Autor Téma: Pološero - Do zbraně  (Přečteno 316 krát)

Offline Saladin

• Praktikující prepper
  • I' ll be back!
Pološero - Do zbraně
« kdy: Září 30, 2017, 09:33:11 dopoledne »
Konečně rozumně natočený pořad, který nedémonizuje ozbrojené lidi.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/216562222000012-polosero-do-zbrane/

Trochu mne na koncin načuřil Marhoul, ale na druhou stranu, jeho zásluhy o Aktivní zálohy jsou nezpochybnitelné. Na Sluníčkáře a těžkého rusofoba odvedl docela slušný kus práce na poli obranyschopnosti naší země.

Myslím si, že paní redaktorka neměla pravdu s tím, že za Rakousko - Uherska a První republiky nebyla domoobrana. Střelecké spolky určitě (viz. Anton Špelec - Ostrostřelec) byly a Sokolové také byli docela zdatnými odbojáři.

Uměli poslouchat a byli tvární. Zaujala mne informace o tom jak si holky ve střeleckém výcviku vedou lépe právě proto, že poslouchají instruktora, neb dokáží lépe potlačit své ego a vnímat instrukce.

Ten bubnový zásobník k SA58 se mi také líbil. Pružina v klidu odpočívá, před použitím se jednoduše předepne - jako když se natahuje mechanický budík.

České televizi po hodně dlouhé době jednička s hvězdičkou. Ukazuje se, že i presstituti, když dostanou jasné zadání a nemohou uhnout, tak dokáží dobře posloužit vlasti.
Co jednomu nemožno, to všem dohromady snadno..
(Cyril František Kampelík - zakladatel družstevního hnutí)

Offline Thor

Re: Pološero - Do zbraně
« Odpověď #1 kdy: Červen 09, 2019, 11:57:43 odpoledne »
mě spíš zaráží jak negativní postoj vlády i lidé mají k držení střelných zbraní