Autor Téma: Jakým štětečkem opylovat dýně, cukety,...  (Přečteno 210 krát)

Offline sahaw

• Minimalista
Jakým štětečkem opylovat dýně, cukety,...
« kdy: Červen 09, 2017, 10:43:47 odpoledne »
A stačí jen květ obalit kouskem záclony a opatrne omotat provázkem?

Offline sedlák

• Včelaři sobě
  • *
Re: Jakým štetečkem opylovat dýně, cukety,...
« Odpověď #1 kdy: Červen 10, 2017, 03:09:04 dopoledne »
Na opylování jsme tady my  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:  :bee:

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
« Odpověď #2 kdy: Červen 10, 2017, 07:23:45 dopoledne »
Nestačí, záclonou pylová zrnka prolítnou a pokazí príci. Spolehlivý je papírový sáček, a na přenos pylu je dobrý jemný, zaoblená štětec a šířkou vlasůjako nehet od malíčku.

Offline sahaw

• Minimalista
« Odpověď #3 kdy: Červen 10, 2017, 07:42:30 dopoledne »
Stačí linkovací štetec? neco jako tenhle?
http://www.papirnictvi-daubner.cz/+t+tec+linkovac+squirrel+0+koh+i+noor+t+tce-573242/?gclid=CNzc6r7HstQCFcwaGwodesIDUg

A co kdyz místo papirového sáčku omotám toaletní papír. Když zničím část koruny(to žluté), tak omotat toaletním papirem to pujde. Chtěl jsem provázem tu korunu zavřít, ale prý čmeláci se tam prokoušou. Nebo ten papírový sáček je tam, aby nedošlo k plísni?

Na cuketu, dýně, patizon musí byt tedy zvláštní štěteček? Nebo stačí ho nějak umýt?

Offline votroubek

• Praktikující prepper
  • do nebe si bereme to, co jsme v životě rozdali....
Re: Jakým štětečkem opylovat dýně, cukety,...
« Odpověď #4 kdy: Červen 10, 2017, 11:50:10 dopoledne »
no, papírovej pytlík udelá takovej zvon, kde se květu v té čelní straně u pestíku moc nedotýká.Já mám zkušenost jen s dýněma, kde samčí květy mají dlouhou stopku, zde jsem bral pyl a tím nejlevnějším štětečkem, co s mím děti malují vodovkama , co stojí pět kaček, jsem nabral pyl u zavázaného květu samce , přenesl jsem jej k samici, která má květy přisedlé ke stonku rostliny a tam jsem do štětečku cvrnknul,on se otřepal prudkým pohybem a rozprášil pyl do obláčku těsně u pootevřeného květu.Samčí květ jsem nechal být, uštípnuljsem jej, abych na příští operaci bral čerstvý pyl z jiného květu.Ale na každý druh mi stačily dva oplozené plody a jediný vyzrálý, protože poskytnou tolik semen, že to je nevyužitelné.