Autor Téma: Petr Hampl popisuje nárůst mizérie  (Přečteno 177 krát)

Offline Saladin

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 9526
  • I' ll be back!
Petr Hampl popisuje nárůst mizérie
« kdy: Leden 01, 2018, 06:33:55 odpoledne »
Zajímavý článek zajímavého člověka..

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sociolog-Hampl-Dnes-je-hure-nez-bylo-pred-rokem-a-za-dalsi-rok-bude-jeste-hure-Bohaci-pripravi-chudaka-o-posledni-zbytecky-jeho-majetku-o-svobodu-i-zakladni-lidskou-dustojnost-517340

cituji:
Citace
* Uvnitř vládnoucí třídy bude přibývat tuposti, neschopnosti a hlavně je otázkou času, kdy se ti lidé mezi sebou porvou o zdroje. Už dnes jsou na té hranici, že nedokážou vymačkat z nižších tříd víc. Přitom nastupuje celá další generace, jejíž podstatná část sní o sladkém životě v neziskovkách, ve státní správě a v managementech korporací. Nebude dost pro všechny.
* Co mohou vlastenci dělat. Především by měli počítat s tím, že současný systém může ještě přežívat řádově 10 let a že se bude rychle měnit k horšímu. Je důležité vytvářet komunity, kde si lidé zachovají naději, morálku, vlastenectví a budou se připravovat na ten správný okamžik. Můžeme tomu říkat ostrůvky odporu, můžeme tomu říkat bubliny, ale je důležité, abychom byli připraveni. Protože muslimští dobyvatelé připraveni budou.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline votroubek

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 5204
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Petr Hampl popisuje nárůst mizérie
« Odpověď #1 kdy: Leden 02, 2018, 05:46:53 odpoledne »
No, salámová metoda funguje bezvadně a postupným ořezáváním osobních svobod jednotlivce jsme dospěli do fáze, kdy systému věří už jen ti, kteří mu slouží, kteří pro něj pracují. Proto je důležité být obezřetný, protože s narůstající totalitou se systém bude alternativám stále zuřivěji bránit a častěji trestat.Ale nedá se s tím vůbec nic dělat, totalita dospěla do fáze, kdy žádné volby nemohou nic změnit.Proto je jediná možnost změny na osobní či komunitní úrovni.