnes nikomu nehrozí. Tehdy na to beneš musel umřít, protože jiné cesty nebylo. Nedokážu si představit v těch podmínkách normárně fungovat......A umřel, jak dobře víme velice záhy.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
  • Mus uni non fidit antro.
« Odpověď #201 kdy: Leden 22, 2018, 10:04:43 odpoledne »
Musíme si uvědomit, že prezident bez ohledu na osobu, která tento úřad zastává má opravdu nadstandardní lékařskou péči o jaké se většině lidí může pouze zdát. Dokladem jsou např. zákroky u Václava Havla nebo i MZ. V případě potřeby se scházejí konzilia opravdu špičkových tuzemských a někdy i zahraničních odborníků. A MZ žádný sportovec nebyl a o slušné životosprávě má představu, která většině lékařů moc nešmakuje. A co má takový MUDr. na televizní obrazovku národu tvrdit, když je v sázce jeho renomé i kariéra a v sázce jsou politické zájmy člověka, který se svým oponentům prokazatelně mstí....No že je OK, jak to jeho voliči chtějí slyšet. Povinnost zveřejnit LZ prezident nemá a stejně by nebyla jistota, že není upravená. Není to ani třeba. Prezident má nárok na soukromí jako každý jiny...Jestli má hemeroidy nebo nemá, do toho nikomu nic není. Ale ani když někdo o takovém člověku řekne, že je OK pro 5. leté vykonávání takto exponované funkce, nic to neznamená a je to jen snaha uklidnit voliče. MZ tu může být těch 5. let nebo 15. let nebo 5. týdnů...Nikdo neví, jak dlouhou má svíčku. Mě stačilo pororovat MZ ma jeho oficiální návštěvě v Perníkově a na pár záznamech. Už to, jak se ochranka snaží bránit natáčení prezidentovu příjezdu a vystupování z vozu něčemu napovídá. I hlas už nemá tu sílu a barvu jako ještě před 5-7 lety (stačí si pustit duel knížete a MZ). Přesto bych MZ přál klidné stáří někde na té naší krásné Vysočině. Rusové po Brežněvu vystřídali v rychlém sledu Andropova a Černěnka a pak přišel Gorbačov...I kdyby byl MZ duševně v kondici bude jeho zdraví omezující pro výkon např. zahraničních cest.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #202 kdy: Leden 22, 2018, 10:23:22 odpoledne »
fláknout dnes může i sportovce a mnozí nemocní se dožívají s doktory u zadku úctyhodných věků, tohle je pouze mezi lidem a bohem. Důležité je každému přát jen to zdravíčko, abychom si nezaneřádili karmu a nebečeli potom jako ovce.....Já třeba přeju drahošovi celé dva eony věků. A až si svoje odslouží zeman, zvolíme mladého klause a bude klid.Já v tom mám jasno.....

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #203 kdy: Leden 22, 2018, 10:37:01 odpoledne »
Ani já nikomu nepřeji nic špatného. Už z principu, že by to nic neřešilo. Myšlenky a nevyslyšení zastánci by tu bloudili dál. Ale pžeji MZ soudnost konat správná rozhodnutí a mezi ty patří i umět včas odejít. V tomto směru pokud MZ vyhraje se obávám, že se dočkáme jeho postupného stahování ze scény, tak jak jeho síly budou ubývat. Ale třeba se pletu, jen soudím z toho co vidím a jaký je okolo toho humbuk...

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #204 kdy: Leden 23, 2018, 04:05:41 dopoledne »
Jsem sangvinik, takže také přeju Milošovi dlouhá léta (u nás na vysočině).
Ale je tu ještě další argument, proč ho nevolit. On totiž jako prezident zcela určitě zabrání odsouzení Babiše ať už formou milosti nebo amnestie. Asi proto také voliči ANO dostali doporučení, koho volit. Takže právo zase dostane pořádně na frak. V Drahošově případě toto vylučuji. Budu ale asi proti MZ zaujatý, patřím totiž mezi ty sedláky, co ho nevolí(viz výše).
Může to být ale i opačně. Právě kvůli tomuto argumentu se totiž třeba někdo rozhodne Zemana volit.

Offline Loki

• I'm the Key I'm the Gate
« Odpověď #205 kdy: Leden 23, 2018, 10:44:11 dopoledne »
@SoňaR - to Ad hominim je opravdu zbytečné, moje příspěvky nejsou proti nikomu. Je ale pravda, že Zeman má bohužel více "toho problematického" kolem své osoby, proto to může vypadat "nevyváženě". "Méně lže" asi není to správné vyjádření. "Méně se snaží ze mne dělat blbce" je myslím přesnější.

Myslím. Nevím jak teď přesně popsat ten pocit. Jednala jsi někdy na tureckém bazaru s obchodníkem? Některý se tě snaží napálit a "nemá k tobě úctu". Ale pak jsou takoví, kde "ti ten obchodník nevadí", protože "to jeho chování máš jako součást zážitků ze své dovolené". Sice koupíš předražený nesmysl, ale reálně je to win-win situace. Tu cenu navíc totiž "zaplatíš za ten jeho herecký výkon". Oba to víte a není tam despekt. Ten obchodník je vlastně "umělec", jehož výkon oceníš. Jako když dáš větší trinket v hospodě, kde se ti líbilo.

Zeman je ten první typ - "nemá k tobě úctu". U Drahoše zatím nevím.

Včera jsem se díval na Barrandov a vypadal unaveněji, než na Nově. Ten kontrast stojícího moderátora a sedícího kandidáta na prezdenta byl znepokojující. Ani ten "stupínek a trůn" nepůsobil dobře. Nevím, kdo dával dohromady tu scénu a jestli to bylo kouzlo nechtěného - ale vypadal jako "monarcha, který promlouvá k prostému lidu". Navíc se opakoval z Novy a když znova "vytáhl Jezinky", tak jsem to vypnul (stejně šla reklama).

Drahoš v Lucerně vypadal lépe, co mi ale vadilo je například Isová, která na něj zírala jako na svatý obrázek (ale na to má asi každý nárok, zírat si jak chce). Naopak Trojan, Svěrák nebo Bartoška mi nijak nevadili. Přišlo mi z jeho strany velice chytré to "propojení do Zlína", kde byla jeho manželka na scéně s Marií Rottrovou. Oproti Ovčáčkovi na Barrandově - to je prostě lepší práce jeho teamu.

Analýza Novy na https://demagog.cz/diskuze/cesta-na-hrad dopadla podle očekávání. Už během "debaty" jsem registroval nesrovnalosti v projevu. Asi bych neřešil věci, jako počet obyvatel Švédska, ale obecně je ten poměr prostě špatný.

Pořád hledám nějaký zlomový argument "pro Zemana", stejně jako "pro Drahoše". Zatím co Drahoš vytahuje stále nové věci, Zeman vytahuje stále staré věci. Až na jednu:

Teď v jeho prospěch hraje "obvinění českého imáma z terrorismu".

"Muži byl přidělen ex offo pražský advokát Adam Kopecký. „Jsou stíháni jako uprchlí. Já se s nimi asi těžko spojím, když ani policie přesně neví, kde se nyní nacházejí,“"

Jinak řečeno, nejsou několik let na území ČR - jeden je v Mauritánii a druhý kdo ví kde, ale "tato karta" dneska bude zahraná v debatě. Už je jasné, "jak to je" s těmi bilboardy a "zastavme migraci".

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #206 kdy: Leden 23, 2018, 05:04:35 odpoledne »
....
Mimochodem to tam padlo - že budou provádět audit a uzavírat účetnictví a že může panu redaktorovi potom ty údaje dodat.
Stejně nechápu, o co panu moderátorovi (a i tady) vlastně jde - příspěvek SPO (jak jsem již psala výše) byl veřejně přiznán, zveřejněn v nepeněžních plněních u Zemanovi kampaně, akorát si tím pan Veleba nebyl jistý... Tak o co tady jde?

Ten prispevek zacina byt mnohem zajimavejsi po zjisteni ze SPO je zadluzena strana prakticky bez prostredku - alespon podle lonskeho auditu. O to vic bych cekal ze pan predseda bude mit prehled o jeji financni situaci, mimo jine proto ze ma zodpovednost vuci zamestnancum strany.
Rovnez otazka na pratele milose zemana je o to zajimavejsi ze dle medii patril k zakladajicim clenum spolku, spolek je nekontaktni a tak krasne popira puvodni ucel zakona o financovani kampane - transpratentnost a verejnou dohledatelnost darcu prostredku jeste pred volbami.  To uz tam mohli byt jako darci rovnou napsani treba byvali sponzori jednoho z podporovatelu prezidenta Zemana, panove Bács & Sinha.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #207 kdy: Leden 23, 2018, 05:50:18 odpoledne »
Ty otázky redaktora byly naprosto v pořádku, je to jeho práce se takto ptát. Všichni novináři se ještě nedali kúpiť.
A politik musí být připravený i na nepříjemné otázky a musí je unést. Jesli je zná předem není důležité. A zvláště předseda politické strany musí mít naprostý přehled o financích a údaje sypat z rukávu i kdyby ho o půlnoci vzbudili. Tedy když nemá co skrývat. No a v opačném případě se bude zaplétat do lží a vytáček a nakonec uteče jak malej kluk.
Osobně znám Velebu z doby, kdy šéfoval firmě, kde jsem byl zaměstnaný. A není to žádnej trouba, kterej by neznal situaci ve vlastní straně.
Je jasné, že taková strana, která má ve volbách nula nula nic procent a nemá tedy příspěvek od státu, nemůže mít na účtu miliony. Takže se přímo nabízí otázka, ze které mrazí v zádech, tedy odkud ty peníze jdou na Zemanovu kampaň a komu pan prezident bude po volbách zavázán. A to je hodně velké bezpečnostní riziko.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #208 kdy: Leden 23, 2018, 06:28:46 odpoledne »
Ovsem u pana profesora na tuto otazku odpovi letmy pohled sem
https://www.kb.cz/cs/transparentni-ucty/101421867-drahos-jiri/detail-uctu-1154337090257.shtml
kdezto u pana prezidenta to zjistitelne neni, protoze narazis na hradbu netransparentnich a nekontaktnich neziskovek.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #209 kdy: Leden 23, 2018, 07:58:43 odpoledne »
Tak tak. A v rámci zachování objektivity je třeba se také ptát, komu bude zavázán pan Drahoš za příspěvky na kampaň.  Jak Sedlák správně poznamenal, je to velké bezpečnostní riziko. Nebo není? Já už vlastně ani nevím, tuhle se tu psalo, že vlastně prezident nemá žádné pravomoci.... ???

Nevím o tom, že by někdo z Drahošova týmu utekl ze studia, když měl odpovědět na původ peněz. Dáš odkaz?

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #210 kdy: Leden 23, 2018, 08:00:06 odpoledne »
Naše stavovská a profesní organizace se snaží být apolitická a zabývá se hlavně odbornými problémy. Za dvacet let existence nepamatuji, že by před volbami vydávala nějaké stanovisko, nebo radila členům, jak mají volit.
Takže naše vedení musí tyto volby považovat za hodně důležité:

ASZ ČR podporuje při volbě prezidenta ČR Jiřího Drahoše

Asociace soukromého zemědělství ČR podporuje v prezidentské volbě Jiřího Drahoše. ASZ k tomu vedou historicky jednoznačně negativní zkušenosti s činy Miloše Zemana ve funkci předsedy vlády, prezidenta země, i vyjádření na adresu soukromých zemědělců v ČR.

Mimo jiné:

- Miloš Zeman dlouhodobě podporuje velkoprůmyslové zemědělství se všemi negativními důsledky pro krajinu, půdu i venkov jako celek.

- Vláda Miloše Zemana aktivně umožnila novelou transformačního zákona bývalým JZD, aby restituentům nevyplatila takzvané transformační podíly, a tím byli původní vlastníci okradeni odhadem nejméně o 15 miliard korun.

- Vláda Miloše Zemana přijala systém cukerných kvót, který uvrhl české zemědělce do zcela podřízeného postavení vůči cukrovarům, omezil pěstování cukrovky na polovinu, počet cukrovarů ze 70 na sedm, navíc ve vlastnictví zahraničních společností.

- Vláda Miloše Zemana zavedla systém mléčných kvót, který zásadně zbrzdil rozvoj farem soukromých zemědělců, neboť zvolené referenční období nahrávalo nástupnickým podnikům JZD.

- Vláda Miloše Zemana prosadila takovou podobu mysliveckého zákona, která proti sobě postavila vlastníky půdy, myslivce a hospodařící zemědělce a která ve svých důsledcích vedla mimo jiné i k přemnožení divokých prasat.

- Miloš Zeman ve funkci prezidenta republiky vyznamenal aktivní komunistické zemědělské kádry Miroslava Tomana a Františka Čubu, navíc v roce 2014, který Organizace spojených národů vyhlásila celosvětově Rokem rodinných farem. 

- Miloš Zeman se ve funkci prezidenta republiky opakovaně vyjádřil o rodinných farmách tak, že jejich vznik a podpora byla chyba, přestože rodinné farmy zajišťují zemědělskou produkci i rozvoj venkova dominantně ve všech rozvinutých zemích.

Z těchto důvodů Miloš Zeman nikdy nebyl, není a nebude prezidentem českých sedláků a tradičního českého venkova.

Naproti tomu názory a postoje Jiřího Drahoše, jak jsme měli možnost je poznat, se plně ztotožňují s naším viděním světa.

Věříme, že Jiří Drahoš bude pro český venkov dobrým prezidentem.

Ing. Josef Stehlík, předseda ASZ ČR

Odkaz:

http://www.asz.cz/cs/aktualne-z-asz/asz-cr-podporuje-pri-volbe-prezidenta-cr-jiriho-drahose.html

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #211 kdy: Leden 23, 2018, 08:26:06 odpoledne »
takže, volíme mezi prezidentem, který pracuje v politice téměř třicet let a tak mohl nasrat už všechny a mezi akademikem, který v politice nepracoval a nemohl tak nasrat vůbec nikoho. Kdo nic nedělá, nic nepokazí, to platí již od adama a evy.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #212 kdy: Leden 23, 2018, 09:06:21 odpoledne »
Tak tak. A v rámci zachování objektivity je třeba se také ptát, komu bude zavázán pan Drahoš za příspěvky na kampaň.  Jak Sedlák správně poznamenal, je to velké bezpečnostní riziko. Nebo není? Já už vlastně ani nevím, tuhle se tu psalo, že vlastně prezident nemá žádné pravomoci.... ???

Nevím o tom, že by někdo z Drahošova týmu utekl ze studia, když měl odpovědět na původ peněz. Dáš odkaz?

Ale no ták, to s tím přece vůbec nesouvisí  :)
Jak to, že ne? Šlo přece o to, že Veleba nevěděl, že z účtu SPO odešel milion korun na kampaň, ani kde se tam vzal. A tak ...no řekněme odešel ze studia.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #213 kdy: Leden 23, 2018, 09:13:46 odpoledne »
Nejsme jako Piráti, nehlasujeme o každé blbosti.  Všimni si, že je tam podepsaný předseda, tedy statutární zástupce. Argument 3% pro Zemana je ti málo?
Demagoga kritizuješ, nebo chválíš, jak se ti to právě hodí. A co takhle ty jednotlivé body rozporovat?

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #214 kdy: Leden 23, 2018, 09:54:04 odpoledne »
Ale no ták, to s tím přece vůbec nesouvisí  :)

Souvisí to s průhlednou kampaní. Osm kandidátu z devíti s tím nemělo velký problém, devátému je to očividně ukradené.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #215 kdy: Leden 23, 2018, 09:56:08 odpoledne »
Ano, to je takove spravne a vserikajici kopnuti...  "omg"

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #216 kdy: Leden 23, 2018, 11:14:51 odpoledne »
Dámo a pánové, dočetl jsem až sem a děkuji všem věcné argumentujícím za nové postřehy, názory a hodnocení. V tuto chvíli mám však pocit, že se naše vzájemná diskuze poněkud třiští. Je jasné že ani jeden z kandidátů není ideál a za každým stojí peníze na kampaň v řádech desítek milionů. Je jisté, že Drahošovi by prospělo pár let v komunální politice a Zemanovi zase méně politických kotrmelců a trocha té elementární slušnosti a respektu k partnerům i protivníkům.
Možná by nám teď prospěla Cimrmanovská "výměna mečů", kdy by každý zkoušel hájit opačného kandidáta, než kterého chce volit ;). Ale ať to bude tak či jinak všem děkuji, že jste k sobě slušní. Protože i když s protivníkem nesouhlasím, mohu si ho vážit. A pokud je to vzájemné, snáze se lze domluvit na kompromisu. To vnímám, jako slabinu naší společnosti. Možná, že kdyby MZ zbytečně neurazil půlku národa, možná by se našlo pár % hlasů, které mu nyní třeba budou chybět. Ale nyní je jeho snaha o slušnost až dojemná. Skoro bych ho nechal číst svým dětem pohádku o těch Jezinkách. Jenže pak si vzpomenu, co řekl při návštěvě Pardubického kraje a bohužel má u mě smůlu. Moudrý člověk lidem naděje nebere, tím spíše, když nemůže nabídnout za sebe nic lepšího.   

Offline Loki

« Odpověď #217 kdy: Leden 23, 2018, 11:41:22 odpoledne »
Tak jsem pozorně sledoval debatu. Opravte mne pokud je některý závěr chybný, nebo doplňte vlastní postřehy:

- oproti tv Nova, kde sledovalo 1,5 (a říkal jsem, že aby to mělo impakt, potřebuje mít debata kolem 2-2,2M), debata na Primě měla ve špičce 2,2M diváků

- V závěru se Drahoš postavil a udělal krok k publiku, Zeman původně "kynul rukou v sedě", ale pak byl nucen se postavit. Přiskočili dva chlapi a pomohli mu, dali mu hůlku do ruky. V posledním záběru "sotva stál" - Prima "si neodpoustila" široký záběr na podium, kde drahoš mává a Zeman "se sotva drží".

- Drahoš měl v debatě poslední slovo, ve kterém "setřel" Zemana, který už nedostal příležitost reagovat. Trochu štěstí, trochu nešikovnost moderátora, ale Drahoš toho využil perfektně.

- Migrace -> vyhrál zcela nečekaně Drahoš -> Oba jsou proti kvotam, Dublinu atd. Zeman Drahošovi řekl, že chce vítat 2600 migrantů (tedy mix muslimů a nemuslimů) a pokusil se na to naroubovat větu z výzvy vědců  : Drahoš to negoval a mu připomněl jeho výrok, že ČR přijme 5000 Kosovských Albánců (všechno muslimové). Závěr byl zdrcující: "Pane prezidente, to co jste řekl Angele Merklové, nebylo jednání, ale bonmot" - ergo "neudělal jste nic".

- Církevní restituce -> remíza nakloněná Drahošovi (oba se shodli, že to je nesystémové), ale Drahoš měl závěr, kdy Zeman tipoval 6-7 na škále "jak moc to lidi trápí" - Drahoš řekl, že to není v první 20ce (nedodal ale zdroj - což Zeman kontroval, ale nikdo to neslyšel)

- Zbraně -> remíza nakloněná Drahošovi -> Drahoš připomněl "myslivce, které to trápí", Zeman připomněl "prodavačku, co zastřelila zloděje" a měl tezi, "kdyby do tanečního klubu chodili chlapi s kvérama, mohli se vypořádat s muslimskými útočníky sami". Navíc Zeman řekl, že jeho žena má pistoli, ale byl v tom prostřih na hlediště a jeho ženu, která kroutila hlavou, že nemá. (No vpravdě představa diskotéky, kam chodí borci s kvérama, protože může zaútočit nějaký muslim, mne opravdu děsí.)

- Vnitrostátní politika -> remíza - pro hodně lidí, ale odhaduju spíše prohra Zemana, který řekl, že je mu jedno, kdo, co, ale do března je prezidentem a bude jmenovat opět Babiše "a nikdo s tím nic nemůže udělat". To není prostě to, co nerozhodnutý volič chce slyšet. Já bych chtěl vidět "státníka", ne "umíněného fracka".

- Publikum -> Tady bych viděl viděl asi největší problém. Zemanova klaka v hledišti se snažila "uřvat Drahoše". Moderátor se to snažil zvládat, ale když se to opakovalo potřetí, tak jsem si uvědomil, že nechci být spojován "s těmi lidmi". Když to bylo počtvrté a popáté, tak jsem se v tom utvrdil. Tento "obraz voliče Zemana" - to nijak nepomohlo, právě naopak. Spousta lidí chtěla slyšet, co ti dva říkají. Jednomu v tom bylo bráněno.

Obecně
-> Moderátor měl těžkou roli, ale formát, který ho upozadil byl ok. Vstupy do studia, záběry do publika atd. Zeman mluvil trochu víc, ale snažil se dělit slovo rovným dílem. Prostředí bylo reprezentativní. Na začátek trochu vázlo osvětlení, ale pak se to rozjelo. Myslím, že Prima to zvládla solidně, jakkoli to byla "trochu estráda". Ono to ale bylo přizpůsobeno, protože jeden z aktérů se o estrádu snažil. To, že druhý na to nepřistoupil, je jiná věc.

-> Drahoš nenapadl Zemana ad hominim. S kamenným xichtem ustál naopak všechny jeho útoky ("jste jenom chemik", "nemáte názor" a podobně).

-> Zeman si Drahoše "nenamazal na chleba"

Mě z toho vychází, že Drahoš, nejen, že neprohrál, ale navíc "neklesl na úroveň Zemana". Měl velice dobrou řeč těla (Zeman se dloubal na tváři, například) a žádný z útoků ho "nevyvedl z míry". Co zvládal v první polovině hůře, bylo "řvaní oponentů v publiku". Zemana naopak "dával s přehledem". V druhé polovině začal zesilovat hlas a mluvil dál, i když klaka hučela - prostě využil mikrofonu a navíc dostal moderátora v tomto na svou stranu. Ukázal, že ho nevyvede z míry ani "agresivní protivník". Jel to svoje, nepřistoupil na tempo druhé strany, naopak od poliviny začal tempo diktovat a v závěru měl perfektní koncovku.

Můj závěr je, že Zeman "prohrál" - nedokázal Drahoše sejmout, navíc spousta lidí musela být konfrontovaná s jeho klakou v sále - a "nebude chtít k nim patřit".

Já osobně jsem se po tomto duelu rozhodl volit vyzivatele - ne proto, že současného prezidenta nemám rád, ale proto, že Drahoš na to objektivně má - víc, než Zeman, který je bohužel už za zenitem. Na konci, když jsem ho tam na tom velkém podiu viděl sotva stát na slabých nohou, opřeného o tu hůlku (a za ním ochranku, připravenou ho zachytit) - tak mi ho přišlo doslova líto - a myslím, že přání kandidovat znova není jeho, ale "dokopali ho k tomu" lidé z jeho okolí.

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
« Odpověď #218 kdy: Leden 23, 2018, 11:55:25 odpoledne »
Doplním: Drahošovo publikum bylo hodně, hodně mladé. Zeman nepřekvapil a u Drahoše mi chybělo více asertivity.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #219 kdy: Leden 24, 2018, 12:27:14 dopoledne »
Skoda ze u citovaneho prikladu se zbranemi bylo zapomenuto na pomerne dulezity aspekt, a to o jaky obchod a drzitele zbrane slo.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #220 kdy: Leden 24, 2018, 01:49:21 dopoledne »
Na zbraních totálně pohořel a ukázal, jak málo má zkušeností... že netuší, jakou důležitou roli má začlenění práva na zbraně do ústavních zákonů.

Realne zadnou. Pokud smernice projde tak to jestli pravo je v ustave nebo neni nema vliv.
Nejakou dobu se da zdrzovat, nezmenit legislativu, zaplatit par pokut... a nebo se snazit aby smernice neprosla vubec.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #221 kdy: Leden 24, 2018, 09:30:31 dopoledne »
jsou to závody chrtů...opravdu může vaše rozhodnutí změnit televizní debata???

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #222 kdy: Leden 24, 2018, 09:44:50 dopoledne »
jsou to závody chrtů...opravdu může vaše rozhodnutí změnit televizní debata???

Já se domnívám že to někoho ovlivnit může a to primárně v rozhodování jdu nebo nejdu volit. Ale nedomnívám se že se bude jednat o nějaké větší procento voličů.
Osobně, ruku na srdce, rozhodovat se tři dny před volbami, po prvním kole, podle televizní show koho budu volit, mi nepřijde moc v pořádku.
Pravděpodobně se tedy "bojuje" o hlasy snadno ovlivnitelné skupiny voličů, která se bude rozhodovat o třech možných řešeních voleb na poslední chvíli.

Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline šotek

• Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš
« Odpověď #223 kdy: Leden 24, 2018, 09:51:42 dopoledne »
Na okraj se zeptám, účastníte se někdo aktivně "politiky" ve vaší obci/(doplň odpovídající)? Já mám z lidí kolem pocit že jich spousta má hlavu v písku a bojí se cokoliv řešit, co kdyby si něco rozházeli s někým kdo má vliv. Bohužel jsem nedokázal dopátrat jak se tomu stalo a hlavně jak to alespoň trochu změnit.
Pokud by zmizely na Zemi včely, zbývají lidem jen čtyři roky života.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #224 kdy: Leden 24, 2018, 10:44:14 dopoledne »
no, právě...obecní politika, jako každá politika je o penězích a o moci.Já se účastním obecního života pouze jako nestranný zástupce matky země. Mě je úplně jedno, kolik kdo má milionů a kolik vlastní fabrik. Takže přes jednu organizaci, s kterou město spolupracuje pomáhám rozhodovat o dopadech na životní prostředí, přičemž vidím, jak se lidi bojí, aby jejich rozhodnutí či názor neměl vliv na jejich život.Pro mne žádná autorita nemá žádnou váhu, jsou mi ty lidi ukradený, zajímá mne pouze dopad na životní prostředí. A když tak vidím, kolik lidí se i na tom životním prostředí pase a láduje, je mi z toho smutno a tím pádem nemám sebemenší touhu spolupracovat s tím brajglem nějak intenzivněji.Uctivý hlubokosklon, pane velkopodnikateli,my vám to samozřejmě zařídíme, to se nemusíte bát, nějak to uděláme.....my z té polní cesty uděláme cyklostezku, po které sice nikdo jezdit nebude, protože vede od nikud nikam, ale zisk ze stavby se bude dobře dělít....A to stromořadí můžeme vést klidně až do lesa, v lese pro něj vykácíme nějaké stromy, aby to trochu rostlo.....
To musí mít člověk žaloudek, aby se mohl účastnit tohohle mumraje....Já jen s tou přírodou a jejími zájmy můžu polemizovat, jináč nic....lidi mne moc neberou...

Offline Loki

« Odpověď #225 kdy: Leden 24, 2018, 10:48:18 dopoledne »
@SoňaR - opravdu v tom není nic osobního. Dávám přednost tvrdým datům. Navíc cílem Zemana bylo "přesvědčit nerozhodnuté voliče" - ale to nezvládl - a proto "prohrál".

- Harmonogram návštěvy Merkel v Praze nebyl (logicky - z bezp. důvodů) zveřejněn. Z online zpravodajství lze ale ověřit, že setkání Zeman-Merkel trvalo 30minut (od 18:45 do 19:15 -> v 19:26 vystoupil Ovčáček s vyjádřením) a jednalo se ze strany Merkel o zdvořilostní návštěvu v rámci její návštěvy ČR. K nalezení například zde. Hrad se to snažil prodat jako "jednání o migraci". Merkel na tiskovce řekla, že se Zemanem "mluvila o migraci, ale především o konfliktu na Ukrajině a že Zeman chtěl po ní zrušení sankcí proti Rusku". (btw. Tehdy ještě spojenec Zemana, předseda senátu Štěch to po ní chtěl o dvě hodiny později znova - viz čas 21:33). Jinak řečeno, Zeman s Merkel vůbec nejednal. Ta se "za ním jen zastavila" cestou ze Strahovského kláštera. Pokud s ní někdo oficiálně jednal, tak předseda vlády, přičemž primárními tématy byla vědecká spolupráce a doprava a došlo i na "bezpečnost v Evropě" (čímž se nemyslela "jen migrace", ale především konflikt na Ukrajině a terorismus).

- ke zbraním - realita je taková je, že ty "zbraně v ústavě" běžnou populaci nazajimají. Drahoš si navíc "ukradl" jedinou skupinu, kterou "ostatní" tak nějak chápou, že mají a chtějí zbraně - to jsou myslivci. Normálního člověka představa "kvérem ozbrojeného borečka na diskotéce nebo na hasičském plese" děsí. V tomto Zeman prostě "u nerozhodnutých" prohrál.

K té paměti:
- Zeman "přijal 40000 migrantů" během svého působení jako předseda vlády. Drahoš mu řekl, že asi zapomněl, že prohlásil, že ČR zvládne přijat 5000 Kosovských Albánců - a skutečně je přijal.(EDIT - Výrok sice pronesl Kavan, coby Zemanův ministr, ale Zeman byl premier a ti lidé sem přišli) Všechno muslimové. (Část z nich dnes tvoří součást tzv. albánské mafie - pašují z Balkánu na Západ především drogy a zbraně - střelci ve FR měli zbraně z Česka, právě od Albánců - ale obchodují i s bílým masem.) Drahoš řekl, že ČR by zvládla 2600 lidí, kteří potřebují ochranu (ne migranty, ale uprchlíky podle ženevských konvencí).

- Zeman řekl, že má Drahoše na videu z Karolína a pak o Karolínu mluvil ještě několikrát - než mu Drahoš připomněl, že si to špatně pamatuje, že to nebylo v Karolínu. Zeman se pak opravil, že to bylo v Lucerně.

- jinak řečeno, Zeman si buď nepamatuje, co říkal a kde co bylo, nebo vědomě lže. Drahoš věří, že Zeman nelže, ale že mu hůře slouží paměť.

Tužku a papír preferoval už Tomáš Baťa. Po svých skladnících chtěl aby měli vše v hlavě, ale aby sebou vždy měli vždy tužku a bloček. To samé účetní, kteří museli perfektně počítat z hlavy, ale vždy museli výpočty psát. Jinak řečeno - s pamětí to nemá co dělat - je to naopak známka systematičnosti (to je ta "lepší řeč těla", kterou měl Drahoš)

To že Zeman prohrál není to, že ho Drahoš nějak "přediskutoval".
To je to, že Zeman nedokázal získat "nerozhodnuté voliče", ale právě naopak - mne třebas. Čekal jsem, jestli "mu to tam nasází" - a nic.

Naopak udělal řadu chyb, navíc poslední slovo měl Drahoš a "sejmul ho" - i ty jsi to zmínila, protože to prostě bylo tak - možná že nedal gól, ale to břevno zadrnčelo pěkně hlasitě. V situaci, kdy Zeman navíc "hrál doma". Drahoš prostě řečeno sportovní terminologií, u hostů ubránil score, dokonce místy překvapivě slušně zahrozil a v druhém zápase (doma) má mnohem lepší pozici.

Musíme se tedy na to dívat z této perspektivy. Je asi ok, "že jsi to viděla jinak". Ale ty nejsi cílovka, která měla být oslovena. Cílovka jsem byl já - nerozhodnutý volič - a u mne neuspěl.

Řekl bych to tak, že Drahoš "hrál relativně nudný - na důslednou obranu soustředěný", ale naprosto efektivní fotbal na hřišti soupeře - navíc to zcela odůvodnili ti "Zemanovi fanoušci" to bylo něco strašného - "Baník py*o"? Ještě tam mohl někdo z nich vytrhnout sedačku a hodit na pódium :-/

Pokud "to na domácím hřišti rozbalí" - tak vyhraje. Stačí mu přitom velice málo - "být více asertivní". Bude to poslední debata, a poslední dojem se počítá. Celé to směřuje k tomuto finále. Odhaduji, že Zeman to bude mít velice, velice těžké.

Offline Loki

« Odpověď #226 kdy: Leden 24, 2018, 10:56:33 dopoledne »
Jsem nestraník. S našimi lokálními politiky jednám, ale do politiky nevstupuji. Jsem ve dvou komisích -bezpečnost a vzdělání. Angažuji se v komisi pro životní prostředí. Cílem je, aby "věci fungovaly, ať je u vesla kdokoli". Dělám to několik let (jsem spokojen - obec vzkvétá) a navíc máme solidní P-pozitivní komunitu.

Offline Loki

« Odpověď #227 kdy: Leden 24, 2018, 12:55:53 odpoledne »
@SoňaR - to je v pohodě. Já si to vůbec osobně neberu. Není to totiž vůbec o mé osobě, jakkoli se to snažíš opakovaně tímto směrem stočit. O mně vůbec mluvit nebudeme, jakkoli chápu, že bys "ráda věděla víc". Respektuj to prosím.  @-->

V každém případě je ale dobře, že máš názor a jsem rád, že si děláš takovou svoji analýzu.
Podotýkám, že při analýzách je dobré pracovat s tvrdými daty.
V mých příspěvcích najdeš na všechno patřičně ozdrojované odkazy. Použij je.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #228 kdy: Leden 24, 2018, 01:24:08 odpoledne »
Uvidime v sobotu jak se tato estrada promitne do ochoty tech nerozhodnutych jit to hodit jednomu z techto dvou kandidatu.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #229 kdy: Leden 24, 2018, 02:04:23 odpoledne »
Tak první duel mě moc nepřekvapil. Drahoš v konfrontaci obstál, Zeman ač útočil snažil se být věcný...překvapilo mě, že chyboval ve věci pravomoci prezidenta, což bych neočekával, když tuto funkci vykonává 5 let. Ale k ničemu zásadnímu se oba kandidáti podrobněji nedostali a asi ani ve druhé debatě se nedostanou. Je to tak trošku rétorická a nonverbální exhibice a kdo trošku sledoval politiku a předvolební dění, už asi názor a preference nezmění. Dnes jsem si vyslechl názor 27 letého kluka..."staří se bojí změn a Zeman je pro ně cosi jistého a stálého. Já volil Hilšera a když mu to nevyšlo dám to Drahošovi, aby se tam objevil někdo čistý." Na mou otázku zda mu nevadí , že je bez praktických politických zkušeností mi řekl, že nevadí. On že z VŠ taky nic moc praktických zkušeností nepobral a musel si vše v praxi doplnit. A Drahoš prokázal, že se učit umí.   

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #230 kdy: Leden 24, 2018, 02:26:43 odpoledne »
Akorát že chyby a nedostatek zkušeností absolventa VŠ obvykle nevedou k událostem celostátního významu.  :)

To je pravda. Na druhou stranu, posledni dva prezidenti patrili ke zkusenym politikum a tech chyb vedoucich k udalostem celostatniho vyznamu zvladnuli na pozici prezidenta nasekat taky dost.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
  • Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
« Odpověď #231 kdy: Leden 24, 2018, 02:38:14 odpoledne »
Tak chyby dělá každý, i zkušený politik. Co teprve potom ta nezkušená osoba, která se v daném prostředí nikdy nepohybovala, nemá ani všechny ty informace, nezná souvislosti... dokonce nemá ani odpovídající vzdělání, které by mi umožnilo říct "fajn, má aspoň dobrou vědomostní základnu".

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #232 kdy: Leden 24, 2018, 02:51:18 odpoledne »
Jake odpovidajici vzdelani by tedy mel mit prezident?

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #233 kdy: Leden 24, 2018, 03:19:47 odpoledne »
Já bych to nerada vytrhávala z kontextu. Pokud by se jednalo o kandidáta bez předchozí politické zkušenosti, tak bych kladně hodnotila vzdělání ekonomické, ideálně kombinované alespoň se základy práva, příp. mezinárodní vztahy a politologie.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #234 kdy: Leden 24, 2018, 07:04:15 odpoledne »
Soňo, prosím...já tu uvedl názor mladého vysokoškoláka jako příklad, jak uvažuje vzdělaný lmadý člověk. To k čemu povedou jeho chyby a chyby prezidenta nesrovnávám a ani jsem srovnávat nechtěl...Na druhou stranu i obyčejný technolog dovede napáchat škody na stovky až jednotky miliard a připravit přitom i dost lidí o život....stačí obyčejná průmyslová havárie.

Ono se to tu pořád prezentuje jako akce Zeman a antizeman, ale co se na to dívat tak,. že se hledá osoba která by odpovědně zastávala prazidentský úřad. Kdyby MZ odpovědně vykonával tento úřad, neměl za sebou tu kupu problematických skutků, soudů, tanečků na hraně zákona, svévolně kreativní vykládání ústavy, které ústavní soudci zpochybňují, hrozbu ústavní žalobou....to přeci není dobrá vizitka o odpovědném a správném vykonávání nejvyšší ústavní funkce v zemi. A hodnotí se 5. leté období.....ve firmě by její vlastník pokud by takto fungoval ředitel nejspíš bouchl pěstí do stolu a řekl, že ho vymění. A ve státě mají tuto možnost v demokratických volbách v přímé volbě občané....a mohou dát šanci někomu jinému. Rosevelt řídíl USA ve válečném období z kolečkového křesla...a kdyby se Zeman choval jako státník, jsem si jist, že by to nikomu nevadilo, kdyby ho rovněž použil. Jenže skutky hovoží a v tuto chvíli bohužel u velké části společnosti proti jeho znovuzvolení. Uvidíme, zda to bude stačit na výměnu, ale i kdyby nestačilo bude vítězství MZ velice těsné a tedy i jeho mandát bude o dost slabší než v jeho prvním volebním období. A je otázka jak zvládne obtížné období změn, které nás čekají. Protože ta skupina jeho oponentů po něm půjde nyní daleko přísněji a nebude už k němu shovívavá...A MZ se poslední dobou konfrontaci snaží vyhýbat. I poslanci ANO se již nechtějí chovat jednohlasně jako ovce a odmítají výzby Babiše pro vyslovení podpory a volby...Takže i když vyhraje, nebude to mít MZ vůbec jednoduché a kolik sil mu zbude, aby něco prosadil. Klaus vyslovil názor, že MZ je shopen jednat v Bruselu s daleko ostřejšími protivníky než Drahoš...myslím, že je to účelové tvrzení. Když vidím MZ jak vystupuje v debatách, neumím si jej představit, jak absoluje několikahodinový let, mýtink a několikahodinovou diskuzi v angličtině s Makronem a bude mu oponovat v jeho úmyslu srovnat Vysegrad do latě.

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #235 kdy: Leden 24, 2018, 07:18:25 odpoledne »
Když vidím MZ jak vystupuje v debatách, neumím si jej představit, jak absoluje několikahodinový let, mýtink a několikahodinovou diskuzi v angličtině s Makronem a bude mu oponovat v jeho úmyslu srovnat Vysegrad do latě.

Tak to brzdi koně Vinetů...

Kdybys ty byl Macron a chtěl rovnat Vyšegrád do latě...a proti tobě se po několikahodinovém letu posadil někdo jako MZ...a ty bys věděl, že byl zvolený nadpoloviční většinou voličů ochotných přijít k volbám, jak bys to vnímal?
Makron je populisto/šampóňák, mlamoj (MLadý MOderní Jinoch), takže...

Prostě pokud k téhle situaci dojde, bude Macron muset pochopit, že na tohle je krátkej, že se to vymyká veškerým jeho představám, všemu co zná, všemu co je schopen řešit.
Nemá šanci být překvapenější ani kdyby MZ ještě stáhnul kalhoty a vys... se na koberec...
Chápeš kam mířím?  ;)

;D ;D ;D ;D ;D

Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline PooM

• Praktikující prepper
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
« Odpověď #236 kdy: Leden 24, 2018, 07:32:00 odpoledne »
Jen kdyby se tak moc nepaktoval s Babišem...pro mě skoro nepřekonatelný problém...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #237 kdy: Leden 24, 2018, 07:51:56 odpoledne »
Tak jasně. Na druhou stranu - co má dělat,  když s takovým náskokem vyhrál volby. A je to pro mě pochopitelnější než Drahoš, který sice říká, že ctí Ústavu, demokracii a presumpci neviny, ale Babiše by nejmenoval a komunisti ve vládě jsou pro něj nepřijatelní. 

Offline CyPro

« Odpověď #238 kdy: Leden 24, 2018, 08:14:45 odpoledne »
Zde je svědectví přímé účastnice úterní TV debaty MZ vs. JD, nikoliv jen přes TV obrazovku. Některé věci zblízka vypadají opravdu asi jinak.
Doplněno geopolitickými úvahami oné dámy, které mohou napovědět, o co ve volbě prezidenta ČR možná také jde. Škoda, že ta paní nekandiduje na prezidentku, můj hlas by měla jistý.

Offline Včeliš

« Odpověď #239 kdy: Leden 24, 2018, 09:29:42 odpoledne »
Mohl jsi jí dát hlas v roce 2013.
Ještě, že letos nekandidovala. Pokud by jí volili příznivci všech stran a hnutí ve kterých se angažovala, vyhrála by už v prvním kole.
Ale byla by prezident stmelující :D. Zastupovala (v politice) už cikány z ROI, "rasisty" z Úsvitu, občany z ODS i evropany z TOPky. To jen co pamatuju, určitě jich bylo víc.

Offline votroubek

• Praktikující prepper
« Odpověď #240 kdy: Leden 24, 2018, 09:34:30 odpoledne »
 V této prezidentské volbě jde o existenci naší země
 Jaroslav Tichý a Vladimíra Vítová
24. 1. 2018
Stojíme na dějinné křižovatce a máme na výběr dvě cesty: buď zvolit strategii národního státu a zachování České republiky, kterou představuje Miloš Zeman nebo strategii postupné likvidace ČR, kterou představuje Jiří Drahoš. Důležitost volby nové hlavy státu totiž souvisí s vývojem situace ve světě. Touto volbou velmi pravděpodobně rozhodneme o dalším osudu celé naší země. V této prezidentské volbě jde tedy o střet mezi prosazováním českých národních zájmů a mezi prosazováním cizích zájmů u nás, a to na úkor našich občanů. Tato hlavní skutečnost je našimi masmédii zamlžována. Pouze se snaží o personifikaci, při níž zesměšňují a urážejí stávajícího prezidenta České republiky M. Zemana, podporovatele českých národních zájmů, a nepodloženě vyzdvihují obhájce cizích zájmů u nás J. Drahoše.

Doslova na našich hranicích se již nachází vlna islámských migrantů, kteří byli využiti jako zbraň ke zničení stávající Evropy – národních států, obyvatel, kultury, jazyků, náboženství způsobu života, atd. Migraci přímo podporuje bruselské vedení EU, jakož i mnozí představitelé většiny členských zemí EU. O obraně Evropy se ani neuvažuje! EU je propojena s NATO finančně, organizačně i personálně, a proto se ani NATO nehodlá zabývat jakoukoliv ochranou schengenských hranic.

Pod záminkou „ruského nebezpečí“ se přesunují stále nové vojenské jednotky USA a jejích satelitních zemí (členů NATO) k ruským hranicím ve snaze vyprovokovat válku s Ruskem, od níž si slibují někteří neoconi v USA, že jim válka s Ruskem opět poslouží k tomu, aby se USA znovu postavily na nohy. USA budují i nové vojenské základny v Rumunsku a Polsku či Slovensku, čímž se - v případě konfliktu s Ruskem - tyto země automaticky stanou cílem odvetné palby. Ze strany USA a NATO je velký zájem dostat do stejné situace také naši zemi. Kdo to nevidí nebo vidět nechce je blázen a sebevrah.

Existence našeho státu je ohrožena nejen z důvodu války s Ruskem, pokud se do ní necháme naplno zatáhnout, nýbrž i z hlediska setrvalých snah „sudetoněmeckého landsmanšaftu“ o revizi výsledků Postupimské konference, o jejich návrat do českého pohraničí a o návrat jejich majetků. Zejména nemovitostí. S tím souvisí rozmělňování jednotlivých členských zemí EU do euroregionů. V případě ČR jsou plánovány tři euroregiony: Čechy, Morava a Slezsko a jejich propojení s Německem, Rakouskem a Maďarskem. Cílem tohoto záměru je rozbít odpor jednotlivých členských států EU proti diktátu Bruselu, který se tak snaží obnovit v Evropě velkoněmeckou Říši, tentokrát ekonomickými prostředky.

Po roce 1989 nám byla předurčena pozice kolonie. Podle toho vypadají naše příjmy, důchody, kupní ceny čehokoliv a podřadná kvalita potravin. Tomu odpovídá také obrovský odliv zisku vytvořeného našimi lidmi do zahraničí – ať již z důvodu přechodu většiny našich výrobních prostředků a bank do zahraničních rukou či z důvodu uměle podtržené koruny.

V světě dochází k velkým změnám v souladu s plány světových globalistů. Lze reálně očekávat změny na mapách světa. Nadnárodní politika prochází totální restrukturalizací svého řízení! Staré struktury - skrze něž bylo provázeno nadnárodní řízení s národním - se boří a nové struktury se právě aktivují. Roste ekonomická politická a vojenská síla zemí na Východě (a to nejen Číny a Ruska) a Západ upadá ekonomicky, vojensky i morálně. Těžiště světového dění se přesunuje z euro-atlantického prostoru do euro-asijského a bylo by hrubou chybou na to nereagovat.

Proč je pro naši existenci nezbytné zvolit Miloše Zemana:

- prezident zastupuje stát (např. na summitu představitelů členských zemí EU, kde se může opírat ve svých stanoviscích o svoji přímou volbu občany ČR – a tedy např. odmítnout podepsat smlouvu Dublin IV, týkající se navážení migrantů do ČR dokonce nad dosavadní kvóty), pokud touto činností nepověří premiéra a

- prezident podepisuje mezistátní smlouvy prezidentského typu. Takovou smlouvou je např. Sociální kompakt, jehož podpis za všechny země EU v tomto roce si chce neoprávněně osobovat vedení EU. Je tedy nutné, aby český prezident takový postup dále rozšiřující dovoz migrantů k nám a naše povinnosti se o ně starat a zodpovídat za jejich jednání odmítl a navrhl jiné řešení celého problému.

Ukazuje se, že stále více spoluobčanů začíná chápat, že v těchto volbách nejde o výběr mezi „tlačenkou a nadívaným pávem“, a to se zdůrazňovanými negativy prvního a vymýšlenými pozitivy druhého kandidáta, jak se nám snaží podstrčit propagandistické prostředky. Lidé si začínají uvědomovat, že potřebujeme v čele státu nejen silnou osobnost a autoritu, ale i skutečného politika, kterého respektují i představitelé světových mocností. Někoho, kdo je schopen hájit naše národní zájmy a kterého nesponzorují zahraniční finančníci, jejichž zájmy jsou protinárodní! Jiří Drahoš je pro zahraniční sponzory (skrze „české“ neziskovky) ideální k tomu, aby si jezdil do Bruselu či Washingtonu pro příkazy a jejich výkon u nás doma prosazoval. Byl vybrán zvenčí k tomu, aby u nás prosazoval cizí zájmy na úkor těch našich. Jeho praxe jako politika je nulová, jeho dosavadní kontakty na světové politiky s výjimkou A. Merkelové rovněž. Již tyto skutečnosti samy o sobě by měly být postačující pro znovuzvolení M. Zemana prezidentem ČR na další funkční období, kdy jeho působení na tomto postupu budeme velmi potřebovat.

Současně p. Drahoš sděluje svojí představou o vlastním postupu při jmenování premiéra a sestavení nové vlády s „nejlepším ministrem financí“ M. Kalouskem v čele.

Nikdo není dokonalý, avšak je třeba postavit si žebříček priorit a předřadit v něm věci nejdůležitější před věci důležité. Dnes nás musí nutně spojovat společné zájmy. Máme totiž v zásadě jen dvě možnosti, a to volit:

A/ dobrou naději nebo

B/ velmi špatnou jistotu.

A jak říkával prezident Masaryk, který hájil vždy české národní zájmy, v případech, kdy nastal problém, s nímž bylo třeba bojovat: „Tož budeme sedlat“.

Tato doba nastala i v současnosti, kdy jde bez přehánění o osud naší země a národa. Kdy každého hlasu na podporu M. Zemana bude zapotřebí tak, aby vyhrál přesvědčivou většinou. Tedy do sedel a k volbám! Jiní blaničtí rytíři než Vy sami, vážení spoluobčané, totiž nepřijedou!

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #241 kdy: Leden 24, 2018, 10:49:19 odpoledne »
Tak jasně. Na druhou stranu - co má dělat,  když s takovým náskokem vyhrál volby. ..

Napriklad ve druhem pokusu jmenovat toho kdo pokaze podporu 101 poslancu.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #242 kdy: Leden 25, 2018, 12:37:34 dopoledne »
Pominu-li realizaci takového návrhu, tak zbývá otázka - je tam vůbec někdo takový? ANO má 78 mandátů,  druhá nejsilnější strana ODS jich má jen 25, SPD a Piráti po 22. Pokud ANO trvá na tom, že premiérem bude Babiš, tak zbývá možnost vybrat premiéra jiné strany, kterého ale Ano nepodpoří a tudíž by to vyžadovalo shodu téměř všech zbývajících stran, aby dotyčný premiér získal 101 hlasů.

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #243 kdy: Leden 25, 2018, 01:04:29 dopoledne »
I vyzvani k tomu aby se o to ostatni pokusili je vstricnejsim krokem nez prohlaseni "kdyz me nezvolite, jmenuji zase A.B.". Treba by nekdo prekvapil, treba by prezident mohl ve vyjednavavani pomoci... ale proc to vubec zkouset, ze.
Vlada muze vladnout i bez duvery, vsak co, hlavne kdyz se maka.

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #244 kdy: Leden 25, 2018, 01:34:10 dopoledne »
Pro zajímavost:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/milos-mezi-lidmi-vyvolaval-besy-stejne-jako-dnes-vzpomina-mu/r~28ee4fe600fa11e88d510cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=editor1-static&utm_term=position-0

článek Kláry Samkové jsem si se zájmem přečetl, stejně jako jsem si poslechl i názor V. Klause. Ale schválně...co se stane, když MZ nepodepíše Dublin 4? To sem jako přestanou migranti připlouvat nebo přestanou přelézat ploty a zalézat pod plachty kamionů? Nebo nám to dá právo po nich střílet? Nebo se nás v OSN zastane Rusko? My potřebujeme jak obranu v EU tak trh EU, suroviny z celého světa.   

Offline MaunaKea

• Praktikující prepper
« Odpověď #245 kdy: Leden 25, 2018, 01:53:07 dopoledne »
Pominu-li realizaci takového návrhu, tak zbývá otázka - je tam vůbec někdo takový? ANO má 78 mandátů,  druhá nejsilnější strana ODS jich má jen 25, SPD a Piráti po 22. Pokud ANO trvá na tom, že premiérem bude Babiš, tak zbývá možnost vybrat premiéra jiné strany, kterého ale Ano nepodpoří a tudíž by to vyžadovalo shodu téměř všech zbývajících stran, aby dotyčný premiér získal 101 hlasů.

A MZ z toho těží. Když mě zvolíte, umožním trestnímu stíhání vydanému Babišivi sestavit menšinovou vládu. Když ne, budu trvat na 101....Ejhle voliči jsou tu vystavěni nátlaku až vydírání. Babiš to třeba nedá a 3. pokus už jde mimo prezidenta a vládu se pokusí slepit předseda sněmovny (člen ANO). A i když ANO sestaví vládu s podporou SPD a tichou podporou komunistů bude to menšinovka, která může ANO poslat na stranický hřbitov (obzvláště potom, co oslabí Babiš). A pokud se tak stane bude politická zcéna totálně rozdrobená. Pak se opět vynoří skoro vyhynulí dinosauři (Topolánkové, Paroubkové, Klausové, Kalouskové) výkvět to politických zkušeností a novodobých politických tradic, díky nimž a své volbě jsme tam kde jsme. Ti kdož volili Piráty asi chtěli dát šanci mladším a změně stylu. Stejně jako ti, které oslovil Tomio s SPD....Jo bude to ještě zajímavé, ale MZ se na stabilitě vlády podepsal silně negativně. Jelikož by měl vystupovat v souladu s vládou beru to jako jeho osobní iniciativu, ale současně jako oslabování vnitřní politické scény a snahy posílit vliv prezidenta. Na to ovšem nemá od voličů ač přímo volený mandát.

Offline SoňaR

• Praktikující prepper
« Odpověď #246 kdy: Leden 25, 2018, 08:59:36 dopoledne »
A nebylo by to od Zemana účelové, kdyby udělal takový vstřícný krok, když stejně dobře ví, že bez Ano nikdo 101 nezíská, takže by stejně došlo ke 3. pokusu, kdy předseda sněmovny nesestavuje vládu, ale navrhuje premiéra, kterého pak prezident jmenovat musí. A koho navrhne předseda sněmovny z Ano premiérem? No samozřejmě Babiše a ten bude stejně sestavovat vládu. Těží z toho naopak Drahoš, který okamžitě zkratkovitě a líbivě toto Zemanovo jednání odsoudil. Je moc hezké a jednoduchě tvrdit "já bych to tak neudělal, já bych to dělal jinak", ale bohužel je to také to co od Drahoše nejčastěji slyším. Je to tím jednodušší, že Drahoš tu situaci řešit nemusí a nemusí za to nést následky.

A co se Babiše týče - platí u nás presumpce neviny a ať se nám to líbí nebo ne, je třeba na Babiše nahlížet jako na nevinného, což Zeman (přes odpor mnoha) dělá a Drahoš  (přestože stále opakuje, že ctí presumpci neviny ) ne. Tak kdo z těch dvou jedná účelově a těží ze situace? Kdo jedná zásadově?

Offline vvitty

• Praktikující prepper
  • a
« Odpověď #247 kdy: Leden 25, 2018, 10:23:06 dopoledne »
V civilizovanych zemich jsou na vysoke politiky kladeny trosku jine naroky a odstupuji i pri mnohem mene zavaznych podezrenich nez je podezreni z rozkradacky za 50M.
Presumpce neviny plati, nikdo ho preci do kriminalu nezavira, ale jmenovat stihaneho cloveka premierem?  Skoda ze na prezidenta nekandidoval pan doktor Rath.

Offline Loki

« Odpověď #248 kdy: Leden 25, 2018, 10:27:23 dopoledne »

Video před a po debatě na Prima TV k vidění ZDE

Offline Samotář

• Praktikující prepper
« Odpověď #249 kdy: Leden 25, 2018, 10:49:43 dopoledne »
Mám obavu, že pokud by náhodou Miloš Zeman prezidentskou volbu nevyhrál, že ztratí veškeré zbývající zábrany a Babišovi a jeho rodině nebo možná dokonce všem obviněným udělí abolici a trestní stíhání bude muset být zastaveno, na vždy.

O to bych stál mnohem víc, kdybych byl na místě Andreje Babiše. Na vládnutí má stále ještě pět let času a 78 poslanců v Poslanecké sněmovně.

Podle mého názoru je trestní stíhání vážný problém. Platí stará advokátská poučka: "na lavici obžalovaných končí veškerá solidarita". Mám zkušenost, že když je víc obviněných, a to je případ Čapího hnízda, potom v průběhu trestního řízení většinou někomu povolí nervy a začne vypovídat a snažit se získat nižší trest jako spolupracující obviněný. Ten, kdo začne mluvit jako první, na tom vždycky nejvíc vydělá.