Autor Téma: Pološero - Do zbraně  (Přečteno 1404 krát)

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Pološero - Do zbraně
« kdy: Září 30, 2017, 09:33:11 dopoledne »
Konečně rozumně natočený pořad, který nedémonizuje ozbrojené lidi.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/216562222000012-polosero-do-zbrane/

Trochu mne na konci načuřil Marhoul, ale na druhou stranu, jeho zásluhy o Aktivní zálohy jsou nezpochybnitelné. Na Sluníčkáře a těžkého rusofoba odvedl docela slušný kus práce na poli obranyschopnosti naší země.

Myslím si, že paní redaktorka neměla pravdu s tím, že za Rakousko - Uherska a První republiky nebyla domoobrana. Střelecké spolky určitě (viz. Anton Špelec - Ostrostřelec) byly a Sokolové také byli docela zdatnými odbojáři.

Uměli poslouchat a byli tvární. Zaujala mne informace o tom jak si holky ve střeleckém výcviku vedou lépe právě proto, že poslouchají instruktora, neb dokáží lépe potlačit své ego a vnímat instrukce.

Ten bubnový zásobník k SA58 se mi také líbil. Pružina v klidu odpočívá, před použitím se jednoduše předepne - jako když se natahuje mechanický budík.

České televizi po hodně dlouhé době jednička s hvězdičkou. Ukazuje se, že i presstituti, když dostanou jasné zadání a nemohou uhnout, tak dokáží dobře posloužit vlasti.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Thor

  • ***
  • Příspěvků: 47
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #1 kdy: Červen 09, 2019, 11:57:43 odpoledne »
mě spíš zaráží jak negativní postoj vlády i lidé mají k držení střelných zbraní

Offline CzechJoker

  • ***
  • Příspěvků: 49
  • Lehce rozhněvaný muž středního věku
    • Blog o věcech, co mě baví
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #2 kdy: Červen 22, 2019, 09:13:33 dopoledne »
Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala. George Orwell

Offline Saladin

  • EMERITNÍ PREPPER
  • *
  • Příspěvků: 9585
  • I' ll be back!
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #3 kdy: Červen 22, 2019, 10:51:01 dopoledne »
mě spíš zaráží jak negativní postoj vlády i lidé mají k držení střelných zbraní

To je důsledek dlouhodobé propagandy a závisti. Ony ty patrony něco stojí a ne každý si to může dovolit.

Co s vlády týče, je pod vlivem EU a třeba Německo a Francie jsou země, kde to má stát docela nahnuté. Tam si už možná ani, vzhledem ke skladbě obyvatelstva, nemohou dovolit mít podobně liberální, ale vyvážené, zbraňové zákonodárství, jaké máme, a a které funguje u nás. U nich by to už nefungovalo.

A protože platí, podle sebe soudím tebe, snaží se Němci a Francouzi tlačit státy Visegrádu do stejných gatí, ve kterých chodí oni, protože ordung musí být. Je třeba si to jen nenechat líbit.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Thor

  • ***
  • Příspěvků: 47
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #4 kdy: Srpen 01, 2019, 09:59:39 odpoledne »
Myslím že není nutné nijak přehnaně zbrojit zaleží pro jaký typ konfliktu či jiného průseru se připravujete

Offline MaunaKea

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 3625
  • Mus uni non fidit antro.
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #5 kdy: Srpen 02, 2019, 12:35:48 dopoledne »
Ono je zbrojit a zbrojit....Pokud čtu, že že extremní německá pravice buduje kontakty s policíí a armádou, hromadí a skladuje zbraně a střelivo zpozorním....je to i pár km od hranic a v případě občanských nepokojů a např. při pronásledování jiné skupiny se konflikt snadno může přeskočit i k nám....Pokud by např. Armáda nebo PČR prováděla instruktážní výcvik držitelů ZP pro bezpečné zvládání krizových situací, pomáhala s výcvikem střelců na střelnicích určitě bych tuto snahu neodsuzoval, naopak bych si řekl, že se zde děje něco pro bezpečnost státu. Pro mne je držitel ZP víceméně prolustrovaný člověk, který musel složit zkoušku společensky bezúhonné, zdravotní, odborné a praktické způsobilosti. Daleko nebezpečnější je pro mne neprověřený podivín, který si zde na občanku může legálně koupit poměrně smrtící nástroje, ale hlavně, má problémy se sebeovládáním....užívá alkohol, léky, drogy a nevíte kdy na takové individum nazazíte a co na vás z bezprostřední vzdálenosti vytáhne....může to být kudla, sekera, ale i klidně legální perkuní pistole ráže .50....

Offline Thor

  • ***
  • Příspěvků: 47
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #6 kdy: Srpen 02, 2019, 01:29:07 odpoledne »
myslím že Německa extrémní pravice má jiné starosti než Čechy . A ano určitě by stát mel učinit kroky k efektivnější obrany schopnosti občanu ale to se nestane

Offline milo1944

  • ***
  • Příspěvků: 1852
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #7 kdy: Srpen 22, 2019, 04:41:28 odpoledne »
myslím že Německa extrémní pravice má jiné starosti než Čechy . . . . .

Ovšem, pokud po nich jejich místní úřady "sáhnou", schovají se nejblíž, asi tady  ::)

Nebojte se dělat to, co neumíte !
Amateři postavili Noemovu archu, ale TITANIC stavěli profesionálové  ;D

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #8 kdy: Srpen 22, 2019, 05:43:00 odpoledne »
To spíš v Polsku. Na Ukrajině nebo v Rusku. Tady těžko... Jako je to pro ně kousek, ale budoucnost žádná.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #9 kdy: Srpen 22, 2019, 10:00:40 odpoledne »
Na tohle jsem narazil dnes na idnesu: https://www.idnes.cz/xman/styl/rude-leto-rasove-nepokoje-rasismus-usa-prvni-svetova-valka-chicago.A190819_155627_xman-styl_fro

Stojí to za přečtení, ale to nejzajímavější je v posledním odstavci.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #10 kdy: Srpen 23, 2019, 06:24:25 dopoledne »
Prd. Nejzajímavější jsou komentáře  :D
Poslední odstavec mi řekl jen tolik, že z těch vojáků vznikla teroristická organizace.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #11 kdy: Srpen 23, 2019, 06:50:10 dopoledne »
Není můj problém, že neumíte číst.  ;)

V tom článku je napsáno (a doloženo historickými fakty), že linčování (útisku) nejde zabránit dialogem, dohodou, nebo ústupky. Naopak jako hodně efektivní způsob je tam uvedeno, že: " Jenže součástí lekce z Rudého léta bylo i to, že zbraně ve vlastních rukou mohou představovat řešení."
Ta další věta popisuje co se stane, když se to přežene. Týká se to černochů, dobře, ale i tak se divím, že si to někdo dovolil takhle napsat, dokonce na IDnes...
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #12 kdy: Srpen 23, 2019, 07:25:21 dopoledne »
Přiznávám, tak nějak jsem to přeskákal na ten poslední odstavec. Moc mě to téma totiž nezajímá...
Ale souhlasím že vzdor proti útlaku podpořený zbraní je mnohem efektivnější než ústupky a konference.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline Thor

  • ***
  • Příspěvků: 47
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #13 kdy: Září 28, 2019, 08:36:59 odpoledne »
Svoboda se platí krví tyranu

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #14 kdy: Září 29, 2019, 09:21:51 odpoledne »
Sakra, zapomněl jsem reagovat na ten lynč. Lynč není žádný útlak. Lidi se na tyto události sjíždeli z dalekého okolí.
Lid chytil zločince, lid rozhodl o vině a lid vykonal trest.
Samozřejmě to šlo zneužít. Nic není dokonalé.
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

Offline PooM

  • Praktikující prepper
  • *****
  • Příspěvků: 2627
  • Když do pekla, tak na pořádným koni.
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #15 kdy: Říjen 01, 2019, 08:54:24 dopoledne »
Lid chytil toho, koho považoval za zločince - to je dost rozdíl.
Lid je většinou srab - hezky je to popsané v dobrodružství Huckleberryho Finna - "přiveďte si muže". Nepřivede-li si lid muže, schladí si žáhu na prvním, kdo se nemůže/není schopen bránit.
Když zešílet, tak s plnou parádou hned.

SoňaR

  • Host
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #16 kdy: Říjen 01, 2019, 09:13:53 dopoledne »
Já bych k tomu dodala akorát - to nebyl ani tak "lid", jako spíš "dav". A někdy to nebyl ani ten dav, ale třeba samozvaný jednotlivec (nejznámějším byl asi starosta Lynch) či skupinka lidí, kteří bez soudu a bez možnosti obhajoby domnělého zločince často velmi brutálně "potrestali". A v mnoha případech to nebyli ani zločinci, ale obyčejní lidé, kteří se jiným prostě nějak znelíbili, např barvou kůže.

Offline BartH8

  • ***
  • Příspěvků: 1946
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #17 kdy: Říjen 01, 2019, 09:45:35 dopoledne »
Ano, řiďme se tím co bylo napsáno v románu  ;)
Já četl knihu která skutečně pojednává o lynči. Že všech stran. Zábava pro lid. Dnes halt máme ty internety a jsme strašně humánní. Když padne internet a společnost, vrátíme se z5. V nynější době nemá cenu takové věci řešit, protože jim nerozumíme a rozumět nebudeme. Doufám...
Dobré časy dělají slabé muže.
Slabí muži dělají špatné časy.
Špatné časy dělají silné muže.
Silní muži dělají dobré časy.

www.no-deal.eu

SoňaR

  • Host
Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #18 kdy: Říjen 01, 2019, 11:15:15 dopoledne »
Četla jsem odborné publikace a články i romány. V knihách i na internetu se dají najít informace kvalitní i nekvalitní.

Informace, které jsem o lynčování získala ze svých zdrojů já jsem už částečně předložila, při lynčování zemřelo několik tisíc nevinných obětí (v USA mají dokonce památník), nevinnými obětmi byli nejčastěji černoši, tresty bývaly brutální (oběšení, upálení, pověšení - ne za krk - na několik dní, dokud dotyčný nezemřel, ubití...). V případě černochů - pokud nenašli hledaného muže doma, vzali si klidně místo něj jeho ženu...atd. Senátoři USA se za lynčování oficiálně omluvili.